Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

"Dysk" Pratchetta.
W kolejce czwarta część "Dziadów" oraz "Dżuma".
.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Falka »

"Żywe srebro" Neala Stephensona, tom I. W kolejce czekają dwa pozostałe tomy, a potem pewnie "Pani Avalonu" :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Omenka
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2007, 14:41
Numer GG: 4595690
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Omenka »

Czytam 3 tom ''Trylogii Mrocznego Elfa''. Nawet niezła książka, chociaż klasyką nie jest.Potem chyba zacznę czytać Wojnę pajęczej królowej.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ravandil »

Oprócz męczących mnie coraz bardziej lektur ("Granica"... brrr...) przeczytałem ostatnio "Patrol Zmroku" Łukjanienki i właśnie zacząłem czytać "Ostatni Patrol". Naprawdę ciekawe książki - chociaż nie zaskakują tak, jak "Nocny Patrol" (co zrozumiałe, sequele z reguły mają mniejsze pole do popisu) to jest to naprawdę solidna robota i ciekawa lektura na deszczowe wieczory lub codzienne (dość długie) przejażdżki autobusem ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Serge »

Na chwilę obecną czytam drugi tom "Ścieżek Mroku (Grzbiet Świata)" R.A. Salvatore o barbarzyńcy Wulfgarze, a także wróciłem do "Miecza Przeznaczenia" Sapkowskiego.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Soreh
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 13 kwietnia 2006, 21:53
Lokalizacja: Piekłopolis
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Soreh »

Ostatnio przeczytałem "Tkacza Iluzji", a aktualnie czytam kontynuacje opowieści "Kamień na Szczycie" ^.=.^ Oba dzieła pióra Ewy Białołęckiej ^.=.^ Ponadto chciałbym polecić innym "Księgę Smoków" wydawnictwa "Runa"- książka zawiera bezlik [Nie ma to jak Neuroshima x3] opowiadań o tematyce smoczej. Wszystkie książki gorąco polecam ^.=.^
.:| Samozwańczy Pogromca Języka Polskiego |:.
Obrazek
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Matt_92 »

Unicestwienie- 5 część wspaniałej serii jaką jest Wojna Pajęczej Królowej. Ciekawa fabuła, mnóstwo intryg. Nie ma szans aby przewidzieć zakończenie :D
A d'yaebl aep arse!
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: komodor »

Właśnie dziś rozpocząłem czytanie zburou opowiadań Białołęckiej, Brzeźińskiej, Kossakowskiej,Surmik, Szolc, Guzka, Kołodziejczaka, Mortki, Piekary, Piskorskiego,Studniarka i Szostaka, o nazwie ,,Księga smoków". I jak można się domyśleć po tak czołowych nazwiskach zapowiada się ciekawie.
Soreh
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 13 kwietnia 2006, 21:53
Lokalizacja: Piekłopolis
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Soreh »

komodor pisze:Właśnie dziś rozpocząłem czytanie zburou opowiadań Białołęckiej, Brzeźińskiej, Kossakowskiej,Surmik, Szolc, Guzka, Kołodziejczaka, Mortki, Piekary, Piskorskiego,Studniarka i Szostaka, o nazwie ,,Księga smoków". I jak można się domyśleć po tak czołowych nazwiskach zapowiada się ciekawie.
Tak ^.=.^ Książka jest bardzo dobra ^.=.^ Osobiście polecam opowiadania: "Szczeniak", "Łzy Smoka", "Zmiana", "Smok, Dziewica i Salwy burtowe", "Dar dla Cesarza" oraz "Mój Własny Smok" ^.=.^
.:| Samozwańczy Pogromca Języka Polskiego |:.
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ravandil »

Właśnie kończę "Kłamcę 2", a na półeczce leży i czeka "Czerwona Gorączka" Pilipiuka. Ciekawe, kiedy w końcu uwolnię się od czytania różnych maści kontynuacji i sequeli, bo ostatnio mam do nich szczęście... Jak znam życie to będzie dopiero wtedy, gdy zabiorę się do czytania książek potrzebnych do prezentacji maturalnej z polskiego :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Brilchan
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 20:57
Numer GG: 0

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Brilchan »

Ja właśnie wpożyczyłem sobie "Przygodę z Owcą" Murakamiego choć nazwa przywodzi na myśl niezbyt smaczny\grzeczny film (:D) to całość na pewno jest głęboka i niesamowita. Czytałem już kilka książek tego autora i wiem że się nie zawiodę
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Bartold »

Skończyłem wczoraj "Krawędź żelaza" Żambocha, chciałem zacząć "Zakładników krwi" J. R. Kinga (w settingu Planescape, czyli orgazm mode), ale dorwałem dzisiaj "Pana Lodowego Ogrodu 2" i już wiem, co będę czytał :D
FSM!
Avitto
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 15:25
Numer GG: 0
Lokalizacja: Północna Kraina Betonu

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Avitto »

Zabrałem się za pożegnalny upominek od bardzo szanowanej przeze mnie osoby.

Peter Berresford Ellis "Druidzi"
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Asthner »

Znalazłem na dysku opowiadania Henry'ego Kuttnera. Wyśmienite science-fiction... Teksty o wynalzacy Gallegherze polecam szczególnie. ;)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Errer_Avares
Mat
Mat
Posty: 468
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2007, 12:11
Numer GG: 11764336
Lokalizacja: Leszno

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Errer_Avares »

Ja ostatnio przeczytałem "Sługę Bożego" (średniak jak dla mnie, chociaż muszę przyznać, że postać Kostucha jest co najmniej urzekająca :)) i odświeżyłem sobie wiedźmina (ale tu już jest cool :D ). Teraz zabieram się za nadrabianie lektur niestety... Ale zawsze znajdę czas żeby poczytać jakieś dobre opowiadanka :)
Mój miecz to moja siła
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Sihamaah »

Zastanawiam się, czy to Moderzy, nowe php, Admini, mój internet czy ja sam, ale piszę chyba takiego posta 3. raz :/

Obecnie czytam "Wyznania" św. Augustyna. Świetna książka, doskonała krytyka społeczeństwa, szkolnictwa, kultury itd.

Prócz tego - zamówiłem sobie przez internet Biblię i Koran. Ukształtowały one dwie kultury - chrześcijańską i arabską, więc z pewnością będzie to ciekawa lektura.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Azrael »

Zaczynam "Piramidy", a potem "Pomniejsze Bóstwa" Terrego, choć miałem już dość jego książek i chciałem sobie zrobić krótką przerwę jednak... przeczytam niejako z "okazji" jego choroby.... a raczej ku czci.

I oby jak najszybciej można było go wyleczyć.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ