Gitara

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
ODPOWIEDZ
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Gitara

Post autor: Wevewolf »

niekoniecznie, ja np. kupuję sobie niedługo akustyka za 1100 złotych i ma cudowne brzmienie. Trzeba tylko dobrze poszukać :P
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Gitara

Post autor: Alien »

cudowne brzmienie będzie miał do czasu kiedy dostaniesz go w swoje ręce ;)
gitara rzeczywiście jest zajebista, szkoda że nie mam czasu ( i może trochę chęci) żeby nauczyć się grać :/
00088888000
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Gitara

Post autor: Orri »

Ja mam klasyka za 180 i sobie chwalę. Ma prosty gryf, nie brzęczy na progach, pudło jest całe - czyli ma wszystko czego potrzeba. Kiedy będę w miarę doświadczonym gitarzystą z, powiedzmy, 10 - letnim stażem, to może pomyślę o czymś bardziej wyszukanym, ale to dopiero za 6 lat. IMO nie ma co wywalać kasy na gitarę za tysiące kiedy zaczyna się przygodę z instrumentem (jako okres 'zaczynania' rozumiem pierwsze kilka lat), bo nieważne jaki zajebistą będziesz mieć gitarę i tak nie wydobędziesz z niej tego brzmienia za które zapłaciłeś.

Zastanawiam się nad zakupem ukulele, grał ktoś?
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Gitara

Post autor: Deep »

Ale takie tanie gitary strasznie ograniczają rozwój. Na klasyku za 180 nauczysz się podstaw ale to nie wystarcza na długo. Ja po pół roku grania na podstawowym modelu Stagga za jakieś 200zł i strasznie się z nim już męczyłem. Nie stroi na progach, strasznie wysoka akcja strun, brzmienie do dupy. Nie ma sensu. Ale poczekałem jeszcze rok i kupiłem sobie elektryka. Wybrałem z opinii na róznych forach Michael Kelly Patriot Custom i bardzo sobie chwalę tę gitarkę, jednak powoli zaczynam mieć niedosyt ale nie stać mnie na nic lepszego. Na razie myślę raczej nad wymianą pieca na jakąś lampę.
.
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Gitara

Post autor: Orri »

Kiedyś pojechałem na jakieś wczasy bez swojego klasyka za 180(co rzadko się zdarza) i często pożyczałem gładziutkie, świecące cudo zapomnianej marki za ponad 2000 od znajomego, grałem na nim ok. tydzień. Wróciłem do domu, chwyciłem w łapy swojego grata, który nie raz tonął w porannej rosie po biwakach i innych ogniskach. Spojrzałem na te wszystkie rysy i odbicia, których okoliczności powstania w większości pamiętam i wtedy uświadomiłem sobie, że innej gitary nie chcę.

Jeżeli chodzi o elektryki, to ja mam Squier Bullet Strat i używany piec kupiony od nauczyciela muzyki, który akurat kończył swoją przygodę z graniem po weselach:P
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Gitara

Post autor: Deep »

Ze Squierami jest tak jak z Epiphone'ami - niby Gibson ale jednak Chińczyk.

Co do tanich gitar - rozumiem, że można mieć do nich sentyment, ale żeby woleć grać na gorszych niż na lepszych?
.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Gitara

Post autor: Wevewolf »

rozumiem, że można mieć do nich sentyment, ale żeby woleć grać na gorszych niż na lepszych?
to samo chciałem napisać...
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Gitara

Post autor: Orri »

No i tu już pojawia się rozrzut w postrzeganiu muzyki:) Bo widzisz, ja jestem z tych co słuchają lo-fi(między innymi), jak dla mnie ważniejsze jest to, co się gra, a nie na jak dobrym jakościowo instrumencie. Masz strojącą gitarę - możesz nagrać genialną płytę - możesz zostać geniuszem muzycznym.

Tfu, gitara nie musi stroić: http://www.youtube.com/watch?v=rlV8O_1n1-M
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Gitara

Post autor: Deep »

Ale to są ekstremalne przypadki. Żeby zagrać dobrze na gitarze, która nie stroi trzeba się na tym znać. A żeby się znać trzeba się nauczyć. A żeby się nauczyć nie można ćwiczyć na instrumencie, który hamuje rozwój.

A co do tego przykładu - gitara tam całkiem stroi, tylko koleś gra po półtonach, używa dysonansów i innych zgrzytów.
.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Gitara

Post autor: Septimus Helmheid »

Lol, mojego BC Richa z mostkiem Floyd Rose musze czasem stroic raz na pol godziny, tak sie struny od tego naciagaja :P Juz nie mowiac ze komplet rzadko starcza na tydzien :P Dzieki bogu ze Ernie Ball zrobil struny z dodatkiem tytanu... wczesniej zmienialem co 2-3 dni gdy bardzo duzo gralem ^^
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Gitara

Post autor: bOdziO Wolf »

Obniż strój albo nie przeginaj z wajchą xD.

Tak bardziej na poważnie. Jak można rozwalić strunę po 3 dniach?! Coś tam musisz mieć skopane. Bo ja nawet grając 2-3 godziny dziennie miałem strunki w dobrym stanie przynajmniej z 2 miesiące, a w trochę gorszym nawet do pół roku. I to przy agresywnej grze i twardej kostce.
Warto sprawdzić mocowanie strun, ewentualnie progi.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Gitara

Post autor: Septimus Helmheid »

Jak? Uczac sie numerów Dragonforce przez kilka godzin dziennie :P Poza tym w tej gitarze uzywam bardzo cienkich strun i klasycznego strojenia, wiec pierwsza sie czesto zrywa, poza tym sie bardzo szubko uciagaja... Gdy zakladam grubsze starczaja na dluzej :D
Na drugiej gitarze zmieniam rzeczywiscie raz na pol roku, ale na niej gram tylko bluesa :P A na akustyku zmienialem jakies 2 lata temu :)
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Gitara

Post autor: Craw »

Dobry strój pod gitarę zaczyna się od C 8) Potem zejść można już tylko niżej.
Ja mam ino cztery struny, najgrubsza to .110 :D Ostatnio wymieniałem jakoś tak półtorej roku temu ;]
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Gitara

Post autor: Brzoza »

ja zauwazyłem że na gitary dobrze się wyrywa kobiety. Nie, nie gram.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Gitara

Post autor: jokemaster »

Septimus Helmheid pisze:Jak? Uczac sie numerów Dragonforce przez kilka godzin dziennie :P
Ale tu nie ma się czego uczyć. Jeśli znasz jedną piosenkę Dragonforce to znasz je wszystkie. A granie kilka godzin na gitarze to kłamstwo.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Gitara

Post autor: Deep »

jokemaster pisze:A granie kilka godzin na gitarze to kłamstwo.
Podobno Zakk Wylde jak był w szkole średniej to grał na gitarze po 12 godzin dziennie ;)
.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Gitara

Post autor: gaudat »

Deep pisze:
jokemaster pisze:A granie kilka godzin na gitarze to kłamstwo.
Podobno Zakk Wylde jak był w szkole średniej to grał na gitarze po 12 godzin dziennie ;)
Ta legenda pojawia się w setkach wersji, zależnie o kim mowa.
jokemaster pisze:
Septimus Helmheid pisze:Jak? Uczac sie numerów Dragonforce przez kilka godzin dziennie :P
Ale tu nie ma się czego uczyć. Jeśli znasz jedną piosenkę Dragonforce to znasz je wszystkie. A granie kilka godzin na gitarze to kłamstwo.
Potwierdzam, wystarczy nauczyć się kilku skal, i jazda najszybciej jak się da. IMO Poza chwytliwym kawałkiem z GH straszna chujnia.
Craw pisze:Dobry strój pod gitarę zaczyna się od C 8) Potem zejść można już tylko niżej.
Dobrze gadasz :D Od półtora roku nie miałem gitary wyżej nastrojonej niż drop C :D
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
ODPOWIEDZ