Wampiry i wilkołaki w filmach i książkach

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Orrwen
Pomywacz
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 14 września 2010, 14:31
Numer GG: 26516727
Kontakt:

Re: Wampiry i wilkołaki w filmach i książkach

Post autor: Orrwen »

Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat wilkołaków i wampirów?
Tu masz wilkołaki a tu wampira

Google naprawdę nie boli ;P
Obrazek

Zapraszam na najlepszego PBF'a Night Moon!
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Wampiry i wilkołaki w filmach i książkach

Post autor: Targowo.Istore »

Jakoś niespecjalnie przepadam za wilkołakami i wampirami. Skutecznie zniechęcił mnie do nich King w swojej książce. Nie śmieszą mnie ani nie starszą... Są takie nijakie...
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Wampiry i wilkołaki w filmach i książkach

Post autor: Iblisiątko »

Czy mogę spytać w jakiej książce? :smile:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Mabin
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 12:06
Lokalizacja: Betonowy las

Re: Wampiry i wilkołaki w filmach i książkach

Post autor: Mabin »

Targowo.Istore pisze:Jakoś niespecjalnie przepadam za wilkołakami i wampirami. Skutecznie zniechęcił mnie do nich King w swojej książce. Nie śmieszą mnie ani nie starszą... Są takie nijakie...
Hm... ,,Miasteczko Salem" i ,,Rok wilkolaka" S. Kinga przychodza mi jedynie na mysl w chwili obecnej.

L. P. Slupecki ,,Wojownicy i wilkołaki" dla bardziej dociekliwych czytelnikow, pragnacych zapoznac sie z wieloma aspektami wilkolactwa (likantropii)
L. K. Hamilton ,,Anita Blake, zabójca wampirów" czytalam tylko trzy pierwsze tomy w jezyku polskim, nie wiem jak jest teraz... Ogolnie wampirzy harlequin jak dla mnie.
A. Pilipiuk -cykl Kuzynki- jednak jezeli chodzi o szerszy obraz wampirzego zywota to ,,Ksiezniczka".
A. K. Tolstoj ,,Rodzina Wilkolaka" dzielo warte poznania, najbardziej mnie jednak razilo, ze wilkolaka i wampira podpieto pod jeden gatunek...ochyda... ;)
T. Pratchett ,,Piaty Elefant" mhm, ale to jedynie dla tych ktorzy orientuja sie troche w Swiecie Dysku, inaczej traci sie cala mase frajdy.
K. Harrison ""Przyniescie mi glowe wiedzmy" ksiazka ciekawa pomimo, ze wampir jest tam postacia drugoplanowa, lubiaca sok pomaranczowy.

Co do adaptacji filmowych to...
"Przekleta"z 2006, pomimo, ze wilkolaki ukazano jako komercyjna mielonke, to zawsze cos ...
"Dracula" z 1992, nie polecam fanom wampirow, poniewaz ich obsesja moze osiagnac punkt kulminacyjny... Jednak ta wersja podoba mi sie o wiele bardziej, niz pozniejsze nawiazania i kontynuacje (Dracula, Dracula 2000, etc.)

Vampire Knight - jest to anime przeznaczone glownie dla dziewczat ekhem (stad wiem, ze cos takiego jest ^.- ), ale calkiem wciagajace
Trinity Blood - anime, swiat po Armageddonie, ludzie walcza o przetrwanie z wampirami...

Jest cala masa ksiazek, filmow, gier i systemow gdzie pojawia sie watek wampirow lub wilkolakow, ciagle powstaja nowe publikacje, to temat zloto. Szkoda, ze biedni odbiorcy dostaja coraz bardziej karykaturalne wersje i obrazy tych stworzen. Kiedys fascynowaly, a dzisiaj smiesza...

W Harrym Potterze i w sadze Zmierzch , rowniez napotykamy tematyke wampirow i wilkolakow, ja niestety sie o nia potknelam i o malo zebow nie polamalam ze zlosci :? Jednak to hity naszych czasow...
Dessembrae zna smutki
naszych dusz.
Chodzi u boku śmiertelników
jako naczynie żalu gotujące się
na ogniu zemsty.
Dessembrae zna smutki
i podzieli się nimi z nami.
Pan Tragedii
modlitwa ze Świętej Księgi
(kanon z Kassal)
ODPOWIEDZ