Dziwny problem

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Dziwny problem

Post autor: Eglarest »

O lol :D jakie ambicje
wyjatkowo zgodzę się z administracją - ejsli AC został by moderatorem to ja musiał bym się ewakuować z tawerny. ;)

AC - nie spelniasz podstawowego warunku - masz niesluszne poglądy polityczno, społeczne :P:P

a co do Czarnej listy - to podobno Była amnestia !!! czemu biezecie jeszcze to co było pod uwagę !??
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: AC »

Eglarest pisze: AC - nie spelniasz podstawowego warunku - masz niesluszne poglądy polityczno, społeczne :P:P
Moderowanie nie powinno mieć ani krzty ideologii, niestety ludzie tego nie rozumieją (nawet w mediach niewielu dziennikarzy rozumie co to znaczy moderacja dyskusji, a jeszcze mniej ją stosuje)... no nic, a więc niech się tam szerzy spam i offtop :P chciałem tylko pomóc...
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: Falka »

Tu nie chodzi o ideologię. Tak jak bym nie zrobiła AC modem, tak samo bym nie zrobiła Eglaresta. I amtestię BAZ ogłosił, nie ja. Ja jej nie uznaję -- mam do tego prawo.

A spam i offtop się szerzy, bo AC i Eglarest mu w tym dzielnie pomagają. Tak samo jak kilka innych osób, których ksywek na (ich) szczęście nie pamiętam.


Tak przy okazji przypominam: pisanie jednolinijkowych postów jest uznawane za spam i od dzisiaj zaczynam je kasować bez ostrzeżenia, nawet jak będą na temat. Skoro piszecie coś w wątkach, znaczy, że chcecie się wypowiedzieć. A skoro się chcecie wypowiedzieć, to znaczy, że macie coś do powiedzenia. Jedno zdanie != coś do powiedzenia, więc może zniknąć.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: Szelmon »

Niekiedy jedno zdanie wystarcza. Wole jedno a konkretne zdanie niz wodolejcze brydnie ktorych nawet nie chce sie nikomu czytac. No ale rob jak chcesz. Ja tam nawet z najprostszej wypowiedzi moge zrobic na sile dwa zdania. Szkoda tylko ze to jest wyznacznikiem spamu.

A wracajac do tematu. Mam dziwny problem. Chodzi o offtopic. Swieci sie na czarwono. Caly czas. Nawet jak wsztstkie tematy mam przeczytane. To irytuje.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: AC »

Naciśnij na głównej stronie "oznacz wszystkie posty jako przeczytane" lub oznacz archiwum spamu jako przeczytane, bo to właśnie to archiwum ci się świeci.

ps. Znaczy offtopicu ;)
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: Szelmon »

Zadzialalo. Dzieki. Juz nie mam problemu i nie jastem zirytowany :D
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny problem

Post autor: fds »

Ale będziesz jeszcze. Pokazywało Ci, że masz nieprzeczytany watek bo miałeś w ... archiwum. Ta sama ikonka pokazuje czy są tam nieprzeczytane wiadomości czy nie ma. Przy przenoszeniu tematów do archiwum za każdym razem będzie ten babol wyskakiwał. Nie wiem czy to wina phpbb3, które ssie, czy po prostu BAZYL jedną ikonkę wrzucił w dwa miejsca.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: BAZYL »

Ja wrzuciłem tę samą ikonkę.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: AC »

To teraz coś z zupełnie innej beczki, w sumie tylko pytanie do administracji:

Panel moderacji > Kolejka moderacji > Posty oczekujące na akceptację

Z tego co można wywnioskować z nazwy tej opcji to polega to na tym, że tylko moderator widzi posty użytkowników, moderator mógłby włączyć tą opcję jedynie do jednego konkretnego tematu? Tak, że po moim update gracze by wysyłali swoje posty, które by były widoczne tylko dla mnie i pokazywały by się dopiero po kolejnym update?
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: BAZYL »

Jeszcze do końca nie rozgryzłem o co z tym chodzi, więc nie wychodź przed szereg ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Dziwny problem

Post autor: MAd Phantom »


Tę opcję znam z innych for, polega ona na "zawieszeniu" posta w stanie pomiędzy wysłaniem, a wyświetleniem i jest stosowana w sytuacji gdy:

1) chcemy mieć wgląd w czyjeś posty zanim te wyświetlą się na forum (alternatywa dla bana, okres próbny etc.)
2) chcemy mieć ścisłą kontrolę nad treściami w całym dziale

z przypisywaniem tego do pojedynczych tematów się nie spotkałem, ale w sumie nie bawiłem się jeszcze phpBB 3.0, więc może się da ;p
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: BAZYL »

Wiem jaka jest tego idea, dziecko by sie domyśliło - chodzi mi o to,z e nie szukałem jeszcze gdzie coś takiego sie włącza, a przypdakiem też mi sie w oczy nie rzuciło...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: AC »

Kolejny dziwny problem - na moim firefox tylko to forum ma 2 razy powiększoną czcionkę i za każdym razem jak tu wchodzę muszę wciskać ctrl- da się coś z tym zrobić? czy ktoś jeszcze ma taki problem?
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: BAZYL »

Nie wiem czy Firefox ma taką opcję, ale być może zapisałeś ustawienia z podwójną czcionką dla tej strony. Spróbuj wyłączyć te opcję.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: AC »

Skasowałem pamięć podręczną firefox i wszystkie cookies. No i zmieniłem czcionkę z 16 na 14 i jest dobrze... skąd to się wzięło? Nieważne, dzięki za podpowiedź.
Obrazek
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Dziwny problem

Post autor: Carchmage »

Może to nie jest problem, ale brak przecinka w opisie działu "Forumowy Komiks", czy jak to się tam nazywa, przed wyrazem "nie" podważa autorytet Tawerny i jest zjawiskiem paradoksalnym na forum, gdzie stworzono specjalny temat do piętnowania gwałcicieli polskiej ortografii. Im trudniejszej, tym piękniejszej. :P

A tak w ogóle, to postuluję o zmianę tego opisu i może jakąś konsekwencję w ich tworzeniu. Nie muszą być cięgiem wszystkie formalne do obrzydzenia, ale samo pytanie "A co, nie możemy?", i to z błędem, to - jak dla mnie - za mało.

Tak abstrahując od opisów, to z przymrużeniem oka traktujcie ten post. :P
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Dziwny problem

Post autor: Deep »

Nie jest to jakiś duży problem ale ewidentnie bug. Po skasowaniu wiadomości ukazała mi się następująca wiadomość:
Wiadomość została usunięta.

$sPowrót do ostatnio widzianego folderu
Nie ma linka do powrotu. Wiem, że się czepiam ale chyba powinienem bugi zgłaszać? ;)

A tak jeśli już o wiadomościach mowa. Nie dałoby się zwiększyć pojemności skrzynki? Jest jak na razie 50 ale czasami przydałoby się te 50 więcej...
.
ODPOWIEDZ