Czy forum się stacza?

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Jakbyś nie zauważył, jest to argument poboczny (a jako taki ma sens - a wierz mi, znaleźliby się chętni do takiej edycji, nawet jeśli byłby to sporadyczne przypadki). Głównym jest "zachęcenie" do myślenia nad tym co się pisze i znania, stosowania lub chodźby sprawdzania ortografii. (możnaby wprowadzić super ostrą moderację, ale to niebyłoby przyjemne ani dla użytkowników, ani dla moderatorów)

Nie musimy obrażać użytkowników - sami to robią wręcz doskonale ;-P

O tak! Głosowanie! Przeciwstawmy siłę masy przeciw sile argumentów! A jak!
Tylko szkoda, że forum to "monarchia oświecona" tudzież "oligarchia", a na szczęście nie demokracja. ;-D
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Ludziom, którzy by edytowali w ten sposób posty należy współczuć. I jak sam mówisz, jeśli w ogóle ktoś taki by się trafił byłby to raczej marginalny przypadek. Cieszę się, że 'zachęcacie' do myślenia innych userów, ale naprawdę się czasami zdarzają wypadki, że coś się przeoczy, zapomni itp. i tak może się zdarzyć choćby nie wiem jak bardzo byś ich 'zachęcał'. Niemożność edycji jest naprawdę irytująca w niektórych sytuacjach.

Fajnie również że nie obrażacie użytkowników ale też nie musicie im w tym pomagać :P

Interesujące jest że wzorujecie się na systemach politycznych które już wyszły z użycia :P A czy głosujący też nie mają swoich argumentów? I czemu twoje mają być uprzywilejowane?

Tobie łatwo jest tak mówić gdyż jako admin masz możliwość edycji postów.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Eee? MAd jest:
- modem
- w kilku miejscach tylko
- od kilku dni.

Ostatni argument mnie nieco dziwi więc... ;P
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Kedy ktoś będzie potrzebował koniecznie, niezbędnie i jak bum cyk-cyk zmienić coś w post'cie to niech wyśle odpowiednie PW (link do posta i nowa treść) do moderatora działu lub admina. A już jeden człowiek "zmieniający przeszłość" może bardzo namieszać. Rozumiem, że to irytujące itd. ale jest to po prostu "mniejsze zło"

I to się nazywa kooperacja ;-D

Demokracja? Ustruj gdzie dwóch panów spod sklepu ma większą władzę od np. profesora? A większość udzi głosuje nie znając sprawy nawet w połowie i argumentując "bo tak"? Monarchia (albo jeszcze lepiej oligarchia) oświecona, czyli sprawowana przez kompetentne osoby byłaby o niebo lepsza... tylko, że ludzią są ludźmi, ciężko byłoby taką osobę znaleźć i wzbudziłoby to ślepą zazdrość w wielu kręgach... jednak na forum sprawdza sie to znakomicie. Moje argumenty na chwilę obecną nie są uprzywilejowane - są silniejsze. Jeżeli zdołałbyś wszytkie je obalić i wdeptać w ziemię, to zapewne zmieniłbym zdanie.

Asthner dobrze pisze - edytować mogę tylko w rekrutacji czyli tam gzie i tak była edycja ;-P
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No wiesz, MAd... Dlaczego inne fora mają edycję, a my nie? Jeśli chcemy choć trochę zapobiec statsiarstwu, musimy mieć edycję. Przecież edycja TYLKO POMOŻE W WALCE ZE STATSIARZAMI!! Na przykład taki Jarosik: Napisał trzy króciutkie posty jeden pod drugim. No i co? Wyleciał. Ok, ale gdyby była edycja, nie miałby pretekstu do pisania kilku postów pod rząd. Mówiąc: "pisz starannie, myśl przy pisaniu!" niczego nie osiągniecie. Bedziecie wywalać ludzi za nieprzestrzeganie tego "prawa"? To nie jest Monarchia, tylko tyrania.

Dlatego apeluję: Przywróćcie edycję, chociaż na okres próbny. MAd, mówisz, że okresem próbnym była Rekrutacja. No ale na rekrutacji nie wypowiadasz się na jakiś temat, tylko forumujesz drużynę. TO NIE JEST TO SAMO!

Poza tym, gdy zarejestrowałem się na forum, edycji już nie było. LUDZIE! Dajcie nowym użytkownikom szansę!!! Szybkiego cytowania, ani szybkiej odpowiedzi nie musi być, ale odbieranie edycji, to jest już trochę dziwne zagranie...

P.S.
Do długich postów ZAWSZE używam podglądu.
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Zgłoszenia do modów odpowiednich działów w celu edycji postów to chyba jedyne wyjście w obecnej (nieodpowiadającej wszystkim sytuacji). Wszystko jest pięknie tylko zanim admin/mod coś z edytuje może minąć sporo czasu, a w wypadku popularnych tematów szybkość pisania ma znaczenie. Oczywiście w działach, w których nie ma edycji szybkość dyskusji nie jest oszałamiająca, ale może się zdarzyć że ktoś wetknie kij w mrowisko. Cierpliwość jest cnotą, ale bez przesady. Nie rozumiem, po co z powodu marginalnych i niepewnych przypuszczeń, że ktoś zacznie zmieniać posty w niecnym celu pozbawiać reszty przywileju edycji.


To ilu zwykłych zjadaczy chleba ma mieć większą władze od profesora? 5? 10? W demokracji chodzi o to, że każdy głos ma taką samą siłę, chodzi o równe prawa. I czy dobrze zrozumiałem? My jesteśmy pijaczkami z pod budki a ty profesorem :?
Nie wszyscy profesorowie są tacy doskonali jak się wydaje.
Monarchia oświecona, oligarchia rzeczywiście dowiodły swej wielkości i przetrzymały wszystkie wiatry dziejowe. Wszystko wygląda pięknie na papierze, ale niestety trzeba brać pod uwagę rzeczywistość. Komunizm też pięknie wyglądał w teorii. W obu ustrojach wszystko jest cacy dopóki przywódcy dobrze działają. Niestety władza naprawdę może przewrócić w głowie. Słabością tych ustrojów jest to, że mają skłonność do degeneracji. Co jeśli przywódcy mają gdzieś potrzeby ludzi? W demokracji przynajmniej można ich zmienić.
MAd popatrz ilu ludzi chce edycji. Oni też mają swoje przekonania i prawa.

I rzeczywiście MAd jest modemeratorem. Przepraszam. Zwiódł mnie kolory jego ksywki. :D Tamte słowa powinny być skierowane do BAZYLA jeśli już (chyba że znowu coś pokręciłem :P)
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Zgadzam się, absolutnie się zgadzam! Ludzie (zwracam się do adminów i modów), to NAPRAWDĘ obniży statsiarstwo na forum. No bo patrzcie na 2 podobne rozmowy w różnych wypadkach:

M - mod
U - użytkownik

BEZ EDYCJI

M: Czemu napisałeś tyle postów naraz?
U: Bo ciągle musiałem coś dopisywać do swojej wypowiedzi, bo ciągle zapomniałem coś dodać.
M: To pomyśl, zanim coś napiszesz.
U: Ale pomyślałem, tylko że trochę za późno.
M: MYŚL, BEZ DYSKUSJI


Z EDYCJĄ

M: Czemu napisałeś tyle postów naraz?
U: Bo ciągle musiałem coś dopisywać do swojej wypowiedzi, bo ciągle zapomniałem coś dodać.
M: Przecież masz edycję.
U: No tak, ale...
M: Hej, masz edycję, to dopisuj do poprzednich postów, a nie bawisz się w statsiarza.
U: Ok, niech ci będzie.

I co? W pierwszym przypadku użytkownik dostał ochrzan i nic nie mógł zrobić. A w drugim przepadku: i mod był w miarę miły dla użytkownika (lepsza reputacja na forum), i użytkownik nie miał wymówki. Ludzie, weźcie przywróćcie edycję choć na miesiąc, a zobaczycie, że stasiarstwo nie będzie tak "powszechne", jak jest obecnie (może i nawet zniknie, choć to mało prawdopodobne).
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Ale się rozgadaliście - ale dobra po koleii

Runiq:
Nikt nie ma pretekstu by napisać krótkie posty pod rząd, zawsze można użyć "twardej edycji" i już. A czy dobrze zrozumiałem, że bronisz Jarosika? On wyleciał na własne życzenie mimo upomnień na PW itp. Rekrutacja - skoro nie ma tam normalnych dyskusji to powinno być lepiej... więc czemu jest gorzej? Do niedawna (zanim się za to nie wziąłem) było tam pełno postów pod postami, błędów i innych takich.

Poza tym na czym miałby polegać ten okres próbny? Że jest edycja, ale gdy ktoś popełni najmniejszy błąd to zostaje wyłączona? Skąd będzie jednoznacznie wiadomo czy próba zdana czy nie? I kiedy się ona skończy? Czy jeśli ktoś "zaszaleje" dzień po próbie to cofnąć edycję czy nie?

Cóż - skoro tyranią nazywasz egzekwowanie prawa to już Twój problem, a to do czego nawołujesz to anarchia. Pozatym zapraszam do regulaminu forum - zakazuje on pisania postów pod postami, blugania i nakazuje myślenie - a używając tego forum automatycznie nań przystajesz, nawet jeśli go nie czytałeś. A jeśli ktoś nie przestrzega reguł, które obiecał przestrzegać to po co nam ktoś taki?...

Ależ my właśnie dajemy szansę nowym - mogą sie oni wykazać znajomością zasad, myśleniem, umiejętnośći poprawnego pisania itp. Brak edycji pozwala szybciej kogoś ocenić i wyrobić sobie dokładniejszą opinię.


LoD:
Nieodpowiadającej wszystkim? Czyżbyś został wszechwiedzącym nad-umysłem? Mnie chociażby to odpowiada, więc mów tylko w swoim imieniu, a nie za wszystkich, ok?

Jeśli ktoś dokona pomyłki merytorycznej to już tylko jego wina - mógł wcześniej sprawdzić o czym pisze. A jeżli ma coś sensownego do dodania to niech pisze nowy post, który wszyscy zobaczą, a nie dopisuje się po kątach ;-P Poza tym wzamian za przywilej edycji użytkownicy dostają przywilej dokładnego przemyślenia tego co piszą. Motywacji nigdy za mało ;-P

Ehhh... przeczytaj mój post 20 razy. Już? Wiesz o co mi chodziło (biegało)? Jeżeli zjadacz chleba zna dokładnie sprawę, ma ją dobrze przemyślaną, to jasne - może mieć władzę tego "profesora". Ale jeśli nie ma o czymś całkowitego pojęcia to nie powinien się odzywać - niestety nie można tego zweryfikować (nooo... możnaby zastosować pewne rozwiązania, ale to nie temat na rozmowy o polityce). I nie nazwałem was żadnymi menelami, tylko pokazałem na przykładzie słaby punkt demokracji - że grupa nie mająca argumentów może wygrać. Jeśli macie argumenty przedstawiajcie je - może wam się uda. ;-P

Jeśliby wszyscy na forum przestrzegali regulaminu to na pewno byłaby edycja - ale niestety... Żeby mieć przywileje trzeba przestrzegać prawa, a że skrypt forum nie powala wybiórczo nadawać uprawnień (a nawet jakby pozwalał to zaraz byłyby kłótnie o to komu się należy a komu nie), to cóż, cierpieć muszą wszyscy (a był już przypadek użytkownika, który edytował stary post, w którym palnął gafę wynikłą z nieczytania poprzednich post'ów...)

modemerator? fajna nazwa ;-D

Khazar:
Wiesz, że właśnie obraziłeś mnie, BAZYLa i całą resztę ekipyt moderującej? Już pominę to, że jest przecież twarda edycja (bo powiesz, że to nie oczywiste rozwiązanie), ale który moderator z kimkolwiek by tak pogadał? Moderator w takiej sytuacji scali posty (to tylko chwila) i wyśle PW w którym wyjaśni twardą edycję (można by ją nawet opisać w dziale z regulaminem) i tyle.

Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

MAd Phantom pisze:
Wiesz, że właśnie obraziłeś mnie, BAZYLa i całą resztę ekipy moderującej?
Przepraszam, nie chcialem nikogo obrazić. Chcialem przez to powiedzieć tylko, że statsiarze nie mieliby wymówki dotyczącej ogromnej ilości postow, które piszą. Jeśli kogoś obrazilem, w takim razie bardzo przepraszam.
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Wiem, i nie mam Ci tego za złe - po prostu przy przykładach zapominacie czasem, że tutaj wszyscy są ludźmi, a nie bezwolnymi skryptam. Tak jest - moderator też człowiek! I jeżli któryś mod wyzywałby użytkowników bez poważnej do tego przyczyny (ignorowanie kolejnych upomnień na PW itp.) to wtedy należy zgłosić to do admina.

Acha - przy okazji zaznaczę jedną rzecz - w tej rozmowie wyrażam tylko własną opinie - nie musi się ona w pełni pokrywać z argumentacją BAZYLa - nie wykluczone więc, że wasze argumenty, choć dla mnie wciąż wątpliwe, podsuną mu jakiś pomysł rozwiązania sytuacji. Także piszcie jeśi macie jeszcze jakieś pomysły (ale lepiejby było gdybyście podali wasze propozycje rozwiązania problemu (dokładny opis) a nie kolejne "gdybania" (na których zresztą ta rozmowa na razie sie opiera ;-P))
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Chodziło mi o to że nie wszyscy userzy forum są happy z powodu braku edycji a nie o to że wszyscy chcą żeby była edycja. Na razie nie jestem wszechwiedzącym umysłem ale pracóje nad tym :P

Nie rozumiesz, że czasem się może zdarzyć, że coś się przeoczy? Może tobie się to nigdy nie zdarza, ale innym tak. Dobra można pisać nowego posta ale najczęściej będzie to jedno zdanie. Chodzi raczej o drobne korekty, na które szkoda jest miejsca w nowym poście. I czy naprawdę mimo edycji ktoś nie będzie myślał nad tym, co napisze tylko będzie pisał z świadomością że i tak sobie to potem z edytuje? Nie wydaje mnie się :?

Dobra zakończmy tutaj wątek polityki. Nie czas i miejsce :)

Jeśli ktoś nie przestrzega regulaminu to powinien być ban a nie powinno się zrzucać ciężaru kary na innych użytkowników.

modemerator - Zajefana nazwa, właśnie ją wymyśliłem. Cieszę się że komuś się spodobała :)

Mam propozycję. Może zróbmy edycję na okres próbny. Powiedzmy miesiąca. Zobaczymy, co z teko wyjdzie. Co wy na to?
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Ok, PracUj nad tym dalej. ;-P

Rozumiem to, jak najbardziej, że można coś przeoczyć itd. ale takie błędy są rzadkie, więc można się wytłumaczyć w nast. post'cie (jeśli sprawa jest paląca to i tak nie ma sesnu edytować minionych postów (chyba, że nikt nie odpowiedział - wtedy twarda edycja, która także odświeża temat) - lepiej niech wszyscy widzą, że cos napisałeś i to poprawiłeś chodzi tu o duże błędy - np. brak jednego słowa, który merytorycznie wszystko wypacza - ale proszę nie robić celowych błędów w celu nabicia licznika ;-P) ew. poprosić moda o edycję.
To działa także (przede wszystkim) w drugą stronę - brak edycji "zachęca" do myślenie i uważania, chocby podświadomie (nawet jeśli użytkownik i tak myśli to tu jeszcze dochodzi podświadome "Nie ma edycji - trzeba uważać")

;-D

Okres próbny... był w rekrutacji ;-P ale rozumiem, że chodzi o taki "globalny"? Napisałem już to w odpowiedzi dla Runiq - rodzi to problemy - kiedy próba jest jednoznacznie zdana, a kiedy nie? Jak to obiektywnie ocenić czy i o ile wzrósł/spadł poziom forum? (Musi być całkowicie jasny system - inaczej będą kłótnie i nieporozumienia) Czy jeśli już po próbie warunki zostaną złamane to co zrobić?
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

MAd Phantom pisze:Nikt nie ma pretekstu by napisać krótkie posty pod rząd, zawsze można użyć "twardej edycji" i już. A czy dobrze zrozumiałem, że bronisz Jarosika? On wyleciał na własne życzenie mimo upomnień na PW itp. Rekrutacja - skoro nie ma tam normalnych dyskusji to powinno być lepiej... więc czemu jest gorzej? Do niedawna (zanim się za to nie wziąłem) było tam pełno postów pod postami, błędów i innych takich.
Ha! Nie bronię Jarosika, ale tak jak powiedział Khazar, nie miałby pretekstu do statowania, gdyby była edycja. O tym jednak już pisałem...
MAd Phantom pisze:Poza tym na czym miałby polegać ten okres próbny? Że jest edycja, ale gdy ktoś popełni najmniejszy błąd to zostaje wyłączona? Skąd będzie jednoznacznie wiadomo czy próba zdana czy nie? I kiedy się ona skończy? Czy jeśli ktoś "zaszaleje" dzień po próbie to cofnąć edycję czy nie?
Nie najmniejszy błąd. Nie bądźmy surowi. Jeśli zdarzą się wypadki, że ktoś kogoś obraża, to edycja powinna zostać cofnięta. Mam nadzieję, że nikt nikomu nie bedzie podstawiał świni. W końcu na forum znajdują się tylko inteligentne osoby :) . Czas próby? Niech będzie miesiąc, jak mówili moi przedmówcy.
MAd Phantom pisze:Cóż - skoro tyranią nazywasz egzekwowanie prawa to już Twój problem, a to do czego nawołujesz to anarchia. Pozatym zapraszam do regulaminu forum - zakazuje on pisania postów pod postami, blugania i nakazuje myślenie - a używając tego forum automatycznie nań przystajesz, nawet jeśli go nie czytałeś. A jeśli ktoś nie przestrzega reguł, które obiecał przestrzegać to po co nam ktoś taki?...
Egzekwowanie prawa - ok, ale nie nalezy nadużywać swojej władzy (Tak jak BAZYL perfidnie zedytował posta Wiki-yu. I nie ściemniaj mi tu, że to było na żarty. Wiki nie żartował. Ja też nie.).
MAd Phantom pisze:Ależ my właśnie dajemy szansę nowym - mogą sie oni wykazać znajomością zasad, myśleniem, umiejętnośći poprawnego pisania itp. Brak edycji pozwala szybciej kogoś ocenić i wyrobić sobie dokładniejszą opinię.
A jak ktoś ma problemy z myśleniem (np. o drugiej nad ranem), albo się pomyli. To co? Ma biegać za modkiem, albo pisać kolejny post? Durno.

Notka do BAZYLa: Może i Offtopicujemy, ale zamknąłeś temat "Edycja?" i zakazałeś nam tworzenia podobnych tematów. TO CO MAMY ROBIĆ?! Swoje argumenty wysłałem ci już na PW.
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Wybaczcie błąd, ale niestety mów Word tego nie wyłapał. MAd Phantom jesteś zecerem czy jak? :D

Ja nie przeceniałbym tak bardzo roli podświadomości. Bez obrazy, ale to tylko forum. Nie spędza się tutaj tak wiele czasu żeby nabrać podobnych odruchów i przynajmniej dla większości nie jest to taki ważny dział życia Takie rzeczy powinny być robione w szkole. Ale jeśli naprawdę by to wpływało na poprawę stanu edukacji to jestem za. Przydały by się jakieś badania bo na słowo raczej ci nie wieżę :P Po prostu chciałbym mieć luksus świadomości że jakby cos to mogę poprawić to w standardowy sposób.

Inne fora mają edycje i nie zauważyłem podobnych problemów. Chociaż to chyba zależy od ludzi tam przychodzących.
Jeśli tak bardzo martwią was stasiarze to wywalcie licznik. Oczywiście, jeśli nikt nie wniesie poważniejszych obiekcji.

Oczywiście nie mamy jakiegoś arbitra, który by jednoznacznie ocenił czy okres próbny by się zakończył czy nie. Wiec proponuje głosowanie w takim wypadku. Bez żadnego technokratyzmu.

Tak samo jak proponuje je nad samym meritum edycji. Skoro nikt nie ma wystarczającego autorytetu żeby rozwiązać spór. Wydaje mi się, że to najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji. Szybko i czysto.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »



Runiq:
I tak nie miał pretekstu - jest twarda edycja, jest "myślenie" - pozatym głównie statsował w rekrutacji gdzie JEST edycja....


Dokładnie to opisz - konkretne warunki z najmniejszymi szczegółami


A czemu nie? Pomylił się to niech wyśle PW do moda - ileż to roboty? Zmienić treść i wkleić wraz z linkiem do PW. A mod przy okazji oceni czy można dokonać "edycji" w tym przypadku. (A użytkownicy dowiedzą sie, że modowie nie gryzą... zazwyczaj ;-P)


Wiki się wtedy zaczynał sie trochę motać, i kończyły mu się argumenty (które były nieprzekonujące i nie było potrzeby ich odpierania) - wiec sobie BAZYL z niego zażartował - ludzie! Więcej luzu i dobrego poczucia humoru (bo widzisz BAZYL tam w sumie tylko jedno słowo dopisał do wiiielkiego czerwonego napisu Wikiego)


LoD:
;-P

To tylko forum... wiec czemu ta batalia? ;-P
jednak widzisz, fajnie jest mieć luz "a jakby co to potem poprawię", ale to "potem" staje się "nigdy". Nie doceniasz potęgi podświadomości! Wiedza, że "jak napiszę coś głupiego to nie będzie odwrotu" ma sporą moc motywującą, nawet jeśli komuś nie zależy by koncentrować życie na forum ;-P A ucząc sie ortografii (np. podczas sprawdzania postu) poprawiasz swoje osiągi w nauce ;-P

Mają i nie mają - FA, duuże i "poważne" forum z bardzo silną moderacją wyłączyło ostatnio edycję... widzisz wzystko zależy od przyjętej przez admina strategii... a ktora jest lepsza? Okaże się... kiedyś ;-P
A co do licznika i jego dezaktywacji - tłumaczyłem już, to byłoby dobre gdyby mieć go czym zastąpić - niestety nie ma na to żadnych pomysłów.

Miało być bez polityki ;-P
A co tu głosować? Jeśli wprowadzać okres próbny to IMO najlepiej nieustający - w każdej chwili mogący być przerwanym przez głupotę ludzką ;-P

Jak to nikt? Admin ma - powie "nie" to bedzie "nie" i już ;-P
Pozatym na razie wciaż wymieniamy argumenty i nie doszło jeszcze do patu, żeby robić głosowanie - pozatym, przy sytuacji patowej zostaje na ogół poprzednie rozwiązanie, więc głosowanie jest zbędne ;-P .
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Relaksuje mnie ta rozmowa :P

Dla mnie edycja jest czymś odległym nie wiem jak inni, ale w czasie pisania posta wcale nie myślę czy będę go potem mógł poprawić czy nie. Dopiero jak go potem oglądam to sie okazuje czy jest ok. I robie to tak samo w tematach z edycją czy bez i w obu przypadkach staram się tak samo uważać. Ale było by miło tak na wszelki wypadek mieć pod ręką edycję. Niestety moją ortografię sprawdza program i chyba jak większości i nie wiem czy w ten sposób da się czegoś nauczyć. Nie spodziewam się, że ktoś siedzi z słownikiem i osobiście sprawdza wyrazy.

Poczekamy do ... kiedyś a tymczasem włączmy edycję :wink:

To wyłączcie bez zastępowania. Rangi chyba wystarczą. Miło by bylo mieć zastępstwo, ale jak się nie da a jest ogromny problem stasowania. Chociaż ja tu nic takiego nie widziałem. Ślepy jestem jakby, co. Darujcie.

To głosowanie mógłbyś potraktować apolitycznie :P
Mógłby być okres próbny bezterminowy ale tych głupich można by usuwać a nie banować okres próbny :)

Eee admin? BAZYL jest zbyt stronniczy.
Jak nie głosowanie zostaje tylko sąd Boży :D


Brak edycji był od początku istnienia forum?
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Co kto lubi ;-P

Tak, ale tu chodzi o sam fakt - Jeśli ktoś wie, ze nie ma edycji to mimowolnie uważa. A spradzając przez program też się uczysz bo widzisz co Ci podkreśla i czasem coś zapamiętasz ;-D

;-P

Ale skąd wziąć rangi bez licznika? Inne metody ich dawania są albo pracochłonne, albo wymagają modyfikacji nieoficjalnych...
a statsiarzy i im podobnych mógłbym od ręki podać przynajmniej kilku.

Jamodyl William jest bogiem. I mówi żeby nie edytować bo on chciałby zjeść od razu. ;-P Jaki tam sąd - będziemy dysutować, aż jednej ze stron palce odpadną - wtedy druga wygrywa ;-P

Była, ale krótko - bodźcem do jej usunięcia było zachowanie jednego z użytkowników, wciąż piszącego na forum...
ODPOWIEDZ