Kreskówki!

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ

Która z poniżej podanych kreskowek rządzi?

Johny Bravo
18
16%
Laboratorium Dextera
20
18%
Atomowki
1
1%
Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Fosters
11
10%
Ed Edd i Eddy
8
7%
Scooby Doo
11
10%
inna
44
39%
 
Liczba głosów: 113
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Kreskówki!

Post autor: Eglarest »

Włatcy maja duzo absurdu w sobie i dlatego domnei trafiają - Są głupi jak jasna cholera ale to ich plus ! pozatym ta prostota przekazu ;) hehe po prostu rzadzą
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Kreskówki!

Post autor: Tevery Best »

Włatcy Móh są nawet zabawni, ale w ekstremalnie małych dawkach. Jeżeli ktoś by mnie zmusił do obejrzenia dwóch odcinków pod rząd, pewnie bym nie wyrobił. Tak ekstremalnej głupoty często się dziś nie widzi, chyba, że ktoś ma na kasecie wszystkie odcinki obrad sejmu. U mnie w klasie teraz jest "moda" na mówienie co drugie słowo "Czesio". Na dodatek nędzną imitacją oryginalnego głosu. Wk...urzające jak mało co.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Kreskówki!

Post autor: Kloner »

Zgadzam się, taki polski South Park :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Kreskówki!

Post autor: Eglarest »

A to prawda moda na Czesiowanie staje się niedowytrymania ale zato widzialem jak jeden koles udawał Facetke i jechalł takiego czuba co zcesia udawał normalnei wyszlo mu to lepiej niz w orgynale.

neimneij ejdnak glupota wlatcow pzredziera sie do rzycia codziennego ludzie szczegolnie ci mlodzi :P (gimnazjum) chca byc tak glupi jak ich bohaterowie :D:D

a mnie w wlatcah urzekły postacie

Hygenystki, Facetki, Marsela :D:d
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Kreskówki!

Post autor: Kloner »

Oj tak, te postacie są naprawdę dobrze zrobione i interesujące, zwłaszcza hygienistka :D
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Kreskówki!

Post autor: Eglarest »

Kloner hygenystka ma naprawde swoj styl Bluesowy styl ;) pani złota rączka co przyspawa i ząbki i mozg zreperuje ;) bardzo jest absurdalna ;)
a facetka ma zajefajny akcent i slow niezlych uzywa ;)
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Kreskówki!

Post autor: Kloner »

Oj tak, ale właśnie dzięki temu Blusowemu stylowi Hygienistki ta postać podoba mi się najbardziej :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Kreskówki!

Post autor: Falka »

Kloner pisze:Zgadzam się, taki polski South Park :)
Proszę nie obrażać South Parku :P

(za którym też nie przepadam, ale który przynajmniej jestem w stanie oglądać do końca odcinka)

btw. Eglarest, Kloner - nie spamujcie, bo zacznę posty kasować. Jak chcecie sobie po 1-2 zdaniach pisać, to sio na gg czy inny komunikator.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Kreskówki!

Post autor: Craw »

Falka -> 2 Stupid Dogs to dla mnie fenomen i klasyka. A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze bylo tam mase gagow "niegrzecznych," ktore byly calkowicie niezrozumiale dla 9-letniego Crawa, teraz zas wiem jakie byly oblesne :P
Falka pisze:A oldskulowe kreskówki to dla mnie Bugs, Duffy, Kojot i całe Looney Tunes :)
Oj, klasyka, klasyka ;] Szkoda, ze juz nie puszcaja odcinkow propagandowych, kreconych podczas II wojny swiatowej ^_^

A SP nie trawie - nie trafia do mnie.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Kreskówki!

Post autor: Falka »

@Craw:
2 Głupie Psy oglądałam dawno, więc nawet nie pamiętam, o czym było (poza tym, że były 2 psy i były głupie;)). Rzucę na to okiem przy najbliższej okazji, bo tą obleśnością mi zareklamowałeś ;)

South Parku też nie lubię. Ale jakby miała wybierać: SP czy Włatca Much, to z radością wybiorę SP.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Kreskówki!

Post autor: Eglarest »

A czy ja mówię o tym temacie? Choidzło mi o taki temat jak np. "Życzenia, okoliczności,blablabla..."
o wybacz ja tu pisalem po 3 zdania i wiecej to ze w dyskusji moj rozmowca był mniej wylewny nie moaj wina :P

no tak jeszcze strus pedziwiatr jest dobry :d

co do wyboru miedzy SP a WM to jakos SP mi się poprostu juz znudził :P
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Kreskówki!

Post autor: Ravandil »

Falka pisze: 2 Głupie Psy oglądałam dawno, więc nawet nie pamiętam, o czym było (poza tym, że były 2 psy i były głupie;)). Rzucę na to okiem przy najbliższej okazji, bo tą obleśnością mi zareklamowałeś ;)
Sympatyczna jest ta bajka^^ Jedna z lepszych jakie od czasu do czasu mogę obejrzeć. Jednak absolutną perłą jest "Hrabia Kaczula" ("Count Duckula") na Boomerangu. Genialne. Świetne głosy postaci, kapitalny akcent (szczególnie Van Gooslinga), a przede wszystkim zabawne teksty. Oczywiście najlepsze jest w oryginalnej, angielskiej wersji (i w takiej jest na Boomerangu) - oczywiście trzeba dość nieźle znać angielski, i skupić się dość mocno, żeby wszystko zrozumieć i nie przeoczyć :D
Falka pisze:South Parku też nie lubię. Ale jakby miała wybierać: SP czy Włatca Much, to z radością wybiorę SP.
Tu mam podobne zdanie. SP obejrzę okazjonalnie, ale WM nie mogę znieść. I nie chodzi tu o samą jakość humoru, ale niestety paskudnie narysowana jest ta bajka. Mimo wszystko SP mniej odrzuca, jeśli chodzi o warstwę wizualną.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Kreskówki!

Post autor: Craw »

Ja Kaczule ogladalem bardzo dawno temu, jak jeszcze na TVP lecial... Ale co prawda to prawda, serial jest wypasiony ;] Teraz juz takich kreskowek sie nie robi niestety :/
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Kreskówki!

Post autor: Jelcyn »

Ja tam zawsze lubiłem Pomysłowego Dobromira, Wszystkie Looney-Toons, Smerfy, Bolka i Lolka, Wróbelka elemelka, Reksia i Krecika. Z CN to tylko Laboratorium Dextera. Mozna powiedzieć, że te kreskówki, które oglądaliśmy w dzieciństwie, w pewien sposób wpłynęły na nasz rozwój. Dlatego trza bardzo uważać co się daje dzieciakom do oglądania.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Kreskówki!

Post autor: Ravandil »

Jelcyn pisze:Mozna powiedzieć, że te kreskówki, które oglądaliśmy w dzieciństwie, w pewien sposób wpłynęły na nasz rozwój. Dlatego trza bardzo uważać co się daje dzieciakom do oglądania.
Zdecydowanie... Jak miałem tak 5-6 lat (nie pamiętam dokładnie roku), to potrafiłem cały dzień przesiedzieć przed telewizorem i oglądać anime na Polonii 1 (głównie Yattamana i Sailor Moon, z którego niestety mało pamiętam), a w przerwach to, co miałem po nagrywane na kasetach (czyli Scooby Doo i różne filmy z Kaczorem Donaldem i resztą paczki). Dość powiedzieć, że byłem na tyle zapalony, że oglądałem to po południu i następnego dnia powtórki. No i do tego Kaczula, Domel (mało kto zna) i parę rzeczy, które sam zapomniałem. No i widać, co ze mnie wyrosło :)
Ciekawi mnie, czy obecne kreskówki będą za kilka lat tak samo kultowe, jak te z naszego dzieciństwa ;)

PS. Dzisiaj na Boomerangu cały dzień leci "Hrabia Kaczula". Normalnie jak na zawołanie ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Kreskówki!

Post autor: Azrael »

Raczej mało z teraźniejszych "kartonowych" kreskówek stanie sie kultowymi tak jak 'Kaczor Donald".
Czemu? Gdyż jest mało mu dorównujących. :?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Kreskówki!

Post autor: Kruk »

Na Cartoon Network emitowano kiedyś kreskówkę 'Grim & Evil'. Przyznać muszę, że zrobiła na mnie wrażenie. Ponury zdominowany przed dwójkę dzieciaków: Billy'ego (debila) i Mandy (taką małą gotkę z charakteru, pocieszne dziewczę wizualnie) nie może się nie podobać. Całość trzymała poziom i klimat. Ale, z tego co mi wiadomo, 'Grim & Evil' na antenie już nie ma-pewnie kosztem gniotów pokroju 'Robot Boya' czy innego 'Klanu na drzewie'.
Z polskich produkcji lubię wspomnianych 'Włatców Móch'. Owszem, żarty bywają prymitywne, teksty wulgarne, a mószy żargon przenoszony do codzienności irytujący, co nie zmienia faktu, że czasem serial przekazuje jakieś mocno zawoalowane, nieco rozsądniejsze treści;)
A z klasyki-bezdyskusyjnie Muminki!
Sex, Drogen und Industrial
ODPOWIEDZ