Harry Potter

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Harry Potter

Post autor: Targowo.Istore »

Ogólnie rzecz biorąc cała saga bardzo mi się podoba,świat stworzony przez autorkę przypadł mi do gustu,główna postać też. A co wg Was jest lepsze: książka czy film? Moim zdaniem zdecydowanie lepsza jest książka,ale film efektowny.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Harry Potter

Post autor: Alien »

Filmy od 5 części (włącznie) są syfiaste. Ich zgodność z książką jest bardzo mała. Niby najważniejsze fakty są, ale inaczej przedstawione, do tego nielogiczności. Nie byłem w stanie oglądać całych insygniów śmierci części pierwszej. Choćby nie wiem jak chciał ostatnie półgodziny wyłączałem.
00088888000
strumnica
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 17 stycznia 2012, 15:29
Numer GG: 45888
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: strumnica »

A ja muszę przyznać, że długo pogardzałam fanatycznymi czytelnikami HP. Wydawało mi się to zwykłą i trochę płytką dziecinadą, choć po obejrzeniu filmów (wszystkie części w jeden weekend = zwichnięcie mózgu) zmieniłam zdanie. Książek nadal nie czytałam, ale filmy akurat wybitnie przypadły mi do gustu. Historia ciekawa i wcale nie płytka, jakby się mogło wydawać. Zwracam honor. :)


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
...haters gonna love gry na przeglądarkę...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Mnie zawsze zastanawiało, czy jak ktoś nie czytał książek to się połapał w filmach. Zwłaszcza tych późniejszych, które były po prostu streszczeniem książki.
.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Harry Potter

Post autor: Alien »

Raczej ciężko mu było ;) Filmy są naprawdę kiepskie...
00088888000
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Iblisiątko »

Dla ciebie to wszystko ostatnio jest kiepskie. Albo cię to j*bie.

Filmy są bardzo dobrze nakręcone, sceneria jest bardzo piękna, efekty specjalne, wykonanie również... a postaci bardzo podobne do siebie. Trzecią część oglądałam w kinie i zrobiła na mnie świetne wrażenie, zwłaszcza scena z Lupinem wilkołakiem w lesie. Naprawdę czułam się zaniepokojona siedząc w ciemnej sali :twisted:

Ale no cóż, nie widziałam 5, 6 i 7 części, więc nie wiem jak to się dalej rozwija.... fragmenty, które widziałam przypadły mi do gustu.
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Filmy do trzeciej części było spoko. Później zresztą też, z tą różnicą, że imho jak ktoś nie czytał książki to mógł się nie połapać w pewnych sprawach bo filmy nie wyjaśniały wszystkiego.
.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Wevewolf »

no nie wiem, nie wiem. Czara Ognia była fajnie zrobiona (tak poważniej) natomiast np. druga część insygnii śmierci kompletnie nie przypadła mi do gustu, choć przyznam że raczej z punktu widzenia czytelnika. Nie wiem jak bym podszedł do niej nie znając książki. Być może zupełnie inaczej ;p
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Harry Potter

Post autor: Targowo.Istore »

Powiedzmy to inaczej: filmy do 3 części były w porządku,fabułą pokrywała sie z książka. Natomiast później autorów poniosła wyobraźnia i ma to mało wspólnego z głównym wątkiem w książce. Postawiono raczej na efekty specjalnie czary. Chyba nie do końca o to chodziło.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
rafo5000
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 16:28
Skype: rafo5000

Re: Harry Potter

Post autor: rafo5000 »

Mnie nie podobało się tylko w całej ser, że wraz z kończącą się częścią kończył się również wątek teej części
Kostuszka
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 8 czerwca 2012, 12:06
Numer GG: 45888
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Kostuszka »

A ja nie wiedziec czemu nigdy nie doszłam do tego, żeby przeczytać którąkolwiek z książek. Jak się zaczął szł na HP stwierdziłam, że jest zbyt mainstreamowy, więc nie będę tego tykać. A potem stwierdziłam, że za późno na nadrabianie. Ale filmy obejrzałam i bardzo mi się podobały. Generalnie cała historia wydaje się nie byc taka dziecinna i naciągana, jak by się mogło wydawać. Bardzo fajna historia.




_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
draonline vs. aion?
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 czerwca 2012, 12:27 przez Kostuszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Kostuszka pisze:Jak się zaczął szł na HP stwierdziłam, zejest zbyt mainstreamowy, więc nie będę tego tykać
Hipster alert :)
Kostuszka pisze:Generalnie cała historia wydaje się nie byc taka dziecinna i naciągana, jak by się mogło wydawać. Bardzo fajna historia.
Hmm.. może to dlatego, że to jednak książki dla dzieci są? No z "dziećmi" to może przesadzam ale gdzieś tak dla przedziału 12-16 bym powiedział.
.
bibi44
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2013, 18:58

Re: Harry Potter

Post autor: bibi44 »

ja uwielbiam harrego potera od małego. Wszystkie części jak dla mnie są ciekawe. :)
SecretTunnel
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 2 listopada 2013, 19:22

Re: Harry Potter

Post autor: SecretTunnel »

Wychowałam się na HP. Wymieniałyśmy z koleżanką książki przez płot i czytałyśmy kolejny raz, bazgrząc rysuneczki i pisząc ironiczne komentarze. Z czasem te książki zamieniły się w prawdziwe forum, całe rozmowy tam prowadziłyśmy przy okazji kolejnego czytania. Albo grałyśmy w kalambury, otwierając daną książkę na losowej stronie i pokazując scenę. Trzeba było zgadnąć, o co chodzi. Ogólnie HP to część mojego dzieciństwa i wczesnego nastolęctwa. Będę bronić aż po grób! :D
I believe in SH.
Blekit6
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 11 listopada 2013, 21:43

Re: Harry Potter

Post autor: Blekit6 »

W nawiązaniu do Harrego Pottera, czy ktoś z Was czytał już książkę "Dom tajemnic" polecana przez J.K.Rowling? Dużo o niej ostatnio słyszałam, czekam w kolejce czytelniczej i chciałam się rozeznać czy może ktoś już się do niej dostał? ;)
ODPOWIEDZ