Wasz ulubiony, bądź preferowany przez Was zły bohater

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Żaden do końca "czarny charakter" do końca mi nie odpowiadał. Postacie, które mi się widzą są albo neutralne, albo drugoplanowe, bądź co bądź mogą być niezbyt pozytywne. 8) Z mniej pozytywnych postaci widzi mi się John Abruzzi z nowego serialu emitowanego póki co tylko w stanach "Prison Break", a z neutralnych to Zayl z 3 części trylogii "Diablo".
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Atanamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 18:15
Lokalizacja: Z lasu
Kontakt:

Post autor: Atanamir »

Owszem nie powiem że wszyscy ludzie są źli do szpiku kości itp. itd. ale myślę, że ogólny sposób działania człowieka jest w pewien sposób zły (mówiąc zło mam na myśli egoizm i egocentryzm, postawy bardzo popularne,
rzecz jasna nie wszyscy takowe reprezentują bądź jedni w większym inni w mniejszym stopniu ale jednak reprezentują).

Proszę tez nie odbierać mojego myślenia jako anty ludzkie gdzie człowiek "jest złą podłą i upadłą istotą". Stwierdzam po prostu, iż nasze zachowania nie różnią się wcale bardzo od drowich, co jednak nie oznacza, że wszyscy tacy są. Moją wypowiedź mogłeś źle zrozumieć ale to raczej wina tego że zbyt ją uogólniłem.

Wracając do tematu czy to wszystkie postacie jakie są wam bliskie bądź wywarły na was spore wrażenie i są 'złe' ?

A teraz pytanie nawiązujące do poprzedniego. Czy te postacie, tych bohaterowie można by było usprawiedliwić (mam na myśli ich złą naturę)? Jak myślicie?
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Atanamir pisze:Wracając do tematu czy to wszystkie postacie jakie są wam bliskie bądź wywarły na was spore wrażenie i są 'złe' ?

Roland Deschain z Mrocznej Wieży, przynajmniej od czasów jak się zaczyna Mroczna Wieża: Roland (nie jego młodość), postać bardzo podobna do mnie, równowaga to potęga, oczywiście względem dobra to jest zła postać, ale względem zła jest to dobra postać. Czasem trzeba kogoś zabić, a czasem trzeba kogoś uratować. :wink:
Obrazek
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

AC pisze:Roland Deschain z Mrocznej Wieży (...) postać bardzo podobna do mnie (...) Czasem trzeba kogoś zabić, a czasem trzeba kogoś uratować.
Czyli że terrorysta jak uratował kilku ludzi to jest potem usprawiedliwiony za zabicia kilku innych ? Gratulacje. A ilu ty zabiłeś/uratowałeś że tak spytam ?
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

P.K(ot).L. pisze:Czyli że terrorysta jak uratował kilku ludzi to jest potem usprawiedliwiony za zabicia kilku innych ? Gratulacje. A ilu ty zabiłeś/uratowałeś że tak spytam ?
Po pierwsze to zależy jak postrzegasz życie, ale nie zamierzam odpowiadać ile zabiłem, ile uratowałem. Mogę też użyć najłatwiejszej odpowiedzi: nikogo (dzięki temu nie ma więcej pytań na ten temat ;) ).

A po drugie: jaki terrorysta? O czym ty w ogóle mówisz? Jak widać nie znasz tej książki i nie wiesz o co mi chodziło mówiąc, że czasem trzeba kogoś zabić a czasem trzeba kogoś uratować. Jeden ktoś nie jest równy drugiemu. Teraz próbuje się temu zaprzeczać, ale jednak ludzie odróżniają dobro od zła, a przebaczenie jest między nimi, a Bogiem, my powinniśmy załatwiać złym ludziom spotkanie z Bogiem (Men on Fire).
Obrazek
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

AC pisze:
P.K(ot).L. pisze: A po drugie: jaki terrorysta? O czym ty w ogóle mówisz? Jak widać nie znasz tej książki i nie wiesz o co mi chodziło mówiąc, że czasem trzeba kogoś zabić a czasem trzeba kogoś uratować.
To prawda, nie czytałem, dlatego mogłem cię źle zrozumieć. Sorki.
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Jako swój ulubiony "czarny charakter", podobnie jak kilka osób, typuję:

Woland, profesor czarnej magii (razem z drużyną)
oczywiście "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa :D

Tyle, że jego zło polega na tym, że wykorzystuje zło i bezmyślność tkwiącą w innych ludziach. I dlatego ciężko określić co jest gorsze: Woland, czy społeczeństwo sportretowane przez Bułhakowa...
Co by nie mówić, świetna książka, moja ulubiona :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Tinnie
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 19:32

Post autor: Tinnie »

Nie będę oryginalna,jak powiem,że Woland :wink:
A z filmów to szatan z "Pasjii"
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

:!: Na wesoło to Pan Końca Czasów - wpadł i nieźle namieszał w Imperium :twisted:
:!: Vader za to, że z dobrego poprzez strach, złość, bezsilność stał sie zły.
:!: Mordimer Madderdin - nie koniecznie zły ale ma swój klimat i do najgrzeczniejszych nie należy.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

Hm, trudno mi byłoby wskazać jednego, więc zrobię takie jakby kategorie ;p.

Książka - Cóż, oryginalny nie będę: Woland. Gdybym miał się silić na oryginalność to może Pomurnik z Trylogii Husyckiej Sapkowskiego.
Film - Nie wiem, mało filmów oglądam. Ale jak już napisałem rubrykę film to niech będzie Riddler z Batman Forever ;p.
Kreskówka - Aku z Samuraja Jacka i wszystko jasne ;p.
Komiks - Dr Arthur Light z Tytanów. Szczególnie po roku 2004 sporo zyskał.
Gra - Darth Traya z Knights of the Old Republic II. Może nie jest postacią do końca negatywną, ale i tak nie byłbym w stanie wskazać kogokolwiek innego. Może jeszcze Almalexia z Morrowind: Tribunal.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
Miechu
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 21:04
Lokalizacja: Ałów

Post autor: Miechu »

Zdecydowanie kot Behemoth z "Mistrza i Małgorzaty". Przede wszystkim za nie do końca czyste manewry szachowe :P ...
Come with me my little ones
Let's revel for the free
Raise your glass and praise the fact
How easy life can be..!
Atanamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 18:15
Lokalizacja: Z lasu
Kontakt:

Post autor: Atanamir »

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią :D Kot Behemot zasługuje na miano first bad heroes :twisted: Ta właśnie postać z 'Mistrza i Małgorzaty' Wywarła na mnie największe wrażenie. Jego podejście do wielu spraw, kpiące, lekceważące, kłamliwe, kiedy podlizuje się swojemu mistrzowi, a przede wszystkim kiedy oszukuje w szachy :D hi hi tak ... lubię tego bohatera
Dominika
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 31 stycznia 2007, 18:33

Post autor: Dominika »

Wolę raczej postacie niejednoznaczne. Nie ma osób nieskończenie dobrych ani nieskończenie złych.

top 6
1. Lord Vader - no comment - poezja
2. Gollum - największa ofiara złej mocy pierścienia. I najciekawsza postać WP
3. Rodion Raskolnikow - inteligent - morderca, brata się z dziwką, ale mimo wszystko to dobry człowiek
4. Lady Makbet - niby taka mocna, twarda, bezwzględna - a jednak załamała się
5. Swidrygajłow - niby największy sukinsyn ze "Zbrodni i karze" - a jednak się zmienił, zdobył się na szlachetny gest
6. Batman - wiem że to postać z komiksu, ale też nie jest taka do końca przjrzysta. On zabija nie dlatego, że chce ratować świat - on raczej szuka ukojenia w zemście - jak był dzieckiem, zamordowano jego rodziców
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Khelbi pisze:Zdecydowanie kot Behemoth z "Mistrza i Małgorzaty". Przede wszystkim za nie do końca czyste manewry szachowe :P ...
Behemot faktycznie rządzi :D . A poza tym potrafi przestrzelić symbol na karcie ukrytej pod poduszką (jak to nie on, to proszę poprawić, trochę dawno czytałem). Widzę, że pojawił się też Raskolnikow. Ciekawa postać, ale też ciekawą postacią jest Dymitr z "Braci Karamazow" również autorstwa Dostojewskiego. Rozpustnik, warchoł, ale ma w sobie też coś dobrego.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Oj dużo jest fajnych czarnych charakterów. Że wspomne tylko o

:arrow: Darth Vader
:arrow: Voldemort
:arrow: Alex de Large ( bohater filmu " Mechaniczna Pomarańcza ")
:arrow: Hannibal Lecter
:arrow: Darth Maul
:arrow: Jack Torrance ( bohater książki "Lśnienie")
:arrow: Dracula
:arrow: Freddy Kruger
:arrow: Jason ( bohater " Piątku 13")
:arrow: Alien ( tylko nie wiem czy go mozna zaliczyć )
Dominika
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 31 stycznia 2007, 18:33

Post autor: Dominika »

No tak, wiedziałam że o kimś zapomniałam :)

Lord Voldemort :)
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

Chyba najbardziej ZLY, podly, mroczny, pozbawiony serca, skrupolow, sumienia i wzselkich, poza zlymi, uczuc czlowiek na swiecie to oczywiscie JA!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: A ak na powaznie to moim ulubionym zlym jest Darth Vader. Tylko ze Vader nigdy nie byl calkiem zly. Troche dobra w nim bylo, tylko szkoda ze z niego wyszlo jak juz byl prawie martwy... A na drugim miejscu oczywiscie Wilk Bardzozly... :wink:
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
ODPOWIEDZ