Instrumenty muzyczne

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Instrumenty muzyczne

Post autor: BLACKs »

Nie wiem czy ten temat już był czy też powinienem gadać o tym w temacie muzyki (jak tak to proszę moda o skasowanie / zamknięcie tematu ;) ).

Czy ktoś z Was gra na jakimś intrumencie? :) A jak tak to na jakim i jaki macie sprzęt?

Ja gram obecnie na keyboardzie i zaczynam na gitarze. Mój sprzęt to:

Keyboardy:
Casio CTK-496
Obecnie Yamaha DGX-305

Gitary (to teraz się pochwalę ;) ):
Epiphone Joe Perry's Les Paul "The Boneyard"
Gibson Les Paul 97rocznik
BC Rich Mockingbird Akrylowo-zielony (taki jak miał Borysewicz, przezroczysto-zielony ;) ).
Les Paul Gretsch'a

Nie znam dokładnych modeli:
Akustyk Craftera
Akustyk Epiphone'a
Mandolina
Akordeon :D
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ja posiadam dwa flety, cymbałki, gdzieś w piwnicy jakąś starą gitarę bez strun, znalazłby się jakiś gwizdek, trójkąt i zabawkowe pianinko. Mogę także zaliczyć do mej kolekcji grzebień i łyżeczki. To chyba wszystkie "instrumenty" jakie posiadam.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

BLACKSouL - te gitary to cuda!

Jelcyn - to są instrumenty, tylko trzeba wykrzesać z nich ich własną niepowtarzalną nutę...

A ja mam gitarę klasyczną - nie warto o niej wspominać, moge mieć basa i czasami go pożyczę i gram na pożyczonym elektryku... Nie ma się czym chwalić ^^' Aha mam jeszcze harmonijkę, skrzypce i skonstruuję w najbliższym czasie berimbau -> na tym wszystkim umiem grać.

Jeszcze leży u mnie akordeon... ale to już mój brat gra.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

CoB pisze:BLACKSouL - te gitary to cuda!
Weź nie przesadzaj, na takim szmelcu mnie zmuszają grać :/.

:D

Odnośnie pieca mam Marshalla DFX 50 czy coś takiego ;).
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Nie musicie wypisywac, ile to instrumentow macie w domu. Blacksoul zdaje sie, ze napisal, ze chodzi mu o instrumenty, na ktorych gracie.

keyboard - Casio CTK-731
gitara - elektryk: Jackson Warrior WRXT, akustyk: T Burton jakis tam, klasyk: jakas stara ruska gitara, ale w sumie, to na niej najwiecej gralem.. hm, ostatnio sie w nim zerwala struna i sie przesiadlem teraz na T-Burtona glownie.

Blacksoul - bogaty musisz byc ;).
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:Blacksoul - bogaty musisz byc Wink.
Co wy mnie tak atakujecie <zawstydzony> przecie to sprzęt z drugiej półki.

A się zgadzam, wypisujcie to na czym gracie, a nie to co macie ;).
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Hmmm, pianino elektroniczne Roland ep.85 (głównie z uwagi na świetną klawiaturę) + moduł brzmieniowy Roland XV-5050. ;]
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Co do gitar, to qmpel się podnieca, że ma wyrąbanego Ibaneza, jakieś fajne efekty (gra zarąbiaście), a jedyne co mu do szczęścia brakuje to lampowego Marshalla 75 watt. Oprócz tego ma niezłą kolekcję gitar i pianinko na którym też świetnie gra. 8)

A ja osobiście gram na strunach głosowych i nerwach innych ludzi. 8)

Może od września się będę uczył grać na perkusji... Ech... W sklepie muzycznym widziałem takiego fajnego Premiera... *marzenia*
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

ja tam zbieram na jambe:P a jak juz uzbieram to sie naucze wreszcie dobrze na niej grac bo taka nauka przez przypadek jak sie kogos spotka to lipa :evil:
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ja mam Admirę Palomę - ibardzo sobie chwalę - reszta sie dla mnie nie liczy...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

ja gram palcami na stole jak czekam na obiad :P
.
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

Nie chwaląc się za bardzo, powiem tylko, że od dawien dawna ( od 5 roku życia) gram na instrumentach klawiszowych. :D . Grałem na malutkim keybordzie (nie wiem jakim), potem na konkursach na pianinie, a także na keybordzie, który posiadam do dziś i czasami sobie na nim pobrzdąkam - CASIO CTK-750.
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Najzwyklejszy elektro-akustyk, i prosta gitara elektryczna Cort G210 - odpowiednia do umiejetnosci, jak bede gral lepiej to pewnie kupie cos lepszego. Teraz mysle jeszcze o jakims elektryku ze stalym mostkiem moze jakis epiphone...
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Qler pisze:Nie chwaląc się za bardzo, powiem tylko, że od dawien dawna ( od 5 roku życia) gram na instrumentach klawiszowych. :D . Grałem na malutkim keybordzie (nie wiem jakim), potem na konkursach na pianinie, a także na keybordzie, który posiadam do dziś i czasami sobie na nim pobrzdąkam - CASIO CTK-750.
Posiadam starszą wersję tego, ale z czasem przesiadłem się na Yamahę DGX-305. Na szczęście wybrałem później gitarę i obecnie pobrzdękuję dalej na Gibson LP Studio. A chcę kupić Dean Razorback'a, ale nigdzie w Polsce nie ma takiej fajnej wersji z płomieniami :(.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

chciałem się pochwalić, że niedawno zacząłem grę na gitarze :D. Najpierw grałem na wypożyczonym klasyku i ten jest warty wzmianki xD. Otóz całe pudło było popękane i poklejone taśmą klejącą. Nie wiem z czym się zdeżyła ale dało się nawet na niej grać ;). Teraz mam już swoją gitarę ale ta jest już niewarta wzmianki. W przyszłym roku będę myślał o elektryku albo basówie,.
.
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Post autor: Ant »

Gitara klasyk Stagg
Gitara elektryczna J&D
Gdzieś mam też cymbałki :)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ech, dzisiaj poszalałem trochę z gitarką... Chłopaki wyszli z domu, miałem i miejsce i możliwość, wiec dałem czadu... Jeszcze mnie paluchy bolą :o)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ