Dexter - morderca z zasadami...

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Azrael »

Chcę porozmawiać na temat mojego ulubionego serialu, (co prawda zacząłem go oglądać niedawno i nie moge ocenić całej serii, ale) to co obejrzałem do tej pory zasługuje na ocene 8+/10.
Serial opowiada o życiu seryjnego zabójcy z obsesją na punkcie krwi, a w dodatku... pracuje w policyjnym laboratorium, gdzie bada miłość swego życia - ludzkie osocze.

Według mnie jedynymi wadami serialu jest zbytnie "Szaleństwo" Dextera* (imie głównego bochatera) oraz
przewidywalność niektórych wątków. ( wiedziałem kto jest "zabójcą z chłodni" w pierwszej sekundzie po ukazaniu się jego twarzy, oraz kilka innych rzeczy przed zobaczeniem ich na monitorze [być może ja mam do tego smykałke, gdyż moi znajomi mi nie wierzyli, lecz prędzej oni nie zauważyli tych "szczegółów"])

Polecam serial fanom:
"Milczenia owiec", "CSI"- i innych kryminalnych filmów, "Lost?" (retrospekcje są częste, a postacie można poznać baaardzo w głąb, a nawet przejść przez nie) i zwolennikom czarnego humoru.... właściwie to wszystkim innym też.

No dobra... a co wy sądzicie?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Hiro »

No dobra... a co wy sądzicie?
Pierwsze słyszę :P Ale fabuła dość zachęcająca, lubię psychotyczne klimaty :P
Serial opowiada o życiu seryjnego zabójcy z obsesją na punkcie krwi, a w dodatku... pracuje w policyjnym laboratorium, gdzie bada miłość swego życia - ludzkie osocze.
Khornita?
Według mnie jedynymi wadami serialu jest zbytnie "Szaleństwo" Dextera* (imie głównego bochatera) oraz
przewidywalność niektórych wątków.
To drugie to wada ale pierwsze ? Nigdy za mało szaleństwa :D. To tak jak w kokoArcie było -> nie ma czegoś takiego jak za dużo Pratchetta.

No dobrze już dobrze.

Ale mam pytanie czy tytuł tego serialu to ten z tematu i gdzie go można ewentualnie obejrzeć.
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Azrael »

Nazwa: Dexter

Mam do was prośbę, nie zraźcie się pilotem-jest tylko 1/3 tego co pokażą wam następne dwa odcinki.

Nie wiem gdzie i kiedy go puszczają.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Hiro »

Nie wiem gdzie i kiedy go puszczają.
No to na pewno obejrzę :D.

A tak chociaż gdzie ty go oglądasz.
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Azrael »

Kumpel ma na płytkach.

Pierwsza seria skończyła się bosko. (15 sek. temu skończyłem oglądać) - a według tego co mówią na innych forach druga jest jeszcze lepsza!!!

LUDZIE JEŚLI NIE CHCECIE RYZYKOWAĆ WPISZCIE W GOOGLE DEXTER I POCZYTAJCIE OPINIE!!!!!!!

Dexter every Sunday at 10PM ET/PT, only on Showtime. - Znalazłem specjalnie dla was!

http://www.youtube.com/watch?v=ej8-Rqo-VT4 - poranek Dextera :D
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Force »

Azrael666 pisze:to co obejrzałem do tej pory zasługuje na ocene 8+/10
Myślę że tak naprawdę dałbyś 10/10 ale dałeś 8 tak na wszelki wypadek gdyby ktoś chciał cię całkowicie pojechać ;)
Azrael666 pisze:Serial opowiada o życiu seryjnego zabójcy z obsesją na punkcie krwi
Już jest na mojej liście filmów do obejrzenia :)
Azrael666 pisze:oraz przewidywalność niektórych wątków
Myślę ze super przewidywalnego W11 nie pobije.
Łoch, ładnie jeżeli całość jest taka jak to śniadanko to czemu nie, gdzie mój rapidshare?
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Azrael »

Myślę że tak naprawdę dałbyś 10/10 ale dałeś 8 tak na wszelki wypadek gdyby ktoś chciał cię całkowicie pojechać ;)
Nie dałbym 10, choć długo się zastanawiałem nad 9...
Jednak... całokształt !troszkę! mija się z tym ideałem.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Sihamaah »

Właśnie oglądam, kończę pierwszy sezon. Boskie. Trochę mi przypomina początki LOSTów, bo psychologicznie i zagadkowo :P Ekstra.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Wiciwinci
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:00
Numer GG: 0

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Wiciwinci »

Drugi sezon prezentuje sie gorzej, ale wciąż zadowalająco... zresztą co sie dziwić, tylko pierwszy sezon jest na podstawie książki.
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Odium »

Obejrzałem dwie serie Dextera. Przyznam, że do serialu podszedłem dość sceptycznie na samym początku. Dotychczas jedyne seriale, które przemykały po moim monitorze to "Lost" i "Prison Break". Oba niezwykle wciągające i, co tu dużo mówić, wybitne. Pierwsze trzy odcinki Dextera zniechęciły mnie jeszcze bardziej. Prosty powód- nuda. Potem jednak, wraz z postępującą fabułą stwierdziłem, że oto mam przed sobą arcydzieło. Prawdziwe, niemalowane. Pełen szacunku ukłon w stronę twórców. Mówić kolokwialnie- serial jest zajebi*ty.
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
ODPOWIEDZ