Książki które lubię, książki które polecam...

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Brzoza »

Opowiadania Piekary o Inkwizytorze jego ekscelencji biskupa Hez-hezronu, Mordimerze Madderdinie (mam nadzieję, że dobrze napisałem ) [Zła kolejność liter i jednej brak ]
Nope, wciąż źle: http://www.fantasy.dmkhost.net/bohatero ... hp?nr=2238
Bądź łaskaw spojrzeć na czwarty komentarz w linku, który podałeś, i na stronę Fabryki Słów, zanim zarzucisz mi pomyłkę.

ja polecam "Przy obieraniu cebuli" Grassa. Spowiedź starego dziada. Niezłe.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Suigetsu
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 czerwca 2008, 12:56
Numer GG: 13716537
Lokalizacja: Polska Śląsk Będzin
Kontakt:

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Suigetsu »

Kiedyś czytałem o tym Mordimerze ,o którym mówicie powyżej jedna z książek nazywała się chyba "miecz Boga" czy jakoś tak.
Sługa Boży albo Miecz Aniołów jak już
A polecam:
1.Felix, Net i Nika(cała seria jest super)
2.Nowe przygody Mikołajka (dziecinne ,ale jest się z czego pośmiać)
3.Spartianin (tutaj podam autora: Valerio Massimo Manfredi. Książka jest wprost cudowna.)
"Jako żeś spadł z nieba Lucyferze, któryś rano wschodził'
Brandergen
http://img141.imageshack.us/img141/3324 ... luedt8.jpg
Isztar
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 12:26
Numer GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Isztar »

Czytał może ktoś książkę Kima Stanley'a Robinsona 'Lata ryżu i soli'? Mimo iż czasem przynudza (jest dość gruba i pełna opisów :P) uważam, że jest naprawdę godna uwagi :)
Recenzja:
http://www.newsweek.pl/recenzje/artykul ... ykul=22141

Naprawdę polecam, książkę znalazłam na nowościach w bibliotece i niedawno widziałam też w Empiku ;)
Ja samica, tak właśnie ;P
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: mone0 »

Ostatnio dostałem w swoje łapska ostatnią część trylogii Niewolnicy Ciemności Gav'a Thorpe'a. Liczyłem na coś ciekawszego, ale tego można było się spodziewać. Ogólnie trylogia opowiada o przemianie jaka dokonuje się w Kurcie, młodym rycerzu Osterknachtu. Ma w sobie wątek miłosny, zemsty, zdrady i knowań chaosu. Szczególnie polecam warhammerowcom, bo to w tych realiach toczy się ta opowieść. MG będą mogli wyciągnąć z niej niezłe pomysły na przygody, jak nie na całą kampanię. Oto tytuły w kolejności:
:arrow: I tom Szpony chaosu
:arrow: II tom Miecze chaosu
:arrow: III tom Serce chaosu
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Deep »

A ja bym chciał polecić książkę My, dzieci z dworca ZOO. Jest to szokująca relacja nastoletniej narkomanki z Berlina, która w wieku 12 lat zaczęła palić haszysz a rok później sięgnęła po heroinę. Bardzo dobrze książka opisuje problem narkomanii i prób rzucenia nałogu.
.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: gaudat »

"Inne Pieśni" Dukaja - obok pierwotnej sagi Diuny najlepsza książka jaką czytałem. Ciekawe zagadnienia morfy i formy, interesujący alternatywny świat, dobra fabuła, niezwykli bohaterowie. W moim kręgu książka kultowa ;) Naprawdę polecam. A Diunę to każdy zna :D
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Eldian
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 19:10
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Eldian »

Czy ktoś polecał to nie wiem... osobiście polecam cała Malazańska Księgę Poległych. Oprócz tego Niecnych Dżentelmenów ;)
Bussumarus
Marynarz
Marynarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek, 25 lipca 2008, 21:12
Numer GG: 2565250
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Bussumarus »

Polecam:

1) CAŁĄ twórczość Terry'ego Prattchet'a
2) WSZYSTKIE części Mrocznej Wieży Stephen'a King'a
3) Rycerzy Królestwa, Dawida Casmus'a
OLDSCHOOL!
Ghaunnar
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:09
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Ghaunnar »

Witam wszystkich
Postanowiłem napisać o swoich przemyśleniach ;)
W ogóle to po przeglądaniu tego tematu stwierdziłem, że dużo książek chcę przeczytać ;)

Jeśli chodzi o książki, które się często przewijają na tym forum to:

Rok 1984 - świetna, jedna z lepszych jakie czytałem. Przyznam, że pierwszy raz, gdy się za nią wziąłem, w liceum, szybko zrezygnowałem. Niedawno jednak przemogłem się i nie żałuję. Może nie w sensie horroru, ale przerażająca.

Władca pierścieni - jak dla mnie przereklamowana. Chwilami się z nią męczyłem. Szczerze mówiąc bardziej cenię Tolkiena jako lingwistę i twórcę całego świata, łącznie z mitologią i językami, niż za zdolności pisarskie, chociaż przyznam, że Hobbita czytało się całkiem przyjemnie

Harry Potter - może nie jest arcydziełem, ale wciąga. To samo mogę napisać o książkach Dana Browna.

Wiedźmin - na razie za sobą mam tylko opowiadania i już muszę przyznać, że są fantastyczne! Ten staropolski, słowiański klimat i język, jak przede wszystkim humor!

Książki Salvatore'a - Przeczytałem 3 i pół. Może powinno się robić dłuższe odstępy. A może nie czytać wszystkich. Kolejnej nie mogłem już strawić. Jak już słusznie ktoś zauważył, 'czysta komercha'.

Narnia - nie czytałem jako dziecko, dopiero niedawno i uznałem je za zbyt dziecinne. Wysiadłem w trakcie trzeciego opowiadania.

A teraz o innych książkach

Jeśli chodzi o dostarczenie mocnych wrażeń, to zdecydowanie Inny świat Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Z innych lektur to dobrze wspominam Zbrodnię i karę, Lalkę i Pana Tadeusza

Poza tym, myślę, że warto zapoznać się z Forrestem Gumpem (jakby nie patrzeć historia alternatywna to też fantasy ;)), 20.000 mil podmorskiej żeglugi (chociaż zdarzają się momenty nudne, to jednak warto), twórczością Stephena Kinga (opowiadania Mgła i Małpa), Alchemikiem. Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to nie omieszkam zapostować ;)

Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników i czytających to forum
Jabberwocky
Majtek
Majtek
Posty: 100
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2008, 03:29
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Cieplice

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Jabberwocky »

Ostatnio czytałem oba tomy "Na ostrzu noża" Miroslava Żambocha, wcześniej miałem okazję zapoznać się jeszcze z powieścią "Sierżant" tegoż autora i muszę przyznać, że facet trzyma poziom, drugi tom przeczytałem za pierwszym podejściem, jakoś tak ciężko było się oderwać, sami pewnie wiecie jak to jest. Poza tym mogę polecić pierwsze dwie książki z trylogii Eisenhorna, autorstwa Dana Abnetta, "Xenos" i "Malleus", jedne z lepszych powieści osadzonych w uniwersum Warhammera 40k opowiadające historię inkwizytora Gregora Eisenhorna. Wady? Ostatni tom zostanie wydany u nas dopiero w październiku/listopadzie :?
"Beware the Jabberwock, my son!
The jaws that bite, the claws that catch!
Beware the Jubjub bird, and shun
The frumious Bandersnatch!"

Wkrocz w świat mrocznego milenium
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Sihamaah »

Czytałem "Boże Igrzysko" Normana Daviesa. Bardzo ciekawy opis dziejów Polski, co chyba wie każdy, kto interesuje się historią :P Akurat, żeby przypomnieć sobie dzieje naszego kraju. Tylko trzeba uważać na błędy. Popularny, chyba wzięty z tej właśnie książki to np. o tym, że Polska musiała się chrystianizować w obawie przed najazdem Niemiec, z rąk Czechów. No, ok, nie będę przynudzał - jak chcecie wiedzieć jak było, poszukajcie w sieci bądź pamięci :P W każdym razie książkę polecam.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Jabberwocky
Majtek
Majtek
Posty: 100
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2008, 03:29
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Cieplice

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Jabberwocky »

Niedawno przeczytałem i z czystym sumieniem mogę polecić:

:arrow: Niccolo Machiavelli "Książe" - Wspaniały podręcznik polityczny, aż żal bierze, że nie ma u nas ludzi na poziomie Machiavelliego, jego... podręcznik, bo inaczej chyba nie da się tego nazwać, jest aktualny w wielu aspektach i kwestiach zarządzania państwem nawet dziś, mimo 476 lat od jego wydania , niestety nasi politycy zapewne nie zdają sobie nawet sprawy że robią coś niewłaściwie, więc i czytanie tego dzieła jest dla nich bezsensem :(

:arrow: Jostein Gaarder "Świat Zofii" - Czyli lekkostrawny przewodnik po filozofii przez wieki. Nawet jeśli sądzisz że temat cię nie zainteresuje i tak spróbuj ;), ja też sądziłem że zanudzę się na śmierć, ale niedawno uświadomiłem sobie, że zakładka w książce już po raz drugi przebyła przez wszystkie jej rozdziały więc coś w niej jednak jest.

:arrow: Richard Dawkins "Bóg urojony" - O religiach, do tego ciekawie i z sensem, warto przeczytać, choćby po to by mieć kilka ciekawych argumentów na rozmowy/kłótnie z nadpobudliwymi teologami ;), sam miałem z tym niezły problem, nie chodzi o to że Dawkins źle pisze, wręcz przeciwnie, jest jednym z najstrawniejszych pisarzy popularno-naukowych jakich miałem okazję czytać, po prostu dwa podejścia z trzech do czytania tego dzieła zostały przerwane przez złośliwych wydawców (wydanie "Potwornego regimentu", nie potrafiłem się powstrzymać :( ) i.. zwykłe lenistwo :P (sami zapewne wiecie jak to jest, czyta człowiek coś ambitnego i wartościowego a tu nagle ochota bierze na lekkiego wędrowycza czy cuś podobnego i odkłada ambicje na półkę) ale ostatnio skończyłem i mogę z całego serca polecić.
"Beware the Jabberwock, my son!
The jaws that bite, the claws that catch!
Beware the Jubjub bird, and shun
The frumious Bandersnatch!"

Wkrocz w świat mrocznego milenium
DonChristo
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2008, 13:44
Numer GG: 4266994

Mroczna Wieża!!

Post autor: DonChristo »

Mroczna Wieża Stephena Kinga jest najlepiej napisaną książką, jaką kiedykolwiek miałem w rękach. Po prostu wymiata. To opowieść obejmująca siedem tomów, ale jest co najmniej osiem tysięcy razy lepsza niż słynna trylogia Tolkiena. Warto, naprawdę :D
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Falka »

Polecam "Lód" Dukaja.
(ze strony wydawnictwa można sobie pobrać 4 pierwsze rozdziały - jakieś 200 stron)

Książka ciut rozwlekła i przegadana, ale wyjątkowo podczas czytania nie przeskakiwałam opisów i czytałam wszystko, nawet te nudne monologi, które okazywały się jednak nie być tak nudne, jak na pierwszy rzut oka ;-) Tak więc te przegadane części też mi się podobały.
Język ciekawy, zdania stylistycznie ładne... Się czytało się, smakowało się. I nie mogło się oderwać tak bardzo, aż szło się z tą cegłą pod pachą nawet na plażę.

Początkowo akcja wolna i mało się dzieje, zwłaszcza podczas podróży Transsibem. Ale moim zdaniem to dobra rzecz, bo wprowadza w realia i pasuje o samej podróży - długiej, monotonnej, powolnej… A mimo to jednak interesującej.

Jak pisałam wcześniej - polecam. "Misię bardzo" jak to niektórzy piszą ;-)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Adamir »

Niedawno wziąłem się za twórczośc Guya N. Smitha - większośc książek to czytadła na nudną lekcję, ale zdecydowanie in plus wyróżnia się Szatański Pierwiosnek. Wybitne może nie jest, ale solidny horror z solidnym klimatem.
1.Felix, Net i Nika(cała seria jest super)
Blah. Infantylne i przewidywalne.
Falka pisze:Polecam "Lód" Dukaja.
Właśnie go czytam, ciekawe, chociaż trochę męczy mnie styl. :smile:
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Sihamaah »

Nieznośna lekkość bytu, kończę. To faktycznie dobra książka, ale nie uważam jej raczej za nic wybitnego. Bardzo nie przepadam za literatura egzytencjalną, ani za obyczajową, jednak w tej książce można znaleźć całkiem sporo dobrych myśli. W dodatku dość lekki styl, w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianego "Lodu" Dukaja.

Później wracam do Dzieje Polski średniowiecznej. A a koniec Historia Polski Średniowiecznej Szczura :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Adda
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 14:09
Numer GG: 21666460
Skype: rata_el_deserto
Lokalizacja: Mnichowice

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Adda »

Ja polecam Eragona, choć wiem że dla niektórych to książka dziecinna i nudna... Ale momentami wciąga, autor miał ogólnie dobry pomysł...
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
ODPOWIEDZ