Filmy

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Thorgrim III
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 09:06
Numer GG: 31152523
Lokalizacja: Zelów

Re: Filmy

Post autor: Thorgrim III »

Co do oscarów, to mnie zadziwił fakt braku dominacji któregoś z filmu. Zdarzało się że niektóre dzieła dostawały mnóstwo statuetek, a reszta wcale lub zdarzył się mały wyjątek. Poza tym moim zdaniem nie docenili "Jak zostać królem", film powinien otrzymać więcej nagród.
STOP wulgaryzmom na forum. Niech żyje język polski!
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Filmy

Post autor: Deep »

Alien pisze: 2. Slumdog: Milioner z ulicy- film, który mimo braku sławnych aktorów jest bardzo dobrym filmem.
Żeby film był dobry nie musi mieć znanych aktorów tylko dobrych. Dlatego nie lubię hollywoodzkich produkcji - stawiają na znane twarze nie przejmując się zbytnio scenariuszem.
.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Filmy

Post autor: No Name »

W tegorocznych Oskarach nie dominował żaden film, gdyż ubiegły rok pod względem filmów był całkiem niezły. Jednocześnie nie było w sumie żadnego hollywoodzkiego crapu, dla którego akademia posłałaby wszystkie 'och-y' i 'ach-y'.
Cieszy mnie brak statuetki dla kolejnego filmu braci Coen. Nie będę się musiał zmuszać do oglądnięcia tego Prawdziwego Męstwa. Tytuł może brzmi fajnie, ale po kraju nie dla starych nie dam się nabrać. Ich filmy są takie nudne, nieciekawe i brzydkie.
Alien pisze:2. Slumdog: Milioner z ulicy- film, który mimo braku sławnych aktorów jest bardzo dobrym filmem.
No takim stwierdzeniem to mógłbyś podpaść, ale jednak w tym wypadku masz rację. Bollywood jest znany raczej z fatalnego aktorstwa.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

Deep pisze:
Alien pisze: 2. Slumdog: Milioner z ulicy- film, który mimo braku sławnych aktorów jest bardzo dobrym filmem.
Żeby film był dobry nie musi mieć znanych aktorów tylko dobrych. Dlatego nie lubię hollywoodzkich produkcji - stawiają na znane twarze nie przejmując się zbytnio scenariuszem.
Oczywiście, ale raczej większe mam oczekiwania jeśli widzę film z np. Clintem Eastwoodem, niż z nieznanym mi aktorem.
00088888000
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re: Filmy

Post autor: Ant »

Ja ostatnio oglądałem piekielną zemstę w 3d. Skomentuję krótko... AWESOME!
Obrazek
Fioletowy Front Wyzwolenia Mrówek
Klub Przyjaciół Kawy
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Filmy

Post autor: Targowo.Istore »

Miałem na to iść,ale wyszło jak zwykle.. Z Cagem oglądałem ostatnio Polowanie na Czarownice i nie polecam. Straszny gniot...
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re: Filmy

Post autor: Ant »

Obrazek
Fioletowy Front Wyzwolenia Mrówek
Klub Przyjaciół Kawy
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Filmy

Post autor: No Name »

Bardzo fajne podsumowanie, ale muszę ci coś zdradzić:
Na poprzedniej stronie w tym temacie zamieściłeś już ten sam link. ;)

Ostatnio widziałem Incepcję. AWESOME! Dręczy mnie tylko jedno: Dlaczego ja nie byłem na tym w kinie? Nie mogę sobie wybaczyć. Jak tylko będzie jakiś maraton filmowy z tym filmem to muszę tam być.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

Ostatnio to Skazanych na Shawshank- film, którzy bardzo przypadł mi do gustu ( komu w końcu nie ? :D), i stwierdzam, że Freeman jest bardzo fajnym narratorem.

Do tego chcę oglądnąć "Czas Apokalipsy" klasyk, którego nie miałem jeszcze okazji oglądnąć.
00088888000
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: nache »

"Czas apokalipsy" to rzeczywiście dobry film. Pamiętam, że oglądałam go jak zaczarowana. Jak najbardziej polecam, jeśli ktoś lubi ciężkie kino pełne psychodeli. W porównaniu do książki "Jądro Ciemności", którą również czytałam, film wypada zdecydowanie lepiej, ale oczywiście jest to kwestią gustu.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Filmy

Post autor: Deep »

"Czas apokalipsy" niedawno całkiem oglądałem i faktycznie przyznaję, że dobry film. Tak jak "Jądro ciemności" całkowicie mi nie siadło tak film oglądało mi się świetnie.

Z ostatnio oglądanych filmów to całkiem nieźle wypadło jeszcze "127 godzin". Film o Aronie Ralstonie,tym gościu co musiał odciąć sobie rękę, bo została przygnieciona przez głaz, gdy się wspinał. Na pewno kojarzycie tę historię, jak nie to odsyłam do googli, bo całkiem sporo jest o nim w internecie. A co do filmu to bardzo fajnie były przedstawione jego rozmyślania jak wisiał przygnieciony, jego zwidy i omamy. Także wprowadzenie było bardzo fajnie nakręcone.
.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

Jako , że chcę załapać klimat płaszcza i szpady biorę się jutro za oglądniecie "Kapitana Alatriste" i "Hrabię Monte Christo".

Poza tym miałem ostatnio nieprzyjemność jaka wynikała z oglądnięcia filmu "Tron". Chyba jeden z najgorszych filmów jakie widziałem. Z trudem zmusiłem się do, aby oglądać go do końca.

I przypomniało mi się, że ostatnio oglądałem po raz pierwszy matrixa :D Moim zdaniem dość dobry film, ale kompletnie nie rozumiem, za co jest tak wywyższany ;).
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Filmy

Post autor: Deep »

Alien pisze: Poza tym miałem ostatnio nieprzyjemność jaka wynikała z oglądnięcia filmu "Tron". Chyba jeden z najgorszych filmów jakie widziałem. Z trudem zmusiłem się do, aby oglądać go do końca.
Nowy czy stary? Bo u mnie na dysku stary zalega i czeka na obejrzenie.
.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Filmy

Post autor: Wevewolf »

Nowy czy stary? Bo u mnie na dysku stary zalega i czeka na obejrzenie.
Prawdopodobnie nowy. Jedna wielka klapa. Zero emocji podczas seansu. Słaby scenariusz, beznadziejne dialogi. Oczywiście efekty specjalne porażające, ale tutaj nawet one obrazowi nie pomagają. No dobra, można pogapić się w tyłek Olivii Wilde, ale ileż można?
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
wiatle
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:38

Re: Filmy

Post autor: wiatle »

Ja ostatnio widziałam "Czarnego łabędzia" z Natalie Portman. Sama mam słabość do baletu i powiem szczerze, że ten film mnie poruszył do głębi. Może nie tyle sama historia baletnicy, lecz to, jak ludzki umysł może łatwo wpaść w obłęd szukając prawdziwego artyzmu...
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: nache »

Ostatnie byłam w kinie na "Rytuale" z Hopkinsem. Podchodziłam do tego filmu z dużą dozą dystansu, ponieważ nie sądziłam, że motyw egzorcyzmów może mnie czymś jeszcze zaskoczyć. Oczywiście film nie był odkrywczy, ale polecam go. Był dość realistyczny, ciekawe kreacje bohaterów, a już na pewno postaci granej przez Hopkinsa, ponieważ główny bohater wydawał się mieć do dyspozycji tylko jedna minę. Podobało mi się płynne przechodzenie z rzeczywistości do koszmaru, pomieszanie życia osobistego bohaterów z egzorcyzmami. Właściwie same egzorcyzmy, choć wiadomo, że w rzeczywistości aż tak nie wyglądają, były całkiem przekonujące. W filmie odróżnia się też opętanie od choroby psychicznej, jest też wiele wątpliwości względem tego, czy egzorcyzmy w obecnym świecie powinny mieć jeszcze miejsce. W filmie zawiodło mnie tylko zakończenie. Liczyłam na inne rozwiązanie akcji. Poza tym trzyma w napięciu i przy dobrych efektach w kinie zdarzyło mi się kilka razy podskoczyć w fotelu ;)

A chciałam zapytać, czy ktoś z Was oglądał może "Salę samobójców". Kiedy oglądałam trailer wydawał mi się ten film znacznie przerysowany, ale z opinii moich znajomych wynika, że to całkiem wiernie oddaje rzeczywistość i jest to ogólnie ciekawy, poruszający film.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Filmy

Post autor: Deep »

O "Sali samobójców" akurat same negatywne opinie słyszałem :P
.
ODPOWIEDZ