Motyw rycerza

Biblioteka Światów
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Motyw rycerza

Post autor: Jelcyn »

Fajnie, fajnie, chętnie wziąłbym sobie Tristana, Legendy arturiańskie itp, ale ten temat dziele z kilkoma innymi osobami, a literatura podmiotu powtarzać sie nie może, więc podzielić się musiałem. Co nie oznacza, że gdzieś w prezentacji nie mogę na bąknąć o tych utworach i roli jaką odegrały w obecnym postrzeganiu rycerza.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Motyw rycerza

Post autor: Craw »

krucaFuks pisze:Craw, co ty chrzanisz, dziecko?

To tak jakby powiedzieć, że Tristan też nie pasuje do toposu rycerza, bo był piktyjskim wagabundą...

Oczywiście, że Beowulf świetnie się nadaje na topos rycerza. Tylko raczej tekst, a nie wizja hollywoodzka :P
Tristan byl wielokrotnie adaptowany w postaci romansow rycerskich, Beowulf juz nie. Ale fakt faktem, podciagnac pod rycerza mozna wszystko ;]

A tak w ogole to musicie mi wybaczyc, bo ostro pijany wtedy bylem xD
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: Motyw rycerza

Post autor: Plomiennoluski »

No dobrze jeslis jeszcze nie napisal to skus sie na "Serce Zachodu" Toma Powersa (Tytul oryginalu - "The Drawing Of The Dark ), Warszawa 1996. Wez pod uwage postac Briana Duffiego i nie tylko, aczkolwiek to tylko moja mala sugestia, wielu sie moze z nia nie zgodzic :D

Zas co do nowej ekranizacji Beowulfa to niestety nie chcialbym zostawiac na niej suchej nitki aczkolwiek do tekstu oryginalnego jak najbardziej naklaniam, choc niektore keningi przyprawiaja o lekkie zadziwienie.

----------
Dla modow i innych polbestyi z planow astralnych co to posty kasowac moga... nie mam dostepu do Polskich znakow i przez najblizsze kilka miesiecy raczej ich mial nie bede.

Aż tak źle o nas myślisz? ;) Regulamin nie zabrania pisania postów bez polskich znaków.
Oso
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Motyw rycerza

Post autor: Jelcyn »

Chciałbym Wam wszystkim z całego serca podziękować za wsparcie jakiego mi udzieliliście. Pracę mam już napisaną i mam nadzieję, że zdam nią maturkę. Kiedy minie ta cała majowa zawierucha mam zamiar opracować dokładniej motyw rycerza i w formie artykułu zamieścić na Tawernie, a nuż się przyda przyszłym rocznikom.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Motyw rycerza

Post autor: Oso »

Inicjatywa godna pochwały i naśladownictwa ;) A jak Ci się spodoba (i nam się spodoba - ale to praca maturalna, więc powinna), to zawsze możesz skrobnąć coś więcej. Coraz więcej i więcej i więcej, aż nie będziesz już mógł bez tego żyć. Tak było ze mną :D
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Motyw rycerza

Post autor: Jelcyn »

Na razie owa inicjatywa jest dopiero w zamyśle, ale jak mi gładko z maturami pójdzie, to tak na 80% coś napiszę. Co prawda nie mam jeszcze konceptu jak taki artykuł napisać, ale coś się wymyśli. Także trzymajcie kciuki.

Edit:
No to maturka ustna zdana. 18/20 więc jest gitarka. Jeszcze raz wielkie arigato!
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
ODPOWIEDZ