Seriale

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

cicho bo zaraz znow bedzie klotnia jak to anime ssie i jest płytkie i do kitu :oops:

mimo, ze Bebop jak i Samurai Champloo są świetne :p ale ja czczę GITS i Berserka
Har Har Har
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Berserka nie znam, choć pare razy próbowałem zdobyć. Za to zgodzę się co do GITSa. Zwłaszcza, że już z niecierpliwością czekam aż matury się skończą. Bo wtedy to wstajemy rano, odprowadzamy mateczke do drzwi abo poszła pracować a potem zamykamy się z całtm pierwszym sezonem Stand Alone Complex.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

A ja ostatnio obejrzałem sobie kilka odcinków "Friends". Świetny sitcom. :D
.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Ja skończyłem "Hellsinga" i "Kroniki wojny na Lodoss". Przednie.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Hellsing... Taaa
To było Boskie :D

A co do kronik to nie widziałem... chyba musze nadrobic :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Kroniki to typowe fantasy.
Ale Alucard to mnie zgniótł. Jedno z lepszych anime, jakie widziałem.
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

A zgadzam sie :D
Po prostu wgniata w fotel... co nie ?

A oglądałeś "Vampire hunter D" (Film co prawda, ale powinien Ci sie spodobać)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Niestety.
Z wampirami to widziałem oczywiście "Wywiad...", "Królową potępionych", "Dracule" wszystkie części, "Nosferatu", który mnie wcale nie rzucił na kolana i nie bardzo wiem za co ludzie go tak uwielbiają. Chyba tylko za to, że od niego się zaczęło. Nic więcej.
Planuję jeszcze zobaczyć Buffy, ale zdobycie zajmie mi trochę czasu.
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Z wszystkich wymienionych jedyne co mi sie spodobało to "Wywiad...". Ciekawy i nieco głebszy. Co do wampirów to oszywiście Dracula (:D) oraz wcześniej wspomniany Vampire hunter... Hmmm... nic wiecej sobie nie przypominam


DOBRA. OFFTOP KONIEC
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Post autor: Mistrz Małodobry »

co do Hellsinga to robią nową wersje

co do sa
Perzyn pisze:Sama Faye też nie jest taka zła. Przynajmniej z wyglądu bo charakter to ma jednak trudny :Laughing: .
czepiasz sie :P ( zresztą znałem trudniejsze :/ )



Samurai Champlooco tu dużo opisywać po prostu warto
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Falka »

Chciałabym polecić dwa seriale:
+ Ugly Betty - amerykańską wersję telenoweli Brzydula :D Narazie widziałam dwa odcinki, ale nie jest złe. Wycięto telenowelowe wątki, zostawiono czystą komedię. Trochę drażni to, że się za bardzo kojarzy ten diabeł od Prady (ech, żeby to chociaż dobry film był...), ale jak sobie przypomnieć, że Brzydula była wcześniej, to jakoś rozdrażnienie przechodzi ;)
Najbardziej rozbroiła mnie jedna rzecz w tym serialu - nawet sam tytuł jest brzydki :D Wizualnie. Tak brzydkiego napisu dawno nie widziałam...
+ Heroes - coś jak X-men, ale mniej komiksowe. Jeden z lepszych seriali niekomediowych, jakie ostatnio widziałam (chociaż i tak gorsze od Firefly). Nie chcę spojlerować, więc tak po prostu polecę. Podobno leci w polskiej TV (o ile mnie fds nie okłamał :P), więc rzućcie okiem :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Seriale

Post autor: Eglarest »

berserkera oglądałem - tak średnio mnie ruszył
jeszcze z tych anime to widziałem coś o dwóch samurajach jeden używał Iaido drugi kendo ale nie pamiętam tytułu tez był fajny nawet

"Vampire hunter D" - też widziałem ten film i nawet był niezły jak na anime ;)

Przyjaciele wymiatają widziałem wszystkie sezony :D:D

a teraz załatwiam sobie SG :d i kolejne odcinki Jerycho ;)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: BAZYL »

Jeżeli ktoś lubi seriale, przy których się myśli, to polecam Lost Room. To seria 6 (lub 3 - zalezy od podziału, razem 4,5h) odcinków, które naprawdę mi się spodobały. U nas można je obejrzeć na AXN.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: Seriale

Post autor: Tenac »

Fds nie okłamał Falki, "Heroes" leci w czwartki na TVP1 chyba koło 20:00. Bardzo polecam ten serial, mile łechce moje nerd-ego, że się tak wyrażę, do tego fajnie się wszystkie wątki splatają.

Poza tym, po prostu muszę polecić przezajebisty serial "Dexter". W dwunastu odcinkach zostaje opisana historia Dextera Morgana, specjalisty ds. śladów krwi współpracującego z policją Miami, który w wolnych chwilach zajmuje się likwidowaniem pedofili, gwałcicieli i takich tam. Genialna narracja, genialna muzyka, genialne cliffhangery. Zacząłem oglądać koło 23, skończyłem o 7, poszedłem spać, obudziłem się o 11 i obejrzałem pozostałe 4 odcinki. Arcydzieło.

A "Hellsing" mi się nie podobał jako anime.
Obrazek
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Dodając swoje trzy grosze do dyskusji o wampirach powiem, że jak dla mnie najciekawszym serialem dotyczącym ich jest "Angel" (w wersji polskiej przemianowany na "Anioł ciemności"). Można go chyba uznać za kontynuację Buffy, ale zamiast na dziewczynce z liceum skupia się na wampirze (nie ma tu jednak grobowej powagi :D , za to sporo jest czarnego humoru). Wampirze z duszą, dodajmy. Historie przedstawiane w kolejnych odcinkach są znakomite, a im dalej tym wszystko bardziej się plącze. Gorzej niż w telenoweli. Wisienką na szczycie tortu jest muzyka z openingu. Niewiele utworów powaliło mnie na kolana. To akurat jeden z nich.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: fds »

... Anioł Ciemności i Buffy to jedne z najgorszych seriali w historii telewizji :) No chyba ze ktoś lubił oglądać Beverly Hills 90210 ... Bo to dla tego samego odbiorcy seriale ...
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Mówisz... A ja akurat nie lubiłem oglądać Beverly Hills. Już nawet "Jezioro marzeń" było lepsze :P

Mnie akurat Anioł się podobał. Fakt, że nie jest to żaden ósmy cud świata, ale potrafi przyciągnąć uwagę. Miał genialne dialogi (niektóre), fajnych bohaterów i niezłe pomysły na historie. Ale fakt, że jak go ostatnio oglądałem, to troszkę młodszy byłem :wink:
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
ODPOWIEDZ