Spamboty

Zablokowany
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Spamboty

Post autor: Perzyn »

No właśnie. Czy nie ma jakiegoś sposobu na pokonanie spambota? Wiemy, że do rejestracji dodano okienko na wpisanie z obrazka, ale jak widać i to i potwierdzenie mailem da się obejść. Ja mam pewien pomysł, ale nie wiem czy coś takiego przejdzie. Zmienić ten obrazek na jakieś działanie matematyczne i trzeba podać jego wynik, wtedy spambot już chyba się nie złapie. Albo dodać jakąś klauzule, że trzeba to co na obrazku wpisać od tyłu?
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Rozwiązanie z działaniem znacznie bardziej do mnie przemawia. Zostało ono zastosowane na forum CDA i nigdy tam nie widziałem spambota (choć może źle szukałem :wink: ). Natomiast co do wpisów z obrazka - udzielam się na innym forum, i tam, choć trzba podać kod nie tylko przy rejestracji, ale i zwykłym logowaniu, spamboty znalazły lukę i tańcują, aż niemiło (choć na Tawernie bardziej :cry: ).
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Kurde... Kiedys na jednym forum koles mi mowil jak je likwidowac ale nie moge sobie przypomniec... Moze trzeba poszukac na innych forach??...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Ten przykład z działaniem też do mnie przemawia. Ale z kolei, żebyśmy jakimś za trudnym nie wystraszyli zwykłego śmiertelnika ;)
.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Są sposoby na pozbycie się botów z tawerny, ale BAZYL nie chce ich zastosować ... I nikt nie wie dlaczego ...
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Post autor: Trankvilus »

Może sam jest spambotem? :D

Wybaczcie, nie mogłem sie powstrzymać. Sypię głowę popiołem.
Koyaanisqatsi!
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

Ja też nie wiem czemu nie, ale chwilowo robię, co mogę. Donoszę (aaa. nie jestem szpiclem, nie, nie!) moderatorstwu na spamboty oraz spamerów. No, donoszę, donoszę. Ale w imię dobrej idei. Mam nadzieję, że moja skromna pomoc coś da :wink:
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

fds pisze:Są sposoby na pozbycie się botów z tawerny, ale BAZYL nie chce ich zastosować ... I nikt nie wie dlaczego ...
Pewnie dlatego, że wszędzie pisał, że nie ma zamiaru instalować żadnych dodatkowych opcji do forum :P .
...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

szturm pisze:Ja też nie wiem czemu nie, ale chwilowo robię, co mogę. Donoszę (aaa. nie jestem szpiclem, nie, nie!) moderatorstwu na spamboty oraz spamerów. No, donoszę, donoszę. Ale w imię dobrej idei. Mam nadzieję, że moja skromna pomoc coś da :wink:

Nie jesteś szpiclem a TW. Jak przyjdzie lustracja to pierwszy pójdziesz do odstrzału.

Ehhh. Bazyl, jak chodzi ci o nie instalowanie nowych opcji to odpuść, my ciebie bardzo prosimy bo spamboty są naprawdę wkurwiające.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Nie chodzi o samo instalowanie - Was to może drażni jak to widzicie - my musimy oprócz tego to usuwać...
Jak znajdziecie jakiś skuteczny i gotowy do instalacji sposób na boty, to dajcie znać. Póki co właczał aktywacje kont przez e-mail, może to trochę pomoże.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

Zainstalowaliśmy także nową wersję potwierdzenie obrazkowego.

Różne pomysł walki z botami są fajne, tylko ich implementacja z systemem forum jest czasami ekstremalnie nie fajna :P
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Captcha, czyli obrazki do przepisania, nie działa. Tylko wkurza normalnych userów.

http://sblam.com - może ktoś w końcu to zainstaluje?

edit: poprawiłam linka :)
Ostatnio zmieniony sobota, 19 maja 2007, 01:39 przez Falka, łącznie zmieniany 1 raz.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

Chętnie to zainstaluje, jak mi ktoś zrobi z tego moda do phpBB - jakoś siebie nie widze przeszukjącego 200 plików forum i tysiące lini kodu, o którym mam średnie pojęcie w celu rozkminienia, gdzie to wcisnąc i co ważniejsze - jak to wcisnąć :]
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

Jak zwykle okazałem się genialny i zainstalowałem FalkoweCudo. Zobaczymy co się stanie :]


PS.
Stało się to co się obawiałem na dodanie posta czeka się 10s... Ciekawe czy to tak zawsze :P

PPS.
Nie - czasami jest tylko kilka sekund opóźnienia. Jakby były problemy - piszcie.

PPPS.
A czasami czeka sie 20 sekund... Ciekawe - czy to nie wkurza zwykłych użytkowników :P

PPPPS.
Ostatni mały test :P
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Że "cudo" spowalnia nieco wysyłanie, to już wiemy. Prace nad poprawką buga trwają.

Przy okazji: podepnij no tego cudaka pod rejestrację userów, bo mi sie nie chce botów wywalać.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Zablokowany