Igrzyska Olimpijskie

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.

Jak oceniasz występ Polaków na IO w Pekinie?

Super!
1
17%
Dobrze
0
Brak głosów
Przeciętnie
2
33%
Słabo
2
33%
Kompromitacja
1
17%
 
Liczba głosów: 6
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Ravandil »

gaudat pisze:No taaak, ale zostały badania zostały przeprowadzone na podstawie obecnych możliwości. Z resztą, to się jeszcze zobaczy :smile: W końcu pojawiają się takie mutanty jak Phelps ( ma wszelkie wrodzone udogodnienia do wyczynowego pływania takie jak duże stopy nr 54 itp ).
Czasem nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Bolt też jest takim mutantem ;] Przy takim wzroście tak szybko biegać... Właśnie pobił rekord świata na 200m - 19,30s. Już bez takiej lekkości, ale i tak ze znaczną przewagą nad rywalami. Niesamowity jest ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: mone0 »

Spodziewałem się czegoś lepszego po Boltcie [tak to się odmienia?]. Rekord świata padł, minimalnie o 2 setne, ale jednak. Wyraźnie był szybszy od swoich rywali. Zastanawia mnie fakt dyskwalifikacji Amerykanina [Crawford'a? nie pamiętam czy tak miał na nazwisko, grunt, że miałby srebro]. Czy ktoś zna dokładny powód? Ten wspomniany przez komentatorów o przekroczeniu toru jakoś do mnie nie przemawia [nie pokazali tego].
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Ravandil »

mone0 pisze:Spodziewałem się czegoś lepszego po Boltcie [tak to się odmienia?]. Rekord świata padł, minimalnie o 2 setne, ale jednak. Wyraźnie był szybszy od swoich rywali. Zastanawia mnie fakt dyskwalifikacji Amerykanina [Crawford'a? nie pamiętam czy tak miał na nazwisko, grunt, że miałby srebro]. Czy ktoś zna dokładny powód? Ten wspomniany przez komentatorów o przekroczeniu toru jakoś do mnie nie przemawia [nie pokazali tego].
Z tego, co można wyczytać na necie, to zarówno Spearmona (Amerykanin) jak i Martina (Antyle Holenderskie) zdyskwalifikowano za przekroczenie toru. Sprawa dość dyskusyjna, ale ja tam się nie znam na tym. W każdym razie tak widnieje na m.in onecie i interii. A wspomniany Crawford po tych dwóch dyskwalifikacjach MA srebrny medal. Chyba, że coś się zmieniło i jego też zdyskwalifikowali :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Deep »

http://www.boston.com/bigpicture/2008/0 ... _wrap.html
Fajna galeria z Igrzysk Olimpijskich. Tutaj isę chyba bardziej nadaje niż do ciekawych linków.
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

Już po igrzyskach, więc chyba pora na drobne podsumowanie. Nasza forumowa ankieta:

Jak wypadną Polacy na IO w Pekinie?

36% - Porównywalnie do ostatnich igrzysk
36% - Dobrze, z pewnością lepiej niż ostatnio
15% - Słabo, nie mamy już wielkich sportowców
5% - Rewelacyjnie, to będzie pasmo sukcesów
5% - Nie mam zdania

Byłem przekonany, że tak słabo jak 4 lata temu to już nie może być, a tu taka przykra niespodzianka. 10 medali to stanowczo mało, co daje nam 20 miejsce w ogólnym rankingu za takimi potęgami jak Etiopia, czy Kenia. Wynik pozostawia spory niedosyt, pozostaje tylko patrzeć co zostanie z tym zrobione...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Ravandil »

BAZYL pisze: Byłem przekonany, że tak słabo jak 4 lata temu to już nie może być, a tu taka przykra niespodzianka. 10 medali to stanowczo mało, co daje nam 20 miejsce w ogólnym rankingu za takimi potęgami jak Etiopia, czy Kenia. Wynik pozostawia spory niedosyt, pozostaje tylko patrzeć co zostanie z tym zrobione...
Albo raczej nie zrobione... A ja bym się nie naśmiewał z Etiopii i Kenii, bo w biegach długodystansowych to nie mają sobie równych. Ale faktycznie - 10 medali to porażka. Pływanie stanęło w miejscu, zawsze coś na pływalni wpadało. Rekordy Polski nie dawały czasem nawet finału... Lekkoatletyka też trochę rozczarowała, a np. sporty walki to totalna klapa. Ciekawe, kiedy ktoś wpadnie na pomysł, żeby zabrać się za treningi zdolnej młodzieży, bo ogólnie poziom sportu leci na łeb na szyję. Teraz było źle, a nie mogę się oprzeć wrażeniu, że za 4 lata będzie jeszcze gorzej.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Eriol Velcrow »

Olimpiada zakończona... Co tu dużo mówić? Polska - żenada. Gdyby nie kilka medali niespodziewanych było by jeszcze gorzej. A Ci co mówili że jadą po złoto zawiedli - Kusznierewicz, Szymek Kołecki z tylko srebrnym medalem, młociarze etc. Totalną klapą był również występ w sportach drużynowych - liczyłem zarówno na siatkarzy jak i szczypiornistów. Pływacy? Polska nigdy nie miała w tym dużej ilości medali a naszym po paru sukcesach przewróciło się w głowie. Skoro osiągają dobre wyniki na MŚ to na IO też jakoś będzie. Dalej - kompromitacja florecistek. Żenada. I oczywiście TVP - wspaniali komentatorzy i eksperci. Najbardziej rozbiła mnie propozycja "wyrzucenia" pałeczki z biegów sztafetowych. Jak to usłyszałem to nie wiedziałem czy geniusz który to wymyślił jest aż tak głupi czy tylko udaje ;)
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
ODPOWIEDZ