Jakub Wędrowycz

Biblioteka Światów
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Kiedyś się z ojcem (który też Wędrowycza czytał :D) zastanawialiśmy czemu jeszcze nie zrobili serialu, filmy, bajki itp.
Bo niby fakt. Książki dobre to i by ekranizacje były by fajne. No napewno lepsze niż "Potop" :P

No a jak by zrobili to jaki aktor polski by do tej roli najlepiej pasował. Jedyne co mi na myśl przychodzi to Wiktor Zborowski... jako Semen :P
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: BAZYL »

Były rozmowy na ten temat. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że Pyrkosz zagrałby Wędrowycza. Ale pomysł upadł, bo jak zwykle - nie było skąd finansować filmu. Ale bądźmy dobrej myśli, wszystko jeszcze przed nami...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: mrufon »

Ha - Pyrkosz by pasował idealnie! Wszak świetnie zagrał pijaczka w Alternatywach. No, to ciekaw jestem czy coś z tej gliny się ulepi...
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Idą wybory to możliwe że Polska w końcu będzie sie rozwijała. Niech choćby jedno słowo polityków było by prawdziwe a byłoby lepiej. No a wtedy już by były finanse. Tak mi się zdaje...
Pyrkosz? Hmm... możliwe... ale do takiej roli jako Jakuba pasowałby idealnie jakiś żul z prawdziwego zdarzenia :D
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Szelmon »

Pyrkosz ma zbyt okragla i dobrotliwa twarz. Wedrowycz to wredny dziad z paskudna geba i zlosliwym, nienawistnym wzrokiem urodzonego mordercy. Do tego to zaden "pijaczek". Okreslenie Jakuba tym mianem, to jak nazwanie Tytanika kajakiem. Ktos tu najwyrazniej nie rozumie glebi tej postaci i potegi w niej drzemiacej xD
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Solarius Scorch »

Albo nie docenia zdolności aktorskich Pyrkosza :)
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Nie powiedziałem pijaczek tylko żul z prawdziwego zdarrzenia...
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
Gość

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Gość »

Żul? Żul? Jaki żul! Koneser! :D
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Szelmon »

Solarius Scorch pisze:Albo nie docenia zdolności aktorskich Pyrkosza :)
Co maja zdolnosci aktorskie do aparycji? Zamachowski tez ma zdolnosci, ale Jaskier z niego taki jak z koziej dupy traba. Jestem pewien, ze jesli niedaj boze pojawi sie ekranizacja Wedrowycza, to bedzie ona na poziomie ekranizacji Wiedzmina. Z rownie trafiona obsada :/
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Solarius Scorch »

E, to takie żarty były. :)
BlackLord
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 4 listopada 2007, 14:41
Numer GG: 2580365

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: BlackLord »

Szelmon pisze:Zamachowski tez ma zdolnosci, ale Jaskier z niego taki jak z koziej d*py traba
Eh... a mi się on całkiem podobał. Żebrowski też ładnie zagrał Wiedźmina, a że fabułę zepsuli i rycerza Paździocha dodali ;) Bywa ;)

BTW.
Świetnie by było gdyby Jakuba zekranizowali ;)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Alucard »

Protestuje !!! Przepraszam za porównanie, ale Wiedźmin jako film dla normalnego fana byl niesmaczny jak gwałt na stuletniej kobiecie. Porazka.

Jezeli zekranizuja mi Wędrowycza, to emigruję.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Perzyn »

Al, nie denerwuj się tak i nie odgrażaj bo ministrantowi nie przystoi.

A co do ekranizacji - cóż, w tej kwestii budżet nawet nie musiałby być taki ogromny aby uzyskać niezły efekt, zwróćmy uwagę na to, że Wędrowycz "graficznych wodotrysków" nie odstawia, a taką np. ekranizację Czarnoksiężnika Iwanowa mogliby wykręcić. Co do obstawy - nie szukałbym wśród znanych twarzy bo znowu będzie ładnie ucharakteryzowany kawał drewna w strażackim chełmie (tak, tak piję do niejakiego Michała Ż.). Ja wędrowycza i całej reszty szukałbym raczej po teatrach, założę się, że znalazłby się jakiś kandydat do roli wrednego starucha z talentem i aprycją.
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

A to niezla myś z tym teatrem... nie pomyślałem o tym... no ciekawe... poczekamy zobaczymy...
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re:

Post autor: AsiaWZieleni »

Black Raven pisze:Pilipiuk wielkim człowiekiem jest. Coś jak Żeromski, Sienkiewicz czy Mickiewicz...
Nie, no proszę pisarzy współczesnych nie banalizować (sic). Jeszcze któryś z nich to przeczyta i się obrazi...
Poza tym czytam sobie temat i czuję się zazdrosna, bo nie czytałam Pilipiuka. Może w najbliższym czasie uda mi się coś o Wędrowyczu z bibliotek publicznych czy prywatnych wygrzebać i poczytać.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Black Raven... czytaj czytaj... warto... takie książki jak opowieści o Jakubie i tacy autorzy jak Pilipiuk to to czym polska może się pochwalić...
A i masz racje... lepiej już Pilipiuka koło Sapkowskiego postwaić choć to dwa różne światy :P
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Jakub Wędrowycz

Post autor: Sihamaah »

Wg mnie Polska może też pochwalić się Lemem i Dukajem.

A do ważnych lektur... Cóż, wg mnie każdy powinien przeczytać Pana Tadeusza. Książka wg mnie genialna... I pewnie inni się zgodzą.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ