GaTeWay

krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Stwórzmy nowy system (autorski, ofcoz).

fds właśnie się zapytał po co... powody są co najmniej dwa (: wink: )
- a dlaczego nie?
- wieki już tego nie robiłem i mnie sentymenty naszły;
- sprzedamy go później, zgarniemy kupę szmalu i będziemy miło żyć z tantiem/procentów;
- to wszystko przez PO.
Obrazek Obrazek
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Prędzej zobaczymy uśmiech politowania niż tantiemy. Ale ponoć dżentelmeni zajmują się tylko sprawami beznadziejnymi, więc zgoda. :D
Tylko co ma z tym wspólnego PO ?
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Nie wiem, ale teraz wszystko można zwalić na PO...
Obrazek Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

rozumiem, ze mozna napisac post pod postem, jezeli w miedzyczasie uplynie pol roku? :D

Towarzysze! Czas nadszedł, aby GaTeWay rozpoczęło swój zwycięski marsz po władzę i panowanie nad światem. Wszystkich, którzy mają trochę wolnego czasu zapraszam do na razie mglistej, choć szybko nabierającej konkretniejszych kształtów afery (z ang. affair). Jeżeli jesteście frajerami, którzy są w stanie za friko wytężać mózgi w beznadziejnej sprawie, to na mejla proszę.

W skrócie: nastąpiło ostatnio trochę ruchu w kwestiach takich jak rozwój otwartego programowania, promowanie standardów w siecie oraz wolna kultura, np. wolne podreczniki, wikimedia etc. Niestety, poniewaz zajmuja sie tym (szczegolnie na polu przegladarkowym) głownie koderzy, jest pewien bezwład, jeżeli chodzi o idee i sposoby ich promowania. Powiem krótko: te wszystkie geeki pojeci zielonego nie maja o socjotechnice, propagandzie i manipulacji - czyli o tym, co każdy MG ma w małym palcu. Co wiecej, z trudem do nich trafia, że żyją na tym świecie jeszcze ludzie, dla których skompilowanie jądra kojarzy sie z wyuzdaniem i perwersją, a 'root' kojarzy się z botaniką. Potrzebuję kilku osób, które pomogą zidentyfikować bariery, jakie powstrzymują osoby, które chętnie by coś zrobiły dla społeczności, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Drugą sprawą, jest zaplanowanie jakiejś sensownej strategii przeniknięcia z problemami open source / wolnej kultury do mainstreamowych mediow - np. przez flashmoby, happeningi etc.

W założeniu te oraz równoległe działania mają doprowadzić do integracji środowisk alternatywnych wobec mainstreamu i ich wzajemnym sie wspieraniu. Czemu tutaj ten apel?
- bo cenie GaTeWay i całą tawerne
- bo uwazam ze doswiadczenia RPG stymuluja wyobraznie, a nowe pomysly sie przydadza
- poniewaz fandom ma doswiadczenia w budowaniu spolecznosci w swiecie rzeczywistym - w przeciwienstwie do komputerowcow
- bo to fajna zabawa i mam wyrzuty sumienia, ze egoistycznie sie sam tym przez ostatnie kilka miesiecy zajmuje :D

jakby co - to prosze na mejla, jabbera, priva, nawet gg
albo do Falki, która podstepnie zbałamuciłem już jakiś czas temu, nie do końca mówiąc o co jej chodzi ;-)
[A ja cały czas myślałam, że to tylko o lokalizację Flocka chodzi... ;) - dop. FLK]

ps. chwilowo mam dostep do kompa tylko w dni pracujace 8-17, czasem w weekendy. W razie prosze o cierpliwosc, niecierpliwi niech molestuja Falke lub fdsa (oni beda udawac, ze nie wiedza o co chodzi, z wrodzonej skromnosci i egoizmu; zignorujcie to i naciskajcie)


Hasta la victoria, sempre!
Obrazek Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: GaTeWay

Post autor: fds »

Chciałbym ogłosić ponowne odrodzenia Grupy Trzymającej Władzę czyli GaTeWay :) Pomimo trudności z jaszczurzym sprzątaniem, grupa trwa, została przez Wielkiego Jamniczego Założyciela lekko przeredagowana i sięga po szczyty władzy. Witam nowych członków tego zaszczytnego grona.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: krucaFuks »

witam ponownie po dluższej przerwie ;-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: GaTeWay

Post autor: Solarius Scorch »

En Taro Adoon.

Jaki jest pierwszy punkt dzisiejszego posiedzenia?
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: krucaFuks »

Paaaaarty!

a potem:
- skłonić BAZa, aby wyłuszczył społeczności tryb podejmowania decyzji na tawernie (i sprawdzić jak to wygląda w praktyce);
- skrzętnie zanotować niewątpliwie burzliwe reakcje pozostałych redaktorów oraz społeczności;

w międzyczasie:

- wspomóc Borga (najlepiej konstruktywną krytyką, tj. drwiną i ciężkim sarkazmem) w jego zaszczytnym przedsięwzięciu pt. wydawnictwo CK Group.
- next paaaaarty! :P
Obrazek Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


Wszyscy członkowie GTW powinni się teraz zapoznać się z Tajnym Subforum[tm] tu powstałym ;p

I notka dla postronnych: Dział ten posłuży do prowadzenia rzeczowych dyskusji na tematy ogólnorozwojowe Tawerny... Jeśli chcesz mieć wpływ na poruszane tam sprawy to możesz albo a) dostać się do GTW; albo b) znaleźć sobie w nim reprezentanta. ;p
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: AC »

MAd Phantom pisze:
Wszyscy członkowie GTW powinni się teraz zapoznać się z Tajnym Subforum[tm] tu powstałym ;p

I notka dla postronnych: Dział ten posłuży do prowadzenia rzeczowych dyskusji na tematy ogólnorozwojowe Tawerny... Jeśli chcesz mieć wpływ na poruszane tam sprawy to możesz albo a) dostać się do GTW; albo b) znaleźć sobie w nim reprezentanta. ;p
Nie można by tego subforum w ogóle ukryć? Bo takto to ciągle będą się świecić Sprawy Forum jakby tam były jakieś posty... a moim przedstawicielem niech będzie krucaFuks, chyba że będzie chciał mnie zbanować lub wsadzić na czarną listę - tego typu zachowań nie popieram ;)
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


Przynajmniej będzie widać, że coś tam robimy ;p

Z tym reprezentantem to nie tak ;p Masz jakiś - w Twoim mniemaniu - fajny pomysł to przekonujesz do niego kogoś z GTW i on to porusza na naszym forum :) Nie musisz zawsze tej samej osoby wkręcać ;p

Co więcej w tym temacie możecie teraz pisać czym ogólnie chcielibyście aby GTW się zajęło i jak jego działalność oceniacie (to drugie oczywiscie dopiero za jakiś czas ;p )...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: AC »

MAd Phantom pisze:
Przynajmniej będzie widać, że coś tam robimy ;p

Z tym reprezentantem to nie tak ;p Masz jakiś - w Twoim mniemaniu - fajny pomysł to przekonujesz do niego kogoś z GTW i on to porusza na naszym forum :) Nie musisz zawsze tej samej osoby wkręcać ;p

Co więcej w tym temacie możecie teraz pisać czym ogólnie chcielibyście aby GTW się zajęło i jak jego działalność oceniacie (to drugie oczywiscie dopiero za jakiś czas ;p )...
Ale nawet jak nic nie robicie to też tam się wyświetla, że coś robicie... bardzo wygodnie ;)
Jak chcesz możesz mnie włożyć do GTW, może jakiś fajny pomysł wymyślę... najwyżej mnie wyrzucisz po jakimś czasie (już widzę te posty protestujące... nie wiem czemu...).
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: Szelmon »

Ukryjcie sobie to subforum, skoro jest tajne. Po kiego diabla ma mi swiecic po oczach na czerwono, jesli nie moge go otworzyc. Malo mnie obchodzi czy cos robicie czy nie, jesli nie moge sie przekonac na wlasne oczy, a jedynym wyznacznikiem waszej dzialalnosci ma byc czerwona denerwujaca kropka. Subforum "Redakcja" jest ukryte i nikomu nie przeszkadza.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


Masz taki klikalny napis "oznacz działy jako przeczytane" ;p

a do GTW przyjmujemy na zaproszenie, toteż zgłoszenia będą (przynajmniej oficjalnie ;p ) ignorowane ;p w GTW jest się za "co zrobiłem" a nie "co mogę zrobić" ;) Stąd też możliwość podawania pomysłów przez reprezentanta :)
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: AC »

Szelmon pisze:Subforum "Redakcja" jest ukryte i nikomu nie przeszkadza.
O Mój Boże! Tu jest jakieś tajne subforum! Teraz i ja znam tą tajemnicę ;)

MAd Phantom pisze:a do GTW przyjmujemy na zaproszenie, toteż zgłoszenia będą (przynajmniej oficjalnie ;p ) ignorowane ;p w GTW jest się za "co zrobiłem" a nie "co mogę zrobić" ;) Stąd też możliwość podawania pomysłów przez reprezentanta :)
To ja pomyślę, pomyślę to coś może wymyślę.

-koniec przekazu-
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: GaTeWay

Post autor: Szelmon »

NIE MAM ZAMIARU TRACIC CZASU NA KLIKANIE TEGO NAPISU, TYLKO DLATEGO ZE MACIE TAKIE WIDZIMISIE. SKORO TO WASZE FORUM JAST TAJNE TO JE SCHOWAJCIE. TROCHE SZACUNKU DLA LUDZI Z POZA WASZEJ GRUPKI.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: GaTeWay

Post autor: MAd Phantom »


...

a tak poza tym: Jest to widoczne, aby wszyscy widzieli iż coś takiego istnieje. Za parę dni spokojnie może się schować ;)
Zablokowany