Przeklinanie w sesjach?

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Mr.Ofca »

A tak nawiazujec do do gry cRPG wiedzmin. Kto gral, ten spotkal pewnie postac Talara jako pasera. Czy on potrafil wypowiedziec 1 zdania bez przeklenstwa? I niekoniecznie zamiast "Co ty gadasz" mowil "Co ty Pier***isz". Czesto uzywal ku**y jako przecinka. I czy wyszlo to zle? Niee... Wg mnie wyszlo to wrecz rewelacyjnie. Postac zagrana tak jak ww. Talar to postac zagrana profesjonalnie. Kto wychowal sie w slumsach nie uzywa zawsze kulturalnych zwrotow. A wrecz uzywa ich rzadko. Mozna by wiec przyjac ze postacie nie urodzily sie w slumsach, a jego ojciec byl sir Romuald skądś-tam i kultura stoi na wielce wysokim poziomie. Oczywiscie postacie beda sie poruszac tylko w takim towarzystwie bo przeciez bandyta tez czesto rzuci miechem.

Oganiczanie gracza i mg ot co. W sesji powinno sie uzywac wulgaryzmow tyle razy, ile tylko sie chce. Jak ktos przesadza, to niech reszta graczy w tej sesji to stwierdzi. A skoro wszystkim pasuje poziom bluzgow to nikt nie powinien sie to mieszac.
dópa
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Cain »

Popieram w całości i również odniosę się do Wiedźmina, tym razem jednak do prozy Sapkowskiego. Czy ktokolwiek pamiętałby co oznaczają runy na mieczu który Geralt otrzymuje od Yarpena gdyby głosiły "ten kto miecza dobędzie, krwi z wroga upuści" czy jakieś inne banały. A tak "na pohybel sku..synom" weszło praktycznie do kanonu tekstów rozpoznawalnych w wielu kręgach.
Czy barbarzyński wojownik powie: mocium panie, raczył by sie wielmożny pan przesunąć bo zmuszony będę użyć brutalnej siły? Bardziej klimatyczne i oddające charakterystykę postaci będzie "przesuń się capie bo tak cię pier..nę, że ci się pantalony wokół jajec okręcą, k...o!

BTW: wulgaryzmy to nasza spuścizna narodowa i warto się nią posługiwać. Piętnowanie wspaniale brzmiących, polskich przekleństw powinno byc traktowane jako zdrada i karne śmiercią.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Perzyn »

Ja dorzucę od siebie, że można klimatycznie zakląć nie sięgając po wulgaryzmy. Na przykład w realiach fantasy (choć w innych też, jednak w fantasy najbardziej) można wrzucić "Niech to piekło i demony." A w sesjach z międzynarodową obsadą można sięgać po obce języki, takie np. "Zum Teufel" nie dość, że zabrzmi egzotycznie to doda charakteru postaci Niemca.

Przykłady można by mnożyć, ale moim zamiarem było tylko pokazanie dodatkowej możliwości (bo grając w np. CP2020 rosyjskim ex-narkomanem nie będę się od wulgaryzmów wzbraniał, bo to pasuje do tej konkretnej postaci).
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Bielon »

A zeuglem na ten przykład grając można napisać "ijbncsbvkwdcvkwd ck" i być iście ukontentowanym z niezrozumienia współgraczy. A grając obcą rasą w GS można powiedzieć "83u40324u321ou42o3u2930" o tym samym wydźwięku. Doprawdy cudowne! :mrgreen:
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Matysz »

Ja też jestem za wulgaryzmami w sesjach, bo "bij go kijem!" nie wyraża nawet 1/123123 tego co "NAPIERDALAJ!" i to nie tylko w sytuacjach krytycznych.
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Ragnar »

Cały problem w tym, że przeklinanie NIE ZAWSZE służy ubarwianiu postaci. Bo - nie przeczę - Talar był dobrze zagraną postacią. A i Geralt co jakiś czas mięskiem rzucił, jak i paru innych bohaterów. I to był klimat. Ale gdyby k*** leciały na każdym kroku a wszystkie postacie klęłyby na potęgę - czy TEŻ byłby klimat. I druga rzecz - klniecie nie każdemu pasuje. Bo gdyby Wyzimskie mieszczki witałyby nas "na ch*** się gapisz" a Shani puszczała do nas żołnierski wiązanki - to byłby klimat?
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Solarius Scorch »

Ważne jest po prostu, aby język postaci pasował do ich charakteru i danej sytuacji. Kapitan piratów wrzeszczący z powodu złamania masztu w sztormie "Do stu tysięcy beczek zgniłej kapusty!" jest może i uroczy, może zabawny, może nawet warto byłoby wprowadzić taką postać na sesji, ale do cholery - nie wszyscy mogą tacy być. Bo będziemy na sesji mieli Tik-Taka.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Alien »

ta inna wersja mieczu zoltana " niech te ostrze sprawi aby moi wrogowie w grobie się poprzewracali" ;)
Ale wg mnie w ME Wrex ( czy jakoś tak) w pl nie był fajny. Co za dużo to nie zdrowo( Kurwa, Shepard)
00088888000
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Alien »

Nie ma możliwości zdjęcia cenzury z sesji? bo trochę śmiesznie wygląda kiedy w sesji np. wiedźmina lub D&D kwestia krasnoluda wygląda tak :
- ... kurwa jego mać ...
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Wevewolf »

Alien pisze:Nie ma możliwości zdjęcia cenzury z sesji? bo trochę śmiesznie wygląda kiedy w sesji np. wiedźmina lub D&D kwestia krasnoluda wygląda tak :
- ... k**wa jego mać ...
uznacie mnie za dziwaka, ale krasnolud który nie mówi kurwa i nie pluje, to nie krasnolud ;p
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Przeklinanie w sesjach?

Post autor: Alien »

zależy jakimi torami myśleć, ale jeśli w świecie sapka krasnolud nie klnie to rzeczywiście coś z nim nie tak :mrgreen:
00088888000
ODPOWIEDZ