Książki które lubię, książki które polecam...

Biblioteka Światów
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Sir_herrbatka »

wymyślać orginalne historie(czyli np. Pilipukowi, Piekarze)
Orginalne historie od Piekary/Pilipuka? Żartujesz czy poważnie mówisz? ;)
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Orri »

"Siewca wiatru" to dla mnie tragedia, czytałem ją gdy miałem 16 lat, a i tak była udręką. Skończyłem tylko dlatego, że nie było nic sensowniejszego pod ręką, a akurat była przerwa świąteczna.
Z fabryki na pewno mogę polecić książki Marcina Przybyłka [Przybyłek wydaje w SuperNOWEJ - dop. BZL], pełno akcji, ale płytkości nie uświadczysz. Częste odwołania do psychologii i filozofii potrafią zainteresować.
Przybyłka sam odkryłem tylko dzięki temu, że pochodzi on z tego samego "miasta" co ja. Głupio byłoby go pominąć, bo teraz uważam go, obok Grzędowicza i Sapkowskiego, za najlepszego współczesnego polskiego fantastę.
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Brzoza »

Sir_herrbatka pisze:
wymyślać orginalne historie(czyli np. Pilipukowi, Piekarze)
Orginalne historie od Piekary/Pilipuka? Żartujesz czy poważnie mówisz? ;)
To co czytałem od nich miało chociazby formę polaną grubą warstwą lukru, a nie starego sosu czosnkowego.
Z fabryki na pewno mogę polecić książki Marcina Przybyłka, pełno akcji, ale płytkości nie uświadczysz. Częste odwołania do psychologii i filozofii potrafią zainteresować.
Przybyłka sam odkryłem tylko dzięki temu, że pochodzi on z tego samego "miasta" co ja. Głupio byłoby go pominąć, bo teraz uważam go, obok Grzędowicza i Sapkowskiego, za najlepszego współczesnego polskiego fantastę.
jakies tytuły?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Orri »

Po kolei to będzie 'Granica rzeczywistości', 'Sprzedawca lokomotyw' i 'Błyski'. 'Granica...' to zbiór chronologicznie ułożonych opowiadań tworzących jedną historię, kolejne części to powieści. W lutym wychodzi najnowsza część 'Sztorm'.
I dodam jeszcze, że Przybyłek ukazał bardzo ciekawą wizję gier przyszłości (taki matrix, tylko wtyczkę wpina się gdzie indziej :smile: ), a sam główny bohater jest 'gierczanym detektywem'(właśnie zauważyłem, że głupio to brzmi, ale tak właśnie jest określany).
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: CoB »

Orri pisze: I dodam jeszcze, że Przybyłek ukazał bardzo ciekawą wizję gier przyszłości (taki matrix, tylko wtyczkę wpina się gdzie indziej :smile: ),
Tekst z tą wtyczką umilił mi dzisiaj życie :lol: Co do Kossakowskiej to faktycznie katorga. Próbowałem przeczytać Siewcę Wiatru - nie mogłem. Próbowałem przeczytać Rudą Sforę - nie mogłem. No cóż...

Ja brnę poprzez Sny o terrorze i śmierci, zbiór opowiadań H.P. Lovecrafta wydany przez wydawnictwo Zysk i s-ka. Większość z nich dotyczy Krainy Snów i ma silnie zarysowany wątek oniryczny. Właściwie to zupełnie inny Lovecraft, od tego znanego z Zewu Cthulhu, W górach szaleństwa itp.

Nowelka W poszukiwaniu nieznanego Kadath może nie jest do końca przerażająca, ale ma w sobie coś, co urzeka. Naprawdę spodobała mi się postać Randolpha Cartera, choć wydaje mi się, a pewnie mądrzejsi ode mnie potwierdziliby to, że Carter ma coś wspólnego z samym Mistrzem.

Co myślę w trakcie czytania tego tomu? Że zabarwiony jest nutą nostalgii, jakiej nie zaznałem jeszcze w klasycznych opowiadaniach H.P. Lovecrafta. Kraina Snów, szalone marzenia i ich koszmarne spełnienia... jest w tym coś niezwykle urzekającego i przyznam, że jest to Lovecraft jakiego szukałem. Pierwotna groza z czasoprzestrzeni jest Ok, ale Ulthar, za rzeką Skai, czy Płaskowyż Leng to dopiero coś!
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
zuri
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 15:23
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: zuri »

jestem zaczytana w Gone:) czekałam cierpliwie aż kolega przeczyta i mi ja pożyczy i teraz nie mogę sie od niej oderwać. Już myślę kiedy wyjdę z pracy i zacznę ja czytać podczas powrotu busem:P aż znajomi sie śmieją że czytam książki dla dzieci:P tez tak myślałam o niej ale jak czytam to wydaje mi sie że i dorośli spokojnie mogą ja czytać i na pewno ich nie znudzi(choć na początku nic się nie dzieje...)później dopiero ciekawe akcje sie wywiązują. Troszkę denerwujące jest takie szczegółowe opisywanie wszystkich rzeczy ale idzie się przyzwyczaić;)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Solarius Scorch »

Ostatnio czytam (i piszę) fanfiki z Lucky Stara i Azumangi Daioh. Czy to się liczy?

Moi ostatnio ulubieni autorzy z fanfiction.net to Zokusho (Lucky Star, Azumanga Daioh, Strawberry Panic!, K-On!), Berlioz II (Azumanga Daioh, D N Angel, Fruits Basket), Guu-chan (Azumanga Daioh) oraz Five Seas (m.in. Bleach, Scooby Doo, Kaleido Star, Evangelion, Fruits Basket i Hellsing). Więcej dobrych autorów i fików można znaleźć sprawdzając mój profil na fanfiction.net.
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Marz »

Jakiś czas temu zainteresował mnie Miroslav Żamboch. Szczególnie polecam Mrocznego Zbawiciela tegoż autora. Dość daleka przyszłość, ziemia po apokalipsie, na świat zeszli bogowie i inne demony, główny bohater to niepokonany koks z amnestią (tak się głupio spytam... czy to na pewno była amnestia? :P ) (niby nic oryginalnego, ale takich lubię ;p)

Poza tym poczytuję sobie Trylogię Czarnego Maga Trudi Canavan. Takie czytadło a la Harry Potter, ale czyta się bardzo miło i szybko ;] Nic specjalnego, ale mnie wciągnęło.
Orcs, orcs, orcs, orcs...
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: gregory16mix »

Polecam Zbiory opowiadań o Wiedźminie i "Sagę o Wiedźminie". Oczywiście Andrzeja Sapkowskiego. Do tego czytałem "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz "Władca Pierścieni" J. R. R. Tolkien'a gorąco polecam te pozycje, czyta się łatwo i tekst wciąga:)
Jak usunąć konto z Tawerny??
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Deep »

gregory16mix pisze:Polecam Zbiory opowiadań o Wiedźminie i "Sagę o Wiedźminie". Oczywiście Andrzeja Sapkowskiego. Do tego czytałem "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz "Władca Pierścieni" J. R. R. Tolkien'a gorąco polecam te pozycje, czyta się łatwo i tekst wciąga:)
No Ameryki to ty nie odkryłeś ;)
To są obowiązkowe lektury chłopie.
.
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Marz »

A dla mnie Władca pierścieni był diabelnie siermiężny i pamiętam go piąte przez dziesiąte .o. Może to dlatego, ze czytałem go jeszcze szkrabem będąc... W każdym razie dużo przyjemniej czytało mi się Silmarilion i Dzieci Hurna. Zacząłem Niedokończone Opowieści, ale to jest zbyt hardkorowe dla mnie ;p
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Deep »

Ale tu nawet nie chodzi o to czy ciekawe czy nudne. To są książki, które naprawdę powinno się przeczytać jeśli chce się uważać za znawcę/fana/sympatyka fantastyki.
.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Alien »

ze wstydem przyznaję się że z Lotr przeczytałem tylko "drużynę..."
od dwójki odbiłem się po paru pierwszyszych rozdziałach ;(
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: No Name »

Niedokończone Opowieści, ale to jest zbyt hardkorowe
Harcorowe? Jak dla mnie niedorobione. Choć może to dlatego że przeczytałem tylko połowę drugiej części i to podczas czekania w bibliotece na lekcje :P Zresztą z tego co pamiętam to we wstępie ostrzegali że Tolkien popełnił sporo błędów i nigdy finalnie nie dokończył tej książki. Mimo wszystko polecić można fanatykom LotR - ci pewnie sporo wyciągną z tego dzieła. Tak to niezbyt warte uwagi, i dość nudnawe.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Marz »

Hardkor to jedno ze słów dziwek w moim słowniku- może oznaczać dość dużo ;]

W tym wypadku- zbyt pogmatwane, nie do ogarnięcia

Następnym razem postaram się używać mniej uniwersalnych słów :)
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Orri »

Z książek Tolkiena czytałem "Hobbita", "Władcę..." i "Silmarillion", najmilej wspominam tę ostatnią.

A z tego, co ostatnio przeczytałem mogę polecić "Gringo. Wśród dzikich plemion" Cejrowskiego. O ile samego autora (jako publicystę) nie bardzo trawię i często nie zgadam się z jego poglądami, to muszę przyznać, że interesująco pisać potrafi.
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Adda
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 14:09
Numer GG: 21666460
Skype: rata_el_deserto
Lokalizacja: Mnichowice

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Adda »

Czytałam Tolkiena, Sapkowskiego (Wiedźmin wreszcie przeczytany!) i jestem pełna podziwu jak można wymyślić coś takiego. :) W bibliotece zobaczyłam "Feniks z obsydianu" no i wypożyczyłam. Czytać jeszcze nie zaczęłam, na razie kończę "Żonę podróżnika w czasie", no i na jutro oczywiście lektura "Cierpienia młodego Wertera". Mhmm... Czytaliście Wertera? (Ha ha. Pewni głupie pytanie bo to lektura). Podobało się komuś?
A i polecam, naprawdę polecam tą "Żonę...". Początek ciężki, ale jak się załapie to jest ciekawie. :)
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
ODPOWIEDZ