Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Tawernakulum
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Tawernakulum »

Sihamaah pisze:Osobiście chciałbym polecić coś innego typu, niż wypisujecie tutaj.

Zaciekawiła mnie ostatnio książka "Polska Piastów, Polska Jagiellonów" Pawła Jasienica. Powinniście znaleźć w bibliotece. Lektura jest ciekawa sama w sobie, ale trzeba mieć na uwadze, że powstała w czasie komunizmu, cytat:
"A więc już cztery tysiące lat temu nie było równości między ludźmi" - zalatuje komunizmem, co?

Sama w sobie opowiada świetnie historię okresu czasu panowania ów królów - i nie tylko.

Poza tym, zawiera ciekawostki. Pamiętacie w Wiedźminie motyw wioski, w której same z ziemi rosły garnki? W Polsce rzeczywiście byłą taka wioska ;) Oczywiście - logiczne wytłumaczenie znajdziecie już w samej książce. We wstępie, żeby nie zniechęcać długim szukaniem.

Kto interesuje się historią? Zapraszam do wartościowej lektury.
Widać jak mało wiesz na temat Pawła Jasienicy i jego życia.
Ja teraz czytam Czarne kamienie Anne Bishop i Jedz, módl się, jedz Michaela Bootha.
Pierwsza, pewnie Wam znana to cykl 9 książek o ... Piekle, w którym chciałabym żyć. Podobają mi sie jego prawa dotyczące kobiet, które w nim rządzą.
Druga to opis podróży po Indiach, którą odbył autor wraz z rodziną.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Odświeżam sobie "Życie Pi" Yanna Matela bo ma wejść do kin pod koniec tego roku. Jednocześnie zacząłem czytać "Śmierć pięknych saren" Pavela Ota.
.
Kostuszka
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 8 czerwca 2012, 12:06
Numer GG: 45888
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Kostuszka »

Obecnie kolejna pozycja Carlosa Ruiz Zafona, czyli Gra Anioła. Serdelecznie polecam, naprawdę mega wciągająca lektura, super napisana, ciekawa fabuła, nic tylko czytać.



_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
sinking into the world of battleships
Adda
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 14:09
Numer GG: 21666460
Skype: rata_el_deserto
Lokalizacja: Mnichowice

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Adda »

Markus Zusak "Złodziejka książek"
Stephen King "Bastion"
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Diabeł »

Peter Watts "Rozgwiazda". Fajne, miłe czytadło (no dobra, dla większości nie, ale dla mnie tak ;)).
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Odświeżam sobie właśnie "Dzienniki Gwiazdowe" Lema, świetna literatura :)
.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

Ja dzisiaj zakupiłem pierwsze dwa tomy Gry o Tron ( tytuł oryginału inny, ale tak to wiadomo o co chodzi :) ) w każdym razie cena jest dość powalająca ( łącznie 120zł) :D Czyta się bardzo dobrze i trochę różnic między książką a serialem jest ( i nie chodzi mi o typowe różnice) - np Jon Snow ma 14 lat, Joffrey 12 i jest od niego sporo wyższy :D Robb jest w wieku Jona. I teraz dziwnie wrażenie robią dwudziestoparolatkowie z serialu :D
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: No Name »

Miałem czytać tę Grę o Tron, ale siostra na wakacje postanowiła kupić trochę książek. Głównie to Dick i Pratchett, więc będę miał dużo do czytania.

Chcecie czytać fantastykę za darmo? Przekonajcie starsze rodzeństwo. W razie wątpliwości należy polecić WP albo Wiedźmina, to zawsze działa. ;)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

Trzeba mieć starsze rodzeństwo jeszcze :D Przeczytałem 3/4 pierwszego tomu już i naprawdę dobrze napisane :) Teraz wstrzymuje się z oglądaniem drugiego sezonu- który skończyłem na 4 odcinku- do czasu przeczytania drugiego tomu :)
00088888000
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ragnar »

No Name pisze: Chcecie czytać fantastykę za darmo? Przekonajcie starsze rodzeństwo. W razie wątpliwości należy polecić WP albo Wiedźmina, to zawsze działa. ;)
Starsze rodzeństwo ew. rodziców (w moim przypadku matkę. Ojciec jest czuły na sztukę jak głaz na retorykę). Wciągnąłem ją w Pratchetta i Białołęcką, a jak raz wylądowała w szpitalu do dała mi koło stówki i powiedziała żebym "kupił coś do czytania". Okej...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

W moim wypadku jest to młodsze rodzeństwo- idzie od września do gimnazjum i w życiu przeczytało PARĘ książek. Zaczynam wątpić czy to na pewno mój brat :D W jego wieku byłem już po lekturze Pottera- który wciągnął mnie w czytanie, za co jestem niezmiernie wdzięczny- Wiedźmina, książek Browna (ah ten Kod da Vinci :D ) itd
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: No Name »

Nie mów hop. Ja czytać cokolwiek z własnej woli zacząłem pod koniec gimnazjum i dużo tego nie było. Teraz nie wytrzymam bez jednej książki powiedzmy przez miesiąc. Więc kto wie co z kogo wyrośnie.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

Być może, ale w tym wypadku nie mam zbyt wielkich oczekiwań :)
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Diabeł »

Pomnik cesarzowej Achai. Nie mam w sumie bladego pojęcia czemu to czytam, ani nie lubię autora, ani książka nie jest jakoś specjalnie wybitna... No ale jak już zacząłem, to trzeba skończyć...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Przebrnąłem przez "Dzienniki Gwiazdowe" Lema, pod koniec już mnie trochę to męczyło (ale raczej to nie jest negatywna opinia na temat książki tylko coś strasznie długo się z tym borykałem i miałem chętkę na coś bardziej przyziemnego [dosłownie]). Tak czy siak, bardzo lubię przygody Ijona Tichego i pewnie jeszcze nie raz będę wracał.
Tymczasem zabieram się za "Zew Krwi" Londona bo, o dziwo, nigdy nie czytałem i stwierdziłem, że wypadałoby nadrobić.
.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Diabeł »

Pomnik przbenięty w ekspresowym tempie, nic nadzwyczajnego. Teraz przechodzę do dania głównego po odmóżdżaczu czyli "Maszyny Różnicowej" :)
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Iblisiątko »

Skończyłam "Piraci" Celia Rees, nudne jak diabli i dennie napisane, zero napięcia. Napisane zupełnie bez polotu, a widać, że autorce bardzo zależało na napięciu, na uczuciu, że główna bohaterka cały czas jest prześladowana przez głównego złego...
Po czym na sam koniec książki pojawia się główny zły, cały opis jego poczynań jest do przeczytania w 5 minut... po czym.... główna bohaterka i jej przyjaciółka ścinają głowę głównemu złemu (piratowi murzynowi XD) jego własną szablą kiedy on jest zajęty rozmową :shock: :shock: :shock:

Wracam do czytania swoich Harlequinów :twisted:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
ODPOWIEDZ