Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Biblioteka Światów
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Aznar eap Gaur »

Ludu czas jakiś temu narodził się pomysł nakręcenia filmu amatorskiego o tematyce, jak wyżej.
Oto ten filmik:http://www.youtube.com/watch?v=mwlKTofEr7M
Napiszcie co o nim sądzicie, to nie jest produkcja formatu Star Wars jaka jest w tym dziale, no ale mam nadzieje że się spodoba.
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Brzoza »

Jezu fabuła cienka jak barszcz, strasznie nudne 8 minut i 23 sekundy. W tym czasie można_by upchnąc całkiem ladną fabułkę i zarysować już charaktery postaci. A tak mamy strachliwego kolesia z koszykiem(więc jest okolicznym wieśniakiem), kogoś kto szepcze i jest w wielkim czarnym przeciwdeszczowym płaszczu (więc musi byc wampirem) no i wiedzmina, który sam z siebie wygląda cienko, ale chociaż ma karwasze i hajdawery(no i przez to że jest najdokładniej ubrany rozumiemy ze jest wiedzminem). Nie rozumiem czemu kiedy jest pokazany idący chlopek przez las na początku, nagle przerzut jest na jego oczy niby wpatrujące się w ziemię. Na całkowitym zoomie, po cholerę ten zoom ma być? Czemu wiedzmin lezy i obraz się kręci naraz? Taka obrzydliwa niedoskonała pod każdym względem kalka to wszystko, nic ciekawego nie wnieśliście prócz hm, próby stworzenia czegoś. Posiadając kamerę, ubranka i umiejac montować filmy, zrobiłbym lepiej. srsly. ale najpierw zacząłbym od napisania scenariusza i wybrania aktorów. Koleś syczący spomiędzy zębów z ustami umazianymi akwarelką był niesamowicie zabawny, juz nawet gdyby troche buraka mu w pyska wsadzić to i zęby by czerwone były, a tak wygląda jakby je wlasnie umył. Do efektów specjalnych nie ma co sie przypierdalać bo się na tym w_ogole nie znam, ale wszystkie mi nie pasowały. Udźwiękowienie - dziś w warunkach domowych krzyki mozna nagrac lepsze.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Aznar eap Gaur »

No chłopek zbiera grzybki, idzie sobie a tu wampir w płaszczu przeciwdeszczowym( że co wampir nie może sobie pozwolić na taki luksus?!;D)
a to leżenie i kręcenie kamerą to nie tak, bo raz leży i odpowiada, a raz stoi i słucha a to wszystko podczas snu a sny nie są do_końca normalne (czyż nie?) Sen ten poza tym wszystkim był proroczy i zwiastował śmierć wiedźmina która miała miejsce nie wprost ale na końcu.
to jest film amatorski zrobiony szybko. Fakt że brakuje stroju dla wampira , chłopek jest ok, bo przebrany w klasyczne łachy IX X wieczne(wiem bo należe do grupy odtwórczej skąd właśnie wziąłem dla niego łachy), a gra aktorska fakt wysokich lotów nie jest ale my przecież do szkół aktorskich nie chodzimy i się tym nie zajmujemy
btw dzięki za komentarz
A do jakich szkół chodzicie, jeśli wolno spytać? Bo korzystać ze znaków przestankowych to chyba w podstawówce uczą :?
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Brzoza »

(wiem bo nalerze do grupy odtwórczej skąd właśnie wziąłem dla niego łachy), a gra aktorska fakt wysokich lotów nie jest ale my przecierz
chciałeś chyba napisać "(wiem bo talerze do grupy odtwórczej skąd właśnie wziąłem dla niego łachy), a gra aktorska fakt wysokich lotów nie jest ale my pacierz"

Gra aktorska może być lepsza. A łachy to i ja znam BO NIE TYLKO WYBRANI WIEDZĄ JAK WYGLADAŁ ŚREDNIOWIECZNY STRÓJ zreszta do dzis lezy u mnie jednorak w kącie

To że sen to jasne. No i generalnie właśnie! przypomniało mi się jeszcze coś. Ta kobieta podczas snu to generator mowy, też biedne. Bo bardzo jednostajne i nużące.

Ach no i jeszcze jedno! TYPOGRAFIA - zajebiscie ważna rzecz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Aznar eap Gaur »

To że jedynka leży to o czym ma świadczyć?że się znasz? czytasz ?odtwarzasz?umiesz walczyć? no co? Ivonka fakt biedna,chociaż jak Czubówna brzmi.
a odniosłem się do chłopa ponieważ stwierdziłeś że tylko wiedźmin jest w miarę dokładnie ubrany a tak naprawdę to chłop jest najdokładniej ubrany nie wyłączając biżuterii wykonanej wg. typologii znalezisk archeologicznych
PS: Ty nadal podniecasz się błędami ortograficznymi?
Typografia? Do czego się dokładnie odnosisz?
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Brzoza »

Aznar eap Gaur pisze:To że jedynka leży to o czym ma świadczyć?że się znasz? czytasz ?odtwarzasz?umiesz walczyć? no co? Ivonka fakt biedna,chociaż jak Czubówna brzmi.
a odniosłem się do chłopa ponieważ stwierdziłeś że tylko wiedźmin jest w miarę dokładnie ubrany a tak naprawdę to chłop jest najdokładniej ubrany nie wyłączając biżuterii wykonanej wg. typologii znalezisk archeologicznych
PS: Ty nadal podniecasz się błędami ortograficznymi?
Typografia? Do czego się dokładnie odnosisz?
Typografia leży, czcionka jest tandetna i niepasująca do historii. zreszta najpierw widzimy dziedzinę a dopiero nazwisko, bardzo nieczytelne. A ja nie mówiłem o najdokładniejszym ubiorze historycznym tylko o ubiorze dzięki któremu mozemy wczuć sie w historię. No i tak, przez trzy lata zajmowałem sie odtwarzaniem XV wieku. Nie, ja się nie podniecam tylko zauważam że błędy ortograficzne tego typu to żenada godna jedynie ordynarnego idioty
Brzozik, ile razy trzeba Cię na czarną listę wpisać, żebyś jeździł po ludziach bez wycieczek osobistych? (pomijam fakt, że ordynarny i idiota koło siebie jakoś niespecjalnie mi pasują z semantycznego punktu widzenia) zaraz ale ja nikogo nie obraziłem, powiedziałem jedynie że błędy ortograficzne to żenada godna ordynarnego idioty. przepraszam ja bardzo ale nic a nic nie powiedziałem źle.
Samo stwierdzenie, że ortografy są żenujące wystarczy. Epitety są najzupełniej zbędne.

Ale zaraz ordynarnym idiotą można być. zobacz takiego wyobraź sobie przygłupa brudasa który jest zboczony i rzuca kurwami. tak ordynarny idiota, mi nie zgrzyta. Ostatecznie tłumacz sobie ordynarny z pierwotnym łacinskim znaczeniem zneczeniem.

A no i powiedzcie mi kto jakie ma kolorki bo teraz odzywa się do mnie jakiś anonmod a nie któryś z ekipy ;f
A to ciekawe, bo używam tego samego koloru od kiedy dołączyłem do ekipy modów. BaŚka ma dwójkę głównych moderatorów: jeśli coś jest zielone, to czepia się Danai, jeśli niebieskie, czepia się Oso :P
Tylko nigdy nie przykładałem wagi do waszych kolorków i któy mod czym się zajmuje.
Ostatnio zmieniony sobota, 10 października 2009, 14:00 przez Brzoza, łącznie zmieniany 5 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: No Name »

Co by nie powiedzieć produkcja co najmniej na poziomie serialu :)
Szczególnie audio według mnie kuleje, same kawałki z gier powodują ironiczny uśmiech na twarzy. No i apropo grający czasami za często się cieszą.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Aznar eap Gaur »

''Typografia leży, czcionka jest tandetna i niepasująca do historii. zreszta najpierw widzimy dziedzinę a dopiero nazwisko, bardzo nieczytelne. A ja nie mówiłem o najdokładniejszym ubiorze historycznym tylko o ubiorze dzięki któremu mozemy wczuć sie w historię. ''
Ok dzięki już rozumiem, a czcionka fakt zlewa się z tłem.
O pan ,,puszka'' :D
Dla mnie to jest bezgraniczna drobiazgowość , jak ktoś w taki sposób jak ty zwraca uwage na błędy ortograficzne.


No Name-no fakt się śmieją;D
Ok dzięki za opinie.
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Blue Spirit »

nie przejmuj sie brzoza ;)


coz filmik jaki jest taki jest. Charakteryzacja tego chlopka na poczatku bardzo fajna ;) jesli teraz ZACZYNACIE robic filmy, to powiem ze macie duzy potencjal. skupcie sie na fabule przede_wszystkim
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Brzoza »

Blue Spirit pisze:nie przejmuj sie brzoza ;)
coz filmik jaki jest taki jest. Charakteryzacja tego chlopka na poczatku bardzo fajna ;) jesli teraz ZACZYNACIE robic filmy, to powiem ze macie duzy potencjal. skupcie sie na fabule przedewsaystkim
tylko na fabule? Zobacz wstęp! ON TRWA MINUTĘ! widziałes kiedyś żeby w jakims filmie wstep trwal minutę? NA DODATEK CZCIONKA MODERNISTYCZĄ BEZSZERYFOWĄ Z SZARYM GRADIENTEM!
No i jeszcze proponowałbym próby bez ubrań i żadnych mieczy, tzw. krzesełkowe, gdzie zwyczajnie ćwiczy się dialogi i intonację między bohaterami(no i można wyćwiczyć brak smiechu) oraz zwykłe próby, jak w teatrze. Poczytałbym również o sposobach kadrowania oraz kompozycji kadru, jezeli mielibyście kręcić scenę w pomieszczeniu, ważne jest oświetlenie. No i charakteryzacja. Weźcie kolezankę z jakims pudrem nie pudrem i jeżeli to by było potrzebne (postać wampira jezu) po_prostu ucharakteryzować delikwenta ( a warto aktorów charakteryzowac zawsze, nawet jezeli leciutko). I tak, jeszcze raz fabuła. Bo mamy trzy postacie.

Postać A idzie przez las i spotyka postać B. Postać B chce z jakiegoś powodu zabić postać A. Postać B zabija postać A. Postać C ma sen. Postać C budzi się od krzyku(prawdopodobnie postaci A). Postać C walczy z postacią B. Postać B ginie z rak postaci C. Postać C ginie od ran zadanych przez postać B. Koniec.

Pominałem teksty i tematykę, bo ona nic a nic nie dodaje sensu. A po cholerę krecic coś co jest bez sensu. Z przyjemnościa zobaczylbym coś nowego Waszego, żeby zobaczyć jak sie rozwiniecie.
Dla mnie to jest bezgraniczna drobiazgowość , jak ktoś w taki sposób jak ty zwraca uwage na błędy ortograficzne.
Twoja mama bezgraniczna drobiazgowość. Ortografy to zło i trzeba je tepić. widocznie ona Cie tego nie nauczyła. Mnie tak.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Aznar eap Gaur »

Blue Spirit- To jest jeden z pierwszych jeśli chodzi o resztę to zapraszam na nasza stronke
http://2006maf.no-1.pl/index.php

Brzoza- z tobą nie ma sensu rozmawiać na temat drobiazgowości jak widzę.( a od mamusi to paszoł won -jeśli źle napisałem z pewnością mnie poprawisz)
Faktem jest ze filmik zrobiony na zasadzie bach pomysł, bach realizacja, bach montaż, bach wrzucenie na yt. Efekt jest wyśrodkowaniem jakości do czasu wykonania.
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Brzoza »

Brzoza- z tobą nie ma sensu rozmawiać na temat drobiazgowości jak widzę.
Uważam że jeżeli coś się chce stworzyć, powinno być przemyslane. Jak sie robi zdjęcie trzeba miec pomysł, widziec jak ma wyglądac kompozycja, kolorystyka, jak malujesz podobnie, z tym ze najpierw sie robi szkic, kiedy coś projektujesz robi się kilka wersji, zeby wyciągnąc to co najlepsze, kiedy robi się komiks szuka się odpowiedniej grafiki i po kilka razy przemyśla scenariusz, kiedy pisze wiersz, trzeba rownież przemyslec jego kompozycję, tempo i znaczenie słów, kiedy robisz film musisz przemysleć scenariusz, grę aktorską, scenę po scenie. I ja nie mówie tego żeby Ci dopierdolić, ale żeby uswiadomić żebyś zrobił coś fajnego. Bo ja lubie kiedy ktoś robi coś fajnego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Blue Spirit »

ale to jest przeciez... hm, reagujesz za ostro potepiajac z miejsca wszystko. Ja wiem ze to nie hit z hollywood. Ale to tez nie jest calkowite gowno.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Brzoza »

Blue Spirit pisze:ale to jest przeciez... hm, reagujesz za ostro potepiajac z miejsca wszystko. Ja wiem ze to nie hit z hollywood. Ale to tez nie jest calkowite gowno.
Wierz mi widziałem lepiej zrobione amatorskie filmiki bez dużych nakładów pieniężnych
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Blue Spirit »

moze ja sie nie znam...

dobra co tu duzo gadac. Powodzenia w nastepnych projektach ;)
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Aznar eap Gaur
Pomywacz
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:07
Numer GG: 13133386

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Aznar eap Gaur »

Thx;D
,,Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.''
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Wiedźmińska wróżba-filmik amatorski

Post autor: Oso »

Brzoza wyraża swoje zdanie w sposób dość bezpośredni, ale ma jednak rację. Bez myślenia nie ma się nawet co brać za tworzenie jakiegoś dzieła. Ten wiedźmiński filmik nadaje się może do pokazywania kumplom i mówienia, że "jesteśmy zajebiści, nagraliśmy i wystąpiliśmy w filmie", ale do chwalenia się przed szerszą publiką już nieszczególnie.

Samo przebranie aktorów w ciuchy z epoki to za mało. Oni muszą grać, muszą sprawiać wrażenie, że to, co dzieje się na ekranie jest ich rzeczywistością. Tutaj tego brakuje. Fabuły, jak na osiem minut, nie uświadczysz w ogóle, a to wystarczająco dużo czasu, żeby coś zaprezentować. Kadrowanie mogłoby być lepsze, bo okolica, w której to kręciliście wydaje się całkiem ładna. I znów, wydaje się, a nie wygląda. To musi wychodzić z ekranu.

Ja bym proponował coś takiego... Poszukaj na youtube The Guild[\i] albo The Gamers[\i], obejrzyj, porównaj i zastanów się, co mają te filmy, czego nie ma wasz. Właściwie na tym polega haczyk, bo gdyby kręcenie dobrych filmów było takie łatwe, to każdy by to robił.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
ODPOWIEDZ