Filmy

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Filmy - dyskusja ogolna

Post autor: Haer'dalis »

Zgodnie z rada Asthnera zakladam ten temat, byscie mogli sie pochwalic co ogladaliscie ostatnio. I nie mam tu na mysli recenzji ogladanych pozycji, ale ogolna dyskusje. Zatem...do dziela!

Przy okazji zaznaczam, ze stane sie bezlitosny w temacie z recenzjami i z pomoca Asthnera (o ile zechce mi jej udzielic) bede zwalczal wszelkie objawy spamerstwa w tamtym temacie.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja sobie ogladalem wesje rezyserska leona zawodowca, dzien swira i mojego kochanego the texas chainsaw massacre (juz chyba z 8 raz, a film mi sie dalej podoba :twisted: )
Ryża Wilczyca
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: środa, 20 października 2004, 22:57
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy

Post autor: Ryża Wilczyca »

Ostatnio po raz kolejny oglądałam Kruka i musze przyznac <że filmik mi sie podoba. Sama fabuła jest taka sobie, ale filmik jak dla mnie zrobiony jest bomba. Świetny klimat... :)
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Bardzo jeszcze lubie The Gathering, film chyba z zeszłego roku. Film o bractwie ludzi, którzy żyją przez wieki. Co dziwniejsze - sa to ludzie, którzy szydzili z Jezusa na krzyzu, bądź ci, którym to było obojętne. Zostali przeklęci i chodzą na miejsca śmierci, aby je oglądać. Bohaterem filmu jest pewna dziewczyna, ktora probuje ratowac ludzi przed smiercia, bo jak tylko widzi tamto Braterstwo, od razu chce im pomóc. W końcu uświadamia sobie, ze i ona do nich należy.

Film ciekawy, fabułę ma zakreconą, wciąga! :wink:
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Jak dotąd najbardziej mi się podobał, a raczej podobała trylogia Władcy Pierścienia i Matrixa oraz Wasabi: Hubert Zawodowiec :D. Coś jeszcze tu pisać, czy tylko to, co sięoglądało???
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Piszcie co chcecie, byle nie wykraczać poza temat. Rozmawiamy o filmach i... tyle. ALbo aż. :)

Ja dzisiaj sobie obejrzałem dla relakcju Pitch Black z Vin'em Dieslem. Całkiem nieźle się w tej roli sprawdza. O tyle lubię bohatera tego cyklu- Riddicka, że nawet nie usiłuje udawać, że jest dobrą duszą i ma dobre intencje. Zawsze to jakaś oryginalność pośród gromad Neo'nów, Blad(e)ych, etc... :)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Ale się dyskusja toooooczy. ;P Może spróbuję rzucić temat...
Jak się zapatrujecie na Episode III: Revenge of the Sith? Teaser zapowiadał film jeszcze bardziej tragiczny od ataku klonów. Za to trailer ukazuje coś wprost przeciwnego. A co Wy sądzicie? Warto będzie obejrzeć? ;)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Pitch Black - dnooo, dnooo.... Nie wiem czemu, ale ten film udal mi sie idiotyczny i ogolnie beznadziejny, ale to kwestia gustu.
Za to czesc kolejna byla niezla i duzo lepsza od poprzedniej - zaczelam przysypiac dopiero pod koniec filmu :P

Co do SW to nie widzialam jeszcze zadnych trailerow... Do kina pojde, ale boje sie, ze sie zawiode tak samo jak na Mrocznym Widmie i Ataku Klonow :/
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Masz:

Teaser; Po jego obejrzeniu stwierdziłem, że RotS będzie jeszcze bardziej beznadziejny niż AotC...

Trailer; Ten klip daje już nadzieję, że coś z tego filmu będzie. ;)

A słyszałaś oświadczenie Lucasa, że trzecia częśc jest tak mroczna, że nie otrzymała klasyfikacji "dla każdego"? Film jest tak brutalny, że otrzymał ograniczenie wiekowe: "pd 13 lat". ;P

A Pitch Black- nie napisałem, że to dobry film. Nastawiłem się na dno i, na szczęście, okazał się od dna nieco lepszy. Ot taki relaksator. ;P Kroniki były podobnej jakości...
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Efekt Motyla
{A nie "Efekt Masłolota", jak to zwykłeś mnie przekonywac? - dop. Asthner} [Efekt Masłolota to angielski tytuł... A to Polska jest ;-p - dop. MAd Phantom] - baaardzo dobry film. Niezwykle głeboki, zapadający w pamięć (zwłaszcza wersja reżyserska). Nie mogę tutaj za bardzo go opisać (zdradzenie każdego szczegółu jest karygodne), wiec napiszę tylko, że to w zasadzie thriller-filozoficzno-refleksyjny. Skłania do myslenia, wyciągania wniosków... a przy okazji trzyma w napieciu ;-) Baaardzo polecam
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Widzialam wczoraj trailery do filmu SinCity. SWIETNE! Klimat filmu i muza wymiataja! Nie wiem, kiedy to do kin wchodzi, ale nie mam zamiaru tego z neta sciagac i odradzam to innym - trzeba SC na duzym ekranie zobaczyc. Oba trailery zaczynaja sie *dokladnie* tak samo, jak obie czesci Maxa Payne'a. Caly film jest zrobiony jak czarno-bialy komiks. Nie potrafie tego dokladnie opisac... :/ Ale ciagle jestem pod wrazeniem.
Niestety nie mam linka i nie mam czasu szukac, ale zawsze mozecie to sobie wygooglac :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

zgadzam sie Efekt motyla to wielki film! Ten kto go nie ogladal powinien szybko nadrobic zaległosci!! Wezcie sobie moje slowa do serca :P po za tym polecam takze ze starszych filmow "Czekajać na wyrok" fajna historie w nim opowiedziano
RA_TILL
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 22:33
Lokalizacja: Lwówek - Tam gdzie powstają ognie Dellirka
Kontakt:

Post autor: RA_TILL »

Ostatnio siadłem przed kompem i odpaliłem nowy w moich skromnych zbiorach film o tytule PIERŚCIEŃ NIBELUNGÓW.
zasiadłem z nudów ale jusz po pierwszych scenach poczułem że to coś ciekawego, nie zawiodłem się. początek był obiecujący a reszta filmu jeszcze lepsza. Jest to fantasy wysokich lotów z magią, której jest niewiele i dodaje smaczku, są baśniowe potwory(potwór) i jest i tragedia człowieka. Teraz wiem że to ekranizacja opery tragicznej Wagnera. Jest co najmniej tak dobra jak film Władca Pierścieni, tylko że pojawiła się za późno.
Naprawdę warte polecenia świetne sceny, bardzo dobra chreografia pojedynków, świetne stroje naprawdę fachowa robota.
W skali 1-10 dam 10 z+, + za zaskoczenie.
Obi-San
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 11:18
Lokalizacja: Tajar
Kontakt:

Post autor: Obi-San »

Widzieliście może taki szwedzki film jak Fucking Amal? Jesli tak to co o nim sadzicie? Jesli nie widzieliscie to jak najszybciej to nadrobcie! :)
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

'Autostopem przez Galaktyke' - jakby ktos nie wiedzial, film na podstawie trylogii w pieciu tomach Douglasa Adamsa o takim samym tytule. Bylam wczoraj w kinie na tym i wbrew temu, czego sie spodziewalam, film nawet fajny.
Film strasznie scisnieto (bo jak inaczej mozna zmiescic 5 tomow w 2h?;)), ale i tak oglada sie bardzo przyjemnie. Nawe jak ktos ksiazki nie czytal, moze spokojnie to obejrzec. Polecam!

A tak OT: w czasie reklam przed filmem pokazali zapowiedz 'Wojny swiatow' w rezyserii Spielberga i Toma Cruise'a. Juz mnie ciarki zaczely przechodzic na sama mysl o tym :D Premiera w UK w wakacje.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

E tam, ja czekam tera na Stare Warsy, mają premierę światową mieć 18 maja, a w Polsce 19. Niech moc bedzie z wami!
żyję
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Faluś to oni tam całą trylogię wcisnęli? Ja myślałem, że tylko 1 tom. Odnośnie Star Wars to też już nie mogę się doczekać na to arcydzieło (niech no Lucas spróbuje je zawalić to...).
ODPOWIEDZ