Grafika na Forum

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ

Co myślisz o tym pomyśle?

Super - chcę takie miejsce!
21
50%
Nie wiem - nie mam zdania
16
38%
Porażka - pomysł bez sensu!
5
12%
 
Liczba głosów: 42
Wilczyca
Marynarz
Marynarz
Posty: 298
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Grafika na Forum

Post autor: Wilczyca »

Hm.. Tym razem może nie propozycja, a prośba o radę.

Zatem. Problem jest taki, że nie za bardzo chce mi się prowadzić na serwerze stronę, na której umieszczam ilustracje do sesji (nie jestem informatykiem). Łatwiej jest mi wrzucić je na serwer i wyświetlić obraz tutaj, na stronie (to chyba nie obciąża w jakikolwiek sposób serwera?).
Specyfika sesji nie pozwala mi wklejać w jej treść zdania typu "tu patrz http://www...", nie chcę też zaśmiecać jej obrazkami (w końcu to moje wyobrażenia, nie mam prawa nikomu ich narzucać).
Z rekrutacją jest podobnie.
Proszę więc o radę. Gdzie na Tawernie znalazloby się miejsce na tego typu rzeczy, tak, by to nikomu nie przeszkadzało?

Nie rozmawiałam z innymi użytkownikami forum. Jednak myślę, że każdy coś tam bazgrze czasem po zeszycie, czym mógłby mieć ochotę podzielić się z innymi.
Jeśliby problem nie dał się dopasować do obowiązujących kompetencji działów, czy byłaby możliwość utworzenia nowego, zawierającego wyłącznie obrazy? Oczywiście przy odpowiednio dużym zainteresowaniu reszty forumowiczów.
If the ocean was vodka
And I were a duck
I would swim to the bottom
And never come up

But since it ain't vodka
And I'm not a duck
Pass me the bottle
And shut the fuck up
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ciekawa propozycje, chciałbym jednak, aby inni zaopiniowali ten pomysł, zanim się wypowiem. Chodzi mi głównie o to czy inni są zainteresowani podobnym miejscem na forum...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Bortasz
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: środa, 1 lutego 2006, 19:28
Numer GG: 8153680
Lokalizacja: Marienburg

Post autor: Bortasz »

Talentu nimam za grosz. Ale chetnie bym obejżał sobie prace innych forumowiczów. Pomysł mi sie podoba. jak jest tu wiecej Artystow Malarzy byłby to ciekawy dział na FORUM.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Ja rysować też nie potrafię ale takie miejsce niedosc ze urozmaiciło by tawerne to jescze by np mi ułatwiło życie :)
Ouzaru

Post autor: Ouzaru »

Mi pomysl bardzo sie podoba, dawno juz niczego nie rysowalam... Moze to by mnie troche zmobilizowalo ;) Jestem ZA.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Grafika na Forum

Post autor: krucaFuks »

Czemu wymyślać coś od nowa, zamiast używać instniejących narzędzi? można po prostu zrobić tawerniany pool na Flickr czy innym tego typu miejscu, gdzie każdy będzie mógł uploadować sobie obrazki i dodawać do poola (i otagować je koniecznie!)
Obrazek Obrazek
Nwo HadeS
Majtek
Majtek
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 17:54
Numer GG: 1349086
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grafika na Forum

Post autor: Nwo HadeS »

Jestem zdecydowanie za. Wprawdzie talentu we mnie tyle ile w beczce śledzi ale chętnie popatrzę na prace innych.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Grafika na Forum

Post autor: Deep »

Kolejne beztalencie zgłasza, że nie przeszkadzała by mu taka opcja :D
.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Grafika na Forum

Post autor: Phoven »

No właśnie - po co obciążać serwer - zdecydowanie zgadzam się z krucaFuksem.. o ile mówi prawdę w poście, bo szczerze mówiąc nigdy z takowego czegoś nie korzystałem ;)
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Grafika na Forum

Post autor: Nekonushi »

Mnie się bardzo podoba pomysł - nawet jak nie umieszczać na Tawernie to zrobić dział z galeriami i wklejać linki z http://imageshack.us. Dla mnie byłby to świetny pomysł, zawsze zazdrościłem koledze, który był w klubie grafików na forum Tibii :wink: Akurat moje prace to byłyby głównie flashe niekoniecznie o RPGowej tematyce, ale kto mówi że na Tawernie nie może tego być :?:
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Gertrud
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 1 czerwca 2007, 18:17
Numer GG: 3532137

Re: Grafika na Forum

Post autor: Gertrud »

Ja też byłbym za. Rysunki, szkice, projekty, plany w klimacie fantasy to chyba jedna z rzeczy, które mogę oglądać bez przerwy. Może od czasu do czasu sam bym coś wrzucił.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Grafika na Forum

Post autor: Force »

Czemu wymyślać coś od nowa, zamiast używać instniejących narzędzi? można po prostu zrobić tawerniany pool na Flickr czy innym tego typu miejscu, gdzie każdy będzie mógł uploadować sobie obrazki i dodawać do poola (i otagować je koniecznie!)
Tez jestem za, podeśle propozycje Bazowi moze pozwoli go założyć.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Grafika na Forum

Post autor: Obelix »

jestem za, coś tam po zeszytach skrobie chociaż talentu nie mam, mozna innych prace pooglądac albo sie dowiedziec co jest złe w swoich.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Grafika na Forum

Post autor: Szasza »

Mam talent (raczej) ale za grosz skanera. Popieram postulat.
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Grafika na Forum

Post autor: Tevery Best »

O, wchodzę na forum i zonk - gdzie są kropeczki? W pierwszej chwili nie zwróciłem uwagi na ikonki i myślałem, że ta plątanina kresek to tylko zbyt wolne doczytywanie się strony. Zająłem się więc logowaniem. Po tym czynie dopiero *poznałem* istotę zmian. fajne te nowe ikonki.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Grafika na Forum

Post autor: Craw »

Juz mowilem to Baziowi, jak pokazywal mi skina forum przed wdrozeniem, ale sie powtorze ;]

Nowy wyglad forum jest w pytke ;] Wyglada o wiele lepiej niz ten stary, "szaro-bury" theme.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Grafika na Forum

Post autor: Sihamaah »

Tym, którzy narzekają, że "za starych czasów było lepiej" przypomnę o możliwości zmiany skina na stary w opcjach konta. Zaczynamy od prawego górnego rogu...:
Twoje konto-->Ustawienia forum-->Styl forum
i ze styli wybieramy trpg_old :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ