Harry Potter

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Harry Potter

Post autor: Mekow »

@Levisto
"Wspaaaniała" wypowiedź... Ile masz lat?


Jeśli chodzi o finałowy pojedynek to niestety muszę przyznać, że można to było zrobić troszkę lepiej. Ten na koniec "Czary ognia" był ciekawie opisany - starcie bliźniaczych różdżek. W "Zakonie Feniksa" pojedynków (w książce) nie pamiętam, aż tak dobrze (obecnie nie mam tej książki), ale w filmie było to dobrze zrobione.
Będę jednak bronić mojej ulubionej książki/sagi. Ten ostatni pojedynek był taki, a nie inny, gdyż: "to różdżka wybiera właściciela". A ponieważ obie były własnością Harrego, to wyszło tak jak wyszło, bez względu na to, że walczył z tak potężnym przeciwnikiem jak Sami-wiecie-kto.
A dialog przed pojedynkiem może i był przydługi, ale jednak troszkę budował atmosferę ("co to będzie") i jednak wyjaśniał parę spraw.

A wracając do pojedynków magicznych. Oczywiście zgadzam się, że jest to trudne do zagrania w filmie. I (jak gdzieś to już napisałam) porównując z "pojedynkiem" Gandalfa z Sauronem w "Drużynie pierścienia" (i nie tylko), to ten w ekranizacji Harrego Pottera bije go na głowę (zarówno z czwartej jak i piątej części) :D
Ostatnio zmieniony piątek, 22 lutego 2008, 13:14 przez Mekow, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Harry Potter

Post autor: arthil »

Właśnie, może wy mnie oświecicie, bo pewien nie jestem. Czy dobrze myślę, że Niezwykle-istotna-dla-fabuły-i-w-ogóle-ważna -postać-która-zginęła to Voldemort? Bo jeśli nie on, to chyba tylko Hedwiga. W zasadzie właśnie dlatego, iż spodziewałem się śmierci kogoś naprawdę ważnego byłem zaskoczony.^_^ Kurcze a tyle fajnych spekulacji, przecieków i plotek na ten temat było.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Harry Potter

Post autor: Phoven »

Mekow pisze: A wracając do pojedynków magicznych. Oczywiście zgadzam się, że jest to trudne do zagrania w filmie. I (jak gdzieś to już napisałam) porównując z "pojedynkiem" Gandalfa z Sauronem w "Drużynie pierścienia" (i nie tylko), to ten w ekranizacji Harrego Pottera bije go na głowę (zarówno z czwartej jak i piątej części) :D
Taa.. tylko, że w WP chodzi raczej o pojedynek umysłowy dwóch potężnych istot a nie zwykłe strzelanie do siebie blastero-różdżkami*. I tu nie chodzi przecież o efektowność a efektywność. ;P A to, że walka w filmie Zakon Feniksa wygląda o niebo lepiej niż w książce - cóz, takie są reguły Hollywood dotyczące typowych filmów dla młodzieży** - dużo unikow, wszechobecne zniszczenie otoczenia i Wielcy Źli którzy mogąc wybić Trve Dobrych wolą gadać o pierdołach. ;) Nie, nie mam tego za złe twórcom Pottera, taki po prostu gatunek filmowy. ;]

*No, co - zawsze mi te Potterowe zaklęcia kojarzyły się z space-operowymi laserami. :D
**A Potter-film JEST produkcja dla dzieci i młodzieży. No, może pomijając nieco lepszego Więźnia Azkabanu którzy już taką nutke hardkoru miał. ;)
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Harry Potter

Post autor: Adamir »

Seria jest świetna jako lekka, łatwa i przyjemna lektura.

Niestety, siódma część totalnie mnie zawiodła. Było wiele dłużyzn, kilka debilizmów (miecz ukryty w stawie, chroniony przez patronusa? Przecież Dumbluś mógł chyba jakoś lepiej to rozegrać). Finałowa walka to masakra - główny zły stoi naprzeciw głównego dobrego. To nic, że w sali jest x aurorów i wielu innych czarodziejów, którzy polowali na Voldiego i jego ludzi przez te kilka lat.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Luna
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 16:14
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Luna »

Kubashenko pisze:kilka debilizmów (miecz ukryty w stawie, chroniony przez patronusa? Przecież Dumbluś mógł chyba jakoś lepiej to rozegrać).
Khem, może te debilizmy wynikły z Twojej niezdolności do czytania ze zrozumieniem? Bo najwyraźniej nie wiesz, co się działo w poszczególnych momentach książki.
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Harry Potter

Post autor: Vistim »

@up

Co do cytatu, to chyba rzeczywiście zostało coś niedoczytane... Ale ostatnia część ma "trochę" debilizmów i jest momentami strasznie patetyczna. A finałowa walka to kpina jest a nie walka. IMO.
Without compassion...
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Harry Potter

Post autor: Mr.Ofca »

Levisto - czuję się przytłoczony siłą twoich argumentów i posypuję głowę popiołem z żalu, że w ogóle znalazłem się w 1 pomieszczeniu z tą książką. Tfu!
A po co argumenty? Nie lubie whiski i nie musialem wypic calej butelki zeby sie o tym przekonac. A tymbardziej nie musze miec w zanadrzu 10 argumentow dlaczego jej nie lubie gdybym musial powiedziec swoja opinie w towarzystwie. Niektore rzeczy poprostu nie wchodza. Ot tak.
Jedzenie podczas czytania... Paluszki (precelki itp) mogą być, ale chipsy i konkretne dania odpadają - to łatwy sposób na zaplamienie (czyli zniszczenie) książki.
To zalezy od osoby. Ja nie szanuje ksiazek. To ona sluzy mi, a nie ja jej. No chyba ze jest to rzecz z biblioteki lub od kolegi/kolezanki.

Co do szybkiego czytania. Ja nie czytam szybko, a wrecz bardzo wolno. Przeczytanie ostatniej czesci zajelo mi z 30 godzin lacznie. Ale czy to wada? Lektury juz mam za soba. Teraz czytam dla przyjemnosci. I im dluzej jestem z dobra ksiazka tym lepiej. A rarytasow niewiele.

A co do samego Harrego. Seria swietna. Kazda ksiazka wciagala. Problem w tym, ze z poczatku miala to byc ksiazka dla dzieci, a pozniej juz przybrala troche inny styl. No i ostania czesc zbyt odbiegala od reszty tematem, co nie znaczy oczywiscie ze byla zla. I zakonczenie jej bylo chyba pisane w autobusie na ciezkim kacu, bo banalne ze az zal czytac. I moglo zostac troche wiecej spraw niedomowionych.
Filmy z serii sa natomiast produkowane z naciskiem na dzieci. Szkoda. Ksiazki musialem kupic. Film ogladalem z wyjatkowej nudy.
dópa
Juugo
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 19:18
Numer GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin

Re: Harry Potter

Post autor: Juugo »

Ja przeczytałem wszystkie części tej książki i dużo wiem o Harrym Potterze i jego świecie nie tylko z tych książek ale także z książek typu: Magiczne stwory z świata Harrego Pottera, itp. Podobał mi się film Zakon feniksa. Był według mnie bardzo udany xD A podobno 6 część filmu ma trwać 3 godziny bo nie chcieli tak skrócić fabuły jak np: Czara ognia.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Harry Potter

Post autor: Azrael »

No cóż dziś skończyłem ostatni tom... oczywiście spodziewałem się iż tak jak poprzednie części książka będzie przewidywalna, naiwna do bólu, a postacie proste, ale zakończenie całej ksiązki ssie.

(a J.K Rowling chyba nie zdaje sobie sprawy iż tarnina i Czarny Bez to krzewy nie drzewa)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Marycha
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 18:30
Numer GG: 12653993

Re: Harry Potter

Post autor: Marycha »

Od kiedy nauczyłam się czytać, pożerałam wszystkie książki które wpadły mi w rękę ale muszę powiedzieć że Harry Potter wciągnął mnie jak woda w klozecie i od tego czasu zaczęłam czytać dziwaczne książki, choć i tak jestem już uważana za dziwaczkę :D
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Harry Potter

Post autor: Ravandil »

Marycha pisze:Od kiedy nauczyłam się czytać, pożerałam wszystkie książki które wpadły mi w rękę ale muszę powiedzieć że Harry Potter wciągnął mnie jak woda w klozecie i od tego czasu zaczęłam czytać dziwaczne książki, choć i tak jestem już uważana za dziwaczkę :D
Harry Potter wcale nie jest dziwaczną książką - ot, sympatyczna powieść przygodowa do młodzieży. Widywałem dziwniejsze książki*... Ale dobrze, że zachęcił Cię do czytania, tego pani Rowling nie można odmówić :)

*Na przykład "Wstęp do Informatyki Gospodarczej" pod redakcją dr Broniatowskiej - sroga książka, przedstawiciel twardej science-fiction, polecam nawet nie dotykać tego bez znieczulenia.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Blue Spirit »

wszystkie części przeczytałem co najmniej dwukrotnie. Pierwszą ok. 3 - 4 razy, dwójkę tylko z 2, trójkę z 3, czwórkę - wow- z cztery i piąty nie do końca, piątkę - chyba najwięcej. 5 razy i niedługo znowu zaczynam. Szóstkę - prawie jak piątka - siódemkę ok. 3 razy.
Nie chwalę się, a jedynie zaznaczam że jestem ogromnym fanem książki. Jedyne co mam do zarzucenia to fabuła, zwroty akcji w siódemce. Strasznie, strasznie naciągane.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Cała książka jest strasznie naciągana. Na Kings Cross wcale nie ma perony 9 i 3/4 :/
.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Harry Potter

Post autor: Ravandil »

Deep pisze:Cała książka jest strasznie naciągana. Na Kings Cross wcale nie ma perony 9 i 3/4 :/
Trzeba zamknąć oczy, rozpędzić się dobrze i pełnym wiary wbiec w ścianę. Jakiejśtam magii na pewno się doświadczy wtedy :) U mnie na uczelni jest jedna taka sala widmo, bo obok siebie są sale 212 i 214, a 213 to chyba w innym wymiarze jest :D

PS. Fakt, w zakończeniu siódmej części pani Rowling zabrakło - za przeproszeniem - jaj. Spekulacji było wiele, a skończyło się na uśmierceniu paru pobocznych postaci. A mogłaby się zrehabilitować mroczną końcówką :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

U nas w szkole są schody donikąd. Po prostu ze 4 stopnie kończące się na ścianie.

A co do Pottera - fajna książka na kibelek. Ostatniej części nie czytałem ale a) nie mam czasu na czytanie pierdół ostatnio b) w ogóle mnie do niej nie ciągnie ;)
.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Blue Spirit »

Mekow pisze:

A wracając do pojedynków magicznych. Oczywiście zgadzam się, że jest to trudne do zagrania w filmie. I (jak gdzieś to już napisałam) porównując z "pojedynkiem" Gandalfa z Sauronem w "Drużynie pierścienia" (i nie tylko), to ten w ekranizacji Harrego Pottera bije go na głowę (zarówno z czwartej jak i piątej części) :D
Ekhm... Gandalf walczył z Balrogiem i z Sarumanem :?

Ostatnio raz jeszcze oglądnąłem wszystkie filmy, i ponownie stwierdzam to co wcześniej:
1 - klimat książki zachowany, nieco mały budżet, ale jest naprawdę dobrze
2 - to samo, tylko nieco przynudzała (brak akcji)
3 - świetna jeśli chodzi grę aktorską, z dobrą muzyką (nie żebym do poprzednich soundtracków coś miał, ale motyw z Więźnia bardzo przypadł mi do gustu) i wspaniała wartka akcja
4 - Strasznie poprzycinana, ale w efekcie niezła. Dobre efekty, widać spory budżet. Popracowano nad epickością ( sceny z jeziora wywołują dreszcz) Gorzej z muzyką i z grą aktorską. Świetnie wypada Emma Watson, ale Radcliffe trochę hamuje
5 - Zła praca kamery i brzydkie ujęcia, przez co film traci nieco na efektowności. Zła interpretacja tekstu w niektórych miejscach (np. wybuch Harry'ego na Grimmauld Place) Badziewne dialogi, za to dobra walka do której wreszcie się przyłożono. Potyczka ze śmierciożercami wymiata. Tu budżet sięga milionów
6 - hem hem :P
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Harry Potter

Post autor: Ragnar »

Ja tam każdą część przeczytałem tylko raz i nie chce już mi się czytać ostatniej części. No owszem, fajna lektura, ale jak ktoś już zaczął z poważniejszą fantastyką to jakoś tak nie chcę do tego wracać. Owszem mam miłe wspomnienia z tą książką, ale - tak szczerze - mnie już piąta część zaczęła nudzić. Przez szóstą przebrnąłem "z rozpędu". A na siódmą nie czekałem
ODPOWIEDZ