Poprawna polszczyzna

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ

Czy wulgaryzmy na forum powinny być cenzuowane?

Tak, bezwzględnie.
5
29%
Nie, zakaz przeklinania to zakaz.
12
71%
 
Liczba głosów: 17
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Poprawna polszczyzna

Post autor: Falka »

To jest cos, czego na tym forum ostatnio brakuje. Kwiaty takie jak 'zamknol', 'muwi' czy 'zniknol' (vide topic ze 'smiesznymi' dowcipami w Tafernie, post niejakiego LukaSa) zabijaja mnie powoli i moge sie zalozyc, ze nie tylko mnie.
Ludzie, uczcie sie poprawnego pisania, bo takich rzeczy czytac sie nie da!

Ma ktos jakis pomysl, jak z takim czyms walczyc? Gdybym mogla (cieszcie sie, ze nie moge;)) to wywalalabym takie posty od razu. Zrobienie listy analfabetow mogloby zniechecic niektorych do forum, ale to chyba dobrze, nie? Oszczedziloby cierpienia innym.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Są Święta, może ludzie dostali kasę. Warto było by zainwestować w słowniki, ewentualnie wbudować w edytor postów takie cacko do sprawdzania ortografii jak jest w np. Microsoft Wordzie lub tym podobnych, albo kupić kilka książek ( strasznie długich, tylko takich aby zawierały długie sformuowania :D ) i niech ludzie czytają...
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

jest sposob, ale bardzo pracochlonny, otoz jest w panelu admina takie cos jak "filtry", sluzace temu, aby userzy nie przeklinali...

np. jak ktos napisze slowo na K to automatycznie jest zmieniane na np. [Ciach!]

Jedyne co trzeba zrobic to wpisac slowa z bledami, tak zeby je poprawialo na normalne [ np "krul" na "król" ], niestety pomysl odpada z tylko tego powodu, ze trzeba by bylo wpisac pol slownika do filtrow, co by bylo niezwykle ciezkim i dlugotrwalym zadaniem ...
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
LukaS
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 17:34
Kontakt:

Post autor: LukaS »

Sorki falka ale jestem dyslektykiem i nic na błędy nie poradzę ale obiecuję że będę się starał robić ich możliwie mało jeszcze raz sorki
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Dyslektyk to dyslektyk, ale jak ktoś przysypiał na lekcjach polaka, to nie wybaczę. Wkurza mnie, gdy ktoś pisze "lyzka", a chodziło o "łyżką". Wiem, że jestem czepialski i w ogóle, ale przy czytaniu niektórych tekstów nic nie widać.
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

Runiq pisze:Dyslektyk to dyslektyk, ale jak ktoś przysypiał na lekcjach polaka, to nie wybaczę. Wkurza mnie, gdy ktoś pisze "lyzka", a chodziło o "łyżką". Wiem, że jestem czepialski i w ogóle, ale przy czytaniu niektórych tekstów nic nie widać.
ja nie uzywam polskich diakrytykow, zreszta jak bardzo wielu "internautow", wiec sie nie czepiaj...
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Tja, dziś to się nazywa dyslekcja. A jeszcze 20 lat temu mówiono na to "lenistwo w nauce" ;-). A tak na serio: nie zasłaniaj się, proszę, dyslekcją, bo to nie dyktando, tu masz trochę czasu na napisanie odpowiedzi. Więc pomyśl, jak się coś pisze, nim to napiszesz. Nie mam nic do drobnych błędów (sam czasem "z pośpiechu" zjadam jakąś literkę), ale robienie takich byków jak na corridzie w Madrycie to już mnie doprowadza do bialej gorączki.
Obrazek
LukaS
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 17:34
Kontakt:

Post autor: LukaS »

przepraszam wszystkich których moje błędy uraziły
następnym razem będę sprawdzał co napisałem i poprawię wszsystkie błędy jakie znajdę
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

hmm.. zapewne chodzi tu tez o mnie :-) ale musicie mi wybaczyć ja tak się nauczyłem pisać na klawiaturze i teraz najzwyczajniej zapominam wcisnąć alt... heh ale że ktoś sie nie może doczytać to już lekka przesada jak dla mnie, a sms-y to tesh dostajecie z ogonkami? postaram sie poprawić ok? ale nie zapewniam bo znów moge sie zapomnieć..
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

LukaS pisze:Sorki falka ale jestem dyslektykiem i nic na błędy nie poradzę ale obiecuję że będę się starał robić ich możliwie mało jeszcze raz sorki
Tjaaaa... bujda na resorach - dysleksja jak sama nazwa wskazuje to trudność z CZYTANIEM i rozumieniem czytanego tekstu.

Z troche innej beczki - ja jestem dysortografikiem, ale zeby dostać odpowiednie zaświadczenie musiałem zdać egzamin ze znajomosci zasad ortograficznych. I tak skończyłem że wyladowałem w korekcie TRPG... A Equinoxe zarzuca mi że robie zbyt dokładna korektę ;)

Co do poszanowania ortografii na forum - to spoko Falka - jak coś Cię ruszy to wpisuj delikwenta na Czarna Listę - Twoje uwagi też bede uwzgledniał...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Niziolica
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 25 grudnia 2004, 20:46
Lokalizacja: Rzeszów (Thaash'aylien)

Post autor: Niziolica »

Na margiee/ sprostowanie: w środowisku uczniowskim dysleksją określa się zarówno dysleksję, jak i ortografię...

Jeśli chodzi o błędy ortograficzne, to niestety nic nie da się poradzić na to, że klawiatura nie ma ochoty przyzwyczajać nas do polskich znaków, zdarzają się też osoby, które mają prawo pisać post o 2 w nocy... Co nie zmienia faktu, że nadal istnieje Microsoft Word, do którego można zawsze wkleić swój tekst by zorientować się w bezmiarze popełnianych byków. Mam jednak inną propozycję...

To forum ma jeszcze niewielu urzytkowników, jest nie tyle "młode" co "na wczesnym etapie rozwoju". Jeżeli szybko powoła się coś w rodzaju panelu korektorskiego... Grupy ludzi na tyle odpowiedzialnych, by mogli edytować cudze posty orientując się także w kruczkach popełnionych specjalnie i zobowiązując się do lojalności względem swojej pracy; to znaczy TYLKO edytowania konkretnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i składniowych, bez dodawania niczego od siebie. Co wy na to?
Koniec z tym!
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Niziolica pisze:Co nie zmienia faktu, że nadal istnieje Microsoft Word, do którego można zawsze wkleić swój tekst by zorientować się w bezmiarze popełnianych byków.
Z pozostałymi rzeczami się w większości zgadzam, tylko nie z tym. ;P Word jest do kitu, OpenOffice to jedyny słuszny pakiet. :)
http://www.ux.pl/openoffice/

Darmowy, funkcjonalny, etc. I moduł sprawdzania pisowni działa. :)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

No właśnie spróbuje się poprawić bo oststnio pisanie mi na forum nie wychodzi spróbuje pisać poprawniej czy ktos mi pomorze
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Jeszcze jeden temat chcialabym poruszyc: polskie ogonki. Ich brak nie jest bledem. I to nie dlatego, ze ja ich nie uzywam ;) Powszechnie wiadomo, ze na roznych listach dyskusyjnych czesto uzywanie polskich znakow jest bledne, bo niektore programy pocztowe nie odczytuja ich i wylaza krzaki.
Bledy, ktore nalezy pietnowac, to takie, jak w poscie powyzej, ktory mi wyglada na straszna prowokacje ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

Niziolica pisze:urzytkowników
... bez komentarza...

ale pomysl z grupa korektorkska nie jest zly..... zaznaczam ze nie mam problemow z ortogafia :P ... i wcale sie nie pcham :wink:
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Terion
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 listopada 2004, 11:55
Lokalizacja: Menzoberranzan
Kontakt:

Post autor: Terion »

sorka ale ja też mam papierek na dysortografię i na dysleksję, chodziłem na badania co roku od którejś tam w podstawówce (na testach z polaka w ósmej klasie miałem dodatkowy czas na poprawienie błędów i takie tam...), Później w liceum też co roku przez 4 lata do matury chodziłem na badania, sprawdzanie i testy, teraz jestem na studiach i co niektórzy z kadry magisterskiej i profesorskiej mnie przeklinają, a i nie piszę tego by tu kogoś wzruszyć, tylko powiadomić, za błędy z góry przepraszam, jak mam czas to sprawdzam teksty w wordzie ale zazwyczaj nie mam czasu na tego typu zabawy.
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

No i to lubię. Mówi, że dyslektyk, mówi, że robi błędy, ale na pewno sprawdza, co pisze. Czemu tak twierdzę? Bo ma mało błędów w swoich postach (mniej więcej tyle, ile ma średnio jeden użytkownik). I dzięki ci, Boże, za takich ludzi, bo tacy dają mi jeszcze nadzieje, że ktoś się w Polsce przejmuje mową ojczystą.
Obrazek
ODPOWIEDZ