Poprawna polszczyzna

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ

Czy wulgaryzmy na forum powinny być cenzuowane?

Tak, bezwzględnie.
5
29%
Nie, zakaz przeklinania to zakaz.
12
71%
 
Liczba głosów: 17
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

jak tak bedzie to ja sie chyba podetne zyly moja tepa linkja... albo nie! podetne politykom zyly moja tempa linijka! a moze skonczymy offtop?
Hrolf
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2005, 18:20
Lokalizacja: Daleka Północ
Kontakt:

Post autor: Hrolf »

Spokojnie laRy, od Twojej tepej linijki nikt się nie wykrwawi. To o czym nam raczył(a) powiedzieć Vircung jest, powiedzmy szczerze, niemożliwe. To twórcy i tylko wyłącznie oni decydują o formie rozprowadzania programu. W kraju demokratycznym możliwość zakazu darmochy zaistnieć nie może. Chyba :P...
Suhar
Majtek
Majtek
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2005, 19:33
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Suhar »

a nie denerwujecie się, jak np. piszę małymi literami? to mi w nawyk weszło :P od gg ;D
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.
I sure could use a vacation from this

Bullshit three ring circus sideshow of
Freaks
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Tak tylko słyszałem, a pozatym nie znam szczególów bo usłyszałem przy okazji szukania czegoś w telewizji :D ... a pozatym Hrolf to ja jestem chłopkcem :D ... Suhar... myślę że ci co używają g(p)adu-g(p)adu to rozumieją, chociaż mam kumpla który nawet na gg używa dużych liter i kropek i ... jak to sie nazywało.. o przecinków :D... co do błędów ortograficznych... jeśli ktoś jest dyslektykiem to nie zawlnia go od poprawnego pisania, wręcz przeciwnie powienien starać się pisac poprawnie i nawet kilka razy czytać tekst który przeczytał... a stylistyka to jużjest pojęcie względne... w różnych rejonach kraju inaczej się mówi (różnego rodzaju dialkety i zamiany słów)... więc zwracam się do was, rodowitych polaków, nie kaleczcie naszej ojczystej mowy...
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Krycho
Marynarz
Marynarz
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 2 września 2004, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Krycho »

Ja już nie mogę z moją ortografią- od czytania cda ( antyfani) i "niekturyh" postów w tawernie zaczynam pisać coraz gorzej...
!!!Chcemy własnego tematu dla runicznej gwardii!!!
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

hyhy (: nasz jezyk i tak nie jest teraz taki jak byl kiedys.. mialem o tym w szkole otoz naszym pierwszym jezykiem byl praindoeuropejski iba(: czyli mozna by sie klócic ze i tak skaleczylismy już wystarczajaco nasz jezyk tak ze powstal nowy(: a za 5 lat to jak do ciebie wnuk przyjdzie i zacznie mowic jakims zargonem to już w ogole nie bedziesz wiedzial o czym on mowi(:
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Dsa, za 5 lat planujesz już wnuki mieć? ;P Starzejsz sie szybciej ode mnie ;]
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ale to o czym piszesz wcale nie zwalnia Ciebie ani nikogo innego z przestrzegania obecnych zasad poprawnej pisowni :!:
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Pan Jan
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2005, 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pan Jan »

Żądacie poprawnej polszczyzny, a nie pozwalacie na edycję postów? Coś tu jest nie tak, drodzy admini, z logiką Waszego postępowania.

I dlaczego BAZYLu zamknąłeś temat, w którym użytkownicy prosili o włączenie tej opcji? Rozumiem, że nie chcesz dodawać do phpBB modów, które mogą powodować komplikacje, ale edycja jest jedną z podstawowych opcji tego silnika. Włącza się ją jednym kliknięciem. Zupełnie nie rozumiem, co Tobą kierowało, gdy ją wyłączałeś.
BAZYL pisze:Ale jeżeli ktoś ma jakiś konkretny argument na poparcie prośby o przywrócenie edycji to z chęcią sie z nim zapoznam - ale nie zakąłdajcie nowych tematów - zwłaszcza dublujących ten!
Proszę bardzo. Możliwośc edytowania własnych wypowiedzi:
- Poprawia ortografię na forum - można zmusić użytkowników do poprawiania swoich błędów
- Zabezpiecza przed floodowaniem - można dopisywać kolejne wypowiedzi w jednym poście
- Pozwala korygować własne błędy
- Użytkownikom umieszczającym ogłoszenia umożliwia ich aktualizowanie
- Opcja ta jest włączona na niektórych podforach. A na niektórych nie jest. Podejrzewam, że to nie przemyślana strategia, a efekt Twojego niedbalstwa.

A teraz proszę, Ty przedstaw mi argumenty za usunięciem edycji. [Po pierwsze proszę nie tworzyć zakazanych wątków wewnątrz innych tematów - od tej sprawy jest opcja PW. Po drugie, edycja była i starsi użytkownicy ją z pewnością pamiętają, a decyzję o jej ograniczeniu i dyskusję z tym związaną znajdziesz tyatj:
http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=109
Po trzecie, i najmniej ważne po prawdzie, jako administrator nie mam obowiązku tłumaczyć tego każdemu z osobna, ani nawet odpowiadać na prośby o udzielenie odpowiedzi na tematy zamknięte :P - dop. BAZYL]
Przeto źle napisano, eże mało piwa we dzbanie imiano.

Pozdrawiam, PJ.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Tak tylko chciałam poinformować (żeby później nie było, że nikt nic nie wiedział), że przestaję poprawiać orty, a zaczynam po prostu kasować posty.

Jeżeli wiadomość będzie miała orty i literówki w więcej niż połowie wyrazów, to post leci do kosza.
Nie od razu, niestety. Będą ostrzeżenia oczywiście. Jednak jeśli po trzecim ostrzeżeniu nie zauważę poprawy, to zastrzegam sobie prawo do kasowania postów bez uprzedzenia.

Możecie mnie zaskrażyć do admina :>
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Po trzecim ostrzeżeniu? Pozwól, że skrócę procedure:

Ostrzeżenie!!! - pisz porawnie, bo jak nie!


Drugie Ostrzeżenie!!! - albo zaczniesz pisać poprawnie, albo...


Trze... ok. Jedno niech zostanie. Nie mniej - przyjmuję tę samą strategie co FLK, a dwóch ostrzeżeń właśnie udzieliłem... :>
ugurth
Majtek
Majtek
Posty: 118
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2006, 12:01
Lokalizacja: wrocek

Post autor: ugurth »

Tak weźcie słownik automatyczny dajcie to będzie dobre rozwiązanie :)
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Nie wiem jak resztę, ale mnie wyjątkowo drażni jak ktoś pisze "jush", "tesh", itp. itd. Poprostu niedobrze mi się robi. To też można by potraktować jak błędy, gorzej nawet, bo jest to celowe okaleczanie języka polskiego. Czytając posta z takimi potworkami nie mogę się oprzeć wrażeniu, że pisał/a go przygłupawy/a 9-12-latek/a zafascynowany/a Britney Spears i amerykańskimi serialami o młodzieży jak z reklamy Crunchips'a. Po co? Dlaczego? Nie potrafie tego pojąć.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Zgadzam sie całkowicie:)
Nie mówiąc już o:
1)tAKiM PiSaNIU
2)oo zamiast U
3)Co drugie slowo wstawianiu k*** (oczywiscie bez gwiazdek i czesto z "upiekszaczami np. "Kuffa, kurva (tzn. krzywa ale co tam ;) ), Kushva etc.)
4)Pisanie angielkich słów "po polsku" np. "Fak de system end let mi goł" (zdanie znalazłem szperając siec :) )
5)Milionach Wykrzyników i Znaków Zapytania

I niestety wiele innych. Dzieci neostrady - na odstrzał!
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Szelmon pisze:Nie wiem jak resztę, ale mnie wyjątkowo drażni jak ktoś pisze "jush", "tesh", itp. itd. Poprostu niedobrze mi się robi. To też można by potraktować jak błędy ...
Traktujemy to jako błędy :D
A co do "automatycznego słownika" to raczej nie będzie instalowany żaden hak ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

fds pisze:
Szelmon pisze:Nie wiem jak resztę, ale mnie wyjątkowo drażni jak ktoś pisze "jush", "tesh", itp. itd. Poprostu niedobrze mi się robi. To też można by potraktować jak błędy ...
Traktujemy to jako błędy :D
Jeśli tak, to dlaczego posty, jak ten który przytaczam poniżej pozostają nietknięte, i to w temacie traktującym o poprawnej polszczyżnie.
hyhy (: nasz jezyk i tak nie jest teraz taki jak byl kiedys.. mialem o tym w szkole otoz naszym pierwszym jezykiem byl praindoeuropejski iba(: czyli mozna by sie klucic ze i tak skaleczylismy jush wystarczajaco nasz jezyk tak ze powstal nowy(: a za 5 lat to jak do ciebie wnuk przyjdzie i zacznie mowic jakims zargonem to jush wogole nie bedziesz weidzial o czym on mowi(:
Swoją drogą totalne bzdury, co ma robienie byków do ewolucji języka. Slang to też zupełnie inna bajka, i nie ma jakiegoś ogromnego wpływu na kształtowanie się języka. Zresztą slang ma to do siebie, że jest tymczasowy, zmienia sie bardzo szybko. Nie trzeba tu wnuków, wystarczy na rok wyjechać z Polski, i po powrocie nie zrozumiesz co kumple do ciebie mówią.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Asmodeusz pisze:ehhhhh. dzieci.... jak dzieci. z reszta i tak 90 % z tąd to dzieci wiec co tam. a co do ortografii to szkoda mi na to czasu
Jak to przeczytałem, to mnie normalnie zatkało. Takich ludzi powinno się przeznaczać do odstrzału! Jak ktoś nie umie poprawnie pisać, niech nie pisze albo się nauczy. Potem nie dziwmy się gdy ktoś, kto zawsze pisał poprawnie, zaczyna robic błędy. Tak to jest jak się czyta posty, w których co drugie słowo jest napisane niepoprawnie.
...
ODPOWIEDZ