Poprawna polszczyzna

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ

Czy wulgaryzmy na forum powinny być cenzuowane?

Tak, bezwzględnie.
5
29%
Nie, zakaz przeklinania to zakaz.
12
71%
 
Liczba głosów: 17
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Jej, analfabetyzm wtórny:

"moim zdaniem najczęsciej wybieramy krasnoludów poniewasz są silni piękni i prawi nikt do nich nie fika a pozatym lubią bić elfóww kturych nie nawidze"

Autor/ka powyższego: sigma!!! (te wykrzykniki to ciągle ksywka)

Na Czarną Listę go/ją!
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Przeczytaj pozostałe posty tej osoby - tylko nie dostań przy tym zawału... swoją drogą udzieliłem jemu\jej małej rady na PW, aby sprawdzał(a) poprawność postów bo robi dużo błędów... niestety kolejny post (ten o "żucaniu" kośćmi) wskazuje na to, że chyba rzuciłem grochem o ścianę...

A co do poprawiania postów - w "swoim" dziale (rekrutacja) w miarę na bieżąco poprawiam błędy w nowych postach i sukcesywnie koryguje "archiwalia"... już niedługo będzie sie tam błyszczeć :D
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Też wysłałam mu/jej PW. A przed chwilą przyczytałam kwiatek z sesji i mną "żucilo" z krzesła.

A propos: żucać vs rzucać
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Proszę państwa, zwycięzcą w konkursie za największe byki zostaje: SIGMA!!! Gratulujemy!

A tak na serio: słuchaj, zacznij sprawdzać swoje posty, zanim je napiszesz. Wrzuć je do Worda czy coś. Bo nawet LukaS i Kamil Master nie mają takich byków w postach (bez obrazy, panowie).
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


hmmm...? Tak się składa, że już ja i Falka wysyłaliśmy tej osobie PW z taką radą (na przyszłość: jeżeli chcesz coś przekazać tylko jednej osobie - jak w powyższym postcie - używaj do tego PW) - nie wiem kiedy Falka swoje PW wysłała, ale wiem, że tekt z "żucaniem" napisał kilka godzin po odebraniu mojej wiadomości...

Nie byłbym jednak taki pewien czy to największy błąd na forum - podczas poprawiania postów rekrutacji napotykam nadspodziewanie duże ilości błędów (i to nie tylko literówek (te można wybaczyć), ale np. takich "bochaterów"). Dla mnie na chwilę obecną tytuł błędu Nr 1 wciąż dzierży "rzyje" z jednej z sesji :wink:

A co do Worda - jeśli ktoś nie chce/nie może sobie pozwolić na dzieło Microsoftu to polecam bardzo tanie i darmowe alternatywne Office (Asthner już gdzieś nawet rekomendował któregoś)
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

hmmm...? Tak się składa, że już ja i Falka wysyłaliśmy tej osobie PW z taką radą (na przyszłość: jeżeli chcesz coś przekazać tylko jednej osobie - jak w powyższym postcie - używaj do tego PW) - nie wiem kiedy Falka swoje PW wysłała, ale wiem, że tekt z "żucaniem" napisał kilka godzin po odebraniu mojej wiadomości...

Nie byłbym jednak taki pewien czy to największy błąd na forum - podczas poprawiania postów rekrutacji napotykam nadspodziewanie duże ilości błędów (i to nie tylko literówek (te można wybaczyć), ale np. takich "bochaterów"). Dla mnie na chwilę obecną tytuł błędu Nr 1 wciąż dzierży "rzyje" z jednej z sesji

A co do Worda - jeśli ktoś nie chce/nie może sobie pozwolić na dzieło Microsoftu to polecam bardzo tanie i darmowe alternatywne Office (Asthner już gdzieś nawet rekomendował któregoś)

Hehe no coments ja chyba też zacznę pisać przez word :D
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Że niby co?
To co zaznaczyłeś na żółto, jest w pełni poprawne.
W tym na czerwono brakuje tylko apostrofu (odmiana wyrazu obcojęzycznego), który w tekstach nieoficjalnych jest opcjonalny,
a zielony to zwykła literówka

a jeśli miałbym wyliczyć wszystkie błędy w Twoich post'ach to zapewne odkryłbym górny limit objętości wiadomości na forum ;-P
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Jak ty mnie dobrze znasz :D A tak w ogóle uważam że błędy językowe można tolerować (w końcu to polska) o ile nie są one dobijające.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Dobijające jak np. "RZyje", "Żucać" i napisanie "Polska" z małej litery ;-P ?
I właśnie dlatego, że żyjemy w Polsce, powinniśmy pisać poprawnie we własnym języku - literówki mogą się zawsze zdarzyć i nie mam na to większego wpływu (układy ruchowy i klawiatura nie są doskonałe), ale pozostałe błędy należy zwalczać - zwłaszcza te stylistyczne i ortograficzne.
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Ave MAd Phantom 8) Jamodylu Wiliamie prowadź nas przez bagno interpunkcji i wyprowadź na polanę poprawnej polszczyzny. :arrow:
PS: Twój pomysł z wordem jest git teraz pisze przez word :P
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Nie... Nie word... Tylko nie to...
Cóż zrobiłem tak strasznego, że teraz jestem za to karany? Kolejna osoba używa katastroficznego words... Panie, widzisz a nie grzmisz!
Open Office. Ew. Star Office, ale OE jest popularniejszy. Ludzie... dlaczego tak łatwo wcisnąć Wam szajs, a do prawdziwie wartościowych produkcji trzeba Was wieki przekonywać?:(
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Hrolf
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2005, 18:20
Lokalizacja: Daleka Północ
Kontakt:

Post autor: Hrolf »

Nie dośc, że szajs, to jeszcze płacić trzeba (jesli ktoś w oryginałach gustuje:)). A taki OpenOffice darmowy i w niczym nie ustępuje words... ekhem... Wordowi. No dobra, ma lekko uboższy słownik. Ale Panowie, za kilka słów nie przystoi płacic 4 stóweczek. OO dla analfabetów bez zielonych wystających z butów - jak ulał :).
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Klikać, nie gadać: Obrazek
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a odwracanie buziek ? :) a piszesz (: ? to tez jak blad bedzie traktowane?
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Twoje pytanie jest conajmniej głupie, tak więc na nie nie odpowiem <:
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

ciezmy sie darmowymi programami bo chcą wprowadzić ustawe o... hmm... cholera jak to sie nazywalo... opatentowywaniu programów czy coś takiego... to ma być w europie, bo jest w ameryce :? a z tego co słyszałem i zrozumiałem to ma polegać na braku armowego oprogramowania jakim jest np. OO... szkoda słów...
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

AAA! Dwa razy mi wsyłało odpowiedź! Kajam sie i o wybaczenie prosze, wypadek przy pracy ;)

Likwidacja darmowego oprogramowania? Nieee, niemożliwe...
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
ODPOWIEDZ