Jakie komiksy są najlepsze?

Biblioteka Światów

Które komiksy są najlepsze?

polskie
24
32%
francuskie
5
7%
amerykańskie
14
19%
japońskie
26
35%
inne
5
7%
 
Liczba głosów: 74
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Jestem za japońskimi. Może dlatego, że to z nimi mam największą styczność. Odpowiada mi ich naprawdę przeogromna różnorodność i to, że tak naprawdę są dla każdego :wink: Lubię też bardzo "Kajko i Kokosz", no ale nie dało się oddać dwóch głosów :) Coś tam jeszcze w kpomiksach Marvela kiedyś siedziałam, ale bardzo krótko i bez zaangażowania (to nie dla mnie...)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ra-V pisze:Mangowe horrory to natomiast majstersztyk. Polecam choćby wydane na polskim rynku Vampire Princess Miyu oraz Hellsinga. Z filami już bywa różnie, choć taki np. Ring lepszy jest w wersji z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Hellsing i Miyu sie z horrorami na oczy nie widzialy. To sa opowiesci ktore maja tematyke wzieta z horrorow, jednak nimi nie sa.

Komiksy z ameryki wcale nie sa oklepane (az tak bardzo), po prostu tylko maly ich ulamek do nas dochodzi. To jest tak samo jak twierdzenie, ze manga jest de best - tak nie jest, po prostu my mielismy stycznosc z dobrymi seriami (glownie)
krucaFuks pisze:Lobo. I nie ma mocnych :->
W pelni sie zgadzam ;D
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Craw pisze:Hellsing i Miyu sie z horrorami na oczy nie widzialy. To sa opowiesci ktore maja tematyke wzieta z horrorow, jednak nimi nie sa.
Fakt, ale te przykłady to były tak na poczekaniu, nic innego nie wpadło mi do głowy.
Obrazek
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Mówiąc o mangowych horrorach to można wymienic m.in. "Majin Devil". Nie jest mi osobiście znany, ale z tego co słyszałam to wart przeczytania i naprawdę przerażający - kolejny punkt przemawiający na korzyść mang. Niestety nie mogę czytać horrorów (słabe nerwy :lol: ). A co Hellsinga i Miyu to fakt - horrory to nie są aczkolwiek nie nadają się dla dzieci :D
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

lolz, czemu pkt na korzysc mang? Ze Majin Devil jest przerazajacy to mangi sa lepsze? hahaha, nie rozsmieszaj mnie.

I tak, ja wiem ze jest wiele dobrych mang-hororow, ale nie przesadzajmy z tak cienkimi argumentami. Pewnie jest tez wiele dobrych amerykansko komiksowych horrorow, a ze nie mielismy do nich nigdy dostepu to juz trzeba zrzucic za to wine na naszych dystrybutorow.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Wiecie - w ten sposób można zbierać punkty dla dosłownie kazdego kraju - ot choćby za WilQa dla Polski... Pytanie dotyczy całokształtu - po prostu. Pojedyńcze komiksy mogą być lepsze lub gorsze, ale liczy sie efekt synergiczny.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Ech... Tak to jest gdy nie umie się dokładnie sprecyzować o co chodzi... Bardziej chodziło mi o to, że Japończycy w swoich komiksach potrafią stworzyć niesamowity klimat, którego nie udało mi się znaleźć w komiksach z innych krajów. Ale może po prostu źle szukam... Jest też druga możliwość... Bo jeżeli porównać komiksy japońskie do polskich to w tych pierwszych znajdziemy wiele lepszych, ale... No właśnie jest "ale"! Tych pierwszych jest przecież dużo więcej (tytułów i grup tematycznych) więc po prostu jest w czym wybierać. Ale to tylko moje subiektywne odczucia...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Tak apropos grup tematycznych, to japonce sa porabani z nimi. Tworza oni mangi o tematyce o jakiej nigdy by sie nam nie snilo. Co za sens jest tworzyc mangi dla kucharzy, gospodyn domowych czy mechanikow? Oni maja cos takiego ^___^

I jeszcze jedna zabawna rzecz - zachod patrzy z podziwem na komiks japonski, japonce uwazaja mange za komiks o wiele gorszy niz jej zachodni kuzyn. Ot taka ciekawa zaleznosc.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Jest takie mądre przysłowie: "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". 8)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja mało czytam komiksy, więc nie mogę na nic postawić, ale przyda się tamat, np. dla mnie, zacznę czytać japońskie, bo narazie wygrywają.
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

To jest tak jakby powiedzieć: "Będę oglądać Pokemony, bo są najpopularniejsze". Lepiej przeczytaj kilka komiksów z różnych krajów, które polecą ci ludzie się na nich znający i samodzielnie oceń. Z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. Niekoniecznie w komiksach japońskich.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Noo, temu napisałem że będę czytał japońskie, bo jak widzę na ankiecie, to najbardziej polecacie, ale zrobię tak jak piszesz WinterWolf...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Glupio myslisz Rodic, udawadniajac tym swoja ignorancje. Nie patrzy sie na kraj z jakiego pochodzi komiks, a na dany tytul.

Jezeli chcesz zaczac czytac komiksy, poszukaj takich rzeczy jak Sandman, 48 stron czy np Hellsing. Najlepiej popytac sie o tytuly warte lektury.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

zgodze się z Crawem - ważny jest tytuł, nie kraj pochodzenia. Mi najwiecej podpasowało akurat japonskich komiksów dlatego tak zagłosowałem, ale wielu może odtrącic w mandze chocby to że wiekszosc serii jest czarno-biała. Z japonskich polecam przede wszystkim Berserka, FullMetal Alchemist, Ghost in the Shell... Ale np. amerykanski Wolverine: Origin, Sandman, SinCity, Wolverine vs Hulk,Batman: Dark Knight Return są dla mnie wyznacznikami wysokiej jakości i po prostu funu. Komiks francuski jest mi mało znany, ale i z niego uwielbiam Kroniki Czarnego Księżyca... Ciekawe są też wszelkiego rodzaju współprace np. Wolverine: Snikt! - jeden z najlepiej wykonanych pod względem graficznym komiksów, narysowany przez japonczyka, kolorowany przez jankesów i tworzony z mysla o ich rynku.


PS: Crawie w Japoni jest tendencja niedoceniania mangi, ale głownie wśród młodych "buntowników", maksymalnie podjaranych kulturą kraju hamburgerów i coca-coli, pragnących zerwac ze swoimi japonskimi korzeniamy. Większosc ludzi jednak wybiera tam mange (wystarczy zobaczyc jak sprzedaje sie tam komiks zagraniczny w porownaniu do rodzimego, a nawet wsrod zagranicznego najwiecej sprzedaje sie koreanskiego - Manhwa) - Japonczycy co by nie było to jednak nacjonalisci :)[/url]
Har Har Har
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Według mnie najpopularniejsze są komiksy amerykańskie. Szczególnie te Marvela (Spider Man, X-Man, Punisher itd..) oraz DC Comics (Batman, Superman). Trzymają pewien specyficzny klimat, a po za tym, wystarczy spojrzeć na ekranizacje... Ostatnio cały czas się pojawiają nowe filmy właśnie na podstawie tych komiksów, z wykorzystaniem najbardziej popularnych bohaterów. Zresztą, całe mnóstwo kreskówek (Batman, Spider Man - ponownie :P , Hulk) również powstało wykorzystując popularne motywy z tych wydań. Dlatego też, mi się osobiście wydaje, że właśnie amerykańskie komiksy są najpopularniejsze! :D
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

No tak. Klasyki popkultury. Mają swój wielki udział w tym wszystkim co jest nam serwowane przez media itp. Archetypy superbohaterów. Wszystko co było później jest w sumie tylko odgrzewaniem starego tematu (nie zawsze udanym).
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Arganum D`Arcey
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2006, 23:42
Lokalizacja: LbN

Post autor: Arganum D`Arcey »

Ja oddaje na głos na nasze tradycyjne polskie komiksy, mamy na nutke fantazy w sobie :D :)
Obrazek
ODPOWIEDZ