Kino Tarantino

Biblioteka Światów
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Kino Tarantino

Post autor: Brzoza »

Ja przyznam sie szczerze że nie lubię Tarantino(może to już pisałem?) strasznie irytujące sa jego filmy, a Kill Billa nie dotkne, może kijem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

Tarantina nie trzeba lubić go trzeba raz albo dwa oglądanąć i mieć miłe ( aczkolwiek krwawe) wspomnienia , i wcześniejszym poście zapomniałem napisać o Pulp Fiction;)
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Filmy

Post autor: Wevewolf »

tarantino jest genialny a kill bill świetny, zwłaszcza druga częśc bo pierwsza nieco kiczowata, przyznam. Ale takie obrazy jak Pulp Fiction zapisały się w mojej pamięci na zawsze.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Filmy

Post autor: Deep »

Pulp Fiction jest spoko, obejrzałem już sporo razy, niektóre kwestie znam na pamięć ;)
Ale Kill Bill to jakaś pomyłka.
.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Filmy

Post autor: Wevewolf »

Ale Kill Bill to jakaś pomyłka.
hm, skoro tak mówisz, gusta są różne.

Gdzieś słyszałem powiedzenie że Tarantino albo się kocha albo nienawidzi. Czy to prawda? hm, nie wiem.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

chyba , nie?
ja tarantina lubię (za pulp fiction) a nie lubię za kill billa właśnie...
00088888000
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Filmy

Post autor: Brzoza »

Alien pisze:Tarantina nie trzeba lubić go trzeba raz albo dwa oglądanąć i mieć miłe ( aczkolwiek krwawe) wspomnienia , i wcześniejszym poście zapomniałem napisać o Pulp Fiction;)
Z pulp fiction nie mam miłych wspomnień, kill bil obraza moje oczy fajnością na siłę, w sumie póki co z tego co widziałem to podobała mi się druga połowa deadproof. Może to wina tego ze darzę sympatią rosario dawson.

Ale widzicie tarantino ma te swoje filmy przemyslane w miarę, widać że stosuje wszędzie prawie wyolbrzmienie etc, że kicz jeżeli jest to przecież całkowicie zamierzony, ale skoro to rozumiem, to musi mnie irytowac jego osobowość w jego filmach. Albo za duże stężenie amerykańskości, nawet jezeli ma być ironiczne.
ja tarantina lubię (za pulp fiction) a nie lubię za kill billa właśnie...
to lubisz tarantino czy nie? sens sens sens
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Filmy

Post autor: Wevewolf »

nie, on napisał że lubi tarantina za film pulp fiction ale kill bill mu się nie podobał.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

hmm nie mogę tego dokładnie powiedzieć ale powiedzmy że darze go pewną sympatią :)
00088888000
cojman
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2008, 12:25
Numer GG: 0

Re: Kino Tarantino

Post autor: cojman »

Ja lubie Tarantino,uwielbiam Pulp Fiction i Wsciekle Psy. Kill Bill tez mi sie podobal choc juz nie tak bardzo, uwazam Tarantino za jednego z najlepszych rezyserow na swiecie.
"Brak tematów czy podziały ponad porozumieniem
Tak czy tak, miło było
Dla was wszystkich być natchnieniem
Bo za te wszystkie lata
Tu jest rekompensata..."
eM A Gie I Ka
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Kino Tarantino

Post autor: corvus »

Co do Kill Billów i innych - dla mnie beznadzieja. Pulp Fiction było znośne, ale nie było niczym specjalnym, było raczej typowym zjadaczem czasu, kiedy nie ma się do obejrzenia niczego lepszego, a nie chce się oglądać czegoś jeszcze gorszego. Ot, historyjka, całkiem przyjemnie podana, nawet tytuł zdaje się pasować bardzo dobrze.
Mimo wszystko wydaje mi się, że powinno się obejrzeć coś jego, cokolwiek, bo zupełnie obojętnie wobec niego przejść się nie da. Ale żeby nazywać go najlepszym reżyserem na świecie? Haha! Dobry, dobry żart.
McMorbid
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2010, 00:54

Re: Kino Tarantino

Post autor: McMorbid »

corvus pisze:Co do Kill Billów i innych - dla mnie beznadzieja.
[...]
Ale żeby nazywać go najlepszym reżyserem na świecie? Haha! Dobry, dobry żart.
Trv
Uwielbiam filmy Tarantino. Kill Bill to porażka. Jak tylko okazało się to porażką wszyscy nauczyli się słowa pastisz. To nie pastisz tylko szmira.
IMHO Tarantino był świetny, ale już przeminął.
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Kino Tarantino

Post autor: Sihamaah »

Jego filmy to bardzo dobry wypełniacz czasu, często stosuje też ciekawe zabiegi (jak na przykład zaburzona chronologia w Pulp Fiction, czy mieszanina styli i motywów w Kill Billu, etc.)

Na czym miałoby polegać "skończenie się" Tarantino?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
McMorbid
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2010, 00:54

Re: Kino Tarantino

Post autor: McMorbid »

Sihamaah pisze:Na czym miałoby polegać "skończenie się" Tarantino?
Pierwsze primo: zawsze oczywistym dla mnie było, że opinie napisane przeze mnie są opiniami moimi, osobistymi, nie odkrywanymi prawdami wszechświata. Tym bardziej sugeruje to 'IMHO' na początku zdania.
Drugie primo: Zauważam tendencję spadkową w jego filmach. Coraz mniej mnie "przykuwają", mniej bawią, słabiej zapełniają czas, bardziej żenują i nudzą.
ot moja opinia.
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Kino Tarantino

Post autor: Sihamaah »

Pierwsze primo: zawsze oczywistym dla mnie było, że opinie napisane przeze mnie są opiniami moimi, osobistymi, nie odkrywanymi prawdami wszechświata. Tym bardziej sugeruje to 'IMHO' na początku zdania.
Czyli "bo tak". Czyli nie umiesz uzasadnić.
Drugie primo: Zauważam tendencję spadkową w jego filmach. Coraz mniej mnie "przykuwają", mniej bawią, słabiej zapełniają czas, bardziej żenują i nudzą.
A może to Ty się zmieniłeś?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Kino Tarantino

Post autor: No Name »

Uprzedzam że jestem wielbicielem filmów Tarantino.

Jak dla mnie wszystkie jego filmy były dobre. Kill Bill Był tandetny, ale i tak super się to oglądało.
Jeśli ktoś uważa że Tarantino przeminął, top chyba nie oglądał Bękartów wojny :twisted: . Dla mnie to był najlepszy film 2009r. Nie wiem według jakiej miary oceniacie filmy, ale tam wszystko było super. Ten filmowy klimat Europy pod zaborami, genialne aktorstwo. Patrzcie na ten przykład, na moją ulubioną scenę w barze - mistrzowskie teksty i mistrzowska gra. Tak się powinno robić filmy! :)
W dzisiejszym kinie mało kiedy można spotkać się z dobrym aktorstwem i między innymi dla tego tak lubię Tarantino.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Kino Tarantino

Post autor: BAZYL »

Bękarty Wojny, to IMHO średni film. Bardzo fajne tło, rozbudowane (nadmiernie) wątki marginalne, niezła gra aktorska... Ale fabularnie - nie czarujmy się, bajka o udanym zamachu na Hitlera, rozciągnięta ponad miarę i z niewykorzystanym potencjałem. Taka słaba czwórka w mojej ocenie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ