Wasze zespoły muzyczne

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
ODPOWIEDZ
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Wasze zespoły muzyczne

Post autor: Deep »

Tak to juz jest, że wchodząc w pewien okres życia większość nastolatków chce zabłysnąć. Większość z nich wybiera karierę muzyczną. Umawiają sie z kumplami, zaopatruja sie w najtańszy sprzęt i schodzą do garażu. A jak to jest z wami? Macie własne kapele "pdwórkowe"? Gracie czasami jakieś znane kawałki ze znajomymi? Może zawodowo paracie sie muzyką (jesteście nauczycielami gry na gitarze czy cos podobnego)?
Mnie bardzo wzięła chetka na grę w zespole ale najpierw muszę się nauczyć pożądnie na gitarze grać.
A jak to jest z wami?[/list]
.
Eperiel
Pomywacz
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 11:50
Kontakt:

Post autor: Eperiel »

Mnie osobiście nie ciągnie do gry w zespole ale jak byłem na obozie coś nie coś nauczyłem sie grać na gitarze i teraz jak mi się nudzi to gram różne kawałki S.O.A.D. takie jak ''Aerials'', ''Atwe'' i takie różne.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Może to nie do końca pasuje, ale swego czasu grałem... w orkiestrze. A mianowicie w orkiestrze dętej Szkoły Muzycznej I stopnia :) I do tego szkolny kwartecik kameralny. Grałem na puzonie. Całkiem fajna zabawa. Orkiestra/zespół to najlepsza część edukacji :D Niestety liceum nie pozwalało mi kontynuować edukacji muzycznej. W każdym razie warto było, takie doświadczenia są bezcenne. Jakby co to mogę nająć się jako keyboardzista w zespole disco-polo :wink:
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

A ja siebie w ogóle nie widzę w jakimkolwiek zespole muzycznym. Ja to nawet na cymbałkach bym nie zagrał "Wlazł kotek na płotek" :wink: . Po prostu nie mam za grosz talentu muzycznego. Wolę słuchać niż grać :) .
...
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

ehhh. w sumie też cos takiego miałem chociaż nie wiem czy nazwac to zespołem ale zawsze fajna historyjka


otóż pewnego mhrocznego dnia (a konkretniej nocy) nudziło nam się strasznie a nie mieliśmy co robic tak wiec zaczeło nam odwalac, stworzyliśmy prowizoryczny zespół o nazwie R.N.M.K.S od pierwszych liter naszych nazwisk, sporządziliśmy tabliczki z napisem "Wzniecamy Rewolucje!! (i zarabiamy na tym)" , "Stop Moherom", wzięliśmy gitare, poszliśmy do miejsca gdzie nie było mowy żeby nikt nie przeszedł po czym zaczęliśmy śpiewac sławne przeboje Big Cyca czyli Ocenzurowane Moherowe Berety i Atakują Klony, oczywiscie bez muzyki, gitara była jako rekwizyt XD później jeszcze przy zgaszonem świetle z "gulą dyzgotygową" (światełko dyskotekowe czyli kolega świecący na lewo i prawo latarkami XD). w końcu łaziliśmy z tą pierwsza tabliczką po wszystkich i do symbolicznego Harcerskiego (nie moherowego XD ale mojego XD) beretu ułożonego na podłodze zbieraliśmy fanty

uzbieraliśmy:

-około 15zł (było na cukierki na urodziny kolegi następnego dnia)
-Bilet PKP do warszawy
-troche chipsów (dobre były XD)
-telefon komórkowy (oddaliśmy)

fajnie było ale aktualnie zespół nie działa bo brak czasu umiejętności i chęci
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Visius
Majtek
Majtek
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 14:09
Numer GG: 3705860
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Visius »

Od czasu do czasu spotykamy się z kolegami gdzieś u nas w szkole. Zazwyczaj jest to wybłagana (bardzo nieakustyczna) aula. (Wybieramy zawsze aulę, bo wtedy można wziąć z szafy wzmacniacz). Dwóch gości gra na gitarkach, dziewczyna na stuka na basie. Perkusji niestety nie ma, bo nikt nie potrafi się tego podjąć. Niby ja mam poczucie rytmu i umiem bić różne takty dwoma dłońmi, ale nigdy w życiu na perkusji nie grałem. Jak na razie moja rola w zespole to śpiew, bo całkiem nieźle mi to idzie. Zajmujemy się coverowaniem znanych utworów. Teraz przekonuję kolegów do Armii, bo wszystkie teksty znam już na pamięć. (Nawiasem mówiąc ostatnio dostałem się nawet do kolejnego etapu jakiegoś śmiesznego konkursu j. angielskiego. Wyszedłem na scenę, zaśpiewałem Nothing Else Matters i udało się).

Dostałem niedawno propozycję od kolegi, żeby spróbować swoich sił na perkusji i kto wie, może pojadę do znajomego spróbować zrobić cokolwiek. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to nauka na kilka ładnych lat, ale spróbować nigdy nie zaszkodzi. Chciał też, żebym dał im swój głos do zespołu, ale klimaty emo zupełnie mi nie odpowiadają.
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Oj czy musi być najtańszy sprzęt Deep? Jak gwizdnąłem bratu Gretscha za kilka tysięcy i poszedłem grać do piwnicy to się mocno wkurzył :). Spotykałem się ze znajomym, ale tworzyliśmy dobrze zgrany duet - gitara + perkusja. Więcej osób nam nie było potrzebnych. Niestety zespół się rozwiązał, a mi pozostało pianino, ponieważ do gitary nie miałem talentu. Za bardzo skomplikowany instrument - flażolety, wibrato, shredowanie, sweepowanie... Musiałbym poświęcać z 10h dziennie, by do czegoś dojść.

Teraz koncentruję się raczej na solowej karierze i uczę się teorii pianina, by kiedyś zostać powermetalowym keyboardzistą.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Swego czasu bylem czlonkiem zespolu SPAJS BOJS FROM SPEJS. Legendara grupa, wlasciwie to gatunek muzyczny. Keleris-folk. Proby i nagrania odbywaly sie w piwnicy albo garazu. Slodkie to byly czasy. W pelni przez nas stworzony kawalek "Umyj grzyba dzis (BHP)", to powiem nieskromnie, najlepszy utwor muzyczno-wokalny jaki dane mi bylo slyszec. Gralismy taze kowery wybitnych wykonawcow, chociazby "Techno Orzel", czy "Daj Mi Te Noc".
W sklad kapeli wchodzili:
Sokol - gitara, spiew
Gardas - keyboard, spiew
Piter - drumla, skorupa zolwia, spiew
Ja - pudlo i grzechotka, kanister, spiew
Niestety zespol zakonczyl dzialalnosc artystyczna z przyczyn niezaleznych.

:wink:
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Szelmon pisze: Piter - drumla, skorupa zolwia, spiew
Skorupa żółwia!? :shock:
Mięliście prawdziwego żólwia w składzie :D?
.
kerlik
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 8 grudnia 2006, 13:59
Numer GG: 0
Lokalizacja: Dziki Busz :P
Kontakt:

Post autor: kerlik »

Przez jakieś kilka (3-5?) tygodni byłem w"zespole podwórkowym", grałem mianowicie na perkusji, o ile można było to nazwać perkusją... koniec końców zrezygnowałem - jakoś nie widziało mi się zbierać na nową perkę, bo przecież grałem nie na swojej.
Znajomi sobie poradzili, mają swoją stronkę http://solitar.glt.pl/ a ja (rzadko bo rzadko) patrzę i słucham jak sobie grają.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Niestety niestać mnie/szkoda mi kasy, żeby sobie kupić maszynkę do robienia muzyki. A tak bardzo chciałbym sam coś tworzyć :wink:

Jakiś Goa albo Psycho transik :lol:
Obrazek
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Re: Wasze zespoły muzyczne

Post autor: Qler »

Witam! Chciałbym Wam przedstawić mój projekt, mianowicie "Hipersomnia"! Znajduje się tam kilka utworów mojego autorstwa i wykonania. Nie oznacza to jednak, że to jednoosobowy zespół, bowiem wspólnie z bracikiem i dwoma kumplami wprowadzamy moje twórcze domowe wypociny w życie - w realnie graną muzykę :P

Napisałem "mojego wykonania", bowiem w zeszłym roku dostałem od bracika na urodziny "domowe studio nagraniowe" w postaci malutkiego urządzonka podpinanego do komputera, które nosi nazwę "Line6 POD Studio GX". Kosztowało wtedy niecałe 400 złotych, ale to była dla mnie rewelacja, zważając na to, że wcześniejsze kompozycje nagrywałem albo bezpośrednio na komputerze, albo na moim kieszonkowym studio nagraniowym o nazwie "Sony Ericsson K800i" :D

Nasze próby odbywają się w szkolnych podziemiach zwanych "HardRock'iem" i powoli próbujemy pokazać się ludziom, ale najpierw muszę skończyć szkołę... i zdobyć inżyniera ;)

Nie będę pisał o historii powstania zespołu, bo to napiszę kiedyś na Myspace, podam natomiast skład:

Master - gary PDPx5 (za moje ciężko zarobione pieniądze :mrgreen: ),
Dzionek - elektryk na Distortionie,
Seba - elektryk na lekkim Gainie,
Ja (też Seba) - basik

Gramy na instrumentach nastrojonych do drop B, także dosyć nisko - ma to moc! 8)

Na razie nie ma wokali w kawałkach, które przygotowaliśmy, ale wszystko w swoim czasie :smile:


http://www.myspace.com/hipersomnia


Zapraszam do słuchania!
gwiazdeczka
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 18:44

Re: Wasze zespoły muzyczne

Post autor: gwiazdeczka »

Podoba mi się ten projekt.Macie cos nowego nagranego i jakie plany>?
ODPOWIEDZ