Makro: samotność

ODPOWIEDZ

Ocena:

1
0
Brak głosów
2
1
17%
3
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
5
5
83%
6
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6
Fuine Faireva
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 26 stycznia 2008, 08:27
Numer GG: 1655216
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Makro: samotność

Post autor: Fuine Faireva »

Pewnego dnia do domu zawitały róże..

Oświetlenie: lampa błyskowa

EDIT: zapomniałem o ankiecie, poprawiam..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Makro: samotność

Post autor: Eriol Velcrow »

Wpędzasz mnie w kompleksy ;) Kiedyś na serio myślałem, że fotografuje poprawnie. Ale przy Twoich zdjęciach moje to dno :(

A co do zdjęcia. Piękne, wspaniałe, artystyczne ale... No właśnie zawsze jest jakieś ale. Nie podobają mi się te przepalenia - chciałbym tam zobaczyć jakiś lekki, jasny róż a nie zupełną biel. I może odrobinę większą głębie ostrości by wypukła część płatka również była ostra.
Ogólnie - 5
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Avitto
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 15:25
Numer GG: 0
Lokalizacja: Północna Kraina Betonu

Re: Makro: samotność

Post autor: Avitto »

Jakoś nie wiem, co o tym myśleć. Genialnie wyszło, tylko jak? Zasypałbym pytaniami, choćby skąd sie ta kropelka wzięła i w jakich warunkach zdjęcie zostało wykonane... 'Ale' takie samo jak wyżej, zdjęcie sporo na tym traci, chociaż i tak ślizga się o ideał.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Makro: samotność

Post autor: Mr.Ofca »

Nie liczac kropelki, nic specjalnego. 2 to max co moge dac.
dópa
Fuine Faireva
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 26 stycznia 2008, 08:27
Numer GG: 1655216
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Makro: samotność

Post autor: Fuine Faireva »

Eriol Velcrow pisze:Wpędzasz mnie w kompleksy ;) Kiedyś na serio myślałem, że fotografuje poprawnie. Ale przy Twoich zdjęciach moje to dno :(

A co do zdjęcia. Piękne, wspaniałe, artystyczne ale... No właśnie zawsze jest jakieś ale. Nie podobają mi się te przepalenia - chciałbym tam zobaczyć jakiś lekki, jasny róż a nie zupełną biel. I może odrobinę większą głębie ostrości by wypukła część płatka również była ostra.
Ogólnie - 5
Dopalałem w ciemnym pomieszczeniu lampą z bliska - ciężko uniknąć przepaleń. A mając do wyboru czy przepalić górę a mieć dobrze naświetloną resztę, czy nie przepalić góry a mieć niedoświetloną resztę.. Nie można mieć wszystkiego :) a raczej - nie tym sprzętem.
Takie zwiększenie GO wymagałoby sporego przymknięcia przysłony i moja wbudowana lampa nie dałaby już rady.. ;) I tu kompakty mają przewagę.
Jak chcesz się pobawić w większe przybliżenia to kup na allegro albo w jakimś komisie foto [na pewno jest jakiś w Łodzi skoro tutaj jest kilka...] obiektyw Helios 44M [albo 44M-2, 44M-4 itd.. niewielka różnica]. Przyłóż przodem do obiektywu w swoim aparacie i ciesz się dużym powiększeniem.. :smile: koszt: 30~50 zł, a ile frajdy.
Avitto pisze:Jakoś nie wiem, co o tym myśleć. Genialnie wyszło, tylko jak? Zasypałbym pytaniami, choćby skąd sie ta kropelka wzięła i w jakich warunkach zdjęcie zostało wykonane... 'Ale' takie samo jak wyżej, zdjęcie sporo na tym traci, chociaż i tak ślizga się o ideał.
Kropelka wzięła się od kraplacza..od kropli do nosa :) przymocowanym odwrotnie Heliosem 44M-6 i wbudowaną lampą błyskową.

Tak ogólnie to średnio się czuję w makro. Wolę portrety :)

Mr.Ofca pisze:Nie liczac kropelki, nic specjalnego. 2 to max co moge dac.
A może coś konstruktywniejszego?
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Makro: samotność

Post autor: Sihamaah »

Dopalałem w ciemnym pomieszczeniu lampą z bliska - ciężko uniknąć przepaleń. A mając do wyboru czy przepalić górę a mieć dobrze naświetloną resztę, czy nie przepalić góry a mieć niedoświetloną resztę.. Nie można mieć wszystkiego :) a raczej - nie tym sprzętem.
Mogłeś zrobić dwie foty i potem zmontować. High dynamic range imaging co nie? :P Ale to już byłby fotomontaż... Co nie zmienia faktu, że świetny fotomontaż.

Tak czy siak - oceniam fotkę na 5+ :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Makro: samotność

Post autor: Azrael »

Hm... najgorsza z twoich fotek jakie tu zamieściłeś :/

Gdyby nie to "do domu zawitały róże" w życiu bym się nie domyślił, no i ostrość (choć pewnie tak miało być) moim zdaniem skopana. Nie pod względem technicznym a graficznym - wolałbym widzieć całość.

Trudno dać mi ocenę, gdyż wiem iż zdjęcie technicznie jest dobre... hm... dałbym chyba 3, albo 2, lecz powstrzymam się od tego ze względu na mój krzywy gust.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Makro: samotność

Post autor: Mr.Ofca »

Fuine Faireva pisze:
Mr.Ofca pisze:Nie liczac kropelki, nic specjalnego. 2 to max co moge dac.
A może coś konstruktywniejszego?
A po co? Nad czyms ciekawym moge pomyslec. To mi sie nie podoba i poprostu nie chce mi sie mowic co jest zle. Bo po co?
dópa
Fuine Faireva
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 26 stycznia 2008, 08:27
Numer GG: 1655216
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Makro: samotność

Post autor: Fuine Faireva »

Mr.Ofca pisze:
Fuine Faireva pisze:
Mr.Ofca pisze:Nie liczac kropelki, nic specjalnego. 2 to max co moge dac.
A może coś konstruktywniejszego?
A po co? Nad czyms ciekawym moge pomyslec. To mi sie nie podoba i poprostu nie chce mi sie mowic co jest zle. Bo po co?
Chociażby po to, bym więcej takich błędów nie popełniał.
P.S.: Zarzuć może coś swojego ;)

Sih - jasne, że mógłbym. Gdyby nie fakt, że robiłem z ręki :mrgreen:

Azrael - może jest dobre, a może nie jest :) wiem, że popełniam błędy - inna sprawa, że niekoniecznie zdaję sobie z nich sprawę.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Makro: samotność

Post autor: Mr.Ofca »

Ale ja nie wiem co jest zle. Poprostu mi sie nie podoba. Taka opinia amatora. A swojego zdiecia nie wrzuce, bo niczego godnego pokazania w zyciu nie zrobilem. Jezeli chcialbys mnie skrytykowac, to z gory powiem ze niczego lepszego niz ty bym nie zrobil :P.
dópa
ODPOWIEDZ