Pytanie o ogólne dzialanie forum

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Keyhell »

Aaaa. Sorry, że zaśmiecam. Już zmienie. ;)
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Bielon »

To ja głosuję za wpisywaniem od razu na Czarną Listę. Kto jest za?
Ja. Najlepiej wszystkich zarejestrowanych na dzień dobry. Żeby wiedzieli kto tu rządzi i że nos jest dla tabakiery a nie ta, dla nosa w tym wypadku.

P
B
.
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: krucaFuks »

Zgadzam się w pełni z Bielonem.

Ale zmień sobie kolego podpis, bo ani to śmieszne, ani oryginalne. A bezsensowne wulgaryzmy akurat na tym forum nie są zbyt mile wiedziane, jak pewnie wiesz z regulaminu :P
Obrazek Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Phoven »

@Bielon: Ouuu.. ale sie wysiliłeś z ta złośliwością, normalnie spadłem z krzesła. Następnym razem informuj, że będziesz miał przez moment przebłysk inteligencji, okej?

Jakimś cudem jedynymi osobami które uważają, że mamy tu jakąś formę reżimu są spamerzy którzy nie chcą się pogodzić z tym, iż nikt nie potrzebuje tu ich flejmu&spamu. ;P

Jeśli zaś chodzi o automatyczne powiadamianie to nie mam osobiscie nic przeciw, o ile oczywiście nasza Grupa Techniczna* będzie miała dość czasu i chęci, to można się o cos takiego pokusić. Mi tam to do szczęścia nie potrzebne, ale jak widać po tym wątku - trzy osoby są za. ;]

*czyt. borg
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Ravandil »

Phoven pisze: Jakimś cudem jedynymi osobami które uważają, że mamy tu jakąś formę reżimu są spamerzy którzy nie chcą się pogodzić z tym, iż nikt nie potrzebuje tu ich flejmu&spamu. ;P
Dziwisz się? My jesteśmy już takimi starymi wyjadaczami, że spamowanie nas po prostu nie bawi. A młodzi chcą się wyszaleć i dziwią się, że czepiamy się o jednozdaniówki i przekleństwa. A powiadomienie by się przydało - razem z liścikiem pełnym losowo generowanych ostrzeżeń :D A nie powiem nawet, co powinno się zrobić z takimi, co urządzają atak klonów na forum ]:->
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Bielon »

dziwią się, że czepiamy się o jednozdaniówki i przekleństwa.
Ano owi młodzi się dziwią. Dziwisz się? Zwłaszcza, gdy ich posty nie zawierały przekleństw i nie były jednozdaniówką. Ot, taka tam fanaberia młodych, którzy chcieli by być traktowani jak userzy, liczyć na jakieś tam prawa, no ale młodzi są, zdążą się nauczyć. I wówczas zacytowane przeze mnie wyżej ostrzeżenie BAZYLA potraktują poważnie. Jak już się nauczą.
A powiadomienie by się przydało - razem z liścikiem pełnym losowo generowanych ostrzeżeń
No ba. Podobnie jak losowo generowane słowa, głównie przymiotniki uznawane powszechnie za wulgarne, dla uwypuklenia bufonady tego, który urodził zacytowane zdanie. Lub spłodził. Lub mu wypadło.

To jednak wszak "stary wyjadacz". Zatem nie pastwmy się nad stetryczałym ramolem jak mu pruchno z czterech liter leci i wypowiada się niczym S.Tym w myśl zasady "Nie wiem, ale się chętnie wypowiem".
:smile:

Szczęściem zapomniał co chciał poradzić. Ot, "stary wyjadacz". Nic dodać, nic ująć.

Przebłysk inteligencji? Hmmmm. Ja miałem przebłysk obecności na Forum. I tyle. No, ale nie chciałem szczerze mówiąc nikogo z krzesła ten tego. Przepraszam. Następnym razem umieszczę informację dla Ciebie, druhu forumowy. Byś nie był narażony na tak dotkliwe, groźne dla ciała, facecje.
:lol:

I jeszcze jedno Phoven. To nie tak, że tylko Ty jesteś za reżimem nakazującym wszystkich w opozycji do mamra/kicia/bana etc. Nie uwierzysz, kiedyś było za tym pół Europy i niemal cała Azja a obecnie za taką formą ustrojową jest jeszcze Kuba i Chiny! Brawo! Masz znaczne, licząc populację Chin uznaną jako jedność myśli, poparcie. :lol:

Pozdrawiam
B
.
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: MAd Phantom »


@Bielon:
Na sam początek wyciągnijmy Ci tego kija z... pewnego miejsca, co go ktoś tam nieopatrznie umieścić musiał... raaazeem! O! No, od razu lepiej.

Teraz pora na kilka przykładów reżimu wobec nowych:
- W sytuacji gdy "antyczny wyjadacz" poleciałby na CL, nowy dostaje tylko upomnienie na PW
- Nie spotkałem się z sytuacją, by ktokolwiek używał w dyskusji stażu na forum jako argumentu
- Każdy moderator bardzo chętnie odpowie na nurtujące dowolnego nowego (ale i nie tylko) usera pytania na temat forum
- Nie ma ani jednej opcji dostępnej tylko tym z "większym doświadczeniem"

Widzę, że masz też poważny żal (tak potężny, że aż zaślepia Cię na oczywiste żarty... ach, cóż to musi być za udręka! Cóż za cierpienie!) co do tej notki, co Ci ją tak zbrodniczo skasowano... w takim razie zgłoś się do mnie na PW (najlepiej z odtworzoną jej treścią) i albo wytłumaczę Ci cóż to było z nią nie tak, albo też wymierzymy srogą i straszliwą karę temu niedobremu Phovenowi.

Co zaś się tyczy powiadomienia o skasowaniu: niby można, choć nie wiem jak to dokładnie wygląda od strony technicznej. Trzeba by pewnie też dorobić opcję do wyłączenia owego powiadomienia, ażeby kto nie chce, ten się nie stresował. Poza tym jest jeszcze kwestia czy powinno ono spamować e-mail czy też zapychać - i tak nie za dużą - skrzynkę na PW?
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Bielon »

MAd Phantom:

Z prawdziwą wdzięcznością chciałbym wyrazić słowa skruchy i ubolewania nad moją zjadliwością, w której potępiałem słowa BAZYLA sugerujące iż każda aktywność, prezentowana przez osoby łamiące swoimi postami czasami regulamin, powinna skutkować wpisaniem na Czarną Listę. Teraz, po wysmakowanej operacji dokonanej przez Ciebie i osoby Ci bliskie, zwołane hasłem alternatywnym "raaaazeem", czuję się dużo lepiej. I cieszę się, że ta część mojego ciała cieszy się tak wielką estymą tak szacownego jak Ty gremium. Jakie zainteresowania, takie gremium.

Teraz prosił bym o powtórne zaprezentowanie owego reżimu wobec nowych, bo nie ukrywam że mnie zainteresował i z pewną dozą rozżalenia przeczytałem po podpunkcie nr 1, odnoszącym się do owych "nowych", dalsze, nie mające [poza pkt. 3] z nowymi wiele wspólnego. Zatem jak się ów reżim ma? Na tej Kubie forumowej.

Propozycja wklejenia notki sprzed... miesiąca bodajrze, wzbudziła moją szczerą wesołość. Rozumiem, że Ty mój miły interlokutorze, przechowujesz wszystkie swoje notki przez miesiąc? Albo zatem piszesz nader mało, albo też masz ooooogromne ego i potrzebę uwielbienia słów pisanych przez się samego. Ja osobiście nie. Nie mam zatem tej notki i nawet gdybym, nie był bym w stanie odtworzyć tej notki. Tej zbrodniczo skasowanej. No, ale Ciebie może to zdziwić.

Zważ jednak, że nie dyskutujemy o kasowanej mojej notce, ale o słowach BAZYLA, które moim zdaniem rzucone zostały raczej, mam taką szczerą nadzieję, prześmiewczo. Choć z drugiej strony, jestem zapewne w owej kategorii "nowych" i BAZYLA na tyle co Ty, nie znam.

Co do rozwiązań technicznych i związanych z tym ograniczeń się zgodzę. Co nie zmienia faktu, że może się przez to narazić na poważniejsze konsekwencje. Sam niejednokrotnie kasowałem podwójne notki tej samej treści i wierzę, że byli ludzie, którzy wobec braku swej notki przy braku znanej przyczyny, popadali w konflikt z Moderacją. Tyle, że rozumiem to wyłącznie ja, "nowy". Ci, którym owo pruchno leci z pewnej części ciała, skupiają się wyłącznie na regularnych czynnościach fizjologicznych zazwyczaj. I takie też mają zainteresowania.

Pozdrawiam
B
.
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: MAd Phantom »


Hmm... wygląda na to, że operacja jednak nie pomogła, nawet mimo tak wybitnej kadry na sali operacyjnej. Cóż, widać mamy tu przypadek z gatunku tych beznadziejnych. Masz jeszcze co prawda trochę lat życia... ale co to jest za życie :(

To, że nie widzisz połączenia, nie oznacza, że tam go nie ma ^^ Powiem więcej: owe 4 punkty to był [tu trudne słowo] sarkazm, mający na celu ukazanie braku takowego reżimu ;p Podobnie zresztą można powiedzieć o wypowiedzi BAZYLa z Krwawej Trójcy, tyle tylko, że u niego było to bardziej oczywiste... Toteż Wujek Dobra Rada radzi: Jeżeli coś wygląda na akt forumo-reżimowego terroru, całkowicie pozbawiony sensu i niszczycielski LUB na rzucony mimochodem żart średniej klasy, to wyjdź z założenia, że jest jednak tym 2gim.

Cieszę sie niezmiernie z Twej wesołości, jak również z głębokiej i jakże trafnej psychoanalizy na temat mojej osoby, której tak szybko i sprawnie dokonałeś. Dziwi mnie jednak, że owa notka, która tak straszliwą traumę Ci zadała, nie zachowała się nawet częściowo w Twej pamięci - czyżby szok był to tak wielki, że aż represja tego wspomnienia nastąpiła i jedynie o próchnie z pewnej części ciała się sypiącym myśleć teraz potrafisz? Zaprawdę, straszny to los...

Co do powodu kasacji, to oświecę Cię, że jest on zawsze ten sam: moderator stwierdził niezgodność z regulaminem. Jeżeli zaś ktoś szuka powodów konkretniejszych, to "Moderacja" z ochotą je przytoczy. Zaś gdyby - nie daj bogini! - wystąpiły na tym polu jakieś konflikty, to nikt nie stawia przeszkód by rozwiązać je całkiem ugodowo i polubownie.

PS. Przekaż moje serdeczne pozdrowienia dla Henryka W. Improwizacji kiedy go spotkasz ^^
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Bielon »

Sarkazm Moderatora, oczywisty lub nie, w odpowiedzi na wypowiedź Użytkownika nowego proponującego określone działania w oparciu o doświadczenia własne, raczej nie jest poczytywany jako sarkazm. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z Użytkownikiem nowym, który nie zna sarkasty. Nie wie, czy powiedział to, kolokwialnie rzecz ujmując, do śmichu, czy raczej na poważnie. Stąd też i mój sarkazm wskazujący niestosowność wypowiedzi BAZYLA, który wywołał do odpowiedzi Phovena, Ravandilla i Twoją. Ot, Pretorianie są na miejscu, czujni i gotowi. Chwali się.

Propozycja by wyciągać komuś coś skądś, jest moim rzecz jasna zdaniem, nieco niesmaczna. I obraźliwa. Nieco. Zapewne jednak zaoponujesz, albowiem nie możesz się tym poczuć obrażony. Ja w sumie też nie, ale z pewnością ktoś mógłby. W ustach osoby na "funkcji" taka lekkość wypowiedzi zdaje mi się nie na miejscu. Ale tylko mi się.

Nie zmienia to jednak faktu, że każde działanie osoby funkcyjnej, nie znajdujące zrozumienia w oczach Usera [zwykle tak jest w przypadku kasowania notek, wlepiania banów i warnów etc] powinno być traktowane, zgodnie z Twoją definicją, jako żart średniej klasy. Ot, takie rozbawione, rozrechotane Forum z obsługą żartującą na poziomie średniej klasy, można by sądzić. Tyle, że to może się okazać błędem. Zatem jeśli piszesz coś, miej świadomość, że nie ja jeden, rozrechotany Bielon, to czytam. I nie ja jeden stosował będę.

Co zaś szoku związanego z usunięciem notki, będącego w Twej ocenie przyczyną zapomnienia jej treści, spieszę z wyjaśnieniem. Dziennie piszę około 10 notek. W tym kilka "grubszych". Biorąc na to poprawkę czasokresu, oraz trywialności sprawy, rzecz jest nie do odtworzenia. Nałóż na to jeszcze 3 tygodniowy pobyt mojej córki w szpitalu a zrozumiesz, że problem znikających notek interesujący mnie kiedyś, teraz jest mi wielce daleki a treść znikniętego posta zalały wrażenia po stokroć istotniejsze.
". Przekaż moje serdeczne pozdrowienia dla Henryka W. Improwizacji kiedy go spotkasz "
Tego nie zrozumiałem, szczerze mówiąc. Proszę zatem o oświecenie osobę, dla której słowo "sarkazm" jest słowem trudnym.

Pozdrawiam i dobranoc
B
.
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: MAd Phantom »


Jesteś na forum już prawie okrągły rok i dalej czujesz się "nowy"? Toż to dopiero! Niektórzy po tym czasie byli już moderatorami i to całkiem obytymi. Co do sarkazmu, to jest on wyrazem szacunku wobec użytkownika, albowiem stosujący go moderator liczy na to, iż ten go zrozumie oraz doceni. Widać jednak, że i moderator się czasem myli. Zresztą, drobne żarty i docinki czynione wszystkim przez wszystkich są już tradycją tego forum i zdumiony jestem, iż umknęło to Twej uwadze lub - co jeszcze bardziej niesamowite - nie uznajesz "tradycji" za wartość pozytywną i dążysz do jej obalenia.

Idąc dalej, funkcja moderatora w absolutnie żaden sposób nie jest powiązana z łykaniem kołków czy chodzeniem w trzy-częściowym garniturze, toteż nie rozumiem czemu miałby się takowy nie wypowiadać w sposób bardziej przyjazny dla użytkowników (tak! Bo pokaż mi choć jednego poza Tobą, który by miał takie problemy) i nieco humorystyczny. Jeżeli natomiast użytkownik w każdym wpisie na CL czy też w każdym akcie egzekwowania regulaminu dostrzega samą tylko śmieszność... to cóż, tym lepiej dla niego! Śmiech to w końcu zdrowie, nieprawdaż? Fakt faktem, że taka nonkonformistyczna postawa prawdopodobnie skończy się banem... ale cóż począć, nie można mieć wszystkiego!

Propozycja ta była - jak widać nazbyt ambitną - aluzją do Twego stylu wypowiedzi. Znów jednak wszystko wskazuje na to, iż rozbiegły się me sądy z rzeczywistością... toteż teraz na cień chwili stanę się całkiem poważny i napiszę wprost:

Człowieku, wyluzuj. Twój strasznie chaotyczny i pompatyczny styl pisania wskazuje na to, że bierzesz to wszystko o przynajmniej 2 stopnie za poważnie. Uważasz się za inteligentnego, może i taki jesteś, ale zbytnio starasz się to okazać i wychodzi coś zupełnie przeciwstawnego (i nie, nie powodują mną tu zazdrość czy bez rozumność - wiedz bowiem, że rozmawiasz z osobą zaproszoną w swoim czasie do Mensy ;p ). Stawiasz zarzuty bez jakiegokolwiek podparcia w faktach, oburzasz się święcie na wszystko i wszystkich, wykazujesz całkowity brak choćby minimalnego poczucia humoru, uogólniasz wszystko wedle własnej potrzeby... i nie, w tym akapicie nie próbuję Cię bynajmniej zjechać, czy poniżyć, ale dotrzeć do Ciebie i powiedzieć co takiego robisz nie tak, że nikt Cię u nas potem nie darzy zbytnią sympatią... Zdaję też sobie sprawę, że spróbujesz jakoś "zgrabnie" we mnie teraz uderzyć i wykazać jak bardzo się mylę. Poprosiłbym, abyś odpuścił, bo to niczemu nie służy itp. ale to raczej grochem o ścianę. Mimo to liczę na to - pewnie głupio i nazbyt optymistycznie - że coś jednak w Tobie ruszę i wyjdzie to wszystkim na dobre...


Ad. PS: Ty już dobrze wiesz o kim mówię, chyba że i to wspomnienie uległo już "zatraceniu pod nadmiarem doznań" ;)

WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: WinterWolf »

"Żmija" wtrąci swoje 3 grosze...
Dziwi mnie po pierwsze, że po blisko roku stażu wciąż uważasz się za 'młodego użytkownika'. Dla mnie trwa właśnie drugi rok i już czuję się tu jak ktoś, kto bywał tu od początku...
Bielon pisze:Ot, Pretorianie są na miejscu, czujni i gotowi. Chwali się
Ubawiło mnie to zdanie niezmiernie. W okolicznościach, które miały miejsce w okolicach wielkiego buntu na Tawernie, które z racji długiego stażu (patrz wyżej) powinieneś kojarzyć, brzmi ono dość śmiesznie... Poza tym historycznie patrząc na to zagadnienie, to porównanie jest chybione...
Bielon pisze:Propozycja by wyciągać komuś coś skądś, jest moim rzecz jasna zdaniem, nieco niesmaczna. I obraźliwa. Nieco.
Cytat z PW:
Bielon pisze:Tym samym można przyjąć, że wyciągam z d*py kij tracąc naturalną sztywność.

Tobie też tak radzę czynić.
Jak do tej pory jesteś osobą najsztywniejszą na forum... Takie w każdym razie moje wrażenie. Aha! Jeśli uważasz pewne rzeczy za obraźliwe lub niesmaczne i sugerujesz, że kogoś mogłoby to urazić, to lepiej nie stosuj ich wobec innych ludzi.

Co do kasowania postów przez modów oraz całego tego gnebienia użytkowników, które tak przeżywasz, to poza niechlubnymi wyjątkami, które po ostrzeżeniu wysłanym na PW potrafiły zbluzgać moderatora tak, że przewracał się razem z krzesłem ew. zakładały multum fikcyjnych kont szalejąc po forum w czasie, gdy nałożono na nich krótkiego bana, nie spotkałam się z jakimiś szczególnymi przypadkami braku zrozumienia. Zwykle po wysłaniu ostrzeżenia albo użytkownik baczniej się pilnuje ew. prosi moda o pomoc (tak było w moim przypadku - zwykle upomniane osoby prosiły mnie o pomoc w pozbyciu się problemu). I zapewniam, że żaden mod pomocy nie odmówi (nie mam co do tego wątpliwości). W końcu to jedno z jego zadań. Dodam też, że aby nie dostać ostrzeżenia wystarczy przeczytać ze zrozumieniem regulamin forum i się do niego stosować. A jest na tyle luźny, że normalnemu człowiekowi z przeciętnym poziomem inteligencji (ja się za takiego człowieka uważam) nie da się odczuć tego zbioru 'przepisów' jako jakieś ograniczenie.

PS. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że większość swoich postów, które wrzuciłeś na forum napisałeś raczej jako kpinę i prowokację niż zdania wypowiedziane na serio. Tyle w nich niepotrzebnego patetyzmu... W przeciwnym wypadku, to żal serce ściska, że są na świecie ludzie tak sztywni...



A nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi dotyczących ostrzegania o kasowaniu postów i umieszczaniu na CL, to każdy nowy użytkownik może liczyć na to, że uprzedzę go o tym, że błędy stanowiły sporą część jego posta, oraz że jego post z jakiegoś powodu został skasowany (wraz z przyczynami). Z kolei wszyscy użytkownicy mogą liczyć na to, że powiadomię ich o zatrważającej ilości ortów w poście i o wpisie na CL. O kasacji spamerskiego posta lub wypowiedzi nie na temat niekoniecznie będę uprzedzać...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Bielon »

Witam

Nie mogłem się przed wyjazdem powstrzymać, przed krótkim ad rem. Byśmy mięli jasność dyskusji.

Nie wiem czemu pijecie do mojego posta, którego Phoven, czy ktośtam usunął. Ja zapytałem, ktoś odpowiedział, ja skomentowałem, temat na czas jakiś umarł. Dla mnie również z przyczyn podstawowych: błahość dyskusji oraz brak możliwości pisania na Forum. Córka.

Długość mojej obecności na tym Forum nie może być wyznacznikiem żadnym, albowiem zarejestrowałem się rok temu a czytać je zacząłem zupełnie nie dawno. Stąd i moje poczucie "bycia nowym", które jednych dziwi a innych nie. Ja jestem tu nowy, choć nie znaczy to, że nowum dla mnie są Fora dyskusyjne. O czym jak widać niektórzy wiedzą.

Swoją wypowiedzią, nad którą teraz dyskutujemy [tą komentującą słowa BAZYLA o CL], chciałem jedynie wskazać Wam, starszym użytkownikom, iż są one nieco nie na miejscu. Pytanie nowego Użytkownika zadane w temacie poświęconym działaniu Forum najdoświadczeńsi Użytkownicy podsumowują tą krótką sugestią o CL. Wy dostrzegacie w tym dowcip BAZYLA, ale Wy znacie go dłużej. Co dostrzegą w tym owi nowi? Miejsc na takie swobodne odpowiadanie Użytkownikowi nowemu na tym Forum jest pewnie kilka. Zapewne nadadzą się lepiej niż temat techniczny o działaniu Forum, gdzie pytanie o możliwość powiadamiania powinna znaleźć merytoryczną a nie krotochwilną odpowiedź. Wskazanie tego było moją intencją. I tyle. Choć może i nie mam racji, nie znam tego Forum na tyle, by wiedzieć gdzie dyskutujecie poważnie a gdzie dowcipkujecie. Nowy użytkownik nie będzie tego wiedział na pewno. I miast odzywać się w temacie, który go dotyczy najpewniej zamknie się i skupi na tym po co tu przyszedł lub pójdzie dalej, gdzie go nie ofukają na pierwszą propozycję zmian. Nie dostrzeże luźniejszej formy, dowcipu i przymrużenia oka. Tak mi się wydaje, ale rzecz jasna nie jestem specjalistą od charakterów Użytkowników internetu.

Tyle słowem wyjaśnienia.

Pozdrawiam
B
.
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Phoven »

Cóż, Bielon - jestem mile zaskoczony powyższym postem i tym, że nareszcie przenieślimy się z dyskusją na bardziej kulturalne i rzeczowe grunty rozmowy. :] W ramach rewanżu również powstrzymam się od złosliwości i markerowania błędów - przynajmniej skupimy się na problemie. ^^
Pytanie nowego Użytkownika zadane w temacie poświęconym działaniu Forum najdoświadczeńsi Użytkownicy podsumowują tą krótką sugestią o CL.
Nie zaliczałbym osobiście Keyhella do tych tajemniczych "nowych userów". Ponad pół tysiąca postów piechotą w końcu nie chodzi - trochę trudno uważać kogoś za newbie pisząc z nim od kilku miechów, nie? :)
Nie dostrzeże luźniejszej formy, dowcipu i przymrużenia oka. Tak mi się wydaje, ale rzecz jasna nie jestem specjalistą od charakterów Użytkowników internetu.
Primo - Nie rozumiem dlaczego nowy user miałby "na wejściu" proponować zmiany. Sam stwierdziłeś, że nie zna jeszcze obyczajów i specyfiki całego forum. Widzisz, nie ma czegoś takiego jak "ogólnie przyjęte standardy forów internetowych" - i to co sprawdziło się np. na Polterze może nie sprawdzić się u nas - każda propozycja zmiany powinna mieć odpowiednio dużą ilość zwolenników - bo inaczej nie ma żadnego sensu.
Secundo - Emotikon " ;) " użyty przez BAZa w omawianym poście zazwyczaj sygnalizuje, że wypowiedź jest półserio. Gwarantuję Ci więc, Bielon, że każdy nowy user zrozumie, iż ta wypowiedź miała charakter żartu. Bo co jak co ale emotikonami to posługują się dziś już malutkie dzieci. Dlatego nie rozumiem naprawdę o co ten krzyk.
Ot, Pretorianie są na miejscu, czujni i gotowi. Chwali się.
Niektórzy z tych pretorianów jeszcze jakiś czas temu zastanawiali się nad przewrotem w Tawernie (vide wspomniany przez WW "wielki bunt"). ;P Wszystkie jednak upadło bo doszliśmy do wniosku, że zmiany można wprowadzać w znacznie mniej destrukcyjny sposób. Nie trzeba się unosić, krzyczeć i oskarżać - wystarczy pogadać. Zresztą akurat taka retoryka jest cokolwiek błędna, wypowiadamy się tu wyłacznie w swym imieniu, nie jesteśmy Kołkiem Wzajemnej Adoracji ani żadnym reżimem - przynajmniej nie spotkałem się z taką opinią z ust innych niż Twoich i śp. AC. ;)

Dobra, mam nadzieję, że coś tam jednak pomogłem. ;]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Widzę, że ta dyskusja zeszła na tematy zupełnie odległe od intencji zakładającego wątek. Zdarza się. Spróbuję wszystko wyjaśnić i zakończyć głupie spory osób, które próbują sobie nawzajem udowodnić, że ich odpowiedź jest bardziej błyskotliwa.

Przede wszystkim moja wypowiedź była żartem i nie od parady na jej końcu znalazła się emotka " ;) ", którą Bielon pominął cytując mój post. Ona o czymś świadczy - jeśli ktoś nie rozumie znaczenia emotek, to zawsze może zapytać.

Druga sprawa to kwestia nowych ludków na forum i ich postów które są kasowane. Zacznijmy od tego, ze regulamin powstał po to, żeby nie było trzeba podawać każdemu z osobna powodów kasowania notatek itp. Każda osoba rejestrująca się na forum jest zobowiązana do zapoznania się z Regulaminem. Jeśli coś jest niejasne - może pytać. Zapis o tym że nieznajomość regulaminu szkodzi także nie jest zapisem, który wieki temu został wymyślony, bo ładnie brzmi. A nawet zakładając, że post zostanie skasowany (abstrahując od znajomości regulaminu), każdy, kto czuje się tym dotknięty może prosić o podanie powodów tej decyzji. Otrzyma odpowiedź. Nie wątpię w to, ze może się zdarzyć sytuacja skasowania posta na drodze pomyłki, czy niezrozumienia. Mówi się trudno, żyje się dalej - za to głów odcinać nie będziemy. Jeśli ta wypowiedź była istotna i na temat - odtworzenie jej nie powinno stanowić problemu dla autora. A jeśli obawia się, ze znowu zostanie skasowana po zamieszczeniu - niech zapyta kogoś na PW przed jej wysłaniem.

W przypadku nowych użytkowników zwykle najpierw stosuje się ostrzeżenie na PW (no chyba, że ktoś ewidentnie łamie netykietę, wtedy posty lecą bez ostrzeżenia, bo zakładam, że jest to robione specjalnie), a dopiero potem ląduje na CL. Zresztą Czarna Lista jest niczym innym jak publicznym skarceniem kogoś za coś. Czasami zdarzyło się, że wpisy były bez podania przyczyny wprost, ale zwykle były czytelne dla moderatorów i karconego. Niemniej w świat poszła dyrektywa, żeby wpisy miały jasno przedstawiony powód. Od tamtej pory jest tak robione.

Co do Henryka Wielkiej Improwizacji, to myślę, że to nie najlepsze porównanie. Porównałbym Bielona raczej do kogoś innego (zachowam dla siebie kogo), bo jego wypowiedzi w gruncie rzeczy maja charakter zwracający uwagę na problem, a nie wszczynanie dyskusji czy flejmu. Może są nieco usztywnione, ale wiadomo, że z różnych powodów różne osoby w różnych sytuacjach, różnie reagują. Odpowiedź w podobnym tonie uważam za stawiające odpowiadającego w jednym szeregu, ale to też nie jest zbrodnia. Henryk W. I. to był ludek, który chcąc zwrócić na siebie uwagę doszukiwał się w tekstach humorystycznych na forum i stronie niskolotnych żartów. Do frustracji doprowadzało go, że nikt na niego nie bluzga z tego powodu, pozwalając mu mieć własne zdanie :)

A teraz proszę zakończyć rozmowę na tematy nie związane z tytułem wątku, ew. przenieść je na PW.

@EDIT (do powyższego posta): Wszystkie jednak upadło bo doszliśmy do wniosku, że zmiany można wprowadzać w znacznie mniej destrukcyjny sposób. - jak to ładnie teraz opisałeś, ale niech Ci tam, może być, że "doszliśmy do wniosku"... ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Bielon
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 00:04
Numer GG: 6143936
Lokalizacja: Bissel
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Bielon »

Dobra, jednym słowem dużo klepania piany o nic, było minęło. Dowiedziałem się kilku rzeczy. Człowiek uczy się całe życie i durny umiera. Zaznaczę jeszcze jedną wyłącznie rzecz Phoven. Może być tak, że stary User gada ze starym Userem, znają się jak zły szeląg, ale jednak dyskutują w temacie cokolwiek poważnym. I nowi pewnie też to czasem czytają a żartów nie pojmą. No, ale sam to zrozumiałem dopiero wówczas, jak mi wskazano nadmiar swobody na innym znanym mi Forum.

Teraz moje pytanie techniczne. Od kilku dni loguję się, zaznaczam opcję zapamiętania mnie, ale i tak każdorazowo wchodząc na Forum muszę się logować. Czemu? Pewnie może być to wina moich jakichś ustawień, ale się nie znam. Proszę zatem o pomoc.

Pozdrawiam
B
.
Konstruktywne Ugrupowanie Rewolucyjnie Wywrotowych Anarchistów
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: WinterWolf »

Zasadniczo, z tego co zauważyłam, ten problem z logowaniem się powtarza... Podobnie jest u mnie i u paru innych osób, bo raz się loguje automatycznie, a innym razem nie. Zależnie od tematu, na który się wchodzi i zależnie chyba od losu.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
ODPOWIEDZ