Dziwny problem

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Heimdall pisze: Nie możesz wysłać tak szybko posta po poprzednim. Spróbuj za chwilę?
A to tylko zabezpieczenie anty-spamerskie. Jak napiszesz posta musi minąć koło 15 sekund zanim napiszesz następnego
.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

Mieliśmy złą date na serwerze - 1 dzień do przodu. Jak ją cofnęliśmy - to się trochę zamieszało. Rozwiąże się samo.

Serwer i oprogramowanie jest w fazie docierania, stąd większa ilość drobnych dziwnych zachowań strony. Jakbyście zauważyli coś jeszcze - dawajcie znać.

Myśle, że i tak, jak na zmiane całego serwera i platformy - to poszło gładziudko :D
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

A mi zaczęło przaestawać wysyłać posty :/ Kilkam wyślij, a on mieli, mieli i tak może mielić do usranej śmierci... Klikam odśwież, zatrzymaj, wyślij, i możę za trzecim razem mi wyśle...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Heimdall pisze:W tym temacie nie bylo edycji normalnie. A też mieliście takie coś, że przy wysylaniu posta pojawialo się: Nie możesz wysłać tak szybko posta po poprzednim. Spróbuj za chwilę?

A z tym jutrem to też miałem. Miałem też tak, żę jak przeczytałem jakiś post to on nadal był jako nieprzeczytany. Rzeczywiście bardzo dziwne rzeczy się tu działy.
Właśnie - Makk mi się skarży, że ma tak od wczoraj - nie może wysłać posta, bo coś go blokuje, pw też podobno nie dochodzi... Co jest grane? :D
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Błagam, zedytujcie mojego poprzedniego posta! Taki błąd zrobiłem... Wstyd!

A, i jeszcze często wyskakuje mi cuś w stylu "Przekroczono limit serwera, spróbuj ponownie" :/
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

No to już było wyjaśnione: Bandwith Limit Exceeded.

Jeżeli duzo osób odwiedza tawernę, otrzymują bajty idanych a maksymalna liczba danych zalezna jest od limitu servera. Jezeli ze strony zostanie ściagnietych za duzo danych server odmawia posłuszenstwa. Limit jest przydzielany na miesiąc wiec pierwszego następnego miesiąca wszystko jest ok. Wiec nie mozna np.: prezentować plików o duzym rozmiarze i duzych avatarów. Bajt do bajta...
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Tori pisze:Błagam, zedytujcie mojego poprzedniego posta! Taki błąd zrobiłem... Wstyd!
Odśwież :wink: ...
Deep pisze:A to tylko zabezpieczenie anty-spamerskie. Jak napiszesz posta musi minąć koło 15 sekund zanim napiszesz następnego
Tak, tylko że ja tak miałem jak ostatni post byl 20 godzin wcześniej, i tak kilka razy.
Force ray pisze:Limit jest przydzielany na miesiąc wiec pierwszego następnego miesiąca wszystko jest ok.
Żeby tylko w ty mmiesiącu za szybko neiw skoczył, bo mam wolen od szkoly. I co ja będę robił? Chyba się nudzil, i ci chwile patrzył na Tawernę, czy moze już da sie wejść :? .
...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Może Tawerna powinna robić tak jak czcigodne Radio Maryja. Userzy będą wysyłać Ojcowi BAZYLowi swoje renty i będzie można za nie załatwić większy limit :D
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Przenieslismy sie na nowy serwer (stad ostatnie problemy z niedzialajaca stronka i forum w ciagu ostatnich dni), wiec teraz nie powinno byc problemow z limitem.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Falka pisze:wiec teraz nie powinno byc problemow z limitem
Cmok :* wiii! koniec problemów:D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Nie podchodź do tego aż tak entuzjastycznie, bo jeszcze się kiedyś zdziwisz. Różne dziwne rzeczy się tu mogą dziać, a dowód na to mieliśmy kilka dni temu.
...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Moze i serwer klasa, ale cos ciasteczka sie ostatnio kaszania :/
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ostatnio zauważyłem, że forum BARDZO wolno działa (w niektórych momentach). O ile teraz wszystko śmiga aż milo, to wczoraj, jak włączyłem Tawernę o 23.00, to strona główna forum włączyła się około 23.20. Postanowiłem zalogować się poprzez <Zaloguj się aby sprawdzić wiadomości>. Na ekran logowania musiałem czekać ok. 15 min, na pojawienie się ekranu wiadomości - następne 15min. Tak że w końcu nie zdążyłem żadnych wiadomości przeczytać przed północą. Dziwne, bo na forum nie było wtedy nikogo, więc teoretycznie powinno działac szybko.
...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Byłem ja Hemidall... Też to zauważyłem... Dziwne że miałeś cierpiwość ja dałem za wygraną pio 2 minutach. Nie mówie już tutaj jak wkurza mnie to, ze mimo zaznaczenia pola "zaloguj przy otwrciu" notorycznie jestem "gościem"
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Aha, czyli to ty musialeś być tym jednym gościem, który na jakiś czas się pojawił. A jeżeli chodzi o mój sposób logowania, to tak muszę się logować, bo przes dolny pasek albo przez opcję <zaloguj się> na górze strony po prostu nie loguje mnie (już o tym tu na początko pisalem), a dole jestem jako zalogowany. Co do cierpliwości, to i tak mialem inne rzeczy do roboty, więc Tawerna na drugiej karcie mogła się spokojnie wczytywać :wink:
...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Erm... W sprawie serwera to się powinien borg lub BAZ wypowiadać, bo jak ja napiszę co o tym myślę, to mi krzywdę zrobią :>
W każdym razie przenieśliśmy się na nowy serwer i widać jak działa. Jak ktoś ma pretensje i wąty to proszę męczyć b i B - mnie już mają dość ;)

Wczoraj serwer był zdechnięty i nie działał przez dłuższy czas, więc szacun dla Heimdalla, że mu się chciało czekać ;) No i miałeś farta, że akurat ruszył :)

Co do nie-logowania przy logowaniu - mi się tak zawsze robi jak loguję się na jakimś innym kompie, w którym nie mam zachowanego hasła i z którego nigdy się wcześniej nie logowałam. Tak więc to wygląda jak problem z ciasteczkami (chociaż oczywiście mogę się mylić, ja się tam nie znam;))
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Na razie serwer stoi na bardzo słabym kompie - toteż czasami, gdy naraz wejdzie większa liczba osób może się przeciążyć (brak pamięci wirtualnej). Dlatego ustawiliśmy co jakiś czas reset serwera automatyczny, zeby zwalniał tę pamięć - i wtedy prawdopodobnie był taki moment, gdy serwer się restarował - stąd to opóźnienie...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ