Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Co obecnie czytacie?

Post autor: BAZYL »

Hmm... Jak łatwo się domyślić wątek bliźniaczy do tego z cRPG, ale dotyczący książek. Wpisujcie wszystko co czytacie w danym momencie.

U mnie już od dłuższego czasu w kolejce czekała antologia opowiadań nominowanych do tegorocznego Zajdla - książeczka, którą rozdawali na tegorocznym Polconie. Co prawda większość tych opowiadań znam, ale i tak je sobie odświeżam :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
łapczuchna pająka
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 22 października 2007, 14:38
Numer GG: 0

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: łapczuchna pająka »

Ja właśnie kończę Kłamstwa Locke'a Lamory Scotty Lyncha.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Falka »

Czytam właśnie Inny wiatr Ursuli Le Guin.

A temat tego wątku uważam za bezczelnie zgapiony z forum o książkach (do którego nie zalinkuję, bo administracja w ramach 'sprzątała' nagle wywaliła bez uzasadnienia moje posty sprzed 1,5 roku O_o), gdzie takie coś istnieje od lat dwóch :P [Zgapiłem go z naszego forum - z wątku cRPG, o czym pisałem. Tamtego dziwnego forum nawet nie znam, a widząc postawę tamtejszych Adminów, to nie żałuję. - dop. BAZYL]
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Dark Everan
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 października 2007, 20:21
Numer GG: 9590320
Lokalizacja: Bl-nia

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Dark Everan »

Ja zdobyłem zbiory opowiadań z Warhammer'a :D
Tytuły to: "Czerwone pragnienie" i "Śmiech mrocznych bogów"

William King wymiata :)
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Ja ostatnio męczę Pratchetty z biblioteki :P
Rano skończyłem "Prawdę" natomiast teraz zaczynam "Ostatni kontynent". Niestety w kolejce stoją też "Syzyfowe prace" Żeromskiego :/
.
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Oso »

Zorza Północna Philipa Pullmana. Pierwszy tom trylogii. Za pozostałe też się niedługo wezmę :) A w międzyczasie zrobiłem sobie powtórkę cyklu wiedźmińskiego. To jednak dziś, kiedy odebrałem Zorzę, zeszło na dalszy plan.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ravandil »

Ech... Chciałbym napisać coś fajnego, ale ostatnio głównie lektury - dopiero co skończyłem "Ludzi bezdomnych", a już w okienko puka "Jądro ciemności"... Ale co zrobić, jak w programie na ten rok jest cały worek lektur? Mam nadzieję, że na jakąś przerwę w nauce uda się coś fajnego do czytania zdobyć ^_^
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: BLACKs »

Ravandil pisze:Ech... Chciałbym napisać coś fajnego, ale ostatnio głównie lektury - dopiero co skończyłem "Ludzi bezdomnych", a już w okienko puka "Jądro ciemności"... Ale co zrobić, jak w programie na ten rok jest cały worek lektur? Mam nadzieję, że na jakąś przerwę w nauce uda się coś fajnego do czytania zdobyć ^_^
Nie narzekaj. Mam dwadzieścia lektur na ten semestr i sześćdziesiąt na kolejny, nie uwzględniając w to opowiadań i analiz pojedynczych wierszy - tak wygląda u nas klasa humanistyczna IB. Mimo to znajduję czas na normalne książki. ;)

A obecnie skończyłem czytać Wicher Śmierci, którego recenzję możecie zobaczyć na TRPG. W następnej kolejności zamierzam przeczytać "Narrenturm" A. Sapkowskiego.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

BLACKs pisze:W następnej kolejności zamierzam przeczytać "Narrenturm" A. Sapkowskiego.
Nie zraź się tylko bo chwilami przynudnawe jest. Najnudniejsze są chyba rozmowy, których tam jest sporo ale nie przeskakuj ich broń Boże ;)
.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Tevery Best »

A ja sobie złapałem Quo Vadis. Doszedłem do wniosku, że człowiekowi, który chce być poważany, nie wypada tej książki nie znać. Nie zawiodłem się, jak na coś pisanego ku pokrzepieniu serc świetna książka, czego nie można powiedzieć o choćby "Panu Tadeuszu", który w tym momencie przerabiamy na polskim (czwarty rok z rzędu...). Sienkiewicz zasłużenie dostał Nobla.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Sihamaah »

Osobiście chciałbym polecić coś innego typu, niż wypisujecie tutaj.

Zaciekawiła mnie ostatnio książka "Polska Piastów, Polska Jagiellonów" Pawła Jasienica. Powinniście znaleźć w bibliotece. Lektura jest ciekawa sama w sobie, ale trzeba mieć na uwadze, że powstała w czasie komunizmu, cytat:
"A więc już cztery tysiące lat temu nie było równości między ludźmi" - zalatuje komunizmem, co?

Sama w sobie opowiada świetnie historię okresu czasu panowania ów królów - i nie tylko.

Poza tym, zawiera ciekawostki. Pamiętacie w Wiedźminie motyw wioski, w której same z ziemi rosły garnki? W Polsce rzeczywiście byłą taka wioska ;) Oczywiście - logiczne wytłumaczenie znajdziecie już w samej książce. We wstępie, żeby nie zniechęcać długim szukaniem.

Kto interesuje się historią? Zapraszam do wartościowej lektury.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Szelmon »

Beastslayer Wiliama Kinga, piaty tom sagi o Gotreku i Felixie.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Adda
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 14:09
Numer GG: 21666460
Skype: rata_el_deserto
Lokalizacja: Mnichowice

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Adda »

A ja czytam coś o blondynkach. nie kawały,ale nie przecze że ta historia jest śmieszna :D
później jeszcze mam do przeczytania Milczenie owiec. tragedia. A czytał ktoś może Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów?? Jak nie, to zapraszam do czytania!!
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Skończyłem Pratchetta. Zabrałem się w końcu za "Syzyfowe Prace" Żeromskiego. Mam nadzieję, że się wyrobię bo mam na szóstego przeczytać :P. Równocześnie czytam wiersze Stachury ;)
.
Dark Everan
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 października 2007, 20:21
Numer GG: 9590320
Lokalizacja: Bl-nia

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Dark Everan »

Skończyłem opowiadania i Zabójcę smoków.
Teraz meczę Zabójcę Bestii :D

Czytał ktoś Zabójcę orków Nathana Longa?? Jeżeli tak to powiedzcie czy warto w nią inwestować:)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alucard »

Stylistyka stosowana ;/
A w wolnym czasie poezje Wojaczka, nieco Leśmiana i AMERYKAŃSCY BOGOWIE. Fajne czytadło, napisane średnim językiem ale poruszjące bardzo interesujące mistyczne kwestie. Warto jako cos innego niż dotychczasowe lektury :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Azrael »

"Mój pies świadczy o mnie" - głęboko polecam, wszystkie moje psy są zadowolone. (to ja też oczywiście)

"Eden" - Niezłe choć za drugim razem nie tak bardzo.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ