Nowe forum

Zablokowany

Jaką skórkę powinno mieć forum?

Silver - bo jest ładne i przejrzyste
5
8%
Old TRPG - bo jest klasyczne i najlepsze
47
76%
Inne - w poście wpisałem propozycję jakie
10
16%
 
Liczba głosów: 62
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Szelmon »

Piszesz bzdury fds. Jesli czujesz sie czyimkolwiek sluga, znaczy ze to ty, nie kto inny, masz przerosniete ego. Lepsza komunikacja owszem, ale wg. mnie bez kogos, kto to bedzie trzymal wszystko w ryzach jako tako, zrobi sie zwykly bajzel, burza mozgow i mozdzkow i sie Tawerna rozpieprzy. Nie rozumiem co to za banialuki o dyktatorze, ktory ogranicza inwencje tworcza jednostek, bullshit! Od przyszlego numeru pojawia sie ilustracje w KGFie. Pomysl zrodzil sie, wyewoluowal i wszedl w zycie bez najmniejszego nawet udzialu tego strasznego dyktatora o ktorym ciagle bajasz. Po prostu fajny pomysl i osoba ktora podjela sie jego realizacji, wszystko. Seth piszac do mnie na PW nie pytal Zlego Despoty o zgode, to samo makk. Niestety makk nie ma szczescia, jak tylko wrocil i chcial zaczac tworzyc, BLACKs powzial niezwykle dojrzala i przemyslana decyzje o zawieszeniu kacika WFRP (co jest BLACKs nie chce Ci sie pisac i szukasz wymowek? jedziesz na jakies kolonie czy co?) Jeszcze raz to powtorze: POMYSL+WYKONAWCA=COS_NOWEGO_BEZ_POTRZEBY_AUDIENCJI_U_WIMAGINOWANYCH_WLADCOW

Druga sprawa. Promocja Tawerny o ktorej wspomnial Phoven (ten zarozumialy smarkacz ;) ). Padl kiedys z mojej strony pomysl plakatowania miejsc takich jak kluby mlodzierzowe, czytelnie, ksiegarnie czy nawet knajpy w ktorych bywa mlodzierz. Nie za wiele osob sie pokwapilo na taka akcje (z tego co pamietam tylko CoB cos tam napomknal). Zrobilem projekt i wydrukowalem nawet w pracy 20-30 plakacikow w kolorze, na papierze fotograficznym. Trafily na Avangarde i Dni Fantastyki. Potem sprawa przycichla, az w koncu zupelnie umarla. Gotow jestem ponownie zrobic plakat/plakaty propagandowe TRPG, o ile ktos sie podejmie wydrukowania ich (sztuka/dwie/kilka, nie mowie o jakiejs masowce) i porozlepiania w w.w. miejscach (czy nawet w szkole/ przed szkola) u siebie w miescie. To sie niestety wiaze z jakimis tam wydatkami (druk), nie wiem ile kosztuje wydrukawanie strony a4. Phoven (ten zarozumialy smarkacz ;) ) tez dalby pewnie rade jakies plakaty machnac, choc on pracuje w GIMPie wiec nie jestem pewien ;) Pytanie tylko czy tylko mi ten pomysl wydaje sie dobry? Moze to strata czasu i kasy? Piszcie co sadzicie.

(tak sobie teraz przypomnialem, ze z plakatami to byl chyba pomysl BAZYLa, ale on potrzebowal ich tylko na konwent, ja pomysl rozwinalem tylko nieco)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Danai, Szelmon:

Krzyczycie, że nie pojawiają się uargumentowane, konkretne zarzuty (np dotyczące kolorów) - przysiągłbym, że postawiłem kilka, jeżeli nie kilkanaście takowych, ignorujecie je. Ale postaram się jeszcze raz, w usystematyzowanej formie to wyłuszczyć.

Na początek organizacja redakcji, komunikacja, podejmowanie decyzji.

Cała władza jeżeli chodzi o kwestie techniczne skupiona jest w rękach BAZYLA i borga. Mają oni możliwość zupełnie uznaniowego forsowania własnych decyzji oraz blokowania wszelkich inicjatyw, które im się nie spodobają. Nie tłumaczą się z niczego, nawet redaktorzy - czy nawet 3. admin, Falka, są często zaskakiwani ich decyzją. Nie ma żadnego sformalizowanego, klarownego mechanizmu podejmowania decyzji (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Krytykę ich decyzji (np. wprowadzenie phpbb3) odbierają jako personalny atak na siebie. Sorry, chłopaki. Absolutna władza, to absolutna odpowiedzialność za decyzję.

Za całość nietechnicznego funkcjonowanie Tawerny odpowiada wyłącznie BAZ Tylko on ma w chwili obecnej wystarczające rozeznanie co się dzieje, jakie są plany. Danai, mówisz że ankieta w tym wątku to przykład demokracji... nie wiem czy śmiać się czy płakać. Na tej samej zasadzie można by powiedzieć, że przejawem demokracji było referendum ludowe z 1946r. Pytanie jest tak sformułowane, że odpowiedź nie mogła być inna. A wysnuwanie wniosków, że jego wyniki oznaczają, że ludzie są usatysfakcjonowani obecnym stanem technicznym tawerny (nie mówiąc już o tym, czy nie spodobały by im się sensownie wprowadzone zmiany) to kolosalne nadużycie.
Wracając do tematu - BAZYL nie tylko nie raczy informować co się dzieje, ale też jest faktycznie uparty jak muł. Rozmawiałem z nim kilka razy na drażliwe tematy, na wszelkie uwagi odruchowo reaguje ucieczką i po prostu przestaje rozmawiać, ucieka w metafory. Ani razu nie słyszałem, żeby szczerze przyznał się do błędu. Powiem to jasno - z tych powodów uważam, że BAZYL nie nadaje się obecnie na niepodzielnego władce, powoli zaczynam się też skłaniać ku konstatacji, że w ogóle nie nadaje się na żadne kierownicze stanowisko, bo popełnia kolejne błędy, które go ku temu dyskwalifikują w mojej opinii. Mam wielką nadzieję, że będzie potrafił wyciągnąć konstruktywne wnioski, odciąć się od swojej dumy, zranionych uczuć etc. Nie mam nic przeciwko, aby nadal miał decydujący głos na Tawernie, o ile zmieni swoje nastawienie na mniej konfliktogenne, sprzyjające porozumieniu. Papierkiem lakmusowym dla mnie będzie jak znajdzie rozwiązanie tej sytuacji. Jeżeli wybierze rozwiązanie siłowe lub strzeli focha i powie, że on w takim razie zabiera swoje zabawki i idzie do innej piaskownicy - potwierdzi tylko zarzuty "dysydentów", że jego ego jest dla niego ważniejsze niż tawerna i ludzie z nią związani, że nie dorósł do zarządzania zespołem kilkudziesięciu redaktorów oraz społecznością kilkuset osób (bo tyle wedle moich ocen pozostaje na forum aktywnych).
Mam wielką nadzieję, że znajdzie drogę do osiągnięcia kompromisu. Rozmawiałem zarówno z nim i z drugą stroną, wiem rozwiązanie akceptowalne - a nawet satysfakcjonujące - dla obu stron, jest możliwe i wcale nie takie trudne do osiągnięcia. Tyle że to stoi na pozycji siły - sam ją wybrał - więc to on musi zacząć.

Jak do tej pory nawet nie zapytał, co proponują ci, którym obecny stan się nie podoba. Ręce opadają.


wracam do pracy, ciąg dalszy pewnie nastąpi, proszę o komentarze i kontrargumenty :P
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Nowe forum

Post autor: BLACKs »

BLACKs powzial niezwykle dojrzala i przemyslana decyzje o zawieszeniu kacika WFRP (co jest BLACKs nie chce Ci sie pisac i szukasz wymowek? jedziesz na jakies kolonie czy co?)
Wymówki nie szukam, bo o planach na wakacje BAZowi już zdążyłem powiedzieć. Artykuły czekają na dysku. : O
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Szelmon »

krucaFuks, to ze nikt nic nie wie i nie ma komunikacji to oczywiscie wina BAZYLa... To oczywiste, tych kilkudziesieciu (sic!) redaktorow jest czystych jak lza...
Moim zdaniem redaktorow jest kilku. Komunikacji ma podobno sluzyc Lista Dyskusyjna, ale ona lezy i kwiczy. Pewnie z winy BAZYLa...

Zacytuj jedno moje zdanie w ktorym "krzycze, ze nie pojawiaja sie uargumentowane, konkretne zarzuty". Pojawiaja sie jak najbardziej, i nic poza tym. O kolorach nawet nie wspominaj, bo przyklad tworczosci ktory zaprezentowales, swiadczy o tym, ze nie masz pojecia o czym mowisz. To w kwestii kolorow. Jesli chodzi o zarzuty i argumenty, to juz pisalem ze latwo jest takie wysuwac i duzo o nich potem gadac. Problem w tym, kto sie zajmie realizacja pieknie uargumentowanych pomyslow, to pytanie tez z uporem maniaka wszyscy "dysydenci" ignoruja. Zapewniam Cie krucaFuks ze nie byloby najmniejszej proby blokady ze strony BAZYLa i borga, gdyby ktos wpadl na genialny pomysl i mial plan i checi zeby go wprowadzic w zycie . Ale z tego co widze wszyscy, albo znakomita wiekszosc tutaj ograniczaja sie do krytyki i wytykania bledow. I to czesto tonem alfy i omegi .

Tez mam nadzieje ze pozytywnie sie to wszystko rozwiaze, choc na poczatku mialem czarne wizje. Dobrze ze atmosfera, z wolna bo z wolna, ale zaczyna sie oczyszczac. Nie powinna byla w ogole sie zanieczyscic, no ale nikt nie jest nieomylny, nawet wszechwiedzacy "dysydenci".

PS. BLACKs, skoro masz teksty i nie jedziesz na kolonie, to po cholere zawiesiles kacik?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Przepraszam, skoro sami BAZYL i borg przyznają, że sprawują dość autorytarny styl rządzenia (co uzasadniają jakoby większą efektywnością) to kto odpowiada za problemy i konflikty z tego wynikają? i liście dyskusyjnej na przykład nic nie wiedziałem... Zamiast udawać, że tak musi być, lepiej zastanowić się jak temu zaradzić.

Wszyscy narzekają, że nie ma kto robić korekt, nie ma kto pisać artów, nikt nie chce się angażować w to czy w tamto. A potem okazuje się, że cześć osób ma odczucie, że ich inicjatywy są blokowane. Przecież to bez sensu! Dajcie coś tym ludziom robić to co chcą, umożliwcie im to, pomóżcie się zorganizować. Jeżeli się sprawdzą - tym lepiej. Jeżeli nie - sami zrewidują swoje możliwości i na przyszłość będą pewnie znacznie ostrożniejsi. Na pewno jednak nie będą się czuli "olani", jak to mam miejsce teraz.

Jeszcze raz powtarzam - ani BAZYL ani borg nie podjęli wg mnie próby merytorycznej obrony. Ja ze swojej strony wiem, że mają w wielu sprawach rację, ale wyciąganie tego z nich to była mordęga. A w moim mniemaniu w każdej inicjatywie typu D.I.Y. klarowność zasad, informacje o tym co się dzieje i dlaczego, nie tylko są konieczne, ale powinny być wręcz priorytetem.

Wszystkie te zarzuty kieruję w stronę BAZYLa i borga nie z powodów personalnych, ale dlatego że sami mnie do tego zmusili - jak już mowiłem, wg mnie władza=odpowiedzialność za decyzje. Czyli: macie, Panowie, władzę feudalną - to wy za wszystko ponosicie odpowiedzialność. Przyczyna i skutek.
Uważam, że taki układ nie jest szczególnie korzystny nie tylko dla Tawerny, ale i dla was.
Ale mogę się mylić.


@Szelmon:
Szelmon pisze:O kolorach nawet nie wspominaj, bo przyklad tworczosci ktory zaprezentowales, swiadczy o tym, ze nie masz pojecia o czym mowisz.
A konkretniej? rozumiem że przykład jak mogłyby wyglądać posty świadczy o tym? zaznaczylem, to jest projekt na szybko, wszystkie elementy wykonałem od zera, wykorzystując tylko pojedyncze zdjęcia, kilka filtrów i illustratora. Wszystko w 1,5h, z czego np na narysowanie ikonki to Biblioteki światow zeszło się 15 minut, na przerobienie hebrajskiego manuskryptu na "papierowe" tło jakies 20 minut, etc. Mam świadomość że np tło strony nie pasuje do części dla postów, ale chodziło mi raczej o pokazanie różnych możliwości. Uważam jednak, że kolory w "postach" są dobrane dobrze - i to mimo że też się spieszyłem. Nie jestem w tym odczuciu osamotniony, z wyjątkiem Ciebie, ludzie, któzy sie do mnie odezwali, uważali zarówno kolory jak i layout za dużo ciekawszy. Mam podejrzenie, że za Twoją "krytyką" stoi coś więcej niż obiektywne racje. Czy może obecna paleta to Twoje dzieło?

ps. zapewne oburzyło Cię stwierdzenie, że używanie tylko odcieni jednego koloru to najbardziej amatorski sposób dobierania palety. Tak się składa, że nie jest to mój wymysł. Wręcz przeciwnie, kiedyś uważałem podobnie, dopiero kiedy zacząłem więcej czytać na ten temat szybko zrozumiałem swój błąd.
To stwierdzenie znajdziesz na samym początku każdego artu o kompozycji kolorów, może tylko nieco dyplomatyczniej sformułowane.
Obrazek Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Nowe forum

Post autor: Craw »

Nie bede sie tera wciskal w dyskusje co jest dobre na forum a co zle. Mam tylko jedna prosbe.

Baziu, prosze Cie bardzo, wroc do poprzedniej wielkosci czcionki na forum, bo obecnie czyta sie je koszmarnie.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Szelmon »

@krucaFuks: He he, obecna paleta nie jest moim dzielem. Nie zmienia to faktu ze mnie ona nie razi. To co pokazales (wiem ze to nie projekt a jedynie przyklad) jest niemozliwe do zaimplementowania na forum. Nawet gdyby bylo, to i tak wg mnie sie nie nadaje, bo forum to forum, miejsce do slownych popisow uzytkownikow, anie wodotryskowych popisow grafika. O ile palete barw mozna jak najbardziej zmienic i dopracowac, o tyle layout jest taki jak powinien byc, prosty i przejrzysty. Pracowalbym nad tym w tym momencie, gdyby nie fakt ze czekam na dostawe lozeczka, ktore maja przywiezc lada moment... ;)
Nie oburzylo mnie stwierdzenie o amatorszczyznie. Po czesci sie z tym zgadzam, choc uwazam ze nie zawsze amatorski oznacza do kitu. Nie mam jak na razie udzialu w kolorystyce forumowej (oprócz tego paska, ktory wczesniej byl prawie pomaranczowy, i logo ktore powstalo w zupelnie innym celu). Gdybym znal sie na kodzie (HTML to jest chyba, nie?) ulatwilo by to bardzo sprawe kolorow, bo bym sobie pracowal na szblonie forum i mial staly wglad. A tak pozostaje mi praca na pojedynczych gifach, zupelnie albo prawie na slepo. Jeszcze wracajac do Twojego pomyslu na layout, juz wczasniej myslalem o tle jako o ciekawej teksturce, a nie o jednolitym kolorze, to samo z cala reszta. Na realizacje swoich zamierzen potrzebuje jednak czasu, ktorego obecnie niestety nie mam. Proponuje wiec na razie zakonczyc temat wygladu forum. Oczywiscie jestem jak najbardziej otwarty na pomysly i sugestie, moga wiele pomoc i ulatwic prace (adres e-mail w profilu).

W kwestii BAZYLa i borga wiecej sie nie wypowiem, bo powiedzialem juz wszystko co mialem do powiedzenia.

@Craw: Slusznie prawisz ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Nie bardzo rozumiem, czemu nie możesz otworzyć sobie ai albo indd i zrobic sobie makietke? Przecież projektu nikt nie opracowuje dłubiąc w kodzie, projekt robi się w programi graficzny, a potem pyta się osobę odpowiedzialną za wdrożenie, jak wykonać slice'y i jakie wymiary mają mieć poszczególne elementy.

Jeżeli obecna szata forum była robiona metodą prób i błędów, to wyjaśnia wiele...

Nie zgodze się też, że forum musi wyglądać zgrzebnie i nijako. To tak jakbyś powiedział, że w bibliotece mogą być ściany z zaciekami i rozpadające się stoły. Bo przecież książki są najważniejsze.

Powtórzę jeszcze raz, choć dla mnie to truizm.
Dobry design to:
- szata graficzna miła dla oka, aby patrzenie na nią było przyjemnością
- przemyślana funkcjonalność, aby najczęściej używane funkcje były widoczne, jednoznaczne i bardzo łatwo dostępne;
- jeżeli tekst jest podstawą i jest go dużo, przestrzeganie zasad typografii i dostepności powinno być fundamentalne; na windowsie wygładzanie czcionek ssie wystarczająco, więc dobór dobrej czcionki i jej wielkości, z myślą także o osobach słabiej widzących; dodam jeszcze, że najlepiej jest wybrać czcionkę zaprojektowaną z myślą o ekranach, a nie kilkudziesięcioletnią czcionkę gazetową taką jak arial czy times new roman.
Tutaj zdaje się jest verdana (strzelam), która nie jest najgorsza, ale sprawdza się tylko przy niektórych wielkościach ;/
Obrazek Obrazek
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Nowe forum

Post autor: Carchmage »

Wy się kłóćcie, nie przejmujcie się, ja mam pytanie do BAZYLa. Gdzie w panelu mojego konta mogę zamieścić mój adres e-mail? Jak zauważyłem, żaden użytkownik nie ma adresu e-mail wpisanego. Jest miejsce w profilu na maila, ale nie ma możliwości zapełnienia go - w panelu jest za to jedno zbedne miejsce do wypełnienia. Hm postulowałbym naprawienie tego albo wyprowadzenie mnie z błędu...? ;)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

Dobrze.

Nie widziałem żadnego zgłoszenia, czyli rozumiem, że potraficie tylko gadać, a do roboty chętnych nie ma. Wiedziałem, że tak będzie.

W związku z tym decydujemy co następuje:
- Forum zostaje takie jakie jest.
- Ktoś chce przetestować inne rozwiązania, to zapraszam do zapoznania się z linkami, które podał fds.
- Ktoś chce portalu społecznościowego, zapraszam na Grono.net.
- Ktoś chce nabrać zdrowego dystansu do Web 2.0 i całej szopki o społecznościach zapraszam do zapoznania się z dwoma krótkimi artykułami:
YouTube i Telewizja Trwam to początek końca Web 2.0
Cytując Pana Prezydenta…
- Ten temat, jako jałową dyskusję zamykamy, kwestię uważamy za niebyłą.
- Zakładamy nowy temat, w którym na pewnych zasadach będą zgłaszane propozycje zmian – na zasadzie: pomysł + argumentacja + sposób + własny wkład. Na prośbę Fuksa odpowiadać w moim imieniu będzie Falka...

PS. Bardzo dziękuję osobie, która próbowała dostać się na moje konto na profil. Nie udało się z hasłem? A wystarczyło poprosić...

PPS. Jeszcze wierszyk, który prześladował mnie przez cały czas tej rewolucji...

Walka Jakuba z aniołem

A kiedy walczył Jakub z aniołem
I kiedy pojął że walczy z Bogiem
Skrzydło świetliste bódł spoconym czołem
Ciało nieziemskie kalał pyłem z drogi
I wołał Daj mi Panie bo nie puszczę
Błogosławieństwo na teraz i na potem

A kaftan jego cuchnął kozim tłuszczem
A szaty Pana mieniły się złotem

On sam zaś Pasterz lecz o rękach gładkich
W zapasach wołał: Łamiesz moje prawa
I żądasz jeszcze abym sam z nich zakpił
Ciebie co bluźnisz grozisz błogosławił! -

A szaty Pana mieniły się złotem
Kaftan Jakuba cuchnął kozim tłuszczem

- W niewoli praw twych i w ludzkiej niewoli
Żyłem wśród zwierząt obce karmiąc plemię
Jeśli na drodze do wolności stoisz
Prawa odrzucę precz a Boga zmienię!

I w tym spotkaniu na bydlęcej drodze
Bóg uległ i Jakuba błogosławił
Wprzód mu odjąwszy władzę w jednej nodze
By wolnych poznać po tym że kulawi


Jacek Kaczmarski 1979
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zablokowany