GaTeWay

Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: Szelmon »

Tylko kogo oprocz was obchodzi ze cos takiego istnieje...

Z reszta w tym momencie przeczycie sami sobie. Czy to nie czlonkowie GeTaWay przypadkiem, najwiecej mowili o potrzebie transparentnosci?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


Jak widać AC np. obchodzi ;p więc uprzejmie proszę byś nie stawiał znaku równości między sobą, a resztą świata ;)

Co do transparentności - nie wszyscy członkowie GTW w ogóle brali udział w tamtych dyskusjach, a co dopiero coś w nich popierali ;) Poza tym, tylko krowa nie zmienia poglądów ;)
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: Szelmon »

Skoro jest ukryte dla gosci, dlaczego nie moze byc ukryte dla uzytkownikow?
AC bedzie sie krecil i skamlal wokol wszystkiego co ma slowo"wladza" w nazwie. Nie stawiaj znaku rownosci miedzy nim a reszta swiata. ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


Jak już przed chwilą pisałem, to forum będzie ukryte, ale za kilka dni (do tygodnia)... tyle chyba możesz w ten straszliwy napis poklikać? ;p

Nie zamierzam wdawać się tu w motywy AC, ani niczyje inne, zaznaczam tylko, że jak widać kogoś to całe GTW zainteresowało ;p
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: GaTeWay

Post autor: Phoven »

Szelmon: Mamy takie same prawa na zmiany w forum jak reszta userów. Obowiazują nas takie same procedury przy przedstawianiu pomysłu administracji. Tylko, że możemy to przedyskutować w gronie w którym nie będzie przypadało na kilka bezwartościowych postów jeden sensowny - a to był przecież powód zamkniecia poprzedniego subforum Propozycje Zmian wg BAZia.:P
Co do ukrycia GTW: jestem za, w sumie i tak dla innych wystarczy sam fakt wpisania o tym subforum w niniejszym temacie :)

Pozdrawiam
Phoven
Dzieciak bez klasy ;)
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: krucaFuks »

Szelmon, ja bym bardzo chciał, żeby takie dyskusje toczyły się publicznie, ale bazyla to uwiera, bo potem ktoś przeczyta, że inni krytykują admina i sie zniechęci do Tawerny, i jeszcze nas dalej obsmaruje. Takie usłyszałem argumenty, żeby nie prowadzić dyskusji o forum publicznie i nic nie jestem w stanie na to poradzić, tym bardziej, że zdaje się większość osób popiera takie podejście.

MAd zaproponował taką formę, ja jestem do niej chwilowo sceptycznie nastawiony, bo boje się, że skończy to się zablokowaniem GTW pod jakimś pretekstem, a grupa jest zacna. ;-)

Faktycznie nasze subforum można by ukryć, jeżeli inni nie będą mogli go czytać. Ale jeżeli mogą czytać, to nie widzę problemu, żeby mogli się zapoznać z naszymi pomysłami. Jest wiele wątków, które mnie nie interesują zupełnie, jakoś sobie radzę ze świecącymi znaczkami. Poproś może po prostu borga, żeby umożliwił oznaczanie niektórych wątków jako nieinteresujących - ew. innych jako ulubione (z gwiazdka, itp) - to by ułatwiło sprawę nie tylko w tym przypadku, ale też dla innych użytkowników, które mają problemy.

i nie pisz CAPSEM
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: GaTeWay

Post autor: Solarius Scorch »

W takim razie czyż nie można tego zorganizować jak w każdej porządnej instytucji i ukryć codzienne działania przed tłumem, a na potrzeby kontaktu ze społeczeństwem powołać specjalny thread, a może i urząd rzecznika? W ten sposób można umożliwić wszystkim zainteresowanym śledzenie prac GTW, uniknąwszy jednak kręcenia się przypadkowych osób po pokoju dyskusyjnym. Tego rodzaju biuletyn informacyjny byłby oczywiście 'read-only' dla osób spoza GTW.
Pozostaje kwestia kontaktu ludzi spoza GTW z organizacją. Nie chciałbym, żeby GTW zupełnie się oderwało od Tawerny, bo w tym celu moglibyśmy po prostu założyć sobie własne forum i dziękuję. Sama forma szukania sobie reprezentanta i polegania tylko na jego dobrej woli nie wydaje mi się wystarczająca dla zachowania owego związku (choć jest, przyznam, kusząca :P). Chyba po prostu konieczne byłoby stworzenie kącika dla wszystkich - poza sekcją zastrzeżoną i biuletynem - w której sympatycy GTW mogliby dyskutować na temat dziejących się w Grupie spraw (o których czytaliby w biuletynie informacyjnym).
Taka forma organizacyjna powinna wszystkich zadowolić, choć nie jestem pewien, czy nie jest to nadmierne rozdymanie biurokracji - w końcu GTW póki co nie może się pochwalić jakimś szokującym poziomem aktywności.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: BAZYL »

Ja pozwolę sobie tylko sprostować, bo krucaFuks agituje, chyba ma żale, że Redakcja popiera mnie a nie jego, ale jak chce niech agituje...

Forum GTW powstało dla GTW a nie dla krucaFuksa. I celem jego powstania jest danie grupie miejsca, gdzie będzie ona pracować we własnym gronie bez jałowego gadania (czytaj: przeszkadzania) osób spoza grupy. I nie jest ważne czy będą to prace nad wspomnianym wyżej systemem autorskim, czy projektowanie zmian na forum. Osobom spoza grupy nic do samych prac, a miejscem przedstawiania ich wyników szerszej publiczności może być ten temat.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


Na chwilę obecną za głównego reprezentanta grupy robię ja ;p

Forum grupy, jak już 2 razy pisałem, będzie ukryte - teraz jest tylko chwilowo widoczne, aby przyciągnąć trochę uwagi, to wszystko ;p

Do dyskusji z osobami spoza używamy póki co tego tematu - jeśli będzie taka potrzeba założymy sobie inny :)

GTW nie ma oficjalnie żadnej władzy na forum, ani monopolu na zgłaszanie poprawek. Pozwala jednak na zgłaszanie poprawek ładnie opracowanych, rozbudowanych, zweryfikowanych, wszechstronnie przemyślanych itp. itd. Kto chce może oddać swój pomysł w nasze ręce, kto nie chce wcale nie musi z naszych "usług" korzystać, ale działa wtedy praktycznie solo ;p
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: krucaFuks »

Dzieki Solarius, to są m.in. powody, dla których jestem do tego pomyslu sceptycznie nastawiony - w obecnej jego formie. Ja proponowałem co innego - po prostu osobny kącik forum, nie firmowany przez BAZYLa, tylko zarządzany przez kogoś innego. W ten sposób nie byłoby problemu, że użytkownicy zarzucaliby obecna administracje jakimiś propozycjami, których ta sobie najwyraźniej teraz nie życzy - odpowiedzialność była by ograniczona do prowadzących ten kącik. Ale nie zostało to z niejasnych dla mnie powodów przyjęte.
Dla mnie obecnie proponowana formuła to żaden cymes, bo do tego nie potrzeba żadnej zgody administracji - możemy sobie założyć np własną google group, która udostępnia dużo lepsze możliwości techniczne i tam sobie pracować. Jedyne co przmawia na zostawieniu takiej dyskusji na Tawernie, to właśnie żeby inni użytkownicy też mogli się w tym celu wypowiadać, no i żeby nie było potrzeby zakładania nowego konta gdzieś indziej ;-)
Ale wady moim zdaniem są większe - juz post Szelmona pokazuje, że proponowany sposób z miejsca podważa naszą wiarygodność i utrudnia zdobycie zaufania - dla mnie kwestia podstawowa jakichkolwiek działań "ochotniczych". Poza tym boje się, że wkrótce zostanie to zablokowane pod byle pretekstem przez obecną administrację i wykorzystane na zasadzie - tak się mądrzyli i znowu im nie wyszło, to nie ma sensu, kasujemy inicjatywę (tak mnie nauczyło doświadczenie. Zaproponowałem uczynienie MAda adminem, co zważywszy jego doświadczenie jako moda i dorobek wydało mi się naturalne (zresztą takie propozycje już padały wcześniej) - to też zostało odrzucone pod jakimiś bzdurymi IMO powodami - co tylko potwierdziło moje obawy.
Dlatego póki co jestem nastawiony dość sceptycznie.
Obrazek Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: krucaFuks »

BAZYL pisze:Ja pozwolę sobie tylko sprostować, bo krucaFuks agituje, chyba ma żale, że Redakcja popiera mnie a nie jego, ale jak chce niech agituje...
Żale? nie bądź śmieszny.
BAZYL pisze:Forum GTW powstało dla GTW a nie dla krucaFuksa. I celem jego powstania jest danie grupie miejsca, gdzie będzie ona pracować we własnym gronie bez jałowego gadania (czytaj: przeszkadzania) osób spoza grupy.
Przeczytaj może jeszcze raz posty - ja właśnie staram się zdystansować od tego, ponieważ jestem sceptyczny. Nie zakłamuj rzeczywistości, bardzo proszę.
BAZYL pisze:I nie jest ważne czy będą to prace nad wspomnianym wyżej systemem autorskim, czy projektowanie zmian na forum. Osobom spoza grupy nic do samych prac, a miejscem przedstawiania ich wyników szerszej publiczności może być ten temat.
Jeden wątek to trochę mało, żeby bez bałaganu coś prezentować, spytać się szerszej publiki etc. IMO. To jeden z powodów dla których uważam, że bedą problemy.
Obrazek Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


A pod jakim niby pretekstem GTW miałoby być zamknięte? Bo na spokojnie kombinuje jakby tu co poprawić? Nie wpadajmy w paranoję ;p Zresztą, od tego ja tu jestem, aby GTW działało jak trzeba ;p

Pewnie, możemy sobie z tym iść gdziekolwiek, ale to dopiero będzie bez sensu ;p Działamy dla Tawerny (albo raczej: planujemy działać), więc róbmy to tutaj... a BAZ niech sobie zagląda co tam wyczyniamy jeśli chce, nie widzę w tym nic zdrożnego...

Co do mojego admina, to nie skomentuję ;p

I chciałby aby tego typu sprawy jak dokładne zasady funkcjonowania grupy były omawiane w jej dziale.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: BAZYL »

To właśnie nazywa się uprzedzeniem. Jeszcze nic nie zrobiłem (przeciwnie - przychyliłem się do wniosku MAda), a już krucaFuks próbuje przekonać innych, że forum GTW zostanie zamknięte i że swoboda grupy będzie ograniczana...

A że dystansuje się od pomysłu miejsca, gdzie GTW ma swobodnie pracować - jego sprawa, mimo, że jest w grupie może jej nie pomagać...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: krucaFuks »

Nie bardzo rozumiem, czemu w ogóle ma slużyć ta dyskusja. To chyba sprawa moja i MAd'a - oraz innych członków grupy - kto będzie brał udział w tej inicjatywie i na jakich warunkach. Tobie akurat nic do tego...
To nie jest moja inicjatywa, moja została odrzucona. Chwilowo widzę pewne pułapki, boje się nauczony doświadczeniami z krótkiej egzystencji innych wątków o zmianach, że znajdzie się sposób na zamknięcie lub zdyskredytowanie tego projektu. Kiedy coś się wykrystalizuje, podejmę decyzję.
Organizacja GTW to naprawdę nie twoja sprawa. To że jesteś adminem, nie oznacza, że masz wpływać na sposób w jaki grupy ludzi mają zamiar ze sobą współpracować, wyluzuj trochę. Wydaje mi się, że MAd oraz GTW doskonale sobie poradzą, każdy widzi, kto jest założycielem grupy i jej szefem, prawda?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: BAZYL »

krucaFuks pisze:Nie bardzo rozumiem, czemu w ogóle ma slużyć ta dyskusja. To chyba sprawa moja i MAd'a - oraz innych członków grupy - kto będzie brał udział w tej inicjatywie i na jakich warunkach. Tobie akurat nic do tego...

Organizacja GTW to naprawdę nie twoja sprawa. To że jesteś adminem, nie oznacza, że masz wpływać na sposób w jaki grupy ludzi mają zamiar ze sobą współpracować, wyluzuj trochę. Wydaje mi się, że MAd oraz GTW doskonale sobie poradzą, każdy widzi, kto jest założycielem grupy i jej szefem, prawda?
Poczytaj uważnie swoje posty - co najmniej dwa razy mnie wywoływałeś.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: krucaFuks »

Raz odpowiadając Szelmonowi wspomniałem o tobie, tłumacząc swoje stanowisko - twój post w żaden sposób do tego sie nie odnosił. Zresztą nie ja jeden o tobie wspomniałem, jak jesteś adminem, to naturalne że dyskutując o forum będziesz wspominany.

Proponuję, żebyś jescze raz odpisał, jeżeli czujesz się wywołany do odpowiedzi, a potem naszą dyskusję MAd wyrzuci, bo zdominowała ten wątek? zresztą chyba sami możemy to zrobić po prostu kasując posty.
Obrazek Obrazek
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: Max Smirnov »

KrucaFucks, jak cenie twoja inteligencje, tak...
Nie osmieszaj sie chlopie i nie zachowuj jakby Bazyl cie rzucil. Robisz z Gateway jakies nie wiadomo jakie jaselka. Jesli chcesz jakiegos klubu gdzie Bazyl nie bedzie mial nic do powiedzenia to zaloz kolko rozancowe. Dla mnie twoje watpliwosci sa zwyczajnie irrelewantne.
Druga rzecz - ta cala gadka z rzecznikami Gateway etc to dla mnie zwykly belkot, nic osobistego. Moim zdaniem forum Gateway powinno byc dostepne dla kazdego lacznie z goscmi ale read-only dla nie-czlonkow. Czy jest cos zlego w takiej formule?
Nie bawmy sie kurde we Wlatcow Moch bo to sie staje zalosne. Niektorzy chyba nie uswiadamiaja sobie ze to jest TYLKO FORUM. Nie potrzebuje zadnych wymyslonych pozycji by sie ze mna liczono lub nie (aczkolwiek milo je miec) - wszystko zalezy od tego czy pisze glupio czy madrze. Nic nie zrobilem by otrzymac czlonkostwo Gateway wiec traktuje je tylko i wylacznie jako wyraz zaufania i przyjazni ze strony reszty. Wladza w nazwie grupy to tylko zart.
Zablokowany