Ogame

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Ogame

Post autor: Ardel »

Zakładam ten temat, bo sam gram. Na jakim gracie uni? Jakie macie duże osiągniecia? itp itd...... blblbllblbl
Ja gram na 16 i mam coś koło 3k pktów (strasznie mało wiem), a kiedyś (z rok temu) grałem na 15 i miałem około 40k pktów.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ardel pisze:(strasznie mało wiem)
Ciekawe, w końcu ktoś, kto sam się do tego przyznaje :wink: .

A ja nie gram w żadne Ogame, mógłbyś coś więcej o tym napisać, może i to jakaś znana gra, może i o niej kiedyś słyszałem, ale gdyby mnie ktoś o nią teraz spytał, nie powiedziałbym nic.
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Heh, Ogame... Kojarzy mi się nie odparcie z kumplem, który co tydzień (jak sie widzimy w busie) opowiada mi, jak to mu ostatnio n-ty raz całą flotę zniszczyli :P Trzeba mieć do tego cierpliwość, której nie posiadam w dostatecznych ilościach. Poza tym słyszałem, że żeby być naprawdę wysoko trzeba nie spać po nocach, tak jak najwięksi fanatycy. Może to i nieprawda, ale mając i tak ok. 5-6h snu do dyspozycji muszę podziękować za grę :) Szkoda mi czasu, który marnuję w inny sposób :)

EDIT: Heimdall, z tego co wiem to taka strategia kosmiczna przez internet, w której rozwalają Ci wszystko co masz, kiedy tylko położysz się spać :P (Patrz wyżej)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Post autor: Ardel »

Strategia internetowa - jest się imperatorem (jdnym z bardzo wielu) a to że floty rozwalają to fakt :D
Link : http://www.ogame.pl
A to moje największe osiągnięcie na 16 uni:
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Dla zainteresowanych link z informacjami o grze:
http://pl.wikipedia.org/wiki/OGame
Polecam przede wszystkim punkt nr 10. Ta gra jest prawie tak zła jak Tibia :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Grywałem kiedyś w tego typu gry. Znudziły mi się niemal równie szybko jak Syzyfowe Prace. Wnisek z tego taki, że wolę gry z fabułą vide Arcanum, na którego przysłanie teraz czekam. A wracając do tematu - jeśli jeszcze w to nie grasz to nie zawracaj sobie ogame głowy bo to nudna sprawa. I przeszkadza w spaniu.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Ja nie gram w OGame. Wiecie czemu? Bo jak chcę poklikać cyferki i powpisywać wartości w komórki, to włączam Excel, wtedy przynajmniej pożytek z tego jakiś jest. I nie ryzykuję, że nagle ktoś mi pokasuje wszystkie cyferki :wink: .
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Kuzyn ma znajomego- maniaka OGame (nie pytajcie o nicki, osiągi, bo ich nie znam ;) ) Koleś gra praktycznie cały czas, kładzie się spać, nakręca budzik na 2h, budzi się, odpala kompa, wysyła/ekspoatuje/atakuje, nastawia budzik na 3h, budzi się, odpala kompa, robi coś, zasypia na 1,5h, budzi się, odpala kompa...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Tevery Best pisze:Ja nie gram w OGame. Wiecie czemu? Bo jak chcę poklikać cyferki i powpisywać wartości w komórki, to włączam Excel, wtedy przynajmniej pożytek z tego jakiś jest. I nie ryzykuję, że nagle ktoś mi pokasuje wszystkie cyferki :wink: .
Ja wtedy Football Managera odpalam, tak to jest tabelek :wink: Ale w sumie Ogame nie byłby zły, gdyby właśnie nie konieczność takiego prowadzenia rozgrywki po nocach. A wiadomo, gra się o jak najlepsze wyniki, a to wymaga zbyt dużego poświęcenia... Zbyt leniwy jestem na to :wink:
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

Ogame to całkiem niezła gra, ale ja osobiście wolę z tych bardziej przypominających ogame - My fantasy (nie pytajcie mnie o adres, aktualnie nie posiadam) Bruinen, iRPG ale przede wszystkim mniej podobne Naruto-Arena http://naruto-arena.com. Czym się różni NA od Ogame ? Tym, że tutaj tak naprawdę toczymy walki z losowymi ludźmi ze świata, to jest we flashu a Ogame w PHP .... możnaby tak długo wymieniać. Naruto-Arena nie polecam osobom które chcą zajść wysoko - ja mam to samo, przed szkołą, w szkole i w domu gram w Naruto-Arena by utrzymać pozycję (waha się między pierwszą a drugą najwyższą rangą) i robię tylko przerwy na Guild Wars, ale to inna histeria ....
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Coen z Poviss
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 9 marca 2007, 19:12

Post autor: Coen z Poviss »

Grałem w to chyba jakieś... 2,3 lata temu? Pamiętam, że miałem całkiem pokaźną flotę, dużo planet, wysoko rozwinięte technologie i uzbrojone planety... Ale za bardzo to wciągało. Czas rzeczywisty w tej grze mnie wykańczał. Dałem sobie spokój :wink:
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Post autor: Artos »

Mnie to tez kiedys niezle wciagnelo :D cały rok wyciety z zyciorysu :( ale co tam :D przynajmniej mile sie wspomina jak 300 OW latało w tą i spowrotem po sąsiadach wraz z obstawą w postaci lm na uni 27 :D To byly czasy :D
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Kiedyś grałem, ba nawet ze 30K punktów miałem ale potem kumpel nawrzucał adminowi, a że byliśmy z nim w sojuszu i go poparliśmy to admin radośnie wykopał nas wszystkich i jakoś mi się odechciało, z drugiej strony mam kumpla którego wywalili tak z 4 razy a on dalej gra z uporem godnym podziwu lub uznania go za maniaka, nieważne o której do niego wpadam zawsze gra.
De gustibus non est disputandum, no nie?
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

przepraszam za off-topic

co ma ogame do crpg?
kra.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

goki pisze:przepraszam za off-topic

co ma ogame do crpg?
Nic. BF2 tez nic nie ma do crpg. Wiele gier w ktore graja forumowicze nie ma nic do crpg, a jednak jest o nich mowa w tym dziale. Nazwa dzialu jest mylaca :wink:
BTW, pracowalem kiedys z gosciem, ktory jak w pracy mial OGame'a wylaczanego przez 15 min. to zaczynal sie trzasc i pocic. Jak bylo w pyte roboty i nie mogl grac, to na przerwach na fajke dzwonil do swojej laski i jej dyktowal co ma robic. Bylo to bardzo komiczne. Postanowilem wtedy ze nigdy nie dam sie w ten sposob owladnac grze.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Szelmon pisze: BTW, pracowalem kiedys z gosciem, ktory jak w pracy mial OGame'a wylaczanego przez 15 min. to zaczynal sie trzasc i pocic.
To się nazywa uzależnienie :P Przypomina mi się, jak mój nauczyciel informatyki namiętnie grał w Ogame. Przebieg lekcji mniej więcej taki: powiedzieć jak najszybciej, co mamy zrobić, a potem szybciutko do komputera. Ewentualnie gadał z kolesiem z klasy, ile to który ma kasy, floty etc. Strasznie monotematyczni byli. Jeszcze gorzej niż ja z Warhammerem :wink:
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Grałem w to przez jakiś czas ale przy tylu ilosci wyjazdach jak u mnie to nawet nie doszedłem do 1k punktów ;)
Trzeba cierpliwosci a poza tym nie kręcą mnie takie gry przez przeglądarkę. Za duzo zachodu.[/list]
.
ODPOWIEDZ