Pytanie o ogólne dzialanie forum

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Keyhell »

Problem chyba nie zależy od forum. Ja mam siebie zapamiętanego i zawsze loguje mnie automatycznie.

PS: Do wcześniejszej dyskusji - ja BAZYL'a nie znam, a dowcip zrozumiałem. I nie poczułem sie urażony - wręcz przeciwnie. Bardziej swojsko. ;)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Ja nie mam problemu z zapamiętywaniem hasła na forum - znaczy, ze funkcja działa. Dlaczego komuś może nie działać? Z winy przeglądarki - może mieć wyłączoną opcję zapisywania ciasteczek (pliki cookies), albo może mieć właczoną opcję czyszczenia ciasteczek przy wyłaczeniu przeglądarki. Jest jeszcze możliwość, że się po prostu ciasteczka skrzaczyły - wtedy wystarczy je wyczyścić (ręcznie, albo przez przeglądarkę) i zalogować się jeszcze raz z zapamiętaniam logowania.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: krucaFuks »

Bielon pisze:Teraz moje pytanie techniczne. Od kilku dni loguję się, zaznaczam opcję zapamiętania mnie, ale i tak każdorazowo wchodząc na Forum muszę się logować. Czemu? Pewnie może być to wina moich jakichś ustawień, ale się nie znam. Proszę zatem o pomoc.
To wina silnika forum, musisz sie przyzwyczaić. Najlepiej ustawić sobie zakładkę bezpośrednio na ekran logowania i używać zapamiętywania hasła przez przeglądarkę. Cookies działają prawidłowo na Operze tylko, na pozostałych przeglądarkach po pewnym czasie się coś chrzani.

I oczywiście masz rację, niektórym moderatorom tutaj się w pewnej częsci ciała poprzewracało, zapomnieli, czemu ma służyć ich praca i że to nasi goście są najważniejsi. Ale ma to swoje głebsze przyczyny, w które się tutaj nie będę wgłębiał...
Obrazek Obrazek
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: borg »

krucaFuks pisze:To wina silnika forum, musisz sie przyzwyczaić. Najlepiej ustawić sobie zakładkę bezpośrednio na ekran logowania i używać zapamiętywania hasła przez przeglądarkę. Cookies działają prawidłowo na Operze tylko, na pozostałych przeglądarkach po pewnym czasie się coś chrzani.
Kruca, co Ty za brednie opowiadasz - jaka wina silnika forum? Weź się nie wypowiadaj, o rzeczach o których się nie znasz. Guru od siedmiu boleści z siebie robisz... Nasza Ty gwiazdeczko.


Co do autologowania:

Po pierwsze sprawdźcie czy np. nie wchodzicie na Forum raz przez trpg.pl, raz przez tawerna.rpg.pl, raz przez www, raz bez www? Dla przeglądarek i cookies to dwie zupełnie różne strony i osobne autologowania. Taki już ich urok.

Po drugie - autologowanie to podatny na włamania mechanizm, dlatego phpbb3 ma wbudowane wiele zabezpieczeń takich jak, np. porównywanie adresów IP - autologowanie przypisane jest do konkretnego zakresu adresów, jeśli klasa ta się zmieni - np. włączymy proxy, weźmiemy laptopa do kolegi - phpbb ze względów bezpieczeństwa wykasuje nam autologowanie (bo nie wie, czy to my sami laptopa przenieśliśmym, czy ktoś nam z kompa przegrał po cichu cookisy i u siebie nie próbuje na nie dostać cie na forum). System sprawdza, też czy się nam nie zmieniła przeglądarka oraz kilka innych ustawień systemu.

Po trzecie - są mogą zaistnieć problemy zewnętrzne - o jakich pisał BAZYL. Dodam jeszcze, że posiadacze systemów z rodziny Windows Vista, mają tą miłą przewagę, że ze zwględów bezpieczeństwa sam Windows radośnie kasuje im różne ustawienia, chyba że uruchomią przeglądarkę z prawami Admistratora.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: krucaFuks »

A to o czym mówisz, to co to jest? phpbb, czy może direct x?

Jakoś nie mam problemów z logowaniem na inne serwisy, a wchodze zawsze z tej samej zakładki. Czyli co, na tawernie nie działało automatyczne logowanie z powodu plam na słońcu?
Obrazek Obrazek
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Cain »

Czy jest możliwość wywalenia rangi i tego obrazeczka z kuflem pojedynczemu użytkownikowi?
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Deep »

Cain pisze:Czy jest możliwość wywalenia rangi i tego obrazeczka z kuflem pojedynczemu użytkownikowi?
Zapracuj sobie po prostu na wyższą rangę pomywaczu ;)
.
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Cain »

Licznika postów też bym się chętnie pozbył. Śmieszne dodatki sprzyjające spamowaniu i innym niepochlebnym praktykom.

@Deep: możesz mieć nawet rangę "Kapitan Sparrow". Zwisa mi to i powiewa, bo nie liczy się to jaki masz postcount ale co masz do powiedzenia
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Oso »

A z tym w Twoim przypadku jest cieniutko. Za mało wypowiedzi, za dużo wycieczek osobistych. Pouczanie innych w takim przypadku nie przystoi.

I gdzie Ty w ogóle widzisz licznik postów? Taki dokładny licznik, który każdy użytkownik może podejrzeć, a nie informację w Twoim panelu zarządzania kontem.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Cain »

U każdego pod dołączył wiedzę taki pogrubiony napis: Posty
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Oso »

Ciekawostka. Z tego, co pamiętam, licznik został usunięty dawno temu. Ja go w każdym razie u nikogo nie widzę, więc zakładałem, że reszta też tak ma. Hmm, czyżby z wiekiem pamięć zaczynała szwankować :?
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Cain »

Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Brzoza »

Cain, masz inną skórkę forum ustawioną. Na starej(brązy) i na nowej(pomarańcze) licznika ni ma.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Spoko, wywalę ze wszystkich, muszę tylko trochę czasu wygospodarować.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Azrael »

Jest jakiś sposób, abym wciąż korzystał ze starej brązowej skórki?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Szelmon »

Twoje konto->Ustawienie forum->Styl forum.
Ale slyszalem ze samobojstwo przywraca stara skorke szybciej, latwiej i przyjemniej...
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: fds »

Mogę się dowiedzieć, dlaczego BAZYL zedytował mojego posta?

Wersja pierwotna wyglądała tak:
"Ciekawy wywiad, który powinien przeczytać każdy impotent o małym rozumku rzucający jak szalony mięchem w sędziego Webba"

BAZYL zmienił na:
"Ciekawy wywiad"
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
ODPOWIEDZ