Wyścigi psich zaprzęgów

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Wyścigi psich zaprzęgów

Post autor: Azrael »

To rzeczywiście powód do dumy szczeniaki są posłuszne 'mamie'
Szczeniak to nie 1,5 roczny pies.
Wierz mi, ze wiem co mówię. Biorąc pod uwagę inne psy, pojedynczo husky są tak samo 'szczekliwe' jak inne.
No to... hm... od czego by tu zacząć? Wiem, może od znaczenia słowa "husky"?
Może nie wiesz, ale husky znaczy ochrypły, a skądś się ta nazwa wzieła.

Przez chwilę szukałem w necie jakiś fachowych opini, ale nie znalazłem. Później wrócę do szukania, ale zacytuję jedną właścicielkę husky'ego, która na forum o tej rasie stwierdziła, że huskym bliżej do kota niż do psa. Oto jeden z jej argumentów:
husky nie szczekają. kolejny punkt za moją hipotezą.pies szczeka, husky nie.
Poszukam, kogoś kto naprawdę się zna i jest autorytetem, bo ta typiara nawet pisać nie potrafi, ale nie teraz.
Zresztą dam tu jeszcze kilka cytatów, a jeśli Ci nie będą odpowiadać to spróbuj znaleźć takiego typa, który potwierdzi iż huksy to szczekliwe psy.

Oto cytaty:
Dingo szczeka, ale tylko na latające reklamówki na dworze i to jest dość dziwny dźwięk :) Inne psy wtedy zwracają na niego uwagę ... i chyba się śmieją :> Ale on i tak jest de beściak :>
W domu raczej miauczy niż szczeka, co potwierdza hipotezę Weroniki :)
A mnie ostatnio zaczepił facet w sklepie zoologicznym, że ... "te psy to nieme. one nie umieją szczekać" ... "a skądże" zaprotestowałem ... i mój huszczak na mój znak zaszczekał :-)
http://psy24.pl/art.php?art=1642
husky charakteryzują się m.in. tym, że nie szczekają tylko "gadają" charakterystycznie wyjąc.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Wyścigi psich zaprzęgów

Post autor: Ardel »

Azrael pisze:Szczeniak to nie 1,5 roczny pies.
po chwili stwierdziłeś, że husky to nie pies ;)
Azrael pisze:Może nie wiesz, ale husky znaczy ochrypły, a skądś się ta nazwa wzieła.
tak, wiem co znaczy husky. Ochrypły od tonu swojego głosu. Niski i warkotliwy
Azrael pisze:husky charakteryzują się m.in. tym, że nie szczekają tylko "gadają" charakterystycznie wyjąc.
ich charakterystyczne wycie to odpowiednik szczekania większości psów. Więc...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Wyścigi psich zaprzęgów

Post autor: Azrael »

po chwili stwierdziłeś, że husky to nie pies ;)
Świetnie czytasz, ze zrozumieniem,bravo! - naprawdę widzisz więcej niż inni.
ich charakterystyczne wycie to odpowiednik szczekania większości psów. Więc...
Charakterystyczne wycie, to odpowiednik - nawet jeśli, to nie jest to szczekanie. Wygrałem, tym bardziej że husky wcale nie "jęczą" zbyt często. Przeważnie.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ