Nowe forum

Zablokowany

Jaką skórkę powinno mieć forum?

Silver - bo jest ładne i przejrzyste
5
8%
Old TRPG - bo jest klasyczne i najlepsze
47
76%
Inne - w poście wpisałem propozycję jakie
10
16%
 
Liczba głosów: 62
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Nowe forum

Post autor: BLACKs »

fds pisze:BAZYL, miło, że w końcu oficjalnie przyznałeś, że masz społeczność gdzieś. To, że rządzisz tak jakby tawerna była Twoim prywatnym folwarkiem jest wiadome od dłuższego czasu. Fajnie, że przyznałeś się w końcu do tego. Masz gdzieś zdanie innych, robisz po swojemu, inni niech tylko marudzą bo najważniejsze jest Twoje przerośnięte ego. Nie zdajesz sobie pewnie sprawy, ale od pewnego czasu niezadowolenie na Twoje rządy, wśród tawerniaków narasta. Po ludzku mówiąc, większość ma Cię i twoje rządzenie po dziurki w nosie. Chcesz żeby ludzie odeszli? Jeśli tak to dalej postępuj tak jak do tej pory. Nawet się pojawiła propozycja założenia własnego zinu.
fds +1

Obserwuję dyskusję od początku i jak można zauważyć po moim podpisie popieram fds'a, bo nie podoba mi się w TRPG kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt rzeczy, które wymieniały tu już inne osoby. Atmosfera panująca obecnie w TRPG jest tak chora, że niektórzy poważnie myślą o odejściu z redakcji, z tego co się dowiedziałem. Nie możecie pójść w końcu na kompromis i tego załatwić? Nie można tak po prostu zmienić, tylko trzymać te zrąbane forum?

Wszyscy jesteście retardami. Protestuję i zawieszam działalność mojego kącika na czas nieograniczony, tj. dopóki bardziej znaczące zmiany (o których wspomina fds) wejdą w życie.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

Dobrze, przyjąłem do wiadomości. Jako, ze właściwie w chwili obecnej nie pełnię żadnej oficjalnej funkcji w Tawernie, poza administracją forum, a tylko psuję atmosferę i na siłę próbuje być zabawny postanowiłem że tym razem bedę poważny.

Złożę numer, który składam i kończę. Nie ma sensu żeby zakładać nowy zin, nie ma sensu, żeby redakcja odchodziła, nie ma sensu, abyście planowali jakieś przewroty. Jak mawiają - Ryba zaczyna psuć się od głowy - ja byłem głową - ja płącę głową.

Nie podoba Wam się strona? Nie podoba Wam się forum? Okej. - proszę mi podać adresy, na które mamy wysłać bazę forum i bazę strony, kiedy te badziewie, które widzicie usuniemy? Kto się tym zajmie?

W środę jadę do domu, chce sobie zrobić troche wolnego od magisterki - najpóźniej w czwartek rano znów tutaj zajrzę - jeśli faktycznie tego chcecie - to wtedy rozejślę pliki. Jeśli nie - to uznamy temat za niebyły, a wszelkie uwagi i bluzganie na moją osobę zrzucimy na kark stresu związanego z sesją i końcem roku szkolnego.

I jeszcze dwie osobiste sprawy:
- fds, dobrze wiesz, że mówiłeś o kroju czcionki a nie jej wielkości.
- Anonimowi, czasami lepiej jest uwagi zgłaszać takim osobom jak ja, administracji, zamiast kisić w sobie złość. Ktoś mógłby pomyśleć że jesteście tylko marionetkami, podpuszczonymi przez innych, ktore same nie potrafią sformułować żadnego zarzutu, a żerują na tym co podsuną im inni...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowe forum

Post autor: Tori »

Ludzie, ludzie, ludziska... Wam to normalnie nie idzie dogodzić. Najpierw jest: Chcemy nowe forum, bo te jest stare. Jest dobre, ale jest stare, więc należy je zmienić. Zmiana na nową wersję, i znów się zaczyna: Co to znaczy, że forum nie działa przez kilka dni, a jak juz działa, to się okazuje, że nie ma tawerniancyh kolorów! Zmiana kolorów, narzekanie na ich zmianę, zmiana kolorów, narzekanie na deseń/pasek cytowania/buttony/inne rzeczy na które nie zwraca się większej uwagi. Następi zmiana, i znów się zaczyna: Ale teraz jest nieczytelne, daj większą czcionkę, i inną! Czcionka większa, zaczyna przeszkadzać innym, gdyż jest po prostu zbyt duża. Potem jest najeżdżanie na silnik, bo nie dość, że nowy, to jeszcze początkowa wersja, przecież można wziąć XXX albo YYY, one są o niebo lepsze... A znając życie, jakby nastąpiła zmiana silnika (co się wiąże z o wiele dłuższą przerwą, niż z "upgardem" do nowszej wersji starego silnika), to by znów nie pasowało, bo przyciski nie takie, są nowe opcje, to wszystko jest skomplikowane, na dodatek ten silnik ma 666 błędów, a tych błędów nie ma XYX, no i co to znaczy, że jeszcze jest stara wersja, jak przedwczoraj wyszła nowa. Co z tego, że beta, jak i tak trzy razy lepsze niż to. Takie forum to sobie...


fds- dlaczego te osoby same nie wyrażą swojego zdania i się do niego nie przyznają? Tylko zachowanie pokroju "Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział..."

BLACKs- zawiodłem się na Tobie. Co ma znaczyć, że sytuacja jest chora?! Że ludzie skaczą na siebie w jednym wątku, z powodu głupich kolorów czy opcji? I jeszcze to zachowanie pokroju czteroletniego dziecka- Nie zjem obiadu, dopuki nie dostanę rowera! Jakoś wątpię, by redaktorzy i/lub wolni strzelcy zrezygnowali tylko dlatego, że cztery osoby kłócą się o byle sprawę.

BAZYl- mam nadzieję, że jednak wszystko rozejdzie się po kościach. Bo wiadomo- łatwiej bluzgać i krytykować, niż samemu cokolwiek zrobić...



Tyle mam do powiedzenia.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Nowe forum

Post autor: BLACKs »

fds pisze:BLACKs- zawiodłem się na Tobie. Co ma znaczyć, że sytuacja jest chora?! Że ludzie skaczą na siebie w jednym wątku, z powodu głupich kolorów czy opcji? I jeszcze to zachowanie pokroju czteroletniego dziecka- Nie zjem obiadu, dopuki nie dostanę rowera! Jakoś wątpię, by redaktorzy i/lub wolni strzelcy zrezygnowali tylko dlatego, że cztery osoby kłócą się o byle sprawę.
Nie na tej zasadzie, bo denerwuje mnie przede wszystkim brak jakiejkolwiek współpracy w redakcji, brak kompatybilnej współpracy zina ze stroną, przestarzałe, zacofane w funkcjach forum i niedziałająca już od 20 dni skrzynka z niewiadomego mi powodu, ale ją pomińmy, bo to pewno moja wina.

TRPG wg BLACKsa wygląda tak:
- do zina wchodzą jedynie najlepsze spośród nadesłanych na dany miesiąc artykuły, a wszystkie, łącznie z tymi umieszczonymi w zinie lądują na stronie, gdzie normalni czytelnicy mogą je komentować, a ich odszukanie nie sprawia problemu,
- forum ma takie rzeczy jak subfora, itd. i jest bardziej rozbudowane - jestem zagorzałym fanatykiem KGFu i chciałbym, żeby był w nim osobny dział dla każdego z systemów, do którego ukazuje się kącik w TRPG,
- w zinie panuje milsza atmosfera niż: wielki, ZŁY dyktator, lejący na prawie wszystko redaktor naczelny i garstka innych redaktorów.

Wiem, że to tylko zbiór pobożnych życzeń, chciałbym żeby przynajmniej coś z tego weszło w życie, ale jeśli nie... Poszukam sobie alternatywy. W końcu to nie jedyna strona internetowa traktująca o tematyce RPG.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

Tori, poczytaj dokładnie wątki. Zmiana silnika była potrzebna jak mało co. Normalnym postępowaniem by było zainstalowanie kilku wersji nowych silników, potestowanie ich przez [/b]wszystkich[/b] tawerniaków, którym by się chciało, następnie dyskusja na temat, który silnik, bardziej nam się podoba/odpowiada etc i na końcu wybranie konkretnego. Tymczasem nikt nic nie wiedział, propozycje innych silników były olewane, nawet nie zwrócono na nie uwagi, a potem nagle po wyjściu wersji rc1 phpbb3 (uświadamiam, że nie stawia się tak dużego forum na wersji alpha, beta czy rc) zostaje zmieniony silnik. O tym też każdy dowiedział się post factum. Gdzie społeczność, gdzie rozmowa? W końcu dziś BAZYL przyznał, że rządzi autorytarnie.

Dlaczego inni sami się nie wypowiedzą? W skrócie jak się każdego pytałem o to, to była taka reakcja "A po co? BAZYL i tak oleje to co napiszemy. To nie ma sensu."

PS: BLACKs pogibało Ci się ;) to nie mój cytat tylko Toriego :D
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Nowe forum

Post autor: Tevery Best »

To może ja na to spojrzę z perspektywy człowieka zwykłego, którego nie bolą "walki na górze". Ja chcę tylko i wyłącznie, żeby Tawerna rozwijała się i służyła swym celom - to jest zapewnianiu rozrywki czytelnikom. I wisi mi, kto będzie rednaczem. Może być BAZYL, może być Falka, kiedyś, jak był Jarlaxle bodajże czy Torpeda też nie było źle. I *** mnie boli też to, że forum jest zrobione w takim, a nie innym skrypcie. Dla mnie liczy się to, żeby dało się z niego korzystać i rozsądnie dyskutować. Poza tym nie chcę zajmować pozycji w sporze, którego nie rozumiem. Fds - wypisz, proszę, przewagi funkcyjne tego całego UNB nad phpBB 3.0 RC1. I podaj link do jakiegokolwiek forum na tym skrypcie. Chcę móc to osądzić samemu, a nie zdawać się na zdania "wielkich przywódców rewolucji" tudzież "ZŁEGO tawernianego pana na zagrodzie". Poza tym - jedna, ale to BARDZO istotna sprawa. Jak borg sam przyznał, nie zna się na innych skryptach. Kto w takim razie byłby webmasterem? Zastanówcie się wszyscy, na czym tak naprawdę stoicie, żeby się nie okazało, że jest jak z rewolucją październikową - zwycięstwo, potem brutalna rzeczywistość i masa niezadowolonych - tudzież jak z polskimi powstaniami - najpierw klęska, później rzesza niezadowolonych.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Sedno problemu nie leży w tym, czy tawerna będzie miała kolory takie, czy inne, tylko w przejrzystych zasadach i celach tawerny. Dla mnie największym bogactwem trpg są ludzie tu zaglądający i piszący. Moim zdaniem, od tego powinno się zacząć rozmowę - jak ułatwić im komunikację. Niestety forum sprawdza się jako miejsce gdzie można znaleźć poradę, ale niekoniecznie jako narzędzie do ognistych dyskusji - czy pracą nad artami do zina. Problemem staje się kiedy wątki zaczynają liczyć po 50 stron, jeżeli zagladasz raz na kilka dni, łatwo się pogubić. Powiadomienia na mejl nie są rozwiązaniem przy tak dynamicznym forum. Arty i komentarze do zina są właściwie zupełnie oddzielnym bytem, jedynie nieliczni mają zwyczaj linkowania (bo jest to na obecnym silniku dość skomplikowane). Ludzie często nie czują się odpowiedzialni za swoje słowa, które zamieszczają w postach.

To nie są problemy tylko tego forum; ale to nie jest tak, że nie ma sposobów jak sobie z tym radzić...

Nikt nie twierdzi, że ma gotową receptę na nowe, lepsze forum. Chodzi o to, żeby rozpocząć jakąś dyskusję. Trochę frustrujące jest dla wielu osób, które apelowały o zmiany i były ignorowane, nagle z dnia na dzień zobaczyć nowy silnik - gorzej jeszcze, jeśli ta zmiana nic nie wnosi. Nikt nie odejmuje BAZYLowi jego zasług, bo wkłada w tawerne całe serce. Chodzi o to, żeby pozwolił innym także się zaangażować, czuć że mają wpływ na to, w co też wkładają sporo wysiłku.

Mam nadzieję, że teraz uda się zacząć sensowną dyskusję na temat przyszłości tawerny online. Chyba nikt nie ma zamiaru teraz nagle zmieniać forum na nowy silnik. Ale można coś zaplanować, opracować, uruchomić na drugim serwerze, podłączyć istniejąca bazę danych i potestować, zobaczyć co sądzą o tym użytkownicy.

Moich kilka pomysłów, to:
- sesje bardziej blogopodobne: MG zakłada sesje. Jego posty opisują scenę. W komentarzach gracze opisują co robią, mistrz gry im odpowiada; mistrz gry ponosi odpowiedzialność za całą swoją sesję - może edytować, usuwać posty.
- jakaś platforma wiki - zarówno do redakcji artów (w przyszłości może po prostu do zina trafialyby najlepsze arty przygotowane przez uzytkownikow), jak i np. pracy nad dodatkami, czy autorskimi systemami. Każdy mógłby założyć sobie takie wiki i samodzielnie nim zarządzać - zezwalać kto może edytować, etc.
- przesunięcie ciężaru na tworzenie przez ludzi nie prostych postów, ale bardziej rozbudowanych wpisów/artów - a dyskusji nad nimi do komentarzy; dzieki trackbackom łatwo będzie śledzić wybrane wątki dyskusji, a nie będzie takiego problemu z uporczywym rozwidlaniem się tematyki w obrębie jednego wątku - po prostu, dłuższe wypowiedzi można będzie umieścić jako wpis pod swoim nickiem i zalinkować (trackback pojawii sie przy zalinkowanym wpisie); w ten sposób każdy będzie mógł kontrolować dyskusję, którą założył - choć oczywiście jego idee będą mogły być komentowane przez innych na ich wlasnych tawernianych stronach ;-)

to wszystko są rzeczy dość proste do zaimplementowania, nic szczególnego ;-)
Obrazek Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

O przy okazji znalazłem zaginionego posta borga z dzisiaj :D
Borg, na Twoim miejscy pewnie też bym tak argumentował. Mi nie chodzi o samo to, że coś jest takie a nie inne, bo w tym momencie mówię jedynie za swój gust. Podstawowa rzecz jaka na tawernie kuleje to wymiana informacji i podejmowanie decyzji. Jestem fanem UNB, ma kilka rzeczy, które zapewne nie spodobałyby się szerszej publiczności. Jednak gdyby tawerniacy wybrali co innego to bym nie oponował.

Podstawowe przewagi funkcyjne UNB nad phpbb3 wypisałem gdzieś tam wcześniej (na poprzedniej stronie chyba). Reszta jest do osobistego odbioru, no i sam nie znam wszystkich.
A oto kilka pierwszych lepszych for (na raz dwa z googla):
Testowe
Bruinena: Gromka Woda
Forum dzielnicy Targówek m..st. Warszawy
Fedora.pl
Forum komunikatora PSI (najpopularniejszy klient jabbera na świecie)
Swoją drogą to jak się wpisze w google "Unclassified NewsBoard" to co chwila wyskakuje tawerna :D Nie ma jak dobra reklama.
PS: I tak nie wiem, czy ze zmianą silnika to już nie za późno :?
PPS: Do tej pory znalazłem jedną rzecz, która jest "wadą" UNB, defaultowo nie ma w nim rang. Tzn, bez przeróbki nie byłoby szczurów lądowych etc. Autor uważa, że rangi powodują spamowanie mające na celu zdobywanie coraz to wyższej rangi i nie wprowadził ich.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Nowe forum

Post autor: BLACKs »

BTW. Zauważyłem, że w Pomocnej Dłoni weszły do użycia subfora - możnaby takie działy zrobić w KGFie do każdego systemu, do którego jest redagowany kącik?
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: makk »

No muszę przyznać, że nie było mnie długo i zapewne nie będzie :( dalej ponieważ mam uszkodzony laptop i utrudniony dostęp do neta, ale to tak na marginesie - patrzę i widzę zmiany i bardzo wielką zadymkę. Mówiąc od siebie obecny wygląd forum jest OKI, chciano zmian to są nie są takie złe, choć kolor silver nie pasował mi do tego jak kojarzę Tawernę, plusem obecnie jest przejrzystość, co do jakiś tam bajerów to jest leży mi to i nie wiem po co ludzie tak płaczą o jakieś buttony i inne bzdury, chyba najważniejsze jest to co się pisze w postach.

W sprawie buntu Blacksa - no cóż, nie wiem jak to określić ponieważ, oki Baz odwala robotę składając gazetkę itd. ale trza przyznać, że nie za wiele słucha i ma głęboko uwagi innych - pamiętam swe pytanie o to czy mógłby dać pracę do kącika w pdf'ie, a wszechwładny, że Nie. Szkoda ponieważ nie wiedział jej, a już uważa, że nie może być, ponieważ zin tylko html. A w pewnym numerze dodano właśnie dodatek właśnie pdf’a, może mój kilku osobą by się spodobało, w końcu w takim pdf, można się troszkę więcej wykazać niż w html'cu. Zapewne pojawienie się pracy w pdfie uzyskało by kilka komentarzy i wtedy by się okazało, czy tawerniacy chcą czasem poczytać coś w pdfie.

Co chciałbym jeszcze dodać to do zmian powinien trafić html, chodzi mi o szablon stron, (nie grafiki)ponieważ taka zwykła sprawa jak "table" w naszym zinie wygląda tragicznie ( :shock: przerywane kreski) oraz odstępy. Niestety nie mam czasu obecnie pomóc i w wakacje wyjeżdżam ale może po powrocie.

Hmmm... nie wiem jak długo potrwa blokada :D Blaksa, ponieważ zawsze przez niego słałem swe teksty i z nim konsultowałem sprawy i on składał html ponieważ od miesiąca nie mam sprzętu i nie chciałbym by ktoś pomyślał, że przestałem pisać do Tawerny, nawet w apelu o wzmacnianie tekstów grafami pracuję z Szelmonem. Mam nadzieję, że sprawy jakoś się pozytywnie rozejdą po kościach.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

Kolejna sprawa na którą mi ktoś zwrócił uwagę. Tawerna nie jest na chyba na Twoim BAZYL serwerze, ale na borgowym, opłacanym ze składek redakcji? Ale jak tak bardzo Cię tam gryzie w paluszki, to sądzę, że falka na swoim, przynajmniej tymczasowo tawernę zmieści.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Może przestańmy wytykać sobie błędy i coś postanówmy?

moja propozycja:

- w tym momencie zostawiamy tawernę tak jak jest, na phpbb;
- stawiamy na innym serwerze cos innego - ew. kilka wersji; tamtej infrastruktury używamy do przedyskutowania zmian (przy okazji testując); obecnie admini (borg, pls, znajdz chwilke) pomagają nam podłączyć baze uzytkowników (żeby inni też mogli wejść i sie obejrzeć, ocenić nasze starania) i trochę bazy postów, żeby było na czym pracować;
- w międzyczasie zbieramy gdzieś (ustalamy?) jasne i klarowne zasady podejmowania decyzji; wykorzystując je ustalamy cele i kierunki rozwoju (bo chyba chcemy sie rozwijać?);
- po jakichś dwóch miesiącach (może więcej) dajemy użytkownikom możliwość pełniejszego zapoznania się z nowym rozwiązaniem i zbieramy input;
- podejmujemy decyzję;

wygladą mi to na najsensowniejsze wyjscie z impasu, ale oczywiscie jest to propozycja jak najbardziej otwarta na dyskusję (do czego nawet zachęcam)

tak naprawdę to kluczową sprawą jest tutaj borg, bo bez jego przynajmniej niewielkiej pomocy tylko dwa wyjscia pozostają - zaakceptowanie obecnego wszechwladztwa i stanu obecnego lub bunt ;/

@ makk
pewnie, ze najwazniejsze jest to co ludzie pisza w postach. chodzi o takie rozwiazanie, ktore bedzie wspieralo: a) kreatywność, b) odpowiedzialnosc za wlasne slowa, c) wspolna prace nad roznymi projektami - typu nieboracy, zin; d) promowalo np linkowanie do postu, ktory komentujemy, a nie odpowiadanie nie wiadomo komu, na jakis post sprzed roku

chwilowo jest troche balagan, te same tematy poruszane sa w roznych watkach, pomiedzy ktorymi nie ma zadnego połączenia - bo taka juz uroda forum; albo dwie dyskusje, nieco zblizone, ale toczace sie oddzielnie w tym samym watku. I wieczna walka z offtopami - dylematy, czy juz uznac to za offtopa, czy moze za dygresje.

Dla mnie poza tym paranoją jest, że gazety są redagowane w oparciu o CMSy, a zin online - bądź co bądź niegdyś pionierski, caly czas uzywa mejla - ze skutkiem np taklm, ze ja przez pol roku nie dostalem do robienia zadnej korekty, a podobno w tym obszarze w redakcji sa straszliwe braki; cos tu nie dziala najlepiej...
Obrazek Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Nowe forum

Post autor: Phoven »

Przestać sie żreć, ale już! Bo taka dyskusja z lekka syfi.* Dobrze przejdzmy do sedna:
*Mi, osobiście, jest obojetnie czy mamy phphBB czy coś innego. Właściwie to tutaj nawet jestem przeciwko zmianom. Chyba, że ktoś zna jakiś kaczy* sposób na przeniesienie wszystkich tematów i postów.
*Rangi - wszystko mi jedno, mogą być, może ich nie być - i tak, i tak będę jechał* na spamerów. (w granicach rozsądku, ja rozumiem normalny spam - ale libacji nie cierpie)
*BAZYL, Twoje ultimatum przedstawia Cie jako rozkapryszonego bachora*; pardon - nawet jeśli niektórzy z nas posiłkują się złośliwościami, ironią, sarkazmem etc. to nie jest powód by się obrażać i od razu zapowiadać swoje odejście. Co prawda część userów nie chciałoby Cię widzieć w TRPG (tajne info* pozaforumowe, nie ma to jak rozmowy z tawerniakami via GG ;)) - ja jednak należę do tej części która co prawda uważa Cię za aroganckiego buca który ma zbyt wysokie mniemanie o sobie mimo to uważa iż zbyt wiele wniosłeś by Cię po prostu niedoceniać, i w końcu masz swój własny styl. Jednakże jeśli miałbyś nas, userów w (_._), to "mówi się trudno, i chińczyk się dalej"*. Nikt nie będzie szczególnie płakał, choc jakby nie było - nie będę też z tego powodu wesoły.
*Argh... Ząb, zupa zębowa*. Co za @#$%&* czcionka, proszę om powrót do starej - a przynajmniej jakieś głosowanie czy cuś. Przecież jak jest czcionka za mała to ją można zwiększyć ręcznie, nie?* :P
*
Tori pisze:Nie zjem obiadu, dopuki nie dostanę rowera!
O z kreseczką :P
*
Tori pisze:BAZYL- mam nadzieję, że jednak wszystko rozejdzie się po kościach. Bo wiadomo- łatwiej bluzgać i krytykować, niż samemu cokolwiek zrobić...
Pardon - ale to chyba borg pracuje przy stronce i forum a nie BAZYL :P I mamy tu pretensje o ignorowanie propozycji przez BAZa, borg wyraźnie wykonuje to co mu każą - idealny admin techniczny ;)
*
Jakoś wątpię, by redaktorzy i/lub wolni strzelcy zrezygnowali tylko dlatego, że cztery osoby kłócą się o byle sprawę.
Hm... Powiedzmy, że się nie zgodzę. Z jednego powodu - to nie jest "byle sprawa".
*Jak już mówiłem - zgadzam sie na wszystko co potrafi opanować borg, ew. inny webmaster :)
*Ten, tego* - nie chcę żeby ktokolwiek z was dresy umiłowane* odchodził z TRPG - każdy z was tworzy mikroklimat tego miejsca, tylko musicie siebie i swoje racje zrozumieć :P
*Ergh..* Dziwny post, nieprawdaż? Sam nie wiem jak mogłem tak chaotycznie-orginalnie napisać - koniec roku swoje robi. Oczywiście nie mam zastrzeżeń do treści moejgo posta tylko do jego formy ;)


*Nie, nie używam aż tyle kolokwializmów** bo mam kompleks mniejszości. Za dużo Freuda dzieci ;) Jakoś tak po prostu mam dzis dziwny humor na taki sposób wyrażania swej opini ;)
**I gwary, masy emotikonów, żargonu, marmolady et cetera, et cetera...
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Re: Nowe forum

Post autor: Remik »

A nie możecie sie po prostu dogadać?? Sprobować razem rozwiązać problemy, zastanowić sie czy maja racje bytu. A nie tylko się obrzucacie błotem i obrażacie. Może np. BAZYL udostępni bazę danych forum, a fds przeniesie ja na ten swój UNB. Mozę przedstawicie konkretne projekty zmian a nie tylko pomysły.
Mi osobiście nic nie przeszkadza w forum, stronie, zinie. Uważam, że mogłoby być jak jest.

I taki mały apel:
PRZESTAŃCIE SIĘ KŁÓCIĆ I NARZEKAĆ
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Nowe forum

Post autor: BLACKs »

O, widzę że ktoś śledzi dyskusję od początku, ma na podorędziu masę sensownych argumentów i wie jak rozwiązać nasze "proste jak cep" problemy. ; )
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Falka »

Ja tak tylko na chwilę (bo mam 3 strony do przeczytania, a nie mam na to czasu): fds wspomniał, że mogę coś zmieścić na moim serwerze. Nie mogę - serwer został zajęty przez Sblam. Ale jakby co, zawsze mogę następny serwer załatwić ;)
@borg: lol :D gdyby nie to, że sama jestem leniwa, to pewnie bym się oburzyła ;)

To tyle z mojej strony, przynajmniej narazie. Pospamuję, jak nadrobię zaległości.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Szelmon »

Zaiste glosicie swoja "PRAWDE" i dazycie do "ZMIAN", czy jak to tam nazywacie w pieknym stylu. Sorry chlopcy, ale na moje oko przypominacie motloch z widlami i pochodniami, ew. stado kundelkow z jednym wyszczekanym na czele. Jakby sie nie dalo normalnie pogadac. Wiem ze rozmowa BAZYLem bywa trudna, ale jak ktos jest uparty i ciezko go do czegos przekonac, nie oznacza to zaraz ze nalezy mu przypierdolic w twarz i zmieszac z blotem. Mniejsza juz o wasze rzadania, ale sposob w jaki je przedstawiacie jest zalosny. Robicie syf. I jakos tak nie moge sie otrzasnac z wrazenia ze raczej przyczynicie sie swoimi dzialaniami do upadku, badz rozpadu Tawerny niz jej poprawy. Rzygac mi sie chce.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Zablokowany