Muzyka Filmowa

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Deep »

Nesquel pisze:No, niby taki dzieciak ze mnie, taka niedorajda, a jednak pyta się mnie czy lubię piwo, kawał cholery :P
Nikt się Ciebie nie pytał czy lubisz piwo. To był przykład.

Możesz mi za to pokazać, w których postach skrytykowałem angielskie osty.

I dalej twierdzę, że polskie osty do bajek są fajniejsze. Bajki ogladałem jak byłem małym szkrabem i nie rozumiałem angielskiego i tym nasiąklem. Tak jak powiedziałem - osty z bajek w oryginale to dla mnie po prostu muzyka a osty polskie to powrót do dzieciństwa.

A co do innych ostów - ostatnio jakoś mnie wzięło na Władcę Pierścieni 1 część. Ale dalej podoba mi się najbardziej May It Be :)
.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Blue Spirit »

też lubię May It Be, śpiewa Enya, o ile się nie mylę. Sam soundtrack z Władcy ogólnie jest super, ale już tak dużo go słuchałem, że po prostu mi się znudził.
Deep pisze:Nie lubię Bryana Adamsa.

Czasami polskie soundtracki są lepsze.
łazaaaaaa!
Na śmieerć go!
Deep pisze: tłumacze kosztują dlatego zazwyczaj robione są piosenki jedynie z tą samą melodią i ogólnie zachowanym sensem. Przecież to w ogóle nie zmienia akcji. Muzyka to jedynie przerywnik
brednie, tłumacz w zasadzie nic nie kosztuje, sam mógłbym tłumaczyć niektóre piosenki
Deep pisze:Nie lubię Bryana Adamsa.


Teraz to już nie ścięcie. teraz to już łamanie kołem!

Dobra starczy! wyłączam się z dyskusji, jestem strasznie nietolerancyjny, i mam okrrrrutne poczucie humoru... takie mroczne...

hej, słuchał ktoś może muzyki z Gladiatora? Znana, a jakoś w topicu o niej głucho...
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Deep »

No tak. nie wiedziałem że dla Ciebie "Nie lubię Bryana Adamsa" oznacza "Angielskie soundtracki są do dupy". I o ile dobrze rozumuję to "tłumacze kosztują dlatego zazwyczaj robione są piosenki jedynie z tą samą melodią i ogólnie zachowanym sensem. Przecież to w ogóle nie zmienia akcji. Muzyka to jedynie przerywnik" nie jest krytyka angielskich piosenek tylko wytłumaczenie dlaczego polskie wersje mają mało wspólnego z oryginałem...
.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Blue Spirit »

może i tłumaczenie, ale błędne. No i to faktycznie nie była krytyka angielskich wersji, zagalopowałem się, ale to brzmiało jakbyś oryginały miał w dupie, a do tego bezczelnie wywyższał polskie... ale spoksik, już zreflektowałem. Pośmiejmy się z moich matematycznych osiągnięć, albo... wróćmy do tematu. Aż mnie korci chwycić kalkulator i podliczyć jak długo już offtopujemy... :P
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Deep »

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Taka rada na przyszłość.
.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Brzoza »

Ja wolę angielskie wersje bo jak słyszę Kukulską albo jakąś tępa raszplę to mnie nosi. i tyle. Choc ta z Króla Lwa była bardzo dorbze zrealizowana i bez problemu postawiłbym obok angielskiej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Alien »

Nesquel jednego nie rozumiem. 20.16 piszesz żę wyłączasz się z dyskusji ,a o 20.24 piszesz kolejnego posta. Możesz mi wytłumaczyć?
00088888000
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Blue Spirit »

Na posty do siebie się odpowiada, Alienku.
Poza tym przestań robić tu offtopa, gadamy o muzyce filmowej. Napisałem że wyłączam się z dyskusji, ale następne posty były skierowane do mnie, odpowiedziałem zatem.

Ehe - coś znalazłem. Ennio Maricone... i Americo Moricone Malutki błąd a osoba zmienia się całkowicie...
Ciekawy jestem kto zrobi soundtrack do Hobbita. Na kogo byście stawiali?
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Brzoza »

Może Sinead o'Connor? Takie wiesz, irlandzkie klimaty.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Szelmon »

Z muzy filmowej to odkopalem ostatnio, po jakichs 10 latach zapomnienia, sciezke z Bandyty autorstwa Michala Lorenca. Polecam kazdemu, bo to kawal swietnej muzyki, dla mnie mistrzostwo.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Aras »

Jak muzyka z filmów to koniecznie OST z "Meet Joe Black". Prześwietna rzecz.
Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Brzoza »

A ja w ramach odświeżania filmów disneya uznałem że jest kilka soundtracków które są genialne u disneya i nie ma przebacz. Pocahontas, Tarzan, Król Lew, Mała Syrenka, Hercules, Pinokio, Zakochany Kundel, Księga Dżungli, Piękna i Bestia, Alladyn, Dzwonnik z Notre Damme. Nie każdy z tych filmów to klasyczny musical animowany, ale w kazdym z tych filmów pojawiają się chociazby dwie piosenki które oddzielnie bez obrazu są świetne. Z takich ciekawostek - do Pinokia muzykę układał Neil Amstrong i generalnie samo to mnie zachęciło do obejrzenia tej bajki ( a te najstarsze animacje disneya mnie strasznie zawodzą fabularnie i omijam je szerokim łukiem).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Hethemaen
Pomywacz
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 27 listopada 2009, 13:49
Numer GG: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Hethemaen »

Mnie ostatnio urzekła muzyka otwierająca film Gwiezdne Wrota. Co prawda film ten widziałem już z 15 razy, ale dopiero teraz coś mnie natchnęło, żeby sobie przesłuchać soundtrack.

A oto i link: http://www.youtube.com/watch?v=UGwQXL5igcM
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Zguba »

A ja polecam zespoliki (?) profesjonalnie zajmujące się tworzeniem podkładów zarówno do filmów, jak i trailerów:

- X-Ray Dog (np. http://www.youtube.com/watch?v=GWuNZM3S6-w)
- Immediate Music (np. http://www.youtube.com/watch?v=xEcVfn_4zvU)
- Audiomachine (np. http://www.youtube.com/watch?v=qEGSw3aff2Y)
- Two Steps From Hell (np. http://www.youtube.com/watch?v=jeAJs54Ov8k)
- Future World Music (np. http://www.youtube.com/watch?v=zvefXaj18Fs)


Do niejednej sesji RPG czy czytania książek się przyda ;)
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: CoB »

A według mnie ta muzyka niezbyt do RPGów się przyda, bo jest zbyt dynamiczna często :P Poza tym wiele utworów robionych jest na jedno kopyto, później ma się deja vu.

Co nie znaczy, że muzyka ta jest faktycznie bardzo dobra i warto po nią sięgnąć ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Zguba »

Zgadzam się, często jest bardzo dynamiczna, aczkolwiek znaleźc można również kawałki spokojne, klimatyczne. Osobiście muzyczkę mam podzieloną nawe w kategoriach Bitewna, Klimatyczna etc. :)

Z argumentem jednego kopyta... z jednej strony mogę się zgodzić, z drugiej jednak, jako zapalony fan tejże muzyki intensywnie rozróżniam kawałki :) Może kwestia ilości odsłuchań :)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Muzyka Filmowa

Post autor: Alien »

"Dobry, zły i brzydki" ( muzyka tytułowa) " Sound of Silence"
00088888000
ODPOWIEDZ