Uwagi do moderatorów

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Uwagi do moderatorów

Post autor: MAd Phantom »


Ostatnio pewne osoby stwierdziły, że część naszej ekipy nie wywiązuje się poprawnie ze swoich obowiązków... ale nie powiedzą dokładnie o co chodzi, gdyż "nie ma do tego odpowiedniego miejsca". Toteż proszę bardzo, oto jest temat, w którym możliwe jest spisanie wszystkich zastrzeżeń jakie tylko macie do ekipy moderującej bez ryzyka popadnięcia w off-topic. Każde z nich zostanie dokładnie rozpatrzone i wyjaśnione (i to całkiem poważnie, bez odrobiny sarkazmu). Ponadto, możecie tu także pisać czego dokładnie od nas oczekujecie i prześcigać się w sugestiach jak usprawnić naszą pracę ^^ No... to do dzieła ;p

Aha, i nie bójcie się, żadnych represji za pisanie tutaj nie będzie... a jeśli ktoś obawia się jakiegoś konkretnego moda to zawsze może liczyć na odrobinę poufności na moim PW.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: krucaFuks »

ok, czuję się wywołany do odpowiedzi (co faktycznie nastąpiło). Ale z szacunku nie będę teraz nawet probował nic napisać, bo z braku czasu byłoby to skrótowe, a rozumiem, że nie o to ci chodzi.

Wrzucam sobie do przegródki do zrobienia/ważne. Od razu jednak uprzedzam, że nie sądzę, żebyś miał wpływ na część przyczyn problemów...
Obrazek Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: MAd Phantom »


Czy mam przez to rozumieć, że obecny system jest nieskazitelny? Ok ^^
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: krucaFuks »

:P

jestem przy 7 tomie zastrzeżeń...
Obrazek Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: MAd Phantom »


Wiesz, tak fachowo to się nazywa "Potter" - magia, fantazja i takie tam wynaturzenia z prastarych głębin jakiś... ale dobrze, że już kończysz, bo wreszcie będziesz miał czas o modach coś napisać ;p
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Mr.Ofca »

1 pytanie. Czy nie ma zadnych zasad odnosnie pisania komentarzy do newsow/artykolow itd? Przed chwila przeczytalem sobie komentarze o recenzji gothica 3 i az sie dziwnie poczulem. Tutaj trzymany jest poziom, a tam 1 komentarz na 10 wnosi cos do tematu. 7 na 10 to chwalenie sie na jakim kompie poszla gra na max detalach, a 2 na 10 to "siema", "lol" itd. Moze warto by wprowadzic tam jakas moderacje?
dópa
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Dlaczego zabraniasz ludziom chwalenia się na jakim sprzęcie przeszli grę? Powiem więcej - to jest bardzo użyteczne dla tych, którzy zastanawiają się nad kupnem gry, ale nie wiedzą, czy pójdzie na ich komputerze.

Moderacja komentarzy jest, ale lecą tylko spamy, wyzwiska i losowe ciągi znaków. Jeśli komentarz ma znamiona sensu i trzymania się tematu, to zostaje. (Oczywiście stare komentarze, sprzed wprowadzenia moderacji mogły nie zostać wszystkie wyłapane.)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Mr.Ofca »

BAZYL pisze:Powiem więcej - to jest bardzo użyteczne dla tych, którzy zastanawiają się nad kupnem gry, ale nie wiedzą, czy pójdzie na ich komputerze.
Teretycznie tak. Ale w praktyce, jest calkowicie inaczej. Jeden twierdzi ze na karcie graficznej geforce 8600 gts Crysis sie przycina, a inny ze na geforce 8400 chodzi rewelacyjnie na max detalach i rozdzielczowsic 1600000x1200000. Wg. takich komentarzy nie ma potrzeby kupowania nowego kompa. Ide do sck, kupuje za 500 zl komputer z p4 i 1gb ddr i ciesze sie grami przez najblizsze 2 lata. A pozniej znowu wydatek 500 zl...
BAZYL pisze:ale lecą tylko spamy, wyzwiska i losowe ciągi znaków
komentarz recenzji pisze:lol . WYMAGANIA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA O:
komentarz recenzji pisze:Siemano
A co te posty wnosza do tematu? To nie jest spam?
dópa
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Jest. Ale jak pisałem - wyłapywaliśmy takie posty, ale możliwe, że nie wszystkie wyłapaliśmy.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Santus Faustus I »

Ktoś kasuje wszystkie moje najnowsze posty? I z jakiego powodu?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Krótkie, nic nie wnoszące do dyskusji posty. Posty nie na temat. Posty prowokacyjne i psujące atmosferę. Posty obrażające. Posty, które są PW do moderatorów i powinny być kierowane na PW a nie na forum. Możesz to łączyć w dowolne konfiguracje - podejrzewam, że zawsze się sprawdzi. Poczytaj regulamin zanim zaczniesz zadawać pytania na które odpowiedzi są oczywiste.

Właściwie post powyżej także jest nie na temat i powinien być skierowany do mnie na PW, ale na wypadek gdyby ktoś jeszcze miał podobny problem, to go zostawię.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Darlar »

Mam uwagę apropo działu "Rekrutacje do sesji rpg". Sporo osób wrzuca tam tematy z dopiskiem "Komentarze" w ten sposób powstaje bajzel bo przeplatają się one z aktywnymi rekrutkami. Byłoby dużo przejrzyściej i praktyczniej, gdyby obok "Sesji" i "rekrutacji" założyć trzeci pod-dział o nazwie "Komentarze do sesji". Jest to kwestia trzech kliknięć a forum wiele by na tym zyskało :P
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Tak jakby nie mogli komentować w tematach, które wcześniej służyły do rekrutowania, a po zakończeniu rekrutacji niczemu nie służą... :/
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Darlar
Marynarz
Marynarz
Posty: 229
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 12:37
Numer GG: 8299547
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Darlar »

Mogą, ale po co skoro stanowi to burdel i szukający rekrutacji nie raz się nabiera i zagląda do komentarza? Jesteśmy polakami więc miejmy na forum porządek bo to przypomina wojnę w gruzji, totalny nieład. Tymbardziej,że jak mówiłem moderatorowi zajmie to minutę pracy.
Tak jakby nie mogli komentować w tematach, które wcześniej służyły do rekrutowania, a po zakończeniu rekrutacji niczemu nie służą... :/
Mówiąc w ten sposób wykazujesz się brakiem większej wyobraźni. To tak jakbyś powiedział "Po co zmywać naczynia skoro jutro znowu zjemy na nich obiad?".
O o
/¯_____________________________________
| IMMA FIRIN' MAH LAZOR!!! BLAAAAAAAH!!!
\_¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Deep »

Z doświadczenia wiem, że i tak w komentarzach mało się pisze. Większość się uzgadnia w temacie z sesją bądź przez PW. A poza tym zawsze przy temacie jest napisane czy rekrutacja jest otwarta czy zamknięta. Nie widzę problemu. Nikomu to wcześniej nie przeszkadzało.
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Napisałem to co napisałem, bo byłem ciekaw, czy ktoś poda jakieś racjonalne powody, dla których nie robić tego co zasugerowałem. Tymczasem dowiaduję się, że cechą narodową Polaków jest porządek na forum, zaś ja jestem pozbawiony wyobraźni, na mocy jakiegoś chybionego porównania :D

Dobrze, zatem zostaję przy swoim - można to traktować jako dyrektywę dla modów:

Nie ma w rekrutacji dublowania tematów - niech jeden służy do rekrutowania, a po zamknięciu rekrutacji do komentowania. Spowodowane jest to chęcią ograniczenia ilości podforów w których i tak mało się dzieje, zatem poprawą przejrzystości i nawigacji na forum.

Odwołania od tej decyzji, tylko dobrze uargumentowane, przyjmuję na PW.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Santus Faustus I »

Dwa słowa do adminów i moderatorów - baner LG! Bardzo wnerwiający tak na marginesie. Czasem nie mogę go zamknąć, czasem zamyka się bez problemu, a czasem po jakimś czasie i trzeba kombinować. Zjeżdża gdy przesuwam stronę w dół i wszystko zasłania. Jak to widzę to mam ochotę iść do siedziby tej firmy i ją spalić. Nie wiem jaki to niedorób zrobiony przez dziurawego kondoma wymyślił taką formę "reklamy", ale nie jest to ważne. Mam jedną prośbę - wywalcie ten baner.
ODPOWIEDZ