Odtwarzacze

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Odtwarzacze

Post autor: Adamir »

Czyli urządzenia, z których pewnie większośc nas korzysta. Jakie macie odtwarzacze MP3/4? Ja używam iPoda Nano, z którego nie do końca jestem zadowolony - denerwująca koniecznośc używania iTunes. Z drugiej strony jednak czuc, ze to wyrób Apple, więc zarówno wykonanie jak i soft pierwsza klasa.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Odtwarzacze

Post autor: Sihamaah »

Craetive Nano 400 :) Dobra rzecz, zwłaszcza ze słuchawkami jakie mam. Troszkę mało basu, ale wyższe dźwięki pierwsza klasa. No i MP4 pożyczane od siostry, jeszcze lepsze ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Odtwarzacze

Post autor: Deep »

Creative Zen Nano Plus - korzystam już chyba z 2 lata i muszę przyznać, że jestem zadowolony - odpadła klapka, napisy się starły, rozkleił się ale za to cały czas działa mimo licznych lądowań na ziemii czy zalania przez mamę roztworem do mycia okien :D. No i mały jest
.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odtwarzacze

Post autor: Mr.Ofca »

PENTAGRAM Eon Slide-R P5117 8GB. Naprawdę świetna rzecz. Jest ładny, cieniutki i jednocześnie wytrzymały bo nie licząc strony od ekraniku jest obudowany jednolita obudowa aluminiowa. Upadł kilka razy i na_razie nic się nie stało i podejrzewam ze przy moim traktowaniu wytrzyma dłużej niż telefon xD.

Dźwięk - Jestem pozytywnie zaskoczony, bo jest bardzo dobrej jakości. Na szczególna uwagę zasługuje ustawiania PlayFX, który pięknie podbija bass, ale nie w sposób jaki to robią zwykle odtwarzacze czyli podbija zakres niskich tonów przez co wszystko "terkocze" zamiast grac. Włączając opcje pure bass, słychać jak dynamiczna jest perkusja i aż milo się słucha, bo co jak co, ale jak muzyka jest mocna, to porządne uderzenie musi być. A podejrzewam ze mało osób słucha tylko łagodnej muzyki. Całość można jeszcze bardziej zmodyfikować i podbić, ale jakoś całkowite pranie mózgu nie mnie bawi, wiec używam tylko PlayFX ;p. Słuchawki dodane do zestawu są dobre i nie trzeba ich od_razu wymieniać. Jeżeli szukasz dousznych, to nawet nie ma sensu brać czegoś innego.

Filmy - Wyświetlacz jest dobrej jakości i obraz jest czytelny. Wydawało mi się ze mp4 nie da się oglądać normalnie filmów, ale jednak się da. Niestety tylko jeżeli posiadasz lektora, lub znasz angielski bo nie potrafi podłożyć napisów. Odtwarza pliki Divix, Xvid, Rmvb i FLV, z czego ostatniego formatu nie testowałem. Można się przyczepić ze filmy rmvb w jakichś szczególnych akcjach potrafią zwolnic, na oko nawet do 15 fps! Wada, dość mocno uprzykrzająca życie.

Reszta zdjęć, poza exploratorem zdjęć to raczej zbędne dodatki. Explorator się przydaje, bo można wrzucić ciekawe fotki i pokazać komuś innemu oraz wrzucać sobie tapetę co jest fajna opcja i nie daje znudzić ;). Plików txt nigdy nie odtwarzałem, obsługa gier jest tragiczna. Emulator nes faktycznie działa, ale na dotykowym wyświetlaczu niewiele się z tym zdziała ;p. Szkoda, bo już ściągnąłem Mario ;(.

Od_razu w pakiecie dostajemy ładowarkę sieciowa 230V i ładowarkę samochodowa, ale sam odtwarzacz ładuje się tak samo po podłączeniu do komputera, wiec jeżeli zapomnę ładowarki a pojadę do kogoś na noc, to tez się nic nie stanie bo mogę. I kilka razy lądowałem ładowarka do komórki motorola v3 mojej mamy xD.

Za ta cenę imho lepszego cuda nie da się znaleźć. Dodatkowo do wad, mogę tylko napomknąć ze nie da sie poszerzyć pamięci i jestem skazany na 8 gb :/. Nie wyobrażam sobie wydać więcej kasy na iPoda, chyba że chodzi o te piękne wersje z wielgachnym dyskiem. No ale cóż, miałem niewiele kasy wiec kupiłem to i się ciesze. Cala muzyka mi się nie mieści, ale za to tanio xD.
dópa
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Odtwarzacze

Post autor: Adamir »

Nie wyobrazam sobie wydac wiecej kasy na iPoda
I nie wydawaj. Jako użytkownik iPoda mogę powiedziec, że odtwarzacze Creative'a, a ostatnio także Pentagrama biją ajpody na głowę pod względem cena/jakośc. Przynajmniej w Polsce - dla przykładu iPod Touch 8 GB w USA kosztuje w przeliczeniu mniej więcej 650 zł, w Polsce koło 1100.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odtwarzacze

Post autor: Tori »

Wielce zaawansowany technicznie sprzęt z dalekiego, lecz zaprzyjaźnionego kraju azjatyckiego, o powszechnie znanej nazwie firmy MPower. 4gb, radio, dyktafon, equalizer, bezpośredni wtyk USB. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba za tą cenę.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Odtwarzacze

Post autor: LOD »

Mam kilkuletniego iPoda 30GB i mam go od nówki. Jestem średnio zadowolony, drogie to to, dysk jak mi się raz posypał, to drogo kosztowała naprawa, dawniej ciężko było o kabel by móc go ładować z kontaktu, więc wtedy znowu drogo płaciłem... Tak więc drogo, raz mi się posypał, a ostatnio po bodaj prawie 3 latach wylał mi ekran, na szczęście wąski pasek, tak że nie przeszkadza w użytkowaniu. Główna zaleta to to, że ma idealną pojemność pamięci i ładny dźwięk płynie z słuchawek.

Wnioski:
1) popatrzcie za czymś lepszym
2) nie kupujcie mp3/4 lub telefonów z pamięcią na dysku (flash jest o niebo lepszy)... wadliwe to to...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Odtwarzacze

Post autor: Craw »

Ja korzystam obecnie z Sandisk Sansa c240 z wgranym rockboxem. Wybralem tego playerka z kilku powodow:
a) relatywnie tani, obecnie lata chyba za 80 zl.
b) wprawdzie ma tylko 1GB pamieci, ale mozna mu dolozyc karte 2GB, co w zupelnosci mi wystarcza. Wersja c250 jest jeszcze wypasniejsza, bo ma 2GB+karta4GB :)
c) ROCKBOX. Opensource'owy soft dajacy multum mozliwosci. Dzieki niemu odtwarzam u siebie pliki we wszelakich mozliwych formatach i mam gapless playback, a na tych dwoch rzeczach zalezy mi najbardziej. Oczywiscie soft ten ma multum innych opcji i funkcji, ale nie chce mi sie nad nimi rozpisywac :) Warto obaczec samemu, gdyz obsluguje on tez np iPody :)
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Odtwarzacze

Post autor: Adamir »

ROCKBOX
To jest to urządzenie to lastefemowego scrobblowania?
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Odtwarzacze

Post autor: Craw »

Nie urzadzenie a soft, ktory to umozliwia :)
Sihamaah pisze:Craetive Nano 400 :) Dobra rzecz, zwłaszcza ze słuchawkami jakie mam. Troszkę mało basu, ale wyższe dźwięki pierwsza klasa. No i MP4 pożyczane od siostry, jeszcze lepsze ;)
Zainwestuj w inne sluchawki.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Odtwarzacze

Post autor: Sihamaah »

Zainwestuj w inne sluchawki.
Eeee, co masz na myśli, bo przecież pisze, że zadowolowny jestem...?

Znacie jakieś lastefemowe oprogramowanie do mojego modelu? :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Odtwarzacze

Post autor: Craw »

No napisales, ze masz za malo basu :P No to Ci poradzilem. I do creativow nie ma last.fmowego oprogramowania. Takowe jest tylko na playerach obslugujacych rockboxa oraz na iPodach.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Odtwarzacze

Post autor: Adamir »

I do creativow nie ma last.fmowego oprogramowania. Takowe jest tylko na playerach obslugujacych rockboxa oraz na iPodach.
A Zeny to co? :smile: Przecież od chyba IV wersji Zeny natywnie obsługują Last.Fm-owe oprogramowanie.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Odtwarzacze

Post autor: Brzoza »

Ja mam jakąs mp4 kreatiwa, i jakos gówno mnie obchodzi co to i w ogóle parametry, wązne że se mogę jakaś kreskówke wgrac i po drodze do szkoły obejrzeć no i że moge słuchac muzyki (to wazniejsze).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Odtwarzacze

Post autor: Sihamaah »

Poprawka - mam Zen Nano 1GB :D Ale on raczej też lasta nie obsłuży... BTW. Wie ktoś, czy mi naprawią, bo mi się samoczynnie wyłącza MP3 po paru chwilach. Gwarancja jest, tylko, że no właśnie - klapka mi się urwała :P Ech.

Poza tym "mam" właśnie to MP4 siostry, ale to od czasu do czasu, jak znajdę jakie to podam.

EDIT - Generalnie opieram nastawienie Brzozy.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Odtwarzacze

Post autor: Deep »

Sihamaah pisze:Poprawka - mam Zen Nano 1GB :D Ale on raczej też lasta nie obsłuży... BTW. Wie ktoś, czy mi naprawią, bo mi się samoczynnie wyłącza MP3 po paru chwilach. Gwarancja jest, tylko, że no właśnie - klapka mi się urwała :P .
A może sobie coś w ustawieniach namieszałeś?
.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Odtwarzacze

Post autor: Sihamaah »

http://www.lastfm.pl/group/Zenses
To o to chodzi? Tylko jak to uruchomić...

EDIT: To jest do MP4, nie MP3, tak? No to bieda, ja mam taki odtwarzacz:
LINK
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ