Komiksy internetowe

Biblioteka Światów
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Webkomiksy

Post autor: Brzoza »

A przy okazji, jestem adminem forum Losuxowego
Misz jak widze jest jeszcze bardziej cienki od Pefrika i jego pierwszych paskow. A kolego pamietasz czasy Screeda etc?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Webkomiksy

Post autor: Adamir »

A kolego pamietasz czasy Screeda etc?
Coś tam pamiętam, czytałem wtedy Losuksa, ale nie byłem zarejestrowany na forum, więc tylko pobieżnie :P Ale pamiętam rewolucje, odłączenie LB od KB, i tak dalej ;]
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Webkomiksy

Post autor: Solarius Scorch »

Phoven pisze:** Od lasek których ostre zabajerowanie trwa zwykle koło dwie do trzech minut po nerdów z drugą parą oczu gadających cały czas o kolejnym wydaniu Linuxa. ;P
Cholera, regularnie czytam z dziesięć webkomiksów, siedzę w tym bardziej niż wiele osób z mojego otoczenia by chciało, a Losuxa nie kojarzę. :shock:


A oto lista moich ulubionych komiksów sieciowych. Każdy z nich mogę polecić z czystym sumieniem:

:arrow: Supermegatopia - mój pierwszy komiks sieciowy. Dziś już często tam nie zaglądam, szczególnie że od kilku lat żarty dotyczą tylko jednego, ale technicznie nadal jest super. Przygody Crushed Pechowej Kotki zresztą mocno powiewają ROTFL Playing Gamesami...

:arrow: Order of the Stick - kolejny komiks fantasy, popularny także w Polsce. Wielki szacun dla autora, który z patyczkowych postaci stworzył drużynę (i NPCów...) z krwi i kości, a przy tym jego żarty są autentycznie śmieszne. Lektura obowiązkowa.

:arrow: Przypadki Rednerała - bardzo przyjemny, dowcipny i ładnie (na swój sposób) rysowany. Polecam.

:arrow: Kokoart - zarówno Wiśnia, jak i Kwarcowy Paciorek to dobre, ładne, ambitne projekty. Przyjemność z obcowania z jakością.

:arrow: Gamer9 - dla mnie pozycja kultowa: dwóch gliniarzy podróżuje po świecie gier komputerowych. Polecam z całego serca każdy komiks Quaza, także poprzednie.

:arrow: Pablo - czytuję. Każdy zna, bez komentarza.

:arrow: Amazoness - także jeden z moich ulubionych komiksów, którego akcja dzieje się w starożytnym mieście... Amazonek, oczywiście. Nie najlepiej rysowany, ale daje radę - ważniejsza tam jest fabuła.

:arrow: The Unspeakable Vault (of Doom) - kolejna pozycja kultowa, i to dosłownie. Ostatnio trochę obniża loty, ale wciąż jest to parodia pierwszej wody.

:arrow: Turn Signals on the Land Raider - komiks o Space Marinesach, a dokładniej o figurkach z Warhammera 40.000. Momentami niewiarygodnie śmieszny; dla grających w bitewniaki pozycja najbardziej obowiązkowa ze wszystkich!

:arrow: Pawn - bardzo fajny i zabawny, lekko (albo i trochę bardziej) erotyczny komiks fantasy. Jestem wielkim fanem tej kreski.

:arrow: Weregeek - tym razem komiks nie o postaciach, a o graczach w RPG (i lubiących zbliżone rozrywki). Świetnie rysowany i dobrze napisany, polecam gorąco.

:arrow: Holy Bibble - Stary Testament w, hmm... nowej interpretacji. Cholernie fajna rzecz. Uwaga: od komiksu jeszcze lepsze są dodatki, czyli tekst pod odcinkami.

:arrow: ROTFLRPG - wiadomo... :D

Miłej lektury. ;)



[EDIT] Czy ten temat nie powinien się aby znaleźć w Bibliotece Światów?
Kto to wiii? ;-) - dop. BZL
Ostatnio zmieniony sobota, 27 września 2008, 00:29 przez Solarius Scorch, łącznie zmieniany 3 razy.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Webkomiksy

Post autor: Perzyn »

http://www.kiwisbybeat.com/minus.html - czyli Minus. MAd mi to pokazał i uważam, że to jeden z najlepszych webkomiksów jakie znam, jeśli nie najlepszy. Ciepły, nieco melancholijny klimat i dawka psychodeli. Jak dla mnie to świetne połączenie.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Webkomiksy

Post autor: Adamir »

Ostatnio spodobał mi się Commissioned.
Solarius Scorch pisze: Holy Bibble - Stary Testament w, hmm... nowej interpretacji. Cholernie fajna rzecz. Uwaga: od komiksu jeszcze lepsze są dodatki, czyli tekst pod odcinkami.]
Genialne, doskonała parodia. :smile:
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Horo
Pomywacz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 16:33
Numer GG: 0

Re: Webkomiksy

Post autor: Horo »

Minus to mój ulubiony komiks! :mrgreen: Przeczytałam go trzy razy, a że z moim angielskim mimo wszystko nienajlepiej to za każdym razem odkrywałam coś nowego xD
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Webkomiksy

Post autor: Adamir »

Wywiad z Bogiem - parodia szeroko pojętego teizmu. Rysunkowo cienko, komiks nie jest aktualizowany od kilku miesięcy, ale niektóre żarty są rozbrajające.

Unspeakable Vault (Of Doom) - autor wspaniale żartuje z twórczości H.P. Lovecrafta. Cthulhu & company i ich boskie rozterki, pożeranie kapłanów, i tak dalej.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Webkomiksy

Post autor: Sihamaah »

http://www.thenoobcomic.com/index.php?
The Noob Comic - coś dla tych, co grają lub grali w MMORPG i dobrze znają ang. Świetny humor.

BTW. Świetny ten "Minus".
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Webkomiksy

Post autor: Adamir »

Sihamaah pisze:http://www.thenoobcomic.com/index.php?
The Noob Comic - coś dla tych, co grają lub grali w MMORPG i dobrze znają ang. Świetny humor.
Experience Points - coś podobnego, tylko, że autor wyśmiewa wszystkie gry, a nie tylko MMORPGi.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Webkomiksy

Post autor: Solarius Scorch »

Experience Points jest nawet fajne, tyle że też opiera się na WoW. Przyznam że mnie to drażni: nie gram w WoWa, nie znam WoWa, a nie mogę się od niego uwolnić. Nie przeszkadza mi on sam w sobie, ale gdzie są inne gry?

A teraz uzupełnienie mojej listy:

Marilith - komiks akcji, ale jaki! Pomimo pozornej sztampowości i estetyki rodem z Hollywood wciąga jak diabli. Po prostu szczyt gatunku (a zaznaczę, że nie lubię tego rodzaju filmów).

Spooky & Tinkle - trochę w stylu Contemplating Reiko, ale humor tutaj nie opiera się wyłącznie na epatowaniu makabrą - raczej na autoironii. Komiks dziwny, ale przypadł mi do gustu.

Bukomiks - objawienie! Moim zdaniem najzabawniejszy komiks na świecie. Albo blisko tego.

Yet Another Fantasy Gamer Comic - proszę państwa, sprawa jest poważna. Po prostu uwielbiam tę serię: jest dobrze rysowana, wciągająca, wielka i często update'owana. (I są w niej drowki lesbijki.) (Oraz jeden seksowny półork.)

Cartoonowy - lubię klimat, który robi ten gość. Humor dość abstrakcyjny, ale strawny.

Amen - Czadowy komiks akcji o czterech księżach z Belfastu i ich wojnie z Watykanem. Czy trzeba jeszcze coś mówić?

Cartoon Wars - naprawdę fajne żarty rysunkowe z Vaderem i Imperatorem (między innymi). Profesjonalne i po polsku.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Webkomiksy

Post autor: Brzoza »

Amen - Czadowy komiks akcji o czterech księżach z Belfastu i ich wojnie z Watykanem. Czy trzeba jeszcze coś mówić?
Zmarły.

Ja za to chciałbym przypomniec o tym ze wsytartowały nowe odpicowane bitwy komiksowe. www.Bitwy.com
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Webkomiksy

Post autor: Rachet »

A ja osobiście cenię Losux, Pablo jest dla mnie totalnym mistrzostwem ( martwym ¬_¬ ), Kokoart też niczego sobie, chociaż Paciorka nie_czytałem, podobnie futerkowce.pl. Bug City bezsprzecznie genialne. Trochę żal, że się skończyło, ale fakt, że w dobrym momencie. Moje podejście do tego jest proste, czytam dla humoru, jak go nie_ma, to olać, dla powagi/refleksji etc. czytam książki a zwłaszcza oglądam fimy. Może i jestem schematyczny, ale to działa.

Poświęć chwilkę na naukę pisania 'nie' z różnymi częściami mowy :)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Webkomiksy

Post autor: Brzoza »

Rachet pisze:A ja osobiście cenię Losux, Pablo jest dla mnie totalnym mistrzostwem ( martwym ¬_¬ )
Jedno cienkie, choc od niego wiele rzeczy zaczęło a to drugie to strasznie takie wapanese.
, Kokoart też niczego sobie, chociarz Paciorka nieczytałem, podobnie futerkowce.pl. Bug City bezsprzecznie genialne. Trochę żal, że się skończyło, ale fakt, że w dobrym momencie. Moje podejście do tego jest proste, czytam dla humoru, jak go niema, to olać, dla powagi/refleksji etc. czytam książki a zwłaszcza oglądam fimy. Może i jestem schematyczny, ale to działa.
To jest ból polskiej sieci. Opiera się na historiach paskowych, brakuje jakiegoś powaznego jebnięcia powagą (hell yeah maślane jebnięcie masłem)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Webkomiksy

Post autor: Rachet »

To jest ból polskiej sieci. Opiera się na historiach paskowych, brakuje jakiegoś powaznego jebnięcia powagą (hell yeah maślane jebnięcie masłem)
Może i brakuje, ale póki co, za"poważne jebnięcia powagą" jebiącym płacą nienajgorzej, albo przynajmniej w ogóle. Jeśli się jebnięcie do czegoś nadaje ofc. Wtedy to ekranizują/robią z tego książkę i zarabiają kasę, chociaż akurat z filmami to średnio w Polsce faktycznie, a od jebnięć powagą w literaturze się trzymam z daleka, więc w sumie to gadam tutaj własne domysły. Zbudowane na obserwacjach poważnych twórców poważnej prozy/scenariuszy/wierszy nawet, ale wciąż można to uznać za domysły.

P.S. Może jestem zacofany, ale z określeniem "wapanese" się spotkałem po_raz pierwszy. Explanation? Using in sentence? :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Webkomiksy

Post autor: Brzoza »

Nie rozmawiam jednak już z Tobą, panu Jezusowi musi serce krwawić kiedy pomysli że tak traktujesz rodzimy język.

Oj krwawi, krwawi :?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Komiksy internetowe

Post autor: Sihamaah »

Ja przed chwilą znalazłem coś naprawdę świetnego, rzućcie zresztą okiem: http://www.lfgcomic.com/page/244

Czarny humor jaki lubię :D

Polećcie coś ;)

Nieładnie Sih. Zakładać nowy temat, kiedy wiedziałeś o istnieniu tego :?
Przeniosłem posty.


EDIT: Na usprawiedliwienie oznajmię, że wyszukiwarka nic nie znalazła po wpisaniu "komiksy internetowe" ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 17 kwietnia 2009, 18:58 przez Sihamaah, łącznie zmieniany 1 raz.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Komiksy internetowe

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
ODPOWIEDZ