Doctor Who i spinoffy

Biblioteka Światów
Miechuś
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 21:15

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Miechuś »

Hmm, ja mam kilka uwag dotyczących pierwszych 2 odcinków:
1. Klimat trochę za bardzo amerykański (baardzo podobny do Archiwum X) i mam nadzieję, że w odcinkach kręconych w UK będzie tego mniej.
2. Natłok wątków rzeczywiście duży, ale jakie są tego skutki? a) nowy sezon będzie bardziej wciągał mam nadzieję b) pewnie go obejrzę 2 razy, raz na bieżąco i potem w całości w ciągu kilku dni.
3. Matt Smith potwierdził, ze zasłużył na nominację do BAFTY za serial.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Miechuś pisze:nowy sezon będzie bardziej wciągał mam nadzieję
A poprzednie nie wciągały? IMHO utrzymanie tego poziomu to już i tak wystarczająco dużo w kontekście tych wszystkich biednych seriali fantastycznych, jakie się pojawiły w tym roku...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Miechuś
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 21:15

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Miechuś »

OK, nie zabrzmiało to zbyt dobrze i było niejasne. Już tłumaczę, o co mi chodziło.
Poprzednie sezony jak najbardziej wciągały, w tym sensie, że interesujące były poszczególne odcinki (z drobnymi wyjątkami). Tymczasem co do 6. mam wrażenie, że jednak będzie jakiś bardziej rozbudowany wątek główny, coś więcej niż niedawne pęknięcia w czasie.
A w ogóle, jak pomyślę, że w połowie sezonu będzie przerwa, która podzieli dwuodcinkową historię, to mam ochotę dorwać osobę, która to wymyśliła :twisted: . Przecież to się nie godzi :).
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Mamy taką roboczą teorię, ze teraz ze dwa odcinki nie będą nawiązywały do głównej fabuły, a potem pojawi się jeden odcinek z fabułą, urwie się w połowie akcji, zaś na dokończenie trzeba będzie czekać pół roku... Dziwny to zabieg z tym odwlekaniem drugiej części serii, ale niestety nic na to nie poradzimy. Na szczęście w międzyczasie powinien pojawić się Trochwood: Miracle Day, więc chociaż tyle dobrego.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Miechuś
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 21:15

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Miechuś »

Skoro o Torchwood mowa, w jednym z wywiadów Moffat powiedział, że chciałby powrotu kapitana Jacka.
A co do czekania pół roku - znam gościa, który ogląda seriale tylko wtedy, gdy jest już cała seria. Niby sprytne, ale nie umiałbym się powstrzymać przed oglądaniem Doctor Who na bieżąco (albo na żywo, ale o tym csiii, bo BBC słucha ;) )
Miechuś
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 21:15

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Miechuś »

Widzieliście odcinek, do którego scenariusz napisał Neil Gaiman? Jest świetny! Aż mnie korci, żeby pospoilerować ;).
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Deep »

Zacząłem oglądać jakoś przedwczoraj, od Dziewiątego, czyli z Christopherem Ecclestonem, jestem po trzech odcinkach. Jak na razie fajne ale bez rewelacji, zacząłem oglądać przez koleżankę, która jest wielką fanką. Twierdzi, że dopiero od 5 odcinka gdzieś tak się rozkręca więc obejrzę sobie ten sezon i zobaczymy czy i mnie wciągnie.
W każdym razie, stwierdzam, że trzeba ten temat odświeżyć.
.
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: RXA »

Fajnie, że ktoś jeszcze to ogląda i zaczyna oglądać :smile: Ja od lat próbuję dorwać serial od pierwszych odcinków i niezbyt wychodzi. Pierwszy sezon Nowego Doktora, jak dla mnie rozkręcił się dopiero w 9. odcinku, a w 5. trochę podłamała "taniość" efektów specjalnych. Jeśli przetrzymasz pierwszy sezon, to od drugiego zacznie się robić tylko ciekawiej ;)
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Przesadzacie. Doktor zaczyna się w 6 odcinku (Empty Child), a potem nie można się już oderwać. Przy czym krytyczne są odcinki 4-5, które uważam za najsłabsze i wierzę, że wielu może się przez nie nie przebić. Tak czy siak, serial jest godny przemęczenia się na początku.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: RXA »

BAZYL pisze:Przesadzacie. Doktor zaczyna się w 6 odcinku (Empty Child), a potem nie można się już oderwać
O ten odcinek mi właśnie chodziło. Posiłkowałem się wikipediową listą i to ponoć 9. odcinek. Pierwszy tajemniczy, lekko przerażający, z pozytywnym zakończeniem i wprowadzający najlepszą postać dodatkową :-)
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
ODPOWIEDZ